Секретний «бункер Сталіна» в Коростені

Автор Skip, 21.12.2009 22:18:17

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.


Lacerta

Дякую за цікаві посилання.
Від себе можу додати, що інженерів тих часів, які знали, що вони будують. а тимпаче приймали безпосередню участь в будівництві(мова йде про роботу над схемами та кресленнями), перед початком війни були знищені як "вороги народу та влади". Прикладом є справа Міщенка., яка потрапляла мені на очі. З матеріалів данної справи було з*ясовано, що данного інженера в 1940р. було заарештовано в 1941 розстріляно.

Нарахунок Московських архівів, а точніше м. Подольськ, то деякім з викладачів та моїм знайомим вдавалося потрапити в данний архів, але.Восновному матеріали знаходили своє місце в німецьких архівах бо, як відомо німці захоплюючи об*єкти данного типу робили не лише фотографії, а й детальні схеми.

В коростенському ж УРі немає ДОТів, об*єкт носив призначення дійсно для перебування там владного апарату і оборонного змісту не мав

Bigdan

Заніс в плани на наступний рік!  :P

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

Lacerta

Друзі дозвольте невелику пораду перед тим як їхати дзвоніть туди і уточнюйте чи є екскурсії чи ні...Бо як таких регулярно присутніх там нема. а тому можна приїхати і залишитись нізчим.

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

astrolon

Цитата: Lacerta від 21.12.2009 23:53:43
В коростенському ж УРі немає ДОТів
Дозволю собі з вами не погодитись бо Коростенський УР вміщає 457 дотів на 182 кілометровому фронті , з яких половина знайдена і більш-менш досліджена.

Цитата: Lacerta від 21.12.2009 23:53:43
об*єкт носив призначення дійсно для перебування там владного апарату і оборонного змісту не мав
Тут цілком можу з вами погодитись. Дозволю собі дещо додати:
почали його будувати 1928, а закінчували 1935-1937рр.

На сьогоднішній день «Скеля» - це:

* командний пункт довжиною 156 метрів, що налічує більше 30 кімнат, знаходиться на глибині 40 метрів під землею;
* всі комунікації досі працюючи;
* прекрасна колекція воєнних знахідок - зброя, особисті речі солдатів, макети ДОТів;
* єдиний в Україні музей протигазів;
* експонати із часів Чорнобильської катастрофи.
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

294 Гості, 0 Користувачів