Автор Тема: 1 Тиждень під землею(Оптимістична)  (Прочитано 14535 разів)

2 гості дивляться цю тему.

Tinigard

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
Re: 1 Тиждень під землею(Оптимістична)
« Відповідь #20 : 15.12.2009 22:07:15 »
довжина печери - 231 (або 2) км. І вона не перша по довжині карстова, а друга, або ж перша, але гіпсова.
Розшарити F VK G+

deadmeat

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 88
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Відповідь #21 : 15.12.2009 22:59:59 »
Шо означає
Цитувати
231 (або 2) км.
що з різницею?
і на скільки я знаю то на минулий рік протяжність розвіданих тунелей складала 271 км, а зараз поза 300
Розшарити F VK G+
Смерть досить близько щоб можна було не боятися життя...

Tinigard

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #22 : 16.12.2009 08:54:51 »
На початку 2008 року знайшли новий район, і тоді довжина збільшилася з 224 до 231 км.
Стаття в Вікіпедії зараз справді говорить про 240 км. Статтю доволі грамотно написав той, хто має відношення до правдивої інформації. (тобто, про більшу довжину аж ніяк не йдеться). Є у тексті "станом на 2008", коли довжина була 23; можливо, відредагував хтось веселий, бо інакше мали б змінити на дату актуальну. На сайті ЗУРСГС, що в цьому плані можна вважати першоджерелом, та ж сама цифра.
Якби відкрили щось велике, спелеотовариство б про це точно б дізналися. Нещодавно був з'їзд УСА (хай до Оптимістичної він відношення й  немає), але що до чого, було б ясно й чути.
Печери 70 км в рік не ростуть, якби того не хотілося.
Розшарити F VK G+

deadmeat

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 88
    • Перегляд профілю
« Відповідь #23 : 16.12.2009 16:22:27 »
На рік проводиться 5-7 експедицій в Оптимістичну,  кожна з яких в середньому розвідує 3-4 км.
2008-2009 це два роки за які в середньому розміри печери могли зрости від 30 до 60 км.
Розшарити F VK G+

Tinigard

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #24 : 16.12.2009 19:15:59 »
твої слова та й Богу в вуха.
Довжина 191 км висіла добрих 10 років
Довжина 214 висіла не 1 і не 5 років
Так само 224 км.
Сам механізм здобуття нових кілометрів полягає в тому, щоб їх знайти, вони просто так не є. Для цього й проводяться експедиції. І коли знаходиться новий район, то топозйомиться він відносно швидко. А потім йдуть знову пошукові експедиції. Печера не на дріжджах і сама не росте. І тих 200 км - це невимовно велика праця, а  не похід за грибами, де ті самі гриби самі стрибають у кошик. І лише частина експедицій топозйомочна, решта працює над розширенням ходів та пошуком нових районів.
Розшарити F VK G+

deadmeat

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 88
    • Перегляд профілю
« Відповідь #25 : 17.12.2009 03:29:55 »
Це все дуже добре, але я не спелеолог і печери не досліджував, а то що я написав вище - слова людини яка займається цим вже не не перший рік (точно не пам'ятаю скільки але здається більше десятка років) і входить у "спілку" (чи як вона) спелеологів України
Розшарити F VK G+

Tinigard

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #26 : 17.12.2009 11:29:06 »
Що тут сказати - у відповідь на запитання туристів, як утворилися печери, я іноді кажу, що їх видовбали гноми. "Стаж і спілка" в мене достатні. То може, й справді гноми? :)
Розшарити F VK G+