Кацівелі, Крим

Автор Bottlehunter, 27.09.2012 20:07:24

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Bottlehunter

Кацівелі - маленьке наукове містечко на Південному березі Криму. Населення складає тільки трохи більше, ніж 600 людей. Розвиватися Кацівелі почав на початку 20-го століття, коли тут була заснована Чорноморська гідрофізична станція. Зараз це тихе, спокійне місце, залите сонцем і заросле пахучими хвойними деревами. Парки, що були при різних наукових установах, розрослися і більше схожі на ліс з доріжками. Є зо два продуктові магазини і палатка з невиправдано дорогим розливним пивом. Раз в 10-15 хв. ходить маршрутка на Ялту. Ніхто нікуди не поспішає, всюди шастають розімлілі від спеки коти.

Ми йшли пішки з Сімеїза вузькою асфальтованою дорогою. Зліва було море і кам'яні брили. Справа - скеля Кішка. звідки ті брили колись впали донизу. Попереду маячила біла тарілка радіотелескопа РТ-22, що належить Кримській астрофізичній обсеваторії.





Телескоп був запущений в 60-х роках і був він першим таким радіотелескопом в світі. So schpracht Вікіпедія. Ось тут можна помилуватися ТТХ цієї машини. Крутиться вона, до речі, досить шустро. І підійти близько можна, метрів за 50 від телескопа розташований пляж.

Я зняв той весь процес на відео, але закидати на Ютуб полінувався, бо знайшов схожий ролик  ;) Ось він, насолоджуйтесі аматорською зйомкою:



На пляжі вилежуватися довго не довелося, спокою не давала думка про об'єкт, що лежав десь там попереду, за горбом - величезний недобудований санаторій!



Цього бетонного монстра я вперше побачив на фото кілька місців тому в блозі франкенштейна. Будівля мала стати пансіонатом Академії наук, але через зсув грунту роботи припинили. Територія огороджена і охороняється, але хіба ж львівшький експлорер не обійде кримського охоронця? ;) Будівля являє собою два корпуси, розміщені один до одного під тупим кутом. Загальна довжина від краю до краю - близько 200м.

Від пляжу до пансіонату веде серпантин з бетонованої дороги. По ній давно вже ніхто не їздив, щілини між плитами поросли травою, а подекуди і цілими кущами. Про те, щоб підніматися напряму не було й мови - схил пагорба густо встелений сухою хвоєю. І та зараза слизька як скло. Я спробував лізти, чуть си шию не скрутив і погубив тапки. Після чого сказав сам собі "Окай" і пішов дорогою під пекучим сонцем.







Залазити вирішив з лівого (від моря) краю, бо охорона дислокувалася на протилежному. Сходова клітка була закрита гратами, але грати були не приварені, а прив'язані алюмінієвим ізольованим дротом. Відповідно інстал зайняв мінімум часу і пройшов майже безшумно.





На поверхах не було нічого цікавого, звичайні бетонні коробки кімнат, залишки вікон - примітивний совковий мінімалізм. Громадяни мали би ся тішити не кімнатами, а краєвидами навколо. А ще - густим і приємним запахом розігрітої на сонці хвої, який у мене стійко асоціюється з Кримом. Я відразу піднявся на дах.









Як деколи каже Голем, "Сфотографуюся, бо ще не повірять, що я тут був." :)





Все, повертаюся назад, на пляж. Він тут дуже чистий, з прозорою і теплою водою. А ще на пляж з пансіонату мав вести ліфт! Ось як виглядав тунель до ліфту кілька років тому (фото з Вікімапії):



Зараз його, на жаль, закрили на замок



А ще на бетоні набережної присутні непогані графіті







Ще про один закинутий об'єкт Кацивелі я дізнався вже по приїзді додому. Це - Океанографічна платформа, стоїть в морі метрів за 450 від берега. Платформа була збудована 1980 року, а в 1992 потужний шторм змив все обладнання і добряче її похилив. Поруч з платформою розташована ферма мідій. Дістатися туди можна тільки на човнику, але, думаю, результат буде вартий затрачених зусиль і коштів.



Наразі все. Отут альбом на Пікасі.

А тут обговорення. Прошу коментувати і ділитися досвідом. До нових зустрічей в ефірі.







Най жиє Гуцулія!

220 Гості, 0 Користувачів