Зубра

Автор STALKER, 23.12.2009 16:50:26

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

STALKER

кидаю фотки тої місцевості де колись могло бути Сихівське озеро(я там Був минулого року) і цікаві посилання прогулянка по дну Сихівського Озера,На Сихові Було Озеро

Юрко

У лівому кутку першої світлини у попередньому пості видніється невеликий горбочок - то якраз краєчок фундаменту тієї лодочної станції, яку можна побачити на старій чорно-білій світлині, його добре помітно по залишках цегли. Ще пам*ятаю, що у Сихівському лісі було ціле міні-містечко з піонерських дерев*яних хаток без фундаментів - малесеньких, десь 2,5 на 2,5 м, пофарбованих у синій колір і пронумерованих, кількістю близько 100 (потім вони кудись зникли - мабуть, їх хтось спеціально вивіз). У середині було по дві койки вздовж стін, над ними - по вікну. А у теперішній перебудованій будівлі католицької церкви була якась адміністративна споруда цього піонерського табору. Вперше я побував там десь у 1986 році, у віці 5 років. Табір і лодочна станція ще стояли, але були закинуті, і озеро, наскільки я пригадую, тоді ще було. Воно починалось трохи нижче лодочної станції і пролягало через западину, де зараз городи, майже впритул до лісу на другому його боці. Зліва була досить висока земляна дамба.

explorer

Річка Зубра - частина дощової каналазації Сихівського району. Виходить на поверхню між автостоянкою і гуртовим Шуваром перед сихівським лісом, і далі тече без очистних споруд у Щирку та Дністер.
Знімав в дощову погоду весною 2007 року. Діаметр виходу ~2м.

Судячи з розташування русла на старих мапах, основний колектор має йти з мікрорайону Козельники. Також на фрагменті плану (ст.15) позначено колектор дощової каналізації діаметром 2000мм поряд з вулицею Монастирського (Козельники).

Golem

Класно! Який рівень води не в дощ? Тудою можна пройти?
Дігери всіх країн єднайтеся!

:-)

Показував недавно, куди воно все йде STALKER'у, він зголосився то все дослідити.

Вище по руслі є камери, в які можна спуститися по сходах і все чудово, ось одна - злив з т.зв. озера, біля Богословської Академії. Але вона незручна, дальше - більше і краще. Місцина там не дуже людна, хіба зранку і в районі 17-ї години, коли йдуть/повертаються на/з роботу/ти.
Декольтем своїм мене манила.

STALKER

треба буде якось це дослідити коли дощу не буде-думаю там цікаво.

explorer

Цитата: Golem від 03.06.2010 12:00:52
Класно! Який рівень води не в дощ? Тудою можна пройти?
Пройти можна, але не дуже зручно. Ми проривались якимись дикими городами під лай собак з стоянки :) Думаю в нормальну погоду має бути менше води. Місце, здається, проглядається тільки з стоянки. В останні роки ніби там навколо щось будівельники рівняли - може тепер краще з підходом.

STALKER

Я був у березні на вулиці Гната Хоткевича-там труба виходить у Зубру.Ось фото

:-)

Цитата: explorer від 03.06.2010 12:32:12
Пройти можна, але не дуже зручно. Ми проривались якимись дикими городами під лай собак з стоянки :) Думаю в нормальну погоду має бути менше води. Місце, здається, проглядається тільки з стоянки. В останні роки ніби там навколо щось будівельники рівняли - може тепер краще з підходом.
ТАм охорона шуварівська може спалити, вони люблять правоохоронців кликати якщо щось. ТОму тудою не варто, та й біля того виходу колись був прийом склотари, ми дітьми туди пляшки кидали потім, які не приймали, відповідно купа скла.

Цитата: STALKER від 03.06.2010 12:42:32
Я був у березні на вулиці Гната Хоткевича-там труба виходить у Зубру.Ось фото
Це дощовий злив, але вода є завжди, навіть в суху погоду, північніше, вище по течії є ще один такий злив.
Декольтем своїм мене манила.

explorer

Цитата: :-) від 03.06.2010 12:45:00
Цитата: explorer від 03.06.2010 12:32:12
Пройти можна, але не дуже зручно. Ми проривались якимись дикими городами під лай собак з стоянки :) Думаю в нормальну погоду має бути менше води. Місце, здається, проглядається тільки з стоянки. В останні роки ніби там навколо щось будівельники рівняли - може тепер краще з підходом.
ТАм охорона шуварівська може спалити, вони люблять правоохоронців кликати якщо щось. ТОму тудою не варто, та й біля того виходу колись був прийом склотари, ми дітьми туди пляшки кидали потім, які не приймали, відповідно купа скла.

Цитата: STALKER від 03.06.2010 12:42:32
Я був у березні на вулиці Гната Хоткевича-там труба виходить у Зубру.Ось фото
Це дощовий злив, але вода є завжди, навіть в суху погоду, північніше, вище по течії є ще один такий злив.

Цікаво. Серед тих зливів є труби такого ж діаметру (2м чи більше)?

:-)

Цитата: explorer від 03.06.2010 13:01:08
Цікаво. Серед тих зливів є труби такого ж діаметру (2м чи більше)?
Таки аналогічно зливу на початку.
Рівень води 10-15 см.
Декольтем своїм мене манила.

zelja

Я за пройтись там але після сесіїї >:(
Цитата: :-) від 03.06.2010 12:45:00
ми дітьми туди пляшки кидали потім, які не приймали, відповідно купа скла.
ах ти ж  :-\

STALKER

Цитата: zelja від 03.06.2010 21:39:31
Я за пройтись там але після сесіїї >:(
Цитата: :-) від 03.06.2010 12:45:00
ми дітьми туди пляшки кидали потім, які не приймали, відповідно купа скла.
ах ти ж  :-\
я теж там хочу пройтися і теж після сесії >:(

Lemberg76

Ну за 86 рік сумніваюсь... Бо у 87-88 я там вже тусувався і переходив по двох кладках через річку-гівнючку, перепрошую Зубру, яка була вкрай подібна до нашої Полтви 82-83 років в районі Промислової, де я проживав, але в мініатюрі :) ( Це там де був центр озера і його течія). З того боку взагалі було страшно і дико і там був Танковий :o :o :o... Для дітисок то була фест кульна мандрівка, після якої діставали по сра... , перепрошую, задниці. Але завше приносили пару патронів( і навіть виділи снаряд втикнутий в землю і мій кулєга пробував його витєгнути, а я му казав шо він йолоп і я йду відтіля поки він не бахнув :D) і перед очима стоїть купа танків... До речі в якійсь темі питали про танки... Так от у той час там було ціле кладовище танків різних часів... Але я шось загнув не в ту сторону... І піонерський табір тоді ше був доволі в порєдному стані, а от станція то так-вже була розібрана на цеглу... До речі дуже класні фотки тут тої станції, нігди не бачив (оффтоп - а що то за Львівцентр, в якому такі фото прикольні є?). А там де Шувар дійсно була трясовина, по якій йшла якась грубезна труба по якій ми ту багнюку досліджували (певно в дитинстві я тоже троха діггером був ;D) І до речі та карта і мене є(принаймі була 8) - я її особисто купляв в книжковому магазині при совєтах...

STALKER

Цей колектор знаходиться на Сихові-майже за гаражами на вулиці Антонича(зразу навпроти ставка). Є 2 люки.  В одному з них(той який з великою плитою) тече каналізація і схоже що труба там лазибельна . В другому(той що зарослий) тече чиста вода. Ставок що там знаходиться теж напевно спускаєтьться(або колись спускався) в цей колектор. Думаю обидва потоки впадають в Зубру. І зразу виникає запитання-навіщо було розділяти два потоки?

marik1441999

Чудові новини!!!
Восени завезли пісок і почали розчищати чагарі!!!

Ось надибав плани Садового і коли побачив на карті річку, ось помилуйтеся внизу скрін:

http://www.city-adm.lviv.ua/adm/management/management-architecture/detalni-plani-teritorij/1620-projekt-detalnogo-plpanuvanna-centru-sihova-v-m-lvovi

Житловий район Сихів займає східну частину південно - східного планувального району м.Львова. З півночі, північного сходу і сходу район огинає Європейський вододіл. В основу формування планувального району й центру Сихова покладена генеральна архітектурно - містобудівна концепція регенерації ландшафту, наявність природніх (заплава р.Зубра) та сформованих (пр. Червоної Калини) композиційно - планувальних осей.

http://www.udg.lviv.ua/ua/page13/portfolio51.html#

Я просто божеволію від радості)))))) ;D

STALKER

Річка Зубра. Частина 1.

Отож зібралися якось Декстер, я і мій знайомий трохи полазити по Сихові, Козельниках, Хуторівці. Зустрілися ми навпроти нижнього Шувару і зразу попрямували попри Духовну семінарію. Нижче карта 1 нашої прогулянки з позначками:

-стрілки червоного кольору показують наш напрямок руху
-стрілки синього кольору показують напрямок руху течії
-чорний колір № 2 вхід в трубу

1)   Початок потічка.
2)   Стік потічка в трубу і вхід до неї.
3)   Перший люк по ходу труби.
4)   Другий люк по ходу труби.
5)   Жолоби по обидва боки від моста на вул. Хуторівка( бордовий колір)




Далі фотки з коментарями:

По дорозі були навіть досить гарні пейзажі










Прямо попри стежку траплялися ось такі люки-я їх на краті не позначав:


Ось такий люк:








Проходимо ми далі і бачимо ось таке-вхід в трубу( на карті 1 позначена цифрою 2):


Вже в середині. Якась маленька невеличка притока:














Люк через який ми вилізли-якщо рахувати від входу в трубу то другий по рахунку( на карті 1 позначений цифрою 4). А пройшли ми буквально пару метрів. далі тяжко було йти, тому що в нас  спини боліли і не було бахіл. А боліли нас спини від того шо там дуже низько.


Люк по ходу труби, якщо рахувати від входу в трубу то перший по рахунку( на карті 1 позначений цифрою 3)




Потічок, який впадає в трубу(на карті 1 орієнтовний початок позначений цифрою 1):






Проходимо далі потрапляєм на підїздну залізницю танкового заводу:








Доходимо до залізничного  моста над вул. Хуторівка:


Збоку бачимо якісь жолоби(такі самі і біля віздної брами для поїздів з протилежного боку), на карті 1 позначено цифрою 5:







Мені Hel_2  якось сказав потім, що то  мала бути теплотраса.


І на останок побачили ось таке-як з люка періщить з усієї дурі чиста вода:


Відео



На тому наша прогулянка закінчилася. Повна версія фоток тут


Річка зубра. Частина 2.

Цього разу ми з моїм знайомим рушили досліджувати місцевість де колись могла протікати притока річки Зубри- на вул. Вернадського. Стартували ми з залізничної станціїї Сихів, пройшлися трохи по рельсах, вийшли на вул. Вернадського.
Нижче мапи з позначками.

Загальний пройдений маршрут(карта 2):




Схема жолоба по якому колись текла вода(карта3) :
-чорний колір: жолоб, резервуари і люки
-синій колір: напрямок течії

1)   Орієнтовний початок жолоба біля дороги на село Горішній( там десь приблизно і починалася притока Зубри.
2)   Перший резервуар.
3)   Другий резервуар.
4)   Стіна від якої розходилися два жолоби один біля одного.
5)   Зруйнований резервуар.
6)   Люк колектора малого діаметру.
7)   Люк колектора більшого діаметру(1,50 см.).
8)   Люк прикритий бетонною плитою.
9)   Відкритий люк за кілька метрів від попереднього.






Далі фото.







Приблизний початок жолоба:



Продовження:


Перший резервуар( на карті 3 позначено цифрою 2):


Далі ось такі пейзажі:








Другий резервуар( позначений на карті 3 цифрою 3)


Стіна від якої розходилися два жолоби один біля одного( на карті 3 позначено цифрою 4)




Два жолоби далі:


Пейзажі там дійсно цікаві:




Зруйнований резервуар(на карті 3 позначено цифрою 5):


Далі жолоб:


Про дві труби, які йдуть одна біля одної я вже згадував в цій темі, так що писати не буду.






Люк прикритий бетонною плитою( на крті позначений 3 цифрою 8), чути в ньому шум води:


За кілька метрів від нього інший люк( на карті 3 позначений цифрою 9), в ньому видно як вода тече:







Після цього ми подалися до місця де колись було Сихівське озеро. Ну чомусь дуже люблю ці місця.


Люки що розташовані біля річки Зубри(карта 4):
-чорний колір: люки
-синій колір: річка

1)   Відкритий люк з вентилем і водою
2)   Люк привалений бетонною плитою
3)   Знову відкритий люк з вентилем і водою
4)   Річка Зубра



-чорний колір: люки
-синій колір: річка

1)   Відкритий люк з вентилем і водою
2)   Люк привалений бетонною плитою
3)   Знову відкритий люк з вентилем і водою
4)   Річка Зубра

Далі фотки:













Річка Зубра:






Люк привалений бетонною плитою( на карті 4 позначений цифрою 2):


Відкритий люк з вентилем всередині( позначений на карті 4 цифрою 3)


Вода так само штиняє як в річці:


І ще один відкритий люк з вентилем і штинючою водою( на карті 4 позначений цифрою 1)


І на останок ще трішки Зубри:


Повна версія фоток тут


Річка Зубра. Частина 3.


Цього разу нас зустрілося вже троє: Soulstorm, HEL_2 і я. Ми мали на меті дослідити колектор річки Зубра. Так як ми зустрілися ще за світла, то було вирішено трохи почекати темряви і аж тоді інсталитися. Рішили трохи полазити в районі нижнього Шувару. Знайшли дещо цікаве-притока Зубри яка йде з району онкоцентру. Нижче на карті наш маршрут.

Карта 5 з позначками:
-червоний колір:наш маршрут
-синій колір: напрям течії

1)   Люк біля тунелю посеред річки( в якому дуже сильна течія)
2)   Аркоподібний тунель під залізничним насипом
3)   Труба біля аркоподібного тунелю з протилежного боку залізничного насипу





Далі фотки:

Аркоподібний тунель в залізничному насипі( на карті 5 позначений цифрою 2):


Люк біля тунелю посеред течії річки-так виходить, що під течією, чка на поверхні землі є якийсь колектор в якому дуже сильна течія( на карті 5 позначено цифрою 1):








Тунель з другого боку залізничного насипу:


Труба біля тунелю з другого боку залізничного насипу( на карті 5 позначена цифрою 3):







І ось родзинка всіх трьох прогулянок-колектор річки Зубра.

Карта 6 з позначками:
-червоний колір: відрізок пройденого шляху в колекторі
-синій колір: напрям течії

1)   Люк через який ми інсталилися
2)   Люк в який впадають притоки зі сторони Козельник
3)   Перша притока-колектор малого діаметру
4)   Друга притока, яка являє собою меншу трубу в яку впадають ше 2 менших
5)   Перехід круглого колектора в квадратний колектор
6)   Перехід квадратного колектора в круглий
7)   Люк через який ми вилазили на поверхню





Далі фотки:



Перша притока-колектор малого діаметру-притока зі сторони Козельник(на карті 6 позначений цифрою 3):


Друга притока,яка являє собою невелику трубу у яку впадають ше дві менших-теж зі сторони Козельник( на карті 6 позначена цифрою 4)


Далі колектор- круглі бетонні секції:






Квадратний колектор:




Знов круглий:







Вилізли ми біля автостоянки в тому місці де автомобілі завертають з Сихівського моста на Хуторівку. Всі фото тут


P.S. Знаю що карти намалював кепсько. Деяка інфа може видаватися незрозумілою, або ж її може бути недостатньо.Тому якщо щось цікавить-запитуйте.  Буду радий як позитивним відгукам, так і критиці. Хлопцям дякую за компанію. Всім +.
В майбутньому планую по-трохи досліджувати цю територію. Впевнений там є багато цікавого. І звичайно колектор. Там ще ходити довго і нудно)
Обговорення тут

Golem

Недавно гуляв тими місцями і зауважив вхід в Зубру після моста. Згідно із звітом що вище, ви були вийшли перед мостом. Відповідно в мене виникло питання: що там на цій ділянці попід мостом і далі в сторону Клозельник? Судячи з вигляду зверху все цілком прохідне.



1 - Ваш вихід на поверхню в попередній вилазці
2 - Ще один вхід в Зубру
3 - каналізація сихова, тече в напрямку мосту окремим колектором

Люк незакритий, зверху все видно. На фото притока з Клозельників


Поворот в сторону моста і якась врізка з "будинку - пончика" поруч


Вниз 3 метри рівно. Міряв Єврейською драбиною. Але був в мештах, тож не спускався


Власне привязка до місцевості


Через дорогу просвічується колектор


Звук як з колектора, і пахне відповідно. Напевно впадає в притоку Полтви на Стуса


Цікаво що дренажка все таки має характерний запах колектора. І тепла пара піднімається вверх з люка. Але все рівно, вода там незрівнянно чистіша ніж в Полтві.
Дігери всіх країн єднайтеся!

STALKER

Прохідно  там. Дренажка теж каналізація. Все просто як двері.

Golem

Приємно вражений пропускною здатністю Зубри під час ливню. Знято 18.05.2019. Полтва з люків не виходила, але авто-дороги були залиті водою повністю. тобто дощ сильний.  Це той же люк шо в мому пості зверху



Нормальні умови




Як видно ще є достатньо повітря зверху шоб дихати. Чи вдасться встояти на ногах - навряд. Знесе. Але втриматися на плаву можна буде. І доплисти до виходу на поверхню.

Це вже відео за межами сихова в центрі села Зубра



Дігери всіх країн єднайтеся!

277 Гості, 0 Користувачів