Польська та Австрійська цегла

Автор Гоцул, 03.05.2007 11:06:51

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Anhorda

Cхил доріжки, яка веде з вул. Лисенка до Охматдиту, викладений старою цеглою:



Багато цеглин вмуровані тавром догори.
Екземпляри, які там можна побачити:

KRASUCHYN



MASCHLER



14 WULKA



H.16



J. NEUWONNER – відрізняється від вже розміщеної в цій темі наявністю букви імені J.



Тавро у вигляді сонечка



Також зустрічаються REISS, WALDMAN.

Надписи на декількох цеглах не вдалося ідентифікувати.
1.


2.


3.

Oleh

Ще декілька фотографій цеглин, які не зустрічалися на форумі:

Цегла з тавром KOZIELNIKI з вул. Некрасова


D — Дубляни


23 TICER Рулеве-Яворів


Непошкоджена цеглина з Сихівської цегельні


Цегла з тавром 13 і надписами (Бережани-Львів)


Цеглина жовтого кольору з вул. Городоцької


Oleh

Цегла K&O (знайдена у Львові)


Oleh

Одна з київських цегелень (радянський період)


Wilczek


14 L S Wilczek

Oleh


Oleh

Свіжі експонати  :)

Цегла LSR.7. Знайдена в Яворові


B.H.11

Oleh

DIELOSKO


F.E.D.
Знайдена на вул. Некрасова у Львові.


JOLLES


L.C.H.9
Знайдена на вул. Заводській у Львові.


MC.JB. 2
Знайдена на вул. Некрасова у Львові.


ЛЬВ-4

Synoptyk

Цитата: Golem від 16.03.2009 10:54:44
В Городку, хто був той знає є з вигляду ніби нічим не примітний, але дуже давній монастир. В свій час працював там на відбудові і помітив на багатьох цеглинах був відбиток руки того хто її зробив. Напевно то також був в той час такй фірмовий знак.

Не знаю чи це ще актуально. Колись працював на роскопках в археологічній експедиції (в с. Суботів).
Керував експедицією Кучера М.П. Нам попадалась така цегла з відбитком руки. Наскільки мені тоді пояснили
це так звана "литовська цегла". А відбиток руки це відповідно відбиток того хто її робив. Така тоді була технологія (десь біля 1600 р. та пізніше). Переказав як пам'ятаю.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Drusja

Вчора 04.04 йшов на роботу і помітив як один з робітників, що працюють на ремонті Городоцької, демонстрував цеглину молодому хлпакові, цікаво цей колекціонер часом не з наших рядів  :) хотілося б побачити що то за ексклюзив.

ПЕС. Думаю на таких ремонтах можна багато цікавих екземплярів знайти.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Oleh

Нове в колекції:
C.Z.K.12


KRASUCZYN-20


M.CRUDER


NACHT


POPUWKA (знайдена в с. Галичани біля Городка)


TRABY-5


ROHATYN

Oleh


Oleh

BLAHUTA


ZIEL.50 18 (знайдена на вул. Антоновича у Львові)


Oleh

Цеглини з таврами ZIEL.50, 11, 15 14, SiZ 16 теж знайдені на вул. Антоновича (Львів).








5 PELCZYNSKA
Знайдена у Львові на вул. Мельника.


Дві цеглини з м. Яворова, Львівська обл.:
СEQІWA


ОСТКИ З-Д №2

Така цегла виготовлялася в селі Остки Рокинівського району Рівненської області.

Synoptyk

Взагалі це не цегла, а її родич-тротуарна плитка. Відзнимковано десь біля місяця назад на початку вул. Залізничної.

P.S.
Взагалі, червону цеглину з написом FERRUM LWOW на куті теперішніх вул. Політехнічної та Чупринки я пам'ятаю з кінця 70-х. Бачив її майже кожний день, коли ходив цією вуличкою до Політеха. Вона лежала трохи під кутом замість тротуарної плитки.
В другій половині нульових, змінивши місце роботи, почав знову ходити тією ж
вуличкою.  Цеглина справно лежала на своєму місці. Я навіть здивувався, пройшло стільки часу. Збирався її відзнимкувати ...але як завжди, то цифровика не було під рукою, то квапишся на роботу. По моєму в 2010 розпочався ремонт вул. Чупринки. Під завершення ремонту, переклали і вул. Політехнічну.  Я не встиг. :(

P.P.S.
Поверхневий читач скаже, що тут все зрозуміло..."Ніколи не відкладай на потім те, що можна....." , а більш глибокодумний промовить "ЯК НАДУМАВ ФОТОГРАФУВАТИ ЦЕГЛУ ТО ФОТОГРАФУЙ!!!" Далі..."цензурою вилучено". ;D
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

STALKER

Ось таку цеглу я знайшов на вулиці митрополита Липківського

Oleh

Свіжі поповнення

ДСИХII23


7 L.T


14 S.i M.


B в колі


C.M.


KWIATKOWKA


ZAWADOW

Anhorda

В приміщенні колишнього міні-бару на Зеленій, 273 в стіну вмуровані старі тавровані цеглини. Бар покинутий, можна вільно доступитися до цегли.
Власне стіна:


Вигляд бару з вулиці для орієнтування:



Стара цегла в підлозі музею пивоваріння (вул. Клепарівська, 18):

Synoptyk

Дві цеглини відзнимковані на Цитаделі давньою знайомою у минулі вихідні.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Oleh

RAMSAY
Знайдена в Яворові. Швидше за все імпортна шамотна цегла, завезена до нас разом з обладнанням.


J.K.


B.N. 2
Знайдена на перехресті вул. Єрошенка і вул. Шевченка.


WULKA
Знайдена на перехресті вул. Єрошенка і вул. Шевченка.


PHILIR i CHREIN
Знайдена на вул. Пекарській в районі медінституту.


ADAMOW
Знайдена в районі торгового центру «Скриня» на реставрації одного із старих будинків.

Bottlehunter

Ось таку цеглину привіз в суботу з Чернівців. Знайшов її взагалі-то Рой, а я тільки не полінувався підняти і покласти в рюкзак. Клеймо "Malbania" (завод Ziegelwerk "Malbania", Bochner & Schmiel, Чернівці) Ймовірно 1-ше десятиліття 20-го століття. Цікава тим, що має маленький розмір, приблизно 18,5 х 9 см. Якщо когось зацікавила, можливий обмін на квас або цукерки "Бджілка" 8)



Ось як вона виглядає у порівнянні зі стандартною цеглиною. Фото з Форуму цегли, дуже інформативний ресурс, до речі.

Най жиє Гуцулія!

275 Гості, 0 Користувачів