Автор Тема: Закинутий стартовий комплекс «Двіна» біля с. Старі Кривотули  (Прочитано 32724 рази)

1 гість дивиться цю тему.

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Стать: Чоловіча
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Скоріш за все, в другій сухій шахті там точно лід стоїть.
Доречі один з найдених документів, а саме «Паспорт формуляр агрегата 8У13»(Захисна кришка шахти) виявився досить цікавим. Записи починаються з 62-го року коли він проходив стендові випробування, 63-монтаж. Так що до офіційного прийняття на озброєння(1964) тут вже все функціонувало. Є всякі ТТХ, записи про огляди, поломки і т. д. Шкода що від руки все написано.
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

Voron

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
Я сам з с. Ворона біля Одаїв старожили розказували що з ШПУ Двіна йде підземна дорога до Боднарівки.
Розшарити F VK G+

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Міф про підземну дорогу, виник мабуть тому що біля Боднарівки також були позиції балістичних олівців  наземного старту і ПРТБ, тому вояки часто туди-назад їздили. Враховуючи відстань і рельєф, така дорога обійшлась би значно дорожче за весь полк :)
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Маю погані новини, зараз шахти на об’єкті затоплені, і є інформація що сухими вони були тому що з них відкачували воду…
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

philipsfone

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
Були тут 27.10.11. всі шахти заповнені водою.

наща експедиція
Розшарити F VK G+

axizep

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 11
    • Перегляд профілю
в неділю був на шахтах.  https://picasaweb.google.com/102281743520426167836/YHHwkJ?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM60_a3ByMbu3QE&feat=directlink   в шахти так і не попав,бо всюди були зрізані металеві скоби,які при входах служили драбинами в низ. а без додаткової снаряги мені самому було б неможливо відти вилізти. в один хід таки заліз,але він виявився тупіковим.
але вилазка таки вдалася,бо скомпенсувало все інсталяції в корпуси апф іскра. біля одного цеху (ткацького припусукаю) я ночував. він був взагалі відкритий,хоч колодка і висіла поруч з дверми. вночі нас постійно турбував якийсь шум навколо палатки. вибігши з ліхтарем я за 30 м побачив пару очей які світяться,невеликі вуха. підійшовши ближче я знайшов нірки і ексрименти порушників спокою. думаю собі що то були лисиці.
зранку прокинувшись,я знайшов на собі кліща який смачно обідав мною. облишивши марні спроби його витягнути я вирішив такі облазити обєкти а тоді вже їхати у франківськ у травмпункт. доля мене щедро винагородила коли я вертаючись ні з чим з шахт поліз в одне з приміщень яке було відкритим. там був склад пляшок і ящиків металевих для овочів.
наступним подарунком були відкриті двері у великому корпусі. як виявилось,там виготовляли спирт,оцет і солодкі напої. величезні баки з харчової сталі,майже все обладнання на місці. дозувальні апарати,конвеєрна стрічка,лабораторна кімната з кучою пробірок і хімікатів,все було кинуто на призволяще.сотні закоркованих пляшок з оцтом в ящиках так ніхто і не продав. корки вже почали ржавіти,від чого оцет став рижим.
від місцевих я пізніше дізнався,що там біли ще цехи,де пекли хліб і навіть виплавляли пластмасові вироби!
думаю що інші цехи теж надаються до влазіння і дослідження,але я вже облишив таке на наступний раз.

забув додати: раніше ці будівлі біля вїзду були військові. то вже напевне після горбачовської конверсії з них зробили агропромислову фабрику.
Розшарити F VK G+
Slavko

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Основний залаз знаходиться збоку, там розкопаний зал де зберігалось паливо і сусідній, не пам’ятаю з чим.
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

axizep

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 11
    • Перегляд профілю
не побачив я того входу (там буйно все заросло травою)   :'(
цікаво мені чи лазив хтось ось сюди  ???

Розшарити F VK G+
Slavko

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1257
    • Перегляд профілю
Фотки. "Іскра" крута, однозначно!

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

mitncik

• Дуже Особливі
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 267
    • Перегляд профілю
не побачив я того входу (там буйно все заросло травою)   :'(
цікаво мені чи лазив хтось ось сюди  ???

Я заліз - нічого цікавого :) Зліз метрів 5 чи 6 вниз і далі нема ходу.
Розшарити F VK G+

Driver

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 126
    • Перегляд профілю
Розшарити F VK G+
Одінь окуляри з фіолєтовим шклом так легше стіну пробивати чолом.