Автор Тема: Миколаїв та його околиці  (Прочитано 29536 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Олесь

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 370
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Re: ДОТ біля Миколаєва
« Відповідь #40 : 12.04.2019 15:40:06 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=It60YZCK_TI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=It60YZCK_TI</a>
Розшарити F VK G+
Добрим словом і пістолетом ви можете домогтися набагато більшого, ніж одним тільки добрим словом. - Аль Капоне

ЗеленаМиша

• Свої
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 95
    • Перегляд профілю
Re: Миколаїв та його околиці
« Відповідь #41 : 05.05.2019 19:45:48 »
Під час крайньої форумної вилазки, що відбулася 30 березня 2019, у одній із потерн Форту Миколаїв було виявлено ось такі графіті:

Потерна знаходиться ось тут:

Так вхід до тунелю було зафіксовано на фото Roy. Ті, хто в середині, - у процсі дослідження напису  :)

Стіни тунелів сформовані з піщаника, тож доволі м'які і  легко піддаються прошкрябуванню навіть з допомогою дерев'яної палички. Саме тому потерни буквально пошрамовані автографами древніх і сучасних "Васьків".
Однак, написи, наведені на фото, мають особливу цінність, бо походять з періоду Першої світової війни. 
Наскільки мені вдалося розгледіти, на стіні вишкрябано наступне:

K.U.K.P.B.N 10 Kn. 53
(курсивом позначено текст, у правильності розшифрування якого я не впевнена)

А тепер гайда розшифровувати!

K.u.k.  (K. und k., kaiserlich und königlich (нім.) імператорський та королівський) – абревіатура, яка використовувалася у назвах державних установ та організацій у Австро-Угорщині в період з 1867 по 1918 рр.
Саме ця абревіатура змусила мене звернути увагу на графіті.

P.B. 10
Сайт http://www.austrianphilately.com/dixnut/dn2.htm подає, що PB означає Pionierbataillon.
Згідно з даними сайту http://www.austro-hungarian-army.co.uk/orbat.htm, десятий піонерський батальйон належав до 48 піхотної бригади, 24 піхотної дивізії, 10 корпусу ландверу, який (корпус) станом на осінь 1914 р. базувався у Перемишлі:

Pionierbataillon – це, фактично, інженерні війська. Тобто іде мова про будівничих цього печерного комплексу.

Kn. 53  або Кpn 3 чи Knn(?)
KN 53
Згідно з даними сайту http://www.austrianphilately.com/dixnut/dn2.htm  Kn = Kanone, тобто гармата. Однак, наявність гармат (причому півсотні!!) у інженерному батальйоні мене злегка дивує. Не думаю, що це розшифрування правильне.

Відчитати цей напис можна також як Kpn, хоча із натяжкою. 
Згідно з даними сайту http://www.maparchive.ru/index.php/2011-12-16-14-10-41.html?letter=K   (увага! довго завантажується) Kpn = Kompanien, тобто роти (одна рота позначається як Кр.). Можна припустити,що  іде мова про 3 роту піонерського (інженерного) батальйону, що досить правдоподібно.. Але навіщо автор графіті вжив множинний варіант скорочення ( роти)? Очевидно, вартує ще раз приїхати у цю локацію і уважніше роздивитися текст.

Варіант Knn виглядає більш реалістичним у прочитанні, але, нажаль, ніякого розшифрування такого скорочення я не знайшла.

Крім того, нижче на тому ж фото із потерни, якщо придивитися, видніється ще один, менш чіткий,  підпис, який не вдалося якісно сфотографувати, тож дослідження обов'язково буде продовжене на місцевості! :)

Розшарити F VK G+

atlas1975

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 36
    • Перегляд профілю
« Відповідь #42 : 06.05.2019 18:09:00 »
В 10му піонерському батальйоні було 5 рот, кожна із них була прикріплена за різними армійськими з'єднаннями
1 рота - 12 ID
2 рота - I AKps
3 рота - Х AKps
4 рота - V AKps
5 рота - ХI AKps

На скельному написі мова однозначно за 3тю роту. "53" там точно не є, бо "3"ка вишкробана у великому регістрі (прописному), а букви після "К" - в малому (рядковому). Немає сенсу си ломати голову над причинами того чи іншого варіанту написання абревіатури слова kompanien, бо не факт шо автор напису був на 100% обізнаний зі всіма тонкощами військових абревіатур австро-угорської армії й міг написати так, як сам вважав за можливе...
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 866
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #43 : 11.05.2019 20:37:17 »
Бандерівські Скелі або Урочище Теребеже

Знаходяться на околиці Миколаєва тут . Колись в цих скелях була справжня Криївка. На жаль її здали зрадники і спалили НКВС. Всі фото станом на 2017 рік.

Про Чортові, Довбуша, Урицькі та інші скелі знають всі. А про Банедрівські забули? Яка ж це Галичина без Бандерівськимх скель!

Скеля з штучними отворами які повинні були виглядати як амбразури і лякати комуняк

Хтось навіть приготував дрова, на випадок якщо в горах трапиться москаль і потрібно буде його терміново катувати :)

уважно читаємо і запамятовуємо рік коли це сталося - 1948р

Потім звертаємо увагу на фейспалм зверху. Чого б це?

Піднімаємся сходами нагору. Опа! 1949 рік. Напевно одні рахувати по Юліанському а інші по Григоріанському календарях. Чи може російська розвідка приклала тут руку щоб збаламутити ситуацію!

Металева решітка на підлозі прикривала карцер для полонених :)

Всередині доволі типово як для таких печерок. Важко уявити як тут можна було жити взимку

Цікаво чи це бандерівці вирізали чи вже дітваки з місцевої школи під час однієї з типових екскурсій

Дорога на Миколаїв попри скелі

Поруч з печерою є багато інших скель з виходом пісковика назовні

В пісковику є багато інших дрібних входів в маленькі печерки. Ми їх не досліджували

Насуплене Обличчя Шевченка пильно слідкує щоб комуняки не пройшли!

Таких надписів ми під час мандрівки не лишали

Фото в Стилі Олеся :)

Зараз це просто гарне місця для авто-вело-мото-фото мандрівки . Зручний заїзд зі сторони Тростянця. Поруч є кілька симпатичних озер з альтанками. Два карєри шоб полазити. Ну і в мене з цим місцем в мене повязані особливо теплі спогади :)

«База Фаворит коло Миколаєва. Озеро, мангали, волейбольний майданчик і сосновий ліс. Якраз щоб побухати з тімом на один день у будні. По відстані троха ближча за Задорожне, є хороша дорога  :) Не така розкручена як бухта.

Тут був мій перший досвід ночівлі в наметі. Тринадцять років тому мене запросили на день народження співмешканця з гуртожитку. Всі гості були місцеві хлопці, крім іменнинника я нікого з них не знав. Іменинник купив пяти літрову баклаху смаги і закуску. Якраз нормально на 12 людей віком 17-19 років  :)

В ті часи люди купували алкоголь у бабок. Бабки були в кожному місті, навіть у Львові коло Оперного. Сиділи, зазвичай, коло гастрономів, на площах базарів, громадських зупинках і інших людних місцях. Завжди знаходився хтось знающій хто переконував що саме в цієї бабки товар кращий і деешвший ніж в магазині.

Був жаркий травень. Святкувати вирішили в "офігєнному місці в лісі коло озера". В когось був доступ до батьківської копійки. Автомобіль цей хоч і невеликий, але місткий. Напевно тому що без зайвих елементів інтерєру які зїдають корисний простір в сучасних автомобілях. Наприклад вентиляція, склопідйомники, підголовники, шумоізоляція. Семеро чоловік почуваються всередині копійки цілком комфотрно. Правда для чого було їхати по трасі коли є дорога через Миколаїв - для мене досі загадка. Мабуть шоб батьки не побачили. Зато як нам всі сигналили і вітали з вихідним. А він так робив дві ходки!

Приїхали ми туди, де зараз стоїть база Фаворит. Озеро, галявина і дикий ліс навколо. Ніяких сторожів і "Купатись заборонено". На всіх був один "двомісний" брезентовий намет. Тільки ми встигли розкласти намет і вогнище як насунулися хмари і пішла злива. Ми всі швиденько заталувалися в той бідний намет. Серйозно! Всі 12 чоловік. Сиділи накорточках плече в плече. Іменинник в центрі подавав кожному келішок і кусок чорного хліба. Щоб його випити всі мусіли потіснитися і так звільняти щасливчику руки. Гроза пройшла швидко. У Львові погнуло плакати, повиривало дерева і позривало дахи. Хто памятає це був травень 2003.

Далі все як завжди. Пять літрів закінчилися, хтось пішов в село за поповненням. Потім прибіг, вхопив виделку і знову кудись побіг. Далі якісь два чудіки ганяли по галявині один за одним і щось матюкалися. Я всіх вислухав і пішов спати. В намет, звісно що.

Прокидаюся від того, що поруч хтось ригає. Якби був тверезий - напевно б теж сам зригався. А так - спросоння вибрався назовні, щасливий що не обригали голову. Надворі ідилія. Ніч, горить вогонь, навколо вогню нарід практикує йогу. Коли вогонь згасає - один з йогів виходить з нірвани і підкидуває дрова. Було холодно, що аж трусило. То ж я троха порозсував сплячих йогів і теж всівся коло вогню.

Ви не повірите яка це була довга ніч! Вогонь грів тільки спереду, і то аж так що волосся на ногах диміло. А спина тим часом мерзне! Обертаюся, спині тепло. Але обпечені ноги тут же згадують той період еволюції, коли на них росло піря чи шерсть і тому щосили напружують шкіру, пробуючи втримати тепло. Але чомусь нічого окрім маленьких прищиків на шкірі не зявляється:( Тихо грало маленьке китайське радіо на батарейках, кілька разів підряд крутили пісню про майонез і туалет. Знущаються!

Я себе уявив солдатом, що сидить в окопі і чекає світанку аби хоч якось зігрітися, помитися, поїсти і розімнути суглоби. Ліхтариків, як і мобільних телефонів, тоді ще ніхто не мав. То ж так довго як тоді я ще ніколи не чекав!

Нарешті хтось прокинувся. Без переднього зуба. Чи він впав і вкохався в писком в сук, а чи то йому його вибили - він не памятав. Ніхто не памятав. Це вже був другий відсутній таким чином зуб.

Стояв туман. Ми пішли до озера. Мию свою обригану куртку в крижаній воді. Я щойно закінчив коледж і мав їхав додому писати диплом. Прощальна пянка перед змінами.

Виявилося що намет був зиченим.Тож прийшлося його теж мити. Ми взяли за 4 кути і кілька разів окунули в воду. Потім спакували в кульок і сказали що до того часу коли власник його розкладатиме - він висохне. Думаю це був останній похід того намету.

З того часу багато що змінилося. Зникли бабки з тричвертівками мутної рідини, я написав два дипломи і пішов працювати, пройшли дві революції а мобілки замінили ліхтарики і все решта. Тепер гарні місця окультурили і беруть плату за вїзд. А люди не змінилися: бухають як і бухали.
»

Розшарити F VK G+
курча

Brat Lee

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
« Відповідь #44 : 27.08.2019 21:20:31 »
До Криївки можна доїхати і зі сторони села Велика Воля - на в'їзді в село стоїть вказівник, де усі цікаві місця села включно з Криївкою, вказані.

Дорогою є два цікавих хрести 19 століття. Особливо перший - з Францом-Йосифом. Одразу за цим хрестом як фон дуже колоритний місцевий магазин-кнайпа.
Не знаю, чи завжди так, але ми були після обіду у вихідний день, то місцеві "тусили" біля нього (магазину), як мухи біля ... (меду).
Що мене трохи здивувало, то село ніби за вказівником - з 1850 року, а хрест - 1848 року. То його поставили до заснування села?
Треба буде колись більш глибоко розібратися з цим.
Розшарити F VK G+
Кожен знаходить лише те, що вміє шукати

Brat Lee

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
« Відповідь #45 : 27.08.2019 21:52:50 »
Знаю, що хтось мене через це вважатиме занудою, але раз вже мова про дати, то давайте ще порівняємо таке (вказівники на Тарандовій):

Легко бачити, що нижній вказівник-засторога подає дати існування храму 8-10 століття, а верхній вказівник-інформатор - 8-14. То де правда?
І знову бачимо магічне словосполучення - Стільське городище. То таки Хорвати? Чи Австрійці?
Хто має КОНКРЕТНУ і, бажано - задокументовану, інформацію, а не емоційно-міфологічні припущення, пишіть.
Розшарити F VK G+
Кожен знаходить лише те, що вміє шукати