Польська та Австрійська цегла

Автор Гоцул, 03.05.2007 11:06:51

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

Golem

Досить велику колекцію цеглин і плитки знайшов на реліктфайндері
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

  Нинька на блогу однієї руськомовної кубіти із Львову, знайшов інфу, що коло за Охмадитом на Лисенка є кавалок власне дороги до неї - парканадцять метрів суцільно вимощений старою дуже різною цеглою, при чому вона писала, що ніколи не виділа такої різноманітності. На фотках побачив цеглину із надписом "Wulki" - Вульки ІМХО. Дуже мені то стало цікаво, хтось таку раніше зустрічав? Завтра зраня постараюсь закинути лінк на її огляд.
Resistance is futile

VeNick

знайшов в себе біля будинку кілька поламаних цеглин і одну цілу ось фото. Як буде настрій я ще по саду полажу пошукаю.
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

Roy

Порою цікаві цеглини валяються під ногами. Доводиться таким чином виколуплювати.))

Meine Ehre heißt Treue

Oleh

Шукав в інтернеті інформацію про австрійську і польську цеглу. Натрапив на цю тему і вирішив поділитися фотографіями з моєї колекції:

1 CEGIELNIA 1885 FILIPOWKA


7 CEGIELNIA SICHOWSKA


3 S.O.B.


25 RADSWANOWKA


B


B.N.12


DOMASZEWICZ


GRUDERUWKA


H.K.1


H.K.10


H.K.11


H.K.16


JM 5


PEZET


REISS




BH. L


RUDY 3


S.6


SCHLEICHER


WALDMAN


FR 12


J.LEWINSKI.iSP


JL.iSP



Хто схоче зробити обмін цеглинками, або подарувати буду радий це зробити.

inkognito

йно REISS є, правда багацько та підрихтувати треба.
J.LEWINSKI.iSP ISP властиво посміхнула ISP = Internet Service Provider  :)

Дякую!
Resistance is futile

Oleh

Нові надходження до колекції

ZUPAN


1 ZUPAN


2 ZUPAN


2-S.O.B.


2 TARNOPOL


21 S.O.B.


HOLOSKO 8


S. 5


S. 7


S. 21


SYGNIOWKA


M-B


J.B.


NEWOHNER


H K.12

knedlyk

Можливо пролітав вже лінк, але про всяк випадок запощу ще раз: http://www.v-smirnov.ru/coll.htm Цінність в маленькому дослідженні, вміщеному коло зразків цегли. Цеглу колекціонувати класно, але бажано ще б до того зробити історичну розвідку.
"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю" І. Драч

Romchick

Часто зустрічав цеглу з клеймом NAVARJA. Скоріше за все, виготовлялась на цьому заводі. 




Anhorda

Інформація про цегельні

Станом на 1 січня 1940 року у Львові діяло
14 цегелень, на яких працювало 1077 робітників;
1 кафлярня на 40 робітників;
1 бетонарня на 239 робітників.

Інформація взята "З економічного огляду Львівського облвиконкому про стан Львівської області на початок 1940 р. - економічна характеристика міста".

Цікаво було б дізнатися про розташування цих цегелень та рисунки для таврування цеглин.

Drusja

Скільки проходив по вул. Федьковича і не помічав такої от цеглинки, вимощеної разом тротуарною плиткою.

PATRJA
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Roy

To Oleh:
Відомо що цегла з клеймом NEUWOHNER вироблялася у Львові, за адресою Стуса 25. Це була фабрика Берла Нойвонера, де випалювали цеглу та кахлі. Один з корпусів фабрики зберігся й досі. Зараз, на місці фабрики розташоване ТзОВ ОКС, яке в певній мірі продовжує традиції, а саме - виробляє кахлі, печі та каміни.

Згодом постараюсь викласти фото зі старої фабрики, а також зразки з колекції цеглин.
Meine Ehre heißt Treue

Oleh

Цю цеглу я знайшов в місті Берегове Закарпатської області.

W.J.



Ось так виглядає цеглина в стіні будівлі:


Машиніст

Шановне панство ! Сам цеглою та цегельним виробництвом трохи цікавлюся і по мірі можливостей інформацію шукаю. Є трохи фото цегелень та всього, що з ними пов'язано. Можу пошукати й клеймлену цеглу сумських заводів. Чи то є потрібним ?
Jedem das seine

Roy

Цитата: Машиніст від 08.08.2011 10:20:46
Шановне панство ! Сам цеглою та цегельним виробництвом трохи цікавлюся і по мірі можливостей інформацію шукаю. Є трохи фото цегелень та всього, що з ними пов'язано. Можу пошукати й клеймлену цеглу сумських заводів. Чи то є потрібним ?

Звісно є потрібним! Має бути цікаво, принаймі клейма цеглин там кириличні :)
Meine Ehre heißt Treue

Машиніст

Добре, сьогодні пориюся в цеглі і на телефон пофотографую. Фотоапарат накрився  :(
Jedem das seine

Oleh

З радістью подивлюсь. Наразі тільки збираю, шукати інформацію немає часу.

Машиніст

Фото поганенькі, але поки що це верх можливого




Десь ще була цеглина з клеймом "А.С". До речі, зараз не вміють робити нормальну цеглу - вона вся потріскана і крива. А от царську цеглину інколи можна розбити лише кувалдою  8)
Jedem das seine

inkognito

ЦитуватиДесь ще була цеглина з клеймом "А.С". До речі, зараз не вміють робити нормальну цеглу - вона вся потріскана і крива. А от царську цеглину інколи можна розбити лише кувалдою

     Вміють, і ще як роблять. Проте - це не масове виробництво, тільки під замовлення (стартує від 50 000 + штучок цеглинок), вся сіль у вартості кінцевої продукції. Вона відчутно (дуже відчутно) дорожча за той шмельц, що виготовляють у нас зараз на виробничих потужностях рівня Царя Гороха. Коротше кажучи - бабло пабеждаєт зло.  Дякую за увагу
Resistance is futile

Машиніст

Нажаль потужності не царя (ну нехай не Гороха, а Миколи чи Олександра  :) ), а радянські післявоєнні. Коли цеглу "поховали" як застарілу і неіндустріальну і перейшли на збірний залізобетон. Й до того ж - форсування процесу, "научний підхід". Дід Євлампій з села Нижне Гадюкіно в 1890-му просто не знав, що цеглу можна випалювати за 12 годин. І випалював 6-7 діб. А перед тим місив її конями і виморожував цілу зиму. Тому і зарах б/в царську цеглу з руїн заводів/будинків купують дорожче, ніж нову заводську. А маркетологи розказують нам про те, що лише на найновітнішому обладнанні можна зробити щось, що зовуть цеглою (тому що особисто я дірчасту цеглу за стройматеріал не вважаю). Ось приклад:



Тут без клейма, але всі кути рівні й тріщин нема.

Jedem das seine

276 Гості, 0 Користувачів