Обсерваторію в Брюховичах можна розділити на чотири частини:
1) Лазерно-локаційна станція (ЛЛС),
2) Зоряний телескоп АЗТ-14,
3) Сонячний рефрактор та камера для фотографування сонця,
4) Метеостанція.
Багато тут було вже сказано, тому я постараюся говорити тільки про ті речі, які не згадувалися.
Зараз про ЛЛС
ЛЛС складається з:
- телескопа, діаметром 1м (найбільший на Західній Укрїні) на альт-азимутальному монтуванні, який має складну систему динамічних дзеркал,що забезпечують передачу лазерного імпульсу на головне дзеркало, а потім приймають відбитий промінь і спрямовують його на ФЕП (фотоелектронний помножувач).
- імпульсного лазера Ekspla SL212 - 532нм довжина хвилі, потужність - 150мДж, розроблявся для локації Місяця, робоча частота вистрілів 5Гц,
- комп"ютеризованих систем керування телескопом (спостереження відбуваються дуже швидко для більшості супутників, деякі з них проходять над станцією за 2хв.! ) та формування старт-стопової логіки, яка формує так звані часові ворота длявідсійювання фотонів фону.
- служби часу з GPS-приймачем.
Фактично по кожній частині ЛЛС можна читати окрему лекцію. Але то хіба під час екскурсії можна організувати. Тут скажу лише, що фактично точність вимірювання відстані до супутника,за умови наявності нормальної оптики, залежить від точності вимірювання часу між моментом старту (вистріл лазера) до моменту стопу (реєстрація відбитого від супутника сигналу). Тому прецизійний вимірювач часових інтервалів працює на пікосекундних точностях.
відстань до супутника змінюється постійно і тому важить не сама відстань. а різниця між виміряною і розрахованою на момент вимірювання відстанями.
Дана ЛЛС Lviv-1081 знаходиться в сітці ЛЛС НАСА.
Далі буде...