Червоноград.Замок Потоцьких.

Автор Авантюрист, 15.12.2009 12:52:35

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

volodia

Для аматорів - підвали в замку є,"ходів " немає.

RedShift

Ще при СОЮЗі школярі школи №4 виходячи на спортивний майданчик, що перед Замком, рухались через старий тунель і вилазили через люк. Я ще не бачив ні того люка ні лазу. Але то факт.
Darts matters!

Дануся

хотілося б туди з"їздити,що сперечатись,коли можна все власне перевірити!напревеликий жаль маю зараз обмаль часу..але якби було вже ближче до діла,то графік якось підкорегувати можна ;)

linuxoid

Тунель, котрий вів до палацу Потоцьких був. Вів він до старого польсього кладовища, на котрому зберігся вхід. Були спроби бійцями МНС Червоноградської Гірничо-рятувальної Станції проникнути в тунель, але через велику кулькість обвалів і несприятливу атмосферу проникнути таки не вдалось.
Де вхід з палацу невідомо, так як сам палац неодноразово перебудовувася: спочатку там був ЖЕК, потім школа, потім знову ЖЕК. Через перепланування преміщень добудовувався й фондамент.

За легендами тунель був достаній, щоб в ньому проїхав кінний екіпаж. Також ходять легенди про скарби Потоцького.

linuxoid

Цитата: Дануся від 22.01.2011 21:26:34
Цитуватинесприятливу атмосферу
???

Низький відсоток кисню. Для проходу потрібно ізольовану систему дихання (акваланги).

Bottlehunter_

Є така штука як ізолюючий протигаз. Думаю, в умовах старого тунелю, де нема притоку свіжого повітря можна обійтися ним. Але напевно бійці МНС не пішли далі по тунелю якраз через високу ймовірність обвалу. Вони люди досвідчені і просто так своїми шкурами ризикувати не будуть, ІМХО.

http://ukrainemade.com/ua/category/apparel_shoes_accessories/20044/
Най жиє Гуцулія!

linuxoid

Ці люди лізуть в шахти після вибухів метану, або, як це недавно було, під час пожежі. Отже тунель нійсно небезпечний і непролазний.

Roy

Цитата: linuxoid від 22.01.2011 22:19:12
Ці люди лізуть в шахти після вибухів метану, або, як це недавно було, під час пожежі. Отже тунель нійсно небезпечний і непролазний.
Я думаю, ці люди не продовжили розвідку тунелю тому що не було мотивації. Там нема кого рятувати))
А от в нас мотивація є. Варто запастись відповідним обладнанням та внести об'єкт в список обов'язкових відвідин Червоноградського краю.  ;)
Meine Ehre heißt Treue

linuxoid

Цитата: Roy від 22.01.2011 23:32:02
Цитата: linuxoid від 22.01.2011 22:19:12
Ці люди лізуть в шахти після вибухів метану, або, як це недавно було, під час пожежі. Отже тунель нійсно небезпечний і непролазний.
Я думаю, ці люди не продовжили розвідку тунелю тому що не було мотивації. Там нема кого рятувати))
А от в нас мотивація є. Варто запастись відповідним обладнанням та внести об'єкт в список обов'язкових відвідин Червоноградського краю.  ;)

Взагалі, треба інфи трохи більше назбирати, бо всі мої знання, впринципі, на рівні легенд та чуток. Ато буде облом, якщо вхід в тунель виявиться склепом.

inkognito

Цитата: Roy від 22.01.2011 23:32:02
Цитата: linuxoid від 22.01.2011 22:19:12
Ці люди лізуть в шахти після вибухів метану, або, як це недавно було, під час пожежі. Отже тунель нійсно небезпечний і непролазний.
Я думаю, ці люди не продовжили розвідку тунелю тому що не було мотивації. Там нема кого рятувати))
А от в нас мотивація є. Варто запастись відповідним обладнанням та внести об'єкт в список обов'язкових відвідин Червоноградського краю.  ;)

Мотивація була, причому міцна: навіщо марно ризикувати? Когось рятуємо? Зауважу, що мабуть багацько із тих хлопців не "один фунт солі" зохавав  на подібних речах. А їх багато, мають спецобладнання - відси питанні чи варто ризикувати за таких умов та обставин?
Resistance is futile

linuxoid

Добре було б спочатку туди камеру сунути. Якщо тунель плотно закритий був землею при його відкритті є небезпека обвалу через перепад тиску. Але, найімовірніше, тунель зараз затоплений: в Червонограді високі грунтові води.

Stitch

Думаю, ідея з камерою прикольна, і обачлива. Але спочатку, чому не поїхати, роздивитися територію, подумати про масштаби роботи нами можливо в майбутньому проробленої, і про масштаби колись зробленої роботи Франціском-Салезієм Потоцьким - адже гонору та грошей йому не бракувало для створення ходів (а тим більше, ворогів у нього багацько було...). Просто подивитися чи це все реально. МНС - хлопці прості, а ще практичні - навіщо шукати собі проблєм на дупу, нафіг лізти туди, де було чогось все-таки замуровано... Спорядження, то не проблєма, тіко антибактеріальні фільтри тре мати. а ще провести мінімальні дослідження землі, і металошукачем полазити, щоб не наткнутися на якісь комунікації... а тоді вже сміливо лізти!!! такшо, давайте лишаєм балачки, і поїхали на оглядини! ;) п.с. хто там точно вже був, а то з вашої майже дворічної переписки, так і не зрозуміло... :-\

RedShift

ну. місце всім відоме... але наразі про нього можна тільки здогадуватися. Воно під товстезним шаром снігу!  :P
Darts matters!

Дануся

значить сходить сніг,трохи підсохне і їдемо на розвідку)..шкода що до снігу не спам"ятались.

linuxoid


Mike

Засмучу вас трохи  ::)
Говорю не конкретно про Червоноград, а взагалі про будь-які підземні ходи.

Ви багато знаєте в сучасній Україні підземних довжиною хоча б в 500 метрів? А під річкою?
Це далеко не дешеве задоволення. Тепер прикиньте які у них були технології.

Там де є нормальна сітка тунелів - вони ПРИРОДНЬОГО утворення. І цим тунелям в 99% випадків легко знайти документальне підтвердження, а в 90% можна швидко знайти повний гайд з фотками як хтось там лазив.

Тепер, щодо замкових тунелів побудованих людьми.

Графів і князів усіляких було багато, проте технології і реалії були приблизно ті ж. Тому тунелі такі мали приблизно одну й туж конструкцію.

Тунелі були не глибокими, перекриття і підпори - дерев'яними. Ширина і висота - якраз достатня для проходу людини, НІЯКИХ КАРЕТ! Ніяких оздоблень.
Довжина тунелю - до 500 метрів. Більша довжина може зустрітись в окремих випадках - проте дуже рідко.

Над тунелем - парк. Ніяких річок, ніяких будинків, ніяких серйозних вулиць.

Ціль тунелю - якщо на замок/палац нападуть - князь + 2-5 чоловік вибіжуть через нього 1 раз і винесуть золоті цінності.

Такий тунель, якщо за ним не слідкувати через років 100 100% перетворюється в відсутність тунелю. Дерево гниє, земля сипеться, коріння дерев в парку розростається. Знайти підтвердження існування такого тунелю також доволі важко, адже нема що шукати.

Тепер про байки

Хтось спочатку висловлює гіпотезу "А може от є тунель", потім ділиться нею з кимось. Потім хтось уже говорить "Точно тунель". Тут діє і патріотизм (у нашої місцевості таке славне минуле), і бажання розказати цікаву розповідь, і бажання популярності(діду, розкажіть ще щось про ті неймовірні тунелі), і привернути увагу туристів, і ще бог зна що. Зараз сюди слід додати бажання написати цікаву статтю. Переважно, розповідач і сам вірить в те що прибріхує(адже інші теж прибріхують, а стільки народу одночасно не може помилятись).

В будь-якому разі, 99% цих точно фактів зводяться до розповідей якогось Петра, а не до реальних підтверджень. Історій багато, а от скільки реальних тунелів не природного утворення ви знаєте? ;D

inkognito

Resistance is futile

RedShift

Darts matters!

Bottlehunter

Було б гарно, але news.mail.ru - не надто надійний ресурс, як на мене.
Най жиє Гуцулія!

RedShift

У нас останнім часом трохи подій в Червонограді відбувається. Все готуємось до святкування 325-річчя Кристинополя-Червонограда.

Краєзнавці показали макет-рекострукцію Палацу Потоцьких і парку

В Палаці Потоцьких десятиліттями зберігається тіло польського шляхтича
Darts matters!

232 Гості, 0 Користувачів