Зубра

Автор STALKER, 23.12.2009 16:50:26

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Такою могла б бути Зубра якби в неї не ср**и! Чисто прозорою та красивою. Такою, що аж хочеться присісти та березі та помилуватися її водограєм. На жаль зараз Зубра це річка вонючка. На фото знизу показано чисту притоку Зубри зі сторони Стадіону та Автовокзалу. Цій притоці повезло більше ніж Зубрі. Бо паралельно їй прокладено фекальний колектор куди і ходить весь район. А річка залишається чистою.

Вода в притоці Зубри, майже як Плітвицькі озера


Ця притока йде з вулиць Вернадського і Карла Мікльоша


А це злив з Зуброю. Черне це Зубра


Карта де ми ходили


Ось по таким трубам!


А Львівський діггер навіть по меншим!


За нами всю дорогу пильно стежив Sunny Brother


А чи знали Ви що Львів навіть у каналізаційному господарстві - патріотичний? Ми чисту дощову воду спускаємо у своє Чорне море, а какахи каналізації - в російське Балтійське. Полтва впадає в Західний Буг, а той у море, якраз неподалік КАЛінінграду. То ж місто так назвали «неспроста». 😉

Фекалка з Автовокзалу що впадає у Полтву


А це чиста вода дренажних каналів що йде у Чорне море.


Цей пост буде про колектор під штрих-пунктирною вулицею Вернадського. Штрихпунктирною, бо частина цієї вулиці є коло Автовокзалу, частина коло Зубри, а частина аж на кінці Сихова коло вул.Зеленої. Поєднує ці відірвані куски хіба що територіальна приналежність до міста Львова. Може ще би вулицю Вернадського до Левандівки протягнути?

Вулиця Вернадського. І як вода мала потравляти у цей дощоприймач?


"герметичний" дощовий колектор по вулиці Вернадського


Заходимо всередину


Чисто і просторо


Прямуємо в сторону Автовокзалу. Вид на вхід


Там де закінчується асфальт є купа сміття. під нею колодязь де можна лишити речі.


Бокові дренажні притоки


Це вже труба під самою проїжджою частиною вулиці Вернадського


Діггерство - справа молодих, поки можеш так от згинатися і йти


Видно світло в кінці труби


Ми зайшли в колектор з відкритої частини річки. Кругла труба діаметром десь півтори метри. Якшо трішки пригнутися то можна впевнено йти в сторону Автовокзалу. Зі мною ще був lvivsky_digger в колекторі і Sunny Brother нагорі. Карантин як не як, більше двох в колектор зась! Не кажучи вже про тему в планах. Зараз тут сухо, води в дощовому колекторі немає. Тож ми легко дійшли до кільця вул.Вернадського – Броварського. Прямо далі йде труба по вул.Вернадського, ліворуч – вул. Броварського. Це відгалуження закінчується за 30м тупиком з трубою 200мм. Є люк назовні. В цьому тупику повно павутини та сміття. Серед цікавого присутній бампер від німецького авто, череп кота і сокира. Нею, цілком ймовірно, цього кота і стратили бо поцарапав бампер.

Бокове відгалуження в сторону Стадіону


Одразу на вході лежить сокира


Вирішив сфоткатися поки ще чистий


Далі бампер і тупик. А ще купа павутини


Ауді?


Напевно що череп кота


Забутовка в кінці і мала труба


Молоде покоління. Постить в сторіс прямо з колектора!


Приємно йти по дренажним колодязям. Ні тобі каках, ні бруду, ні щурів. Зато є мул. То ж місцями приходилося швидше йти на четвереньках, ніж на своїх двох. Бо місця зовсім мало. Доволі скоро ми дійшли до характерного кільця під розділюючою смугою на вул. Вернадського. Воно накрите величезною бетонною плитою яку добре видно ззовні. Через щілини Sunny Brother was watching us.

Хід в сторону Автовокзалу


Хід закінчується вузькою синьою трубою


Зверху кришка


Цей же вхід, вид зверху


ну і зовсім вже зверху


Далі в сторону автовокзалу пішла вузька пластикова труба. Львівський_діггер по ній троха просунувся, але очевидно що далі вона буде ще вужча. То ж ми лишаємся цього діла та вертаємося назад. До речі, хто там був впізнав Джимміка і кричав нам зверху у Люк, відгукніться 😉

Але якщо кортить, то чому б не полізти!


Та цей хоч у підвали Водоканалу пробереться!


Добре що колектор йде під дорогою. А то б звинуватили у тероризмі!


Ну все, залік! Вилазь звідти!




За всім цим неподобством уважно спостерігав Sunny Brother


Тепер глянемо на поверхні що тут робиться. Чистий витік води з водопадом, що живить Зубру йде від споруд Водоканалу на Стрийській 123. Води тут реально багато, але чомусь є запах хлору. Цей газ використовували для атак у першу світову війну. Не маючи протигазів вирішуємо хлорку не випробовувати.


Паралельно дренажці з вул.Вернадського йде аж дві гілки фекальної каналізації. Одна гілка – до Автовокзалу. Друга  - до вул. Карла Мікльоша і Сокільник. Стоків там багато, течуть стрімко і пахнуть характерно. Люки здебільшого відсутні і накриті бетонними уламками. Відкритих люків ми не бачили. Фекалка самопливом через поле тече аж до КНС(каналізаційна насосна станція) на вулиці Скрипника. Ця станція перекачує стоки на вул. Хуторівку і далі в Полтву на вул. Стуса. Де вони потім через весь центр міста течуть на очисні споруди.

Фекальна притока зі сторони Стадіону і Сокільник


Ого, та тут цілий Бункер. Але насправді всередині просто поворот труби і все


Це чиста притока, на карті коричнева. Коло Стрийської 123


Робочі моменти. Досліджуючи фекалку коло Стрийської 123


Опа! Ми знайшли секретний лепрозорій де потайки утримують всіх хворих на корона-вірус


А це вже ділянка полем між Вернадського на Автовокзалі і Вернадського на Сихові. Та сама фекалка і характерні бетонні тюбінги як в ПЗК


Електричний кабель в трубі над річкою


З цими кабелями не заморочувалися, пустили по дну


Каналізаційно-Насосна Станція на вулиці Скрипника. Кінцева точка фекальної каналізації з Автовокзалу


Ну і кульмінація – злив притоки з Вернадського і основної Зубри. Це місце позначено на карті кружечком, якраз на межі міста Львова. Контраст вражає. Ніби ми напускаємо чисту воду з-під крану у ванну в якій вже покупалися мінімум три людини. Чорні води Зубри охоче розчинили прозору притоку з Автовокзалу. Сумно насправді. Адже достатньо каналізувати кілька будинків на Клозельниках і Зубра була б такою ж чистою!

Зубра зі сторони Львова


Зубра зі сторони Автовокзалу і їх злив.


Як бачимо, притока Зубри може протекти кілька кілометрів Львовом і лишитися чистою. То чому Зубра ні?
Дігери всіх країн єднайтеся!

Ser Gio

Golem, дякую за, як завжди, шикарний звіт!
То до речі я мимо був проїжджав на ровері, не міг не привітатись :)
Стосовно відкритих люків, то якщо йти вверх по Броварського від того стику з Вернадського, то буквально через 100-150 метрів буде в кущах по ліву сторону люк з тою чистою водою, а далі якщо йти по Броварського до Арени, то десь напроти Арени був ще один відкритий колодязь, але то вже побутова каналізація, до речі глибокий досить, метрів з 10 точно.

lvivsky_digger

Цитата: Golem від 10.04.2020 22:59:38

Добре що колектор йде під дорогою. А то б звинуватили у тероризмі!

Орууу ;D

Я доречі там ще один колектор знайшов, десь в кілометрі від того шо під Вернадського.
Він іде прямо від Арени Львів і в напрямку Зубри. Судячи по люках через цей колектор можливо навіть на територію
Арени вилізти можна :)

Ну і пару фоток)
Люк в полі біля Арени:


І внизу той самий колектор:


Глибина десь метра два. Вода на вигляд чиста, запаху теж нема.
На днях візьму бахіли і піду гляну шо там є цікавого ;)

urban explorer

Golem

Це може получитися крутий звіт. Зайшли в колектор десь у Зубра а вийшли аж на Стадіоні! Чекатиму новин!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Wolff

На Трускавецькій через поля до Кульпарківської теж є така система треба провірити поки новобудови все не знищиди (((

lvivsky_digger

Колектор Арена Львів - Зубра

Ще пару тижнів назад я знайшов новий колектор що тягнеться від Арени Львів через поле і впадає в
Зубру на вулиці Хмельницького. Довжина колектора щонайменше 1км.

Карта:

Жовте - це підземна частина струмка
Оранжеве - струмок виходить з колектора, тече по поверхні і впадає в Зубру
Зелене - пройдена мною підземна частина струмка

Серед поля коло Арени є відкритий колодязь, через нього і буду закидуватись:


Вниз ідуть скоби:


Спускаюсь вниз, тут в основний колектор впадає притока зі сторони Кільцевої:


Ця сама притока:




Залажу в основний колектор, дуже слизька пластикова труба діаметром десь близько метра. До мене з дігерів тут ще ніхто не був :)
Починаю досліджувати колектор в сторону Арени:

Сорян за погану якість, сидячи в вузькій слизькій трубі, тримаючи телефон в одній руці,
а ліхтар в іншій важко зробити хорошу фотку(

Вода в колекторі кришталево чиста. Напевно дощоприймачі
сюди не впадають, бо ні сміття ні навіть мулу тут нема:


Метрів за двадцять від входу плавав мертвий рататуй:


Вище по течії на з'єднанні між труб виліз ущільнювач:


Підхожу до наступного люка:




Йду далі. Тут земля продавила трубу (а може й не земля):


Далі стає чітко видно сліди на стелі, колектор затоплює майже під самий верх! Але звідки тут береться стільки води якщо дощоприймачі сюди не впадають?


Аж раптом зі сторони Арени подув вітер і почав доноситись сильний гул (схоже буває при колекторній хвилі) Невже за мить вода підніметься аж до стелі і на тому моя вилазка закінчится? Але я був недалеко від люка і тому став чекати. Через секунд 15 гул припинився, а потім знов почався, знов припинився. Це через люки чути як їздять машини по дорозі біля Арени. Ну а раптовий протяг в колекторі - це просто вітер подув у відкритий люк.
Далі колектор трохи завертає на ліво. Пройшовши ше метрів 30 я почав трохи сумніватися в безпеці перебування тут. А якщо й справді вода піднімаєтся аж до стелі? Тому й мулу і сміття тут нема, бо водою зносить.
Ах точно, ущільнювач! Видно що його неслабо так видрало сильним потоком води:


Тому я вирішив покищо далі не йти. Тим більше лізти з рюкзаком по слизькій і вузькій трубі не дуже зручно, до того ж судячи з часу за який луна вертається до мене, до кінця колектора залишається ще не одна сотня метрів. Можливо сюди періодично скидають воду з розташованої поряд з Ареною виробничо-технічної бази Львівводоканалу. Треба вияснити наскільки безпечно тут лазити і якшо все-таки безпечно, то я вернусь сюди вже без рюкзака і пройду колектор до самого кінця! Вилазячи я залишив впоперек колектора палку, щоб коли полізу сюди ще раз, подивитися  чи її не змило. Якщо рівень води піднімется, то її змиє.
Ну а зараз я вилізаю на поверхню і йду дивитись місце де струмок виходить з-під землі і впадає в Зубру.

Колектор проходить під цією дорогою, що йде через поле:


В кінці тої дороги струмок виходить на поверхню і тече далі по бетонному жолобу:


Та сама труба по якій я сьодні лазив. Паралельно їй йде бетонний дощовий колектор:


Далі вода тече по жолобу:


В кількох метрах від Зубри струмок знов ховають в трубу, щоб побудувати дорогу:


Далі струмок впадає в Зубру:




Можливо цей струмок витікає з озер що на іподромі. Як тільки виясню чи безпечно тут лазити, одразу ж візьму камеру і на цей раз пройду колектор до самого кінця ;)


urban explorer

Golem

Гарний звіт! Видно що старався. Тримай від мене плюса. :)

Маю два питання:

1) Там де ти інсталився, який діаметр труби в сторону стадіону? Виглядає ще такий самий. Просто цікавить діггерський варіант як попасти на концерт пісень Експлорера якщо всі квитки розкуплять :)
2) Там де на фото дві паралельні труби виходять. Кудою йде друга труба? Напевно це дренаж села, але вирішив перепитатися. Хоча могли і дві до стадіону тягнути...

Я розумію що ти ще туди не ходив. Питання так, на майбутнє :) ну і молодець що вважаєш на ТБ. тільки в суху погоду!
Дігери всіх країн єднайтеся!

lvivsky_digger

1) Діаметр всюди однаковий, десь метр 20
2) Дренаж села + там вроді ше один струмок десь має бути, можливо то він і є

Якщо колектор і справді проходить під Ареною, то точно можуть у тероризмі звинуватити ;D
urban explorer

lvivsky_digger

Колектор біля Арени Львів. Частина 2

Почну з того, що пройшло вже 5 днів, а шматок очерету який я поклав над водою впоперек колектора так і не змило. Значить рівень води не піднімався і можна безпечно йти далі. Минулого разу не звернув увагу, біля входу на притоці є ось такі рейки. Хтось знає для чого вони? Можливо для сітки щоб сміття ловити?:


Аналогічне є і в основному колекторі:


Ну а тим часом  я дійшов до місця де закінчуються мої старі сліди, далі я ще не ходив:


Минулого разу від входу я пройшов 140 метрів. Звідки я знаю? В колекторі є ось такі наклейки:


Там написано що довжина однієї секції 6м, так що визначати де я знаходжусь буде значно легше.

Труба закінчується бетонною стінкою, звідси й така луна в колекторі:

Сюди від точки інсталу я пройшов 228 метрів. Гарна цифра :)

Вилажу з труби і попадаю в велику камеру з висотою стелі десь метрів 5, в стелі є два люки які я не став відкривати і дивитиь де я, щоб не палитись і не лякати перехожих.  Глибина тут 7 метрів. На право повертає основний колектор і йде далі під вул. Броварького. Зліва і по переду дві притоки з дощоприймачів:


Під лівою притокою є дігерська лавочка щоб дігери могли відпочити:


Зараз я десь ось тут:


Далі колектор повертає праворуч, на вул. Броварського:


Залажу всередину, діаметр тут такий самий. На фотці не дуже видно, але труба трохи приплюснута землею, коли йдеш це досить сильно відчуваєтья:


Ця труба старіша ніж та що йде під полем, і ще в неї чомусь дуже розцарапані стінки:


На трубі збереглась ось така наклейка:


Через метрів 30 зрізали шматок стелі і пустили притоки з дощоприймачів. Десь наді мною на поверхні припаркований мій вєлік


Видно ребра жорсткості:


Зверху люк:


Притоки:


Дохожу до натупного повороту, колектор повертає на 90° наліво:


Знову велика камера з двома люками в стелі, також є декілька приток. Від минулого повороту я пройшов 75 метрів.


Вид зі скобів. Зліва Арена Львів, звідти я прийшов:


Йду далі:


Ця частина колектора проходить прямо під виробничо-технічною базою Львівводоканалу:


Через 16 метрів аналогічна попередній дірка з притоками в стелі, тут зверху впала драбина. За неї начіплялось купа сміття і рівень води вище по течіі сильно піднявся:


Тут ще чомусь купа щебеню з піском:


Далі йти не реально. Хіба вдягати заброди і повзти. Мій ліхтарик не висвічує кінця тунелю, ніякого світла по переду не видно, луна відсутня і про довжину колектора можна тільки здогадуватись. Скоріш за все тунель веде до озер на Карла Мікльоша з яких імовірно цей струмок і витікає.

В мене зявилась ідея прийти сюда ше раз, познімати все сміття з драбини щоб рівень води впав і йти далі. Тому з цього колектора можна написати ше як мінімум два звіти, бо ще ж залишається не пройденою значна частина колектора від точки інсталу в сторону  р. Зубри.

Карту в студію:

Жовте - підземна частина струмка
Оранжеве - струмок виходить з колектора, тече по поверхні і впадає в Зубру
Зелене - пройдена мною підземна частина струмка (317 метрів)
Червоні квадрати - камери з поворотом колектора


Якось так :)
urban explorer

lvivsky_digger

Колектор Арена Львів - Зубра. Частина 3

Закінчились дощі, а значить пора лізти під землю і розвідувати нові місця. Інсталюсь в тому ж місці де й раніше.
Зліва Арена, туди я ходив минулі два звіти, а сьогодні піду на право - до річки Зубри.


В сторону р. Зубри:

Попереду майже кілометр ламання спини у вузькому колекторі

Через 70 метрів дохожу до камери з люком:


Тут є маленький водопад:



Після недавньої вилазки в Зубру, цей колектор здається мені ну зовсім вже вузьким.

Трохи далі є дуже дивні царапини на стінках:


Через 30 метрів в колектор впадає велика притока:


Десь вдалині притоки видно світло:


Кого я точно не очікував тут побачити, так це тритона:


Сидів собі на стіні:

Ось що значить сільський колектор, в місті мабуть такого не побачиш.

В цьому місці почали вирізати дірку в стелі щоб пустити притоку, але так і не закінчили:


Підхожу до наступного люка, тут досить сильно піднявся рівень води:


Загата із дошки. Для чого?

Видно сміття на арматурі, такий тут буває рівень води.

Зверху дерев'янний люк:


Цей же люк на поверхні:


Далі вже починається село. І притоки. Більшість з них фекальні :(




Грибочки ростуть)


Ну це вже точно фекалка :(

Головне щоб ніхто не змив туалет поки я під врізками проходжу  ;D

Чергова камера з люком в стелі, глибина 3 м


Тут павутина зактриває пів колектора:

На стелі зібрався конденсат, в мене вся спина мокра була через нього.

Знову камера з люком:


І знову фекальна врізка(( І все це тече прямісінько в Зубру :( :


Бляяяя доведеться трохи намокнути:


Проходжу далі

Тут вже добре чути машини на Скрипника, вихід десь зовсім близько

Чиста грунтова вода збоку і жолоб з гувном посередині:


Бруднувато тут.


Далі досить велика притока:


Як не дивно з чистою водою!


Чи не єдина врізка під селом, з якої не тече гімно


Світло в кінці тунелю! До виходу залишається метрів 20:


Вулиця. І свіже повітря :)


Звідти я виліз:


Жолоб вже втигли накрити плитами:


Ось так було раніше:


Коли я вилазив, троє робочих саме закопували колектор, десь там в кущах стоїть трактор:

Бачили б ви їхні лиця коли вони побачили як я виліз з колектора який вони ж і будували :)

Карта де я лазив:

Жовте - колектор
Зелене - пройдений сьогодні маршрут (800 метрів)

А так виглядає моя курточка після вилазки хD


Тепер ще залишилось сходити до витоків цього струмка, які імовірно знаходяться на вул. Карла Мікльоша, але це вже буде в іншому звіті ;)


urban explorer

Golem

На відео короткий підсумок Звіту


Я вважаю що це перемога! Перша, невелика, але перемога. Міська рада виділили 600тис. грн на очистку річки Зубра. А саме, усунення несанкціонованих підключень фекальної каналізації. Таким чином річка Зубра перестане бути ванючкою і стане можливим відновлення Сихівського озера. Я беру участь в робочій групі по Зубрі. Старатимуся зі всіх сил допомогти їм своїми знаннями та досвідом.

В рамках цього проекту ми з Львівським Діггером, Володимиром, Олегом та начальником департаменту екології ЛМР Олександрою Сладковою спустилися в Зубру. Освіжили в памяті що тут і як. На разі дуже багато бруду йде з Персенківки. З Кльозельник вже суттєво менше ніж минулого разу. Принаймні візуально. Потрібно брати проби щоб мати числові дані.

Ну і кілька світлин з вилазки

Що це таке?


Хроби! Я й не здогадувався що це таке, але в Зубрі живуть кілограми наживки. Ми буквально йшли через колонії хробаків. А баночка такого щастя коштує 30 грн на Краківському ;)


Місиш їх ногами як виноград на вино


Хроби це плюс, в токсичній воді вони б не жили. Або змутували до стану Змія-Василіска


Видно закінчення колонії хробів


І це все під ногами рухається. Добре що в нас бахіли а це не пявки!


Обеліск Зубри на місці! Він суттєво допоміг в розкрутці еко-проблеми в Зубрі


І це не електричний стовп. Загрубий!


Мега-крутий чувак. Він власник автомийки на Зубрі. Добровільно погодився усунути врізку. А коли робочі йому подзвонили що ми спустилися всередину, то вдів гумаки і помчав за нами в колектор! Тепер миюся тільки в нього :)


Для масштабу! Доволі товста бетонна опора! Ми зараз під ринком на вул.Монастирського


Оглядаємо стан колектора


А він плачевний :(


Ребра Зубри як в худої корови


Спуск в Зубру! Місця тут дуже багато!


Йдемо в сторону майбутнього озера


Вихід на поверхню


Зараз ми на території приватної автостоянки. Є собака і паркан. Хоча доступ до берегів річок повинен бути вільний


Ось за нами йде власник автомийки що поруч


Я думав він мене тут втопить. Але ні, навпаки показав всі лакомі місця. Цю купу в колектор насипав Онур


Притока з шампунем від іншої автомийки і далі функціонує :(


Що для дерев добре для колектора смерть


Висота колектора Зубри в районі Хуторівки


Відкритий люк коло Сихівського моста


Діти тут не бавляться. Але все рівно, могли б і закрити.


Наочний приклад для молодих дігерів чому в колекторі потрібен шолом




Хтось спустив в Зубру повітряну кульку. Надуту! Взимку цієї гілки тут ще не було


Агов! Воно скоро відвалиться і заважатиме нормальному рухові води


Навіть без аналізів зрозуміло що це фекальна врізка


І це також


Коріння дерев живляться з Зубри


А що там під кришечкою? ;)


Всюди де ми були можна було пройти в людський ріст


Дитячий велосипед у Зубрі


Злиття потоку з Монастирського і озера на Росистій


Вперше в Зубрі. Гумаків не вистачало. Але йому було цікаво і він йшов так. Майбутній Дігер


Це був найлегший спуск в Зубру. І найцікавіший. Я подивився на неї троха іншими очима, менш діггерськими і більш господарськими. Все таки це місто в якому всі ми живемо. І потрібно про нього дбати.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Petrovich

Дуже цікаво!

Golem

Додам сюди кілька матеріалів про Зубру. Щоб з часом не загубилося.



Стаття про Зубру на Сихів Медіа
[url=https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/1208/57169/104010787_256800302408416_164383495255670650_n.jpg]

[/url]

ще одна стаття на Твоє Місто
[url=https://exl.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/1208/57169/zubra3.png]
[/url]

Мені дуже приємно що люди перейнялися долею Зубри. Вони лайкають і репостять матеріал, таким чином впливаючи на владу і показуючи що це потрібно зробити. Коли вони і ми це завершимо то матимеме не просто озеро. Ми матимемо приклад Європейського міста з екологічною свідомістю.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Експлорер неполітичний ресурс. Але пройшли вибори, тепер можна про це написати. Не агітація а черговий етап в розвитку проекту Зубри. Приємно що матеріал з нашого сайту пішов на першу сторінку програми одного з кандидатів в мери міста. І був розтиражований на весь Сихів. А ще рік тому про Зубру знали лише спеціалісти...





Побачимо що буде далі... До наступних виборів прийдеться зробити. Інакше це буде дуже сильний козир в руках опонентів.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

«Той Голем якийсь дурний! Як може дощова вода з усього Сихова стікати в Зубру! З проспекту Червоної Калини чи вул.Монастирського – ще повірю. А як щодо вулиць Драгана та Вернадського?»

А й справді, куди? Адже між підземним колектором Зубри і південним Сиховом є великий перепад висоти. Вода під гору не потече... То ж має бути інший шлях.

Люк відкритий для Світу :)


Щоб мене так нагло не завалили, прийшлося вдівати гумовці та йти на пошуки ще одного дощового колектора Сихова. Перше питання: Де шукати? Прогулявшись Сиховом я зупинився на вулиці Вернадського. Це найнижча точка куди мала б стікатися вся вода від вулиці Драгана, Санти Барбари та інших.

На старих картах поруч вулиці Вернадського позначено потічок. На додачу якась труба йде попід дорогою. Але діаметр тої труби малий. Та й, чомусь, там нічого не тече. А мало би! Дренаж грунтових вод Сихова як не як.

Притока з вулиці Вернадського. Видно невеличку каналізаційну врізку з цих нових котеджів


Далі я поїхав на вулицю Освицьку і запаркувався коло містка через річку Зубру. Вирішив дослідити її методом половинного ділення.

Місток через Зубру


Сама Зубра


Спочатку я пішов на північ, проти течії річки, в сторону майбутнього озера на Сихові. Тут річка Зубра мило петляє поміж хатів, та на берегах купи сміття. Місцева мешканка, побачивши що я оглядаю річку, так і сказала: «Колись тут можна було жити. А зараз в дощ все розливається і затоплює її хату!». Логічно, річище ж не чистять!

Сміттєві загати на Зубрі


Деколи просто повалені дерева та гілки заважають нормальній течії


Дорога попри Зубру. Колись тут може бути крута відпочинкова зона.


Колодязі попри дорогу. До каналізації відношення не мають


На жаль, жодної бетонієвої труби з сторони тут Сихова не було. Зате був симпатичний та дуже чистий потічок що тік майже коло маєтку Дубневича. Він впадав у річку Зубру та безслідно розчинявся в її муті.

Чистий потічок з вулиці Лісна


Крайня верхня точка де потічок тече відкритим чином


Далі тільки під люками


Впадіння потічка в Зубру


Вертаємося назад до містка. Тепер ми йдемо за течією річки до її впадіння з чистою притокою від Стадіону. На цій ділянці дороги можна побачити аж два невеликих озера. Невеликих, але з них витікає незвично чиста, як для Львова, вода. І вона також безслідно впадає в Зубру. Мої пошуки суттєво спрощує нова дорога з вапняку яку проклали до свіжого будмайданчика. Не потрібно ломитися крізь очерет.  Йду собі і думаю: "Оце людина щиро вірить в очищення та відновлення Зубри щоб вже починати будуватися прямо на її березі!". Мені було приємно.

Дорога до будмайданчика


Озеро поруч з Зуброю


Витік з озера


Чиста вода з озера


Далі впадає в Зубру


Спочатку я запримітив клуби білої пари. Вони сочилися з привідкритого люка поруч будмайданчика. Далі я почув знайомий звук каналізації. А потім у ніс вдарив різкий запах колектора. Саме ним лякають бажаючих відвідати Полтву (там цього запаху немає взагалі). Все ясно, тут є щось цікаве. Будемо вскривати!



Під кришечкою виявився глибоченький колодязь. На його дні зливалося дві притоки. По кольору і запаху було очевидно що це не дощова вода. БІНГО! Подумав я! Ото зараз напишу пост шо пів Сихова сере в Зубру і матиму мільйон лайків. Але потім я задумався... Якось воно заглибоко протікає. Зубра ж тече по поверхні. Напевно все таки ця труба йде в КНС що поруч. А ці люки тут потрібні бо є злиття двох колекторів.

Під кришечкою


Видно дві притоки з півночі і сходу


Північна притока має ще свій окремий люк


Мала непрохідна труба з гавном


Якби зараз було літо то я б вже напився з горя. Тому що нічого не зміг знайти. Але зима має свої переваги! Трава всохлася і прорідішала. Вона перестала приховувати що під нею. То ж невдовзі я запримітив інший люк. Він був весь зарослий сухою травою, мохом та очеретом. І пара з нього не йшла. Літом побачити його було б без шансів.



Піднявши неважку бетонну плиту я побачив ідеальне місце для лазурного джакузі! Під цим люком ховався великий квадратний басейн повністю наповнений водою. «Зубра то природня річка, відповідно натуральна і має багато мінералів та мікроелементів» - написав мені Ваня. Надворі моросив дощ зі снігом. Тому ці водні експерименти я вирішив відкласти до літа.

Лазурне джакузі в Зубрі


Реальність


Я взяв суху гілку і заміряв глибину "джакузі". Вийшло мені по груди, тобто метр. Якраз нормально шоб скупатися але не втопитися. «Басейн» живиться від труби діаметром один метр. Труба йде зі сторони вулиці Вернадського, тобто з Сихова. Більша половина труби зараз наповнена водою. І це навіть не дощ. Течії не відчувається. Це означає що вода стояча а труба замулена.

Міряю глибину води


Видно де було мокро


Труба з Сихова наполовину замулена.


З іншої сторони «джакузі» виходила така ж труба аналогічного діаметру. Через кілька метрів вона непомітно  впадала в річку Зубра. Величина, напрямок та кількість води в трубі співпадають з очікуваннями. Значить це і є та сама притока в яку зливається дощова вода з усього південного Сихова. Ура, задача виконана і бухати з горя не прийдеться.

Злиття колектора з вул. Вернадського і Зубри


Вид зі злиття колекторів в сторону Зубри


Назвати цю воду чистою язик не повертається. Деколи навіть какашки плавали. Значить і тут є несанкціоновані врізки. Правда вони шкодять більше мешканцям села Зубра, ніж Львівянам. Бо за кілька метрів річка покидає межу міста.

Витік води з Сихова в Зубру


Звідти повільно випливла какашка


Місце зливу колектора і Зубри чистотою не радує :(


Що дійсно є важливим для Львівян так це наполовину замулений колектор Зубри. Якшо в сильний дощ ваша вулиця перетвориться на річку - то це не обов'язково забиті решітки дощопрймачів. Вони є на виду і тому їх показово чистять. Насправді причиною затоплення може бути підземний колектор річки Зубра. Бо зараз його пропускна здатність вдвічі менша від запроектованої. А Сихів ще й розрісся. От і затоплює!

Наполовину заповнена труба з Сихова


Злиття колектора з Сихова і Зубри.


А потім маємо річки на Сихові


Район 93 школи. Фото з інтернету


Ну і насамкінець карта цього всього добра!
Дігери всіх країн єднайтеся!

maxiWELL

Цитата: Golem від 18.12.2020 17:16:01
Далі я почув знайомий звук каналізації. А потім у ніс вдарив різкий запах колектора. <...> Все ясно, тут є щось цікаве. Будемо вскривати!
Регіт аж до сліз!  ;D Одразу помітно справжнього дослідника! Це ж яка повинна бути витримка?!
До речі, чого газоаналізатор не взяв?
Срака байрака!

lvivsky_digger

Зубра руйнується

Щойно лазили з Вергазом в Зубру і ось що там сталось:


Десь перед розвилкою на озера (якщо проти течії йти) прорвало водопровід і вода промила собі шлях в Зубру

Метрів через сорок після розвилки одну з труб колектора змило в сторону:


І досить сильно вимило грунт:


Як виявилось на наступний день, прямо перед витоком Зубри теж прорвало трубу:

urban explorer

Vergaz

ушатаю твою колодку

lvivsky_digger

Досліджуючи притоки

Лазили сьогодні з Ваньою в Зубру. Вчора ще запримітив собі недосліджену притоку на вул. Манастирського. Тоді часу не було, тому поліз на наступний день.
Вхід в притоку:

(1)


(2)

Через пару метрів колектор повертає праворуч:

(3)

Зверху люк і гнила драбина:

(4)

Паралельна врізка:

(5) Такого я ще не бачив.

Йду далі, вода як не дивно чиста:

(6)

Забутована притока:

(7)


(8.)

Діаметр труби ± метр:

(9)

Трохи далі люк:

(10)

А прямо тупік:

(11)


(12)

Як не дивно тут досить свіжий колодязь і скоби в дуже гарному стані:

(13) Скоріш за все це десь під новобудовами на вул. Манастирського. Люк відкривати ще не пробував
urban explorer

279 Гості, 0 Користувачів