Одеса

Автор YserL, 24.11.2009 22:43:06

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

Звіт. Затока серпень 2007
Санаторій „Золоті піски” (вул. Приморська, 63а) – проживання 93 грн. (33 харчування і 60 проживання). Проживання в 3-місних номерах з вигодами на 2 кімнати одноповерхові казарми на 3-4 блоки(корпуси 14,15,16,17,6,7), 3-місні з вигодами в кімнаті (4-поверховий 1 корпус) і на 2 чоловіки без води (33,32 корпуси). До речі на 1 корпусі встановлено 50 ватну морську вишку Київстару. Вода холодна і гаряча цілодобово. Підігрів котельнею на вугіллі (в штиль відчувається запах гарі). На території розміщено 3 свердловини (195, 160, 160 метрів). Вода при заборі безпосередньо біля свердловини чиста, в будинках у зв’язку з експлуатацією мережі тільки літом велика кількість ржавчини. Труби металеві + пластикові. На території напіввідкритий кінотеатр „Золоті піски”. Вартість сеансу 7 грн., фільми 2-3 місячної давності, проектор + DVD програвач, акустика слаба, інколи музика з сусідніх барів перегукує звук, яскравісь не достатня. Вигляд на море тільки у кв. 1-8 корпусу 14 і 2,3,4 поверху східної сторони 1 корпусу. Телевізор один на базу на прохідній у 1 корпусі. Лікування? Відсутність лабораторії, стоматкабінету, лікувальні ароматичні ванни БАГАТОРАЗОВОГО використання (економлять воду і ароматичні речовини). У спортзалі лише велосипед (3 грн.) і дошка під кутом (5 грн./год.), на території корт і перекладини. Харчування 3-разове(діти 4-разове) 8:00, 13:00, 18:00 1 зміна, 9:00, 14:00, 19:00 2 зміна. Полудник 16:00. На пляжі покатають на банані (20 грн.), скутері (70 грн.), катамарані (20 грн./30 хв.), парашуті (150 грн., після того як порвався трос і людина впала у воду на 2 дні не появлялися на пляжі розваги), аквапарк: з’їзд у калюжу (2 грн.). Також по пляжу носять трубочки, креветки, пахвалу, желе, піццу, рибу. Останню виловили ще зимою і законсервували за допомогою формаліну. Також не варто купувати різні вина на базарах, склад у всіх один: спирт, вода, барвники, крім того зберігають у пластикових бідонах (хто не знає із звичайний пластику спирти і жири вимивають формальдегіди). Рятувальники є (продають пиво і морозиво), рятувальна вишка у аварійному стані. З розваг нічний клуб „Африка”, „StarFish”, „Каро”(в середньому 20-30 грн. вхід), поїздки на теплоході „Каштан 12” по лиману до Белгород-Дністровського 35 грн., поїздки у аквапарк „Посейдон”, Одеса денна/вечірня, катакомби, промисловий ринок 7 кілометр (вихідний день на ринку – п’ятниця). Ринок 7 км вже інша історія . Цікавість розвідний міст.
У приватному секторі ціни від 40 до 240 грн. На базі „Сонячна” від 100 у.о. На платформі „Сонячна” є база „Карпати” - 70 грн. (харч+прож). Будинки без вигод, нагрів гарячої води сонцем. Щодо вартості проїзду: „Одеса головна – Затока”, „7 км - Затока” – 10 грн; „Затока – Білгород-Дністровський” – 3 грн.; „Кароліно-Бугаз - Затока” – 2 грн. База „Затока” проживання 56-86 грн. з особи, протяжність пляжу бази 1,8 км. (пляж чистюсінький).
Офіційно у затоці приписано 2 тисячі осіб, але зимою смт. Нагадує Чорнобиль. Можна також проїхати по Бессарабській косі до б/в „Дорожник” і пройти 5 хв. і ви на нудистському пляжі. Щоб відпочинок був приємний не забувайте про сонцезахисний крем, поселяйтеся подалі від барів і РАГУЛІВ, які приїхали на відпочинок з малими дітьми, до речі на деяких базах висить оголошення про неприйняття на поселення дітей до 6 років, а приватний сектор бере усіх підряд. Для тих хто їде машиною: в Затоці на деяких ділянках дороги односторонній рух (поворот з вул. Приморської до ЗД вокзалу, від б/в „Золоті піски” до б/в „Світоч”). ДАЇ за день збирає солідну суму з порушників. Найдешевший магазин: міні-маркет „М’ясо - Продукти” вул. Приморська, 22.
Також між станціями „Морська” і „Лиманська” можна поспостерігати за вантажними суднами „ВЕКА 1” і „PHOENIX”, котрих перекинуло під час шторму через хвилерізи на мілину, і тепер вони підуть або на метало-шрот, або стануть ресторанами.
Розклад руху поїздів
Із Одеси
№   Одеса   Бугаз   Білгород-Дністровський
851   6:49   8:11   8:29
6301   8:20   10:23   10:46
6303   11:11   13:09   13:32
6305   13:31   15:33   15:56
685   15:45   17:30   17:52
6307   17:19   19:19   19:42
6309   20:48   22:48   23:11
До Одеси
№   Білгород-Дністровський Бугаз   Одеса
686   4:41   5:06   6:37
6342   5:02   5:27   7:27
825   8:47   9:09   10:29
6344   12:02   12:27   14:20
6346   14:26   14:51   16:50
6348   17:04   17:29   19:32
6350   20:04   20:29   22:27
Список залізничних станцій швидкого поїзда
Одеса головна
Одеса мала
Одеса поєздна
Дальник переїзд
Одеса застава 1
Одеса західна (7 км)
пл. 12 км.
13Д – Ксениво
Акаржа
пл. Колгоспна
Барабой
пл. Нагурна
Кароліно-Бугаз
пл. Лимарська
пл. Морська
пл. Сонячна
Бугаз (Затока)
Шабо
Білгород-Дністровський
Час підйому моста
9:30 – 10:00
10:40 – 11:40
13:30 – 14:30
16:00 – 16:30














YserL

Все починалося із пропозиції поїхати на Азовське море. Тепер я вже знаю що то таке, але про це потім... Поїздка почалася із зустрічі на головному вокзалі. Нас було не мало, не багато 45 чоловік. Згрупувалися ми по факультетах, бо до того мало хто кого знав. Нас економістів було найбільше) Символічне споживання шампанського в останні хвилини перед відправленням на пероні почало 27 годинну подорож до відпочинку. Оскільки місця були розкидані по 3 вагонах, відбулося «велике переселення народів» і всі залишилися згідними зі своїми сусідами. Поїздка відбувалася у стилі алкоголь паті із милозвучними піснями під гітару. Прибули ми до пункту призначення о 20 вечора змученими із думкою про душ. Протягом години ділили хто ким ночуватиме. Виявилося важко поділитися по 4. Після того відчули що таке 40 містна черга у душ, добре що вода виявилася холодною, по довго там ніхто не затримувався. Незважаючи на втому усі знайшли сили на інтегрувальну вечірку. Ранок показав хто як відсвяткував. Сніданок вніс свої корективи у розпорядок дня, адже відбувався у 8 ранку і на нього ходили най витриваліші і най голодніші. Незважаючи на задимлене повітря, термічне забруднення моря, наявність забруднених і радіоактивних пляжів у морі виявилося реально купатися і загоряти. На території Маріполя розміщені такі гіганти як АзовСталь, АПК ім. Іліча, АзовМаш котрі із 4300 труб викидають 2000 тон твердих відходів у повітря на день. У місті гостро стоїть питання із питною водою. Якби не чай, воду з крану не реально пити, хоча місцеві попереджали що не варто пити воду з крану. На екскурсії нас возив автобус євро класу, на якому ми зїздили у Бердянск, Св. Никольский Монастырь, Докучаевск, Ландшафтный парк "Меотида», поселення Юріївка. Вразив своїми розмірами спортивний комплекс Ілічівець, де за 6 грн можна займатися годину у одному з 5 залів. Це крите футбольне поле на 5000 місць. Абонемент коштує 60 грн на місяць (12 занять). Найвідважніші зіграли у пейнтбол (100 грн: екіпіровка і 200 кульок), було боляче... Також відвідували каток, боулінг, екстрім парк. Сподобалася дискотека «Райський куточок», і ми вирішили собі влаштувати дискотеку у профілакторії «Гаваї паті» і на березі моря «Азов-party».

Дорога додому психологічно зайняла менше часу. Провідник був від нас у шоці: зайшло 41 студент, котрі зразу в 10 ранку попросили постіль і лягли спати. По всіх вагонах всі гуляли, сиділи, а в нашому 4 вагоні всі спали, от такі ми... Правда близько опівночі ми все наздогнали. Відсвяткували день народження Марічки і лягли спати. Їдучи в околицях Львова, ми відчули що нам бракувало зелені, котрої у нас пре достатньо, і навіть стоячи перед оперним, повітря здається чистішим ніж у донецькій області. Зараз, розглядаючи світлини і шукаючи старих нових друзів у контакті, прослідковується ниточка ностальгії за тим часом, коли ми були однією дружньою родиною. Звісно, ми будемо надалі підтримувати контакти, але ритм життя вноситиме свої корективи... Для когось цей відпочинок розтавив всі крапки над і, дав показати справжнє обличчя того, хто його приховував, хтось знайшов друзів на все життя а хтось зустрів свою половинку...
























inkognito

вах, гарно і з душов написано! привіт Марічці!

P.S. #1 на ваше щастя, із вами не було куманди радіотехнічного Львівської Політехніки...певно би ГафтоСтопом добирались додому тоді  :)
P.S. #2 таки дійсно на щастя..  а де пісок із Торієм для калібровки дозиків?
Resistance is futile

YserL

Дякую передам. Якби була команда рт думаю пішло б більше гсм, і вкожного по мішечку торія додому :) особливо гарно намальована природа на плататі про заблруднення пляжу:) Могли б хоча б намалювати знак радіації, шкода шо не було тоді  в мене дозиметра, пошугав би месних і тих тхто на чорних пісках загоряв. Забув набрати, попрошу друзів щоб посилкою відправили)

Roy

Дійсно приємна, розповідь, уявляю як то. Тепер в мене, після прочитаного проявляються такі ностальгічні спогади по моєму минулому. Минулому, якого не вернути але яке додає оптимізму на майбутнє :) +
Meine Ehre heißt Treue

Roy

Тут трохи є моїх фоток з коментарями з поїздки до Греції. Є ше трохи Болгарії,
місто Відін і Пещерен Дом)).

Meine Ehre heißt Treue

Yuriy

Продовжу тему відпочинку, зокрема у Затоці. В першу чергу, що варто подивитись у Затоці ,так це розвідний міст - шикарний витвір інженерії, який зєднує два береги. Дуже красивий краєвид відкривається на ньому, але по обох краях моста стоять військові з ружом, котрі попереджають про те, що на мості зупинятись не можна і фотокінозйомка заборонена.
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Yuriy

Також, можна подивитись місцеві, очисні споруди (нажаль фото нема), є ще маленький порт, та колоритний райончик, чимось схожий на покинуту безлюдну територію, хоча там і проживають якісь люди.
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Yuriy

За двадцять хвилин від Затоки можна відвідати Білгород-Дністровський, зокрема красиву фортецю.
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Yuriy

Ну і саме місто-герой Одеса. Особливо його морвокзал.
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Yuriy

Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

YserL

Подорожі починаються із планування. Вирішили їхати поїздом: дешевше і ні за що не думаєш. Із мінусів: важко взяти квитки, наявність сусідів. Квитки взяли за 1,5 тижні до відправлення. Взагалі літом взяти квитки на Севастополь чи Одесу дуже проблематично.
Подорож почалася із залізничного вокзалу. Перевірили студентські, і ми у поїзді 26Л Львів-Одеса (кодова назва "Карпати"). О 19.50 виїхали і вже о 08:00 були на вокзалі Одеса-Головна.  Вартість квитків обійшлася у 150 грн у дві сторони із хабарем. .Не можу зрозуміти чого на вокзалі ще досі висить герб країни якої не існує. Наші друзі домовилися із бабцею, яка здає квартиру у Ілічівську. Сіли на маршрутне таксі Одеса-Ілічівськ і за 8 грн (+2 грн багаж) із екскурсією доїхали до кінцевої станції. Зайшли у квартиру, яка виявилася за 25 хв пішки від моря і на висоті 8 поверху, подивилися умову і сказали гудбай. Пішли шукати житло.

Якийсь підприємливий молодик розвісив на усіх стовбах і бетонних блоках свій номер телефону із фразою "ЗДАЮ". Цікаво що він ще крім квартир здає.

Із ринку житла Ілічівська: жити можна або у курінях (3 поверхові будиночки метрів 5 на 6, де на першому поверсі кухня і душ, 2 і 3 кімнати під здачу)[10$ з особи] або у квартирах [від 400 грн за квартиру]. Ми обходили все побережжя, побували на базі відпочинку, де вартість проживання з харчування становить 260 грн, але за відгуками працівника бази харчують погано. Море чисте і голубе, пляж теж чистий, і видно що прибирають. Міський пляж із піском, трохи далі за яхт клубом, перед курінями пляж із ракушек. Подивилися на то все, і вирішили: їдемо в Затоку! Сіли на маршрутку Ілічівськ-Одеса і за 3 грн доїхали до траси, яка йде на Овідіополь. На трасі зупинили 538 маршрутку Одеса-Затока і за 20 грн доїхали до магазину "Кароліно-Бугаз", розміщений між станціями "Лиманська" і "Морська".

Там по телефону домовилися за житло. Будинок виявився із цегли, наявність великого балкону, і у порівнянні із сусідніми дерев'яними будиночками дивився солідно. Кімнатки середнього розміру, в наявності кухня із 2 електроплитами, газова плитка, мікрохвильова піч.

Вода береться із криниці-свердловини. Так що для пиття не дуже. Воду брали на сусідній базі "Едельвейс", яка має свердловину. Вода дуже м'яка.


Майже всі туалети у Затоці за принципом вигрібної ями, і вранці основний машино потік це екскрементовози.

Дні проходили один за другим.

Їздили на екскурсію в Одесу електричкою, економія на лице: квиток за 6 грн). Їхній оперний театр не дуже.

Дуже одесити гордяться вулицею Дерибасівською, бо вона викладена бруківкою. Відвідали морський вокзал.

Вражає вартістю яхт.

Пошукили банкомат Кредобанку: він там єдиний і біля залізничного вокзалу. Закупилися у Таврия В, біля макдональдса на дерибасівській. Також їздили маршруткою у Белгород-Дністровський. Подивилися фортецю.

Заплатили за вхід по 10 грн, бо забули студентські дома. Потрапили у супермакет Таврия В. Верталися вже коли починало темніти, ледве встигли сісти на останю маршрутку в наш напрям. Одного дня спланували великий похід по косі.
Пошта на базі відпочинку "Затока"

Виїхали до центру Затоки на  маршрутці і почали похід в сторону Сергіївки. Після останіх будинків Затоки відкривався супер краєвид на Будатський лиман. Вода прісна і кристально чиста. Плавають вугрі і ракушки. Ми пішли далі і дійшли до повністю автономного будинку. енергоживлення: вітрогенретор 4.5квт за добу 7.5кв, дизель 4,5л солярги година, 350гр 2,5квт бензин.


По часу ми не встигали до Сергіївського моста довжиною 2 км і повернули назад. Пляж на косі абсолютно чистий, зустрічаються великі ракушки.

Трапляються нудисти. Назад йжли по дорозі що зєднує БВ "Дорожник". По стовпах електрики йшла оптика.
Так що з нетом там все гаразд.

Прийшли в центр і почали чекати маршрутки. Оскільки починало темніти, то маршрутчик Затока-Одеса здирав зі всіх кому треба було підїхати за міст чи далі по 7 грн. Нам було від центру 4,5 км і не так обідно, як людям які переїхали за міст (400 м:).

На станція Морська від ставших на мілину кораблів залишилось тільк дно.


Носова корма яка була викнута ближче до станції в наділю до вечора розрізали.


Курорт на якому за все деруть. Продукти дорогі, проживання дороге, проїзд також. Розваги і т.д.

Варто їхати за кордон, трохи дороще заплатити і отримати нормальний сервіс.

Більше фоток

Олесь

Зібралась компанія з'їздити в Одесу. Приєднався до них, у суботу уже був в Одесі.
Дорога по студентському обійшлась в 170 грн. туди і назад плацкартом.

Ну що сказати, Одеса - це не Прага і не Львів. І катакомби Одеси, це не катакомби Риму.
Звичайне місто, нічого особливого немає і слова українського не чути. Мабуть найцікавіше - це катакомби, хоча якщо в римських там тисячі поховань, то в одеських просто пустоти завалені мотлохом.
На них потрібно виділити окремий день, я ж такої розкоші не мав.

У вагоні їхали з нам кілька зеків, що "відкинулись", типової зовнішності, худі, лисі, татуйовані з їхнім жаргоном.  Дівчата з моєї компанії, що їхали, всі збились в одному плацкарті і сиділи з квадратними очима дослухались. Казали що ніби усю ніч не спали  ;D
Я ж розмістився на бічній верхній полиці відключився моментально. Подумав, збудять, якщо буде потрібно.

Вокзал як вокзал, не знаю як тут з декомунізацією, але що перше впало в око, це фейс Леніна на однойменному ордені, та зірка героя, що барельєфом на вокзалі очі муляла.


Ви прикиньте, на одеському вокзалі беруть гроші за перебування в залі очікування. 13 грн.  ;D
Якщо таке ще й у Львові зроблять, ніякий бомж не буде лавку гріти.




Собор великомученика і цілителя Пантелеймона, та чоловічий монастир.


Що відразу привернуло мою увагу, теперішній мисливський магазин, колишня З'їжджа Олександрівська дільниця. Нагадує львівський "Чотири сезони".


Алея платанів.


Арабський культурний центр, мечеть, мусили зайти, цікаво все ж.


Визулись


Побудована мечеть в 2001р.


Дівчат пустили лише в таких мантіях.


От якби ще трохи темряви, точно секта.  ;D




Дівчина в мантії, все одно дівчина, всюди носа мусить встромити.  :)


Приєднались ненадовго до "Мегамаршу у вишиванках".
\





А ці "зелені чоловічки" стежили за порядком під час маршу.


В країні війна, тероризм, а вони озброєні лише палицями.


А це римські "легіонери", літом. І це при тому, що в Римі відносно спокійно, а у нас військові дії. Ну скажімо по Самборі, підірвали РГД ( 100м. від мого будинку, відірвало одному руку іншого посікло), спалили міліціонера за Самбором, в напрямку ст.Самбора, спалили машину на польських номерах, підірвали трьох чоловік біля Ралівки ( 1км. від Самбора), стріляли двічі з гранатомета по будинку судді, побили мера ...
Цирк а не місто. При тому, що вільно можна купити гранату за 200грн, ПМ до 3 000 грн. АКС ( 7 000 - 10 000 грн.) А вони хлопців відправили з гумовими кийками.


Одеська опера.


Одеська міська рада.


Одеський порт - Морський вокзал.


Воронцовський маяк


Пам'ятник гнобительниці українського народу ( саме вона скасувала гетьманство в Україні). Добре, що хоч голуби дань пам'яті їй віддають.  ;D


Одеський маріачі.


Пам'ятник Арману де Рішельє. Під час Кримської війни одне з ядер пошкодило пам'ятник.


Це згадка, стилізована, про це ядро.


Я так і не зрозумів для чого вони.


Потьомкінські сходи ( зараз закриті на реконструкцію, яку проводять турки ) Невже ми такі рукожопі, а може турки менше вкрадуть.






Ліворуч, як я зрозумів, диспетчерська будка на жовтій колоні.


А ось і вона, вдалось зазумити.


Плавучі крани.






Грозовий фронт застав нас в порту. Сховалися в приміщенні "Морського вокзалу". Перший поверх митниця, наступний виставка косметики платна, третій - банкетний зал. Щось це мені явно не в'яжеться з портом, ще бракує шансів з прапорцями, кульками і льодяниками. Ой, точно і таке дрантя також було.


І вчасно ми заховались, вдарило градом.




Пам'ятник дружині моряка, скульптор Токарев А.П.


Готель "Одеса" - недобудований, закинутий об'єкт.


Неймовірно, таку масивну споруду так занехаяти. Ось по цій Одесі, цьому порту видну повний занепад. Ще кілька років і буде як в Прип'яті.


Приватні яхточки якихось магнатів.


Пасаж - перший поверх магазини, інші - готель.




Лесик під час останньої вилазки в Тараканів, питав, як я в берцах ходжу. Між іншим класні берци, уже третій рік у них. Ходив і літом при +27 і зимою при - 15. Не утепленні, нічого їм не бракує, окрім ваги - 3 кг.
Купив собі ось такі тактичні  Mil-tec  Trooper 5 дюймов. Взяв їх в Одесу, розходити перед горами. Класно, легенькі, зручні, не тиснуть, водостійкі ( переконався після граду і бурі ). Набук, кордура, гортекс, трьохшарова підошва... Класна річ, можна купляти, вигідна. Ну до звіту це не дуже стосується, але хто багато ходить, той розуміє. що основне - зручне взуття.


Розговорився з одеситом, простенький дядько ( тупенький ), почув, що ми з львівщини. Казав, що Львів гарне місто, але як він там був його побили за одеський акцент. Я сказав, що це мабуть, були не корінні львів'яни. Львів'яни ж лояльні до всіх, крім москалів.  ;D
Львів значно цікавіше місто ніж Одеса. Вона занепадає, усе руйнується ціни завищені на все, мови не чути української. Ну звісно є такий феномен як "Одеський гумор", але це вже інша історія і з Україною вона мало що має.
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

282 Гості, 0 Користувачів