Батареї живлення

Автор YserL, 12.12.2009 12:25:36

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

linuxoid

Цитата: John від 09.11.2011 20:43:07
Можливо хтось знає простий спосіб як регенерувати SLA-акумулятор після тривалого зберігання розрядженим, чи краще зразу викинути?

Дай декілька циклів зараз-розряд може допомогти. Але якщо АКБ сильно сульфатувався, то тут мало чим зарадиш. Існують десульфатуючі зарядні пристрої.

ZED

Цитата: John від 09.11.2011 20:43:07
Можливо хтось знає простий спосіб як регенерувати SLA-акумулятор після тривалого зберігання розрядженим, чи краще зразу викинути?

В гелевих SLA (а таких зараз більшість) в результаті довготривалого простою окрім сульфатизації можливий ще один відносно сприятливий наслідок - зтвердіння гелю. Лікується вприскуванням дистильованої води. Голкою шприця треба загнати води в кожний відсік приблизно десяту частину від об'ему відсіку. Так відновив 6В 4А/г акум., який 5 років стояв розрядженим у зламаному радіо-ліхтарі. Зараз працює відмінно.

linuxoid

Цитата: ZED від 09.11.2011 22:49:47
В гелевих SLA (а таких зараз більшість) в результаті довготривалого простою окрім сульфатизації можливий ще один відносно сприятливий наслідок - зтвердіння гелю. Лікується вприскуванням дистильованої води. Голкою шприця треба загнати води в кожний відсік приблизно десяту частину від об'ему відсіку. Так відновив 6В 4А/г акум., який 5 років стояв розрядженим у зламаному радіо-ліхтарі. Зараз працює відмінно.
Цитата: John від 09.11.2011 20:43:07
Можливо хтось знає простий спосіб як регенерувати SLA-акумулятор після тривалого зберігання розрядженим, чи краще зразу викинути?

Дистильовану воду впорскував - резутьтат зірвало пробки разом з кришкою. В мому акумі (звалище йому пухом) кришка була приклеєна намертво, під нею були ґумові пробки. Кришку я зірвав, долляв води, заклеїв на місце і поставив на зарядку, ну і воно стрелило. Після з акума смерділо тухлими яйцями.

inkognito

Маю купу списаних/пошкоджених ВУПсів; фанатам Pb прошу дописувати в приват, ймовірно шось наколупаю для вас.
Resistance is futile

YserL

я мав акуми ві  упса 2 штуки виставив в коридор хтось спер. лінь було виносити і не екологічно.

linuxoid

Свинцеві акуми активно скупляються прийомами металобрухту. Автомобільний акум. на 65А/год. я продав за 60 грн., більше того вони самі на ним приїхали.  Думаю, від упсів теж повинні приймати.

Drusja

Купив вчора 8 штук пальчикових акумуляторів Sanyo Eneloop
буду пробувати як вони себе покажуть.

А тут занйшов невеличкий тест порівняння з GP Recyko, які перед тим постійно купував і які себе вже дуже добре показали в користуванні.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Drusja

Ще надибав в неті ось такий чудовий тестер ємкості свинцевих акумуляторів на 6\12В., єдине що дуже засмутило це ціна девайсу - порядку 5тис. грн.

>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Drusja

Дві дуже цікаві статті про свинцеві акумулятори.

Правди і неправди про свинцеві акумулятори.

А тут про герметичні SLA акумулятори для УПСів
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Sensei

порадьте,як краще всього зберігати батарейки??
Користуюсь ліхатриком "Led HeadLight",все супер але замітив що батарейки сідають коли  ліхтарик вимкнутий.
Тож куди мені краще всього покласти батарейки аби не зіпсувати?
Скупий платить двічі - дурний ходе двічі.

Golem

Цитата: Sensei від 30.07.2012 16:41:42
порадьте,як краще всього зберігати батарейки??
Користуюсь ліхатриком "Led HeadLight",все супер але замітив що батарейки сідають коли  ліхтарик вимкнутий.
Тож куди мені краще всього покласти батарейки аби не зіпсувати?

Зберігати  батарейки вдома при кімнатній температурі не у вологому місці.

Причин може бути кілька: саморозряд низькоякісних батарейок. Або дешевий ліхтар розряджає їх в вимкненому стані. Як проміжний варіант - бруд всередині ліхтаря. Або він просто сам час від часу включався при транспортуванні в сумці.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Stinger

Цитата: linuxoid від 10.11.2011 09:28:42
Свинцеві акуми активно скупляються прийомами металобрухту. Автомобільний акум. на 65А/год. я продав за 60 грн., більше того вони самі на ним приїхали.  Думаю, від упсів теж повинні приймати.

До речі про свинець, його з радістю приймають в пунктах металобрухту по 6 грн за кілограм переплавленого свинцю, а акуми автомобільні, ті шо 12 вольт по 3 грн за 1 кг, ті шо великі на 24 вольти - по 5 грн за 1 кг ваги.

YserL

Хтось має позичити акум 7А 12В, хочу перевірити проблема в упсі чи акумуляторі, а то Back-UPS ES 525 - пише ONLINE NOBATT.
І вирубається при пропаданні живлення. Хоча без акума не стартує.
Напруга 12,6В, при включеному упсі 13,3В.
Код Select
STATUS   : ONLINE NOBATT
LINEV    : 217.8 Volts
LOADPCT  :   0.0 Percent Load Capacity
BCHARGE  : 100.0 Percent
TIMELEFT : 116.2 Minutes
BATTV    : 13.4 Volts

inkognito

Цитата: YserL від 30.07.2012 19:38:45
Хтось має позичити акум 7А 12В, хочу перевірити проблема в упсі чи акумуляторі, а то Back-UPS ES 525 - пише ONLINE NOBATT.
І вирубається при пропаданні живлення. Хоча без акума не стартує.
Напруга 12,6В, при включеному упсі 13,3В.

Дивно, що при цьому воно пише BATTV: 13.4 Volts   та BCHARGE: 100.0 Percent.

З.І. Ти знаєш куди їхати  ;)
Resistance is futile

Drusja

Цитата: YserL від 30.07.2012 19:38:45
Хтось має позичити акум 7А 12В, хочу перевірити проблема в упсі чи акумуляторі, а то Back-UPS ES 525 - пише ONLINE NOBATT.
І вирубається при пропаданні живлення. Хоча без акума не стартує.
Напруга 12,6В, при включеному упсі 13,3В.
Код Select
STATUS   : ONLINE NOBATT
LINEV    : 217.8 Volts
LOADPCT  :   0.0 Percent Load Capacity
BCHARGE  : 100.0 Percent
TIMELEFT : 116.2 Minutes
BATTV    : 13.4 Volts


Дуже знайома ситуація - однозначно здох акумулятор. Тобто практично повністю втратив свою ємкість, але ще не закоротив - тому й показує 13.4в. Таке трапляється коли пластини сильно сульфатовані і їх робоча площа практично не контактує з електролітом, або в електроліті майже повністю википіла вода. З другим варіантом простіше - треба повідкривати банки і подоливати води (але не більше ніж зможуть втягнути міжпластинні мати - бо буде вихлюпуватись і загадить весь УПС), а перший лікується заміною акума.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

YserL

Дякую. Сьогодні хапну 12в лямпочку, посаджу і заміряю просадку.
Коли запускається упс не стартує селф тест, зразу переходить у NOBATT.
Перерив нет, частина каже що здох акум. Супорт теж це говорить.

:-)

Треба літієві акуми, поінтірєснєй, без захисту, попереднє джерело їх наразі не возит, де купувати? Щоб не дорого і хароші акуми були?
Декольтем своїм мене манила.

linuxoid

Цитата: :-) від 03.07.2014 13:46:25
Треба літієві акуми, поінтірєснєй, без захисту, попереднє джерело їх наразі не возит, де купувати? Щоб не дорого і хароші акуми були?

Є отут дуже хороший вибір як брендових так і китайців різних форм-факторів, з захистом і без.

:-)

Цитата: linuxoid від 03.07.2014 21:53:28
Цитата: :-) від 03.07.2014 13:46:25
Треба літієві акуми, поінтірєснєй, без захисту, попереднє джерело їх наразі не возит, де купувати? Щоб не дорого і хароші акуми були?

Є отут дуже хороший вибір як брендових так і китайців різних форм-факторів, з захистом і без.
Гм, зацікавило. Варто брати оті на 4000 мАГ? Чи фуфло таке ж як і металгідрид на 2700? А то мені на фару в ровир, чим більше тим в принципі краще. Тобто можна обійтися 2-ма послідовно, замість 4 (2 послідовно в паралелі) на 2100. Плата на 2100 така ж наче як на 4000. Так я не розбираюся в електроніці, то всі знают. ;D
Декольтем своїм мене манила.

linuxoid

Цитата: :-) від 04.07.2014 10:20:50
Гм, зацікавило. Варто брати оті на 4000 мАГ? Чи фуфло таке ж як і металгідрид на 2700? А то мені на фару в ровир, чим більше тим в принципі краще. Тобто можна обійтися 2-ма послідовно, замість 4 (2 послідовно в паралелі) на 2100. Плата на 2100 така ж наче як на 4000. Так я не розбираюся в електроніці, то всі знают. ;D

Ти маєш на увазі 26650? Дивись, що вони влізли, бо в них діаметр 26мм., краще всього бери панасоніки, якщо потрібні високі струми (більше 3А) то потрібно брати високотокові (IMR). Якщо треба зовсім високі токи (десятки ампер), то ще є магазин з ліфером (LiFePo4). Але май на увазі, що високотокові літій-іонні аки не мають плат захисту,тобто якщо їх сильно розрядити, то є ризик "вбити" елемент, тому для струмів менше або рівно 3А краще брати захищені елементи.

Щодо ліферу - такого типу елементи мають меншу питому ємність ніж в літій-іонних, але  вони віддають дуже високі струми і можуть дуже швидку заряджатись.  Номінальнальна напруга їх 3.2В (не 3.7, як в звичайного літію), тому вони потребіють спеціального зарядного пристрою. Ще їх перевага - тепиратурний режит від +50* до -50 і дуже висока витривалість: 1500+ циклів заряд-розряд без втрати ємкості і не так бояться глубого розряду.

297 Гості, 1 Користувач