Автор Тема: Польська та Австрійська цегла  (Прочитано 221862 рази)

2 гості дивляться цю тему.

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Re: Польська та Австрійська цегла
« Відповідь #320 : 19.12.2018 12:07:40 »
Останні поповнення колекції. Ті, що в багажнику, почищу і викладу окремо)

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Andrii.Makhnyk

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #321 : 05.02.2019 13:02:45 »
Добрий всім день! Допоможіть з визначенням цегли! Знайшли в м.Умань, всім буду вдячний за допомогу!

Розшарити F VK G+

Andrii.Makhnyk

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #322 : 05.02.2019 13:09:33 »
Добрий всім день! Допоможіть з визначенням цегли! Знайшли в м.Умань, всім буду вдячний за допомогу!

Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #323 : 05.02.2019 13:15:00 »
Це волинська підробка під англійську шамотну цеглу.
Ще варіанти клейма: LONDON, H.LONDON.S і навіть (перепрошую :-[) ГONDON.
Фото нижче з колекції Тараса Курмана

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Andrii.Makhnyk

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #324 : 07.02.2019 20:59:14 »
Це волинська підробка під англійську шамотну цеглу.
Ще варіанти клейма: LONDON, H.LONDON.S і навіть (перепрошую :-[) ГONDON.
Фото нижче з колекції Тараса Курмана

дуже дякую. Буду шукасти вде ро темі більше)
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #325 : 08.02.2019 14:03:18 »

Трохи більше можна знайти, наприклад, в цій статті. Зокрема:

Цитувати
Насправді всю «LONDON-ську» цеглу штампували на Волині місцеві євреї (там є великі родовища шамотної глини, дуже доброї для виробництва вогнетривкої цегли), а назву «LONDON» ставили для солідності та приваблення покупця. Там же клепали й цеглу «PАRIS». «Лондонська» цегла відносно «молода» – датується кінцем ХІХ століття, початком ХХ. Вона зустрічається у безлічі різновидів – різняться як розмір і колір цегли, так і самі написи. Наприклад, трапляються смішні помилки, які яскраво підтверджують небританське походження продукту. Зокрема, напис  «LOНDONS» з кириличним «Н» замість латинського «N». Або «И. LONDON.S» (латинське «N» – дзеркально повернуте) чи «N.LONDON. Б.» тощо. Але найпарадоксальнішим є клеймо з безглуздим написом «N. LONDЛ. П». Важко уявити, як англієць міг би зробити таку помилку.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Andrii.Makhnyk

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #326 : 08.02.2019 21:28:27 »

Трохи більше можна знайти, наприклад, в цій статті. Зокрема:

Цитувати
Насправді всю «LONDON-ську» цеглу штампували на Волині місцеві євреї (там є великі родовища шамотної глини, дуже доброї для виробництва вогнетривкої цегли), а назву «LONDON» ставили для солідності та приваблення покупця. Там же клепали й цеглу «PАRIS». «Лондонська» цегла відносно «молода» – датується кінцем ХІХ століття, початком ХХ. Вона зустрічається у безлічі різновидів – різняться як розмір і колір цегли, так і самі написи. Наприклад, трапляються смішні помилки, які яскраво підтверджують небританське походження продукту. Зокрема, напис  «LOНDONS» з кириличним «Н» замість латинського «N». Або «И. LONDON.S» (латинське «N» – дзеркально повернуте) чи «N.LONDON. Б.» тощо. Але найпарадоксальнішим є клеймо з безглуздим написом «N. LONDЛ. П». Важко уявити, як англієць міг би зробити таку помилку.
ще раз дякую за інфо, я так розумію що вона нічкої цінності не несе? Бо наше керівництво хоче злати в наш музей завода в міста
Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #327 : 08.02.2019 22:07:47 »
Цитувати
ще раз дякую за інфо, я так розумію що вона нічкої цінності не несе? Бо наше керівництво хоче злати в наш музей завода в міста
Не зовсім зрозумів останнє речення через велику кількість очепяток)
Чому ж, історичну цінність точно має. Виробництво цегли - цікавий пласт промислової історії.
Щодо матеріальної цінності, то це гривень двадцять, та й то не факт)
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #328 : 09.03.2019 20:21:35 »
Австріяк з Добромиля, клеймо "P. D."

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #329 : 17.03.2019 19:24:35 »
Два клейма з Праги

Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Stinger

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 548
    • Перегляд профілю
« Відповідь #330 : 07.07.2019 22:06:37 »
Закину і я сюди цеглинку :)

Розшарити F VK G+

Starushka

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #331 : 08.08.2019 16:32:05 »
я б хотіла спільними зусиллями скласти каталог цегли і цегелень зах україни які діяли до 1939
нижче фото з моєї колекції

Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #332 : 08.08.2019 20:36:09 »
я б хотіла спільними зусиллями скласти каталог цегли і цегелень зах україни які діяли до 1939

Гарна ідея. Маєте вже якісь напрацювання?
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Starushka

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #333 : 19.08.2019 23:38:52 »
напрацювань ще немає власники цегелень переважно єврейської чи польської національності  можливо представники цих громад будуть також зацікавлені в інформації . мені дуже шкода в цьому році 4 липня минуло сто років з дня смерті левинського і .архітектор педагог підпри- ємець громадський діяч і чудова людина яку називали серденько знаишов свій спочинок на личаківському кладовищі . в нього  було 2 дітей . можливо в його нащадків є фото . а я дуже рада що в моїй колекції є цегла і кер плитка з клеймом j lewinski фото наступного разу
Розшарити F VK G+

Zaval

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 38
    • Перегляд профілю
« Відповідь #334 : 20.08.2019 09:54:54 »
Доброго дня.
Знайшов на Високому Замку таку цеглину.
Не зустрічав з таким маркуванням, подібне на сонечко. порадьте, якого періоду цеглина?
Якщо треба комусь, підкажу де лежить.

Розшарити F VK G+

Bottlehunter

• Супер Модератор
  • Дослідник
  • Рейтинг 1199
    • Перегляд профілю
« Відповідь #335 : 20.08.2019 10:03:04 »
Я такої не зустрічав раніше. Можеш спробувати спитати в цій групі: https://m.facebook.com/profile.php?id=1024889327647858&ref=content_filter

Там досвідчені колекціонери, мали б щось підказати.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

ЗеленаМиша

• Свої
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 99
    • Перегляд профілю
« Відповідь #336 : 10.10.2019 14:21:17 »
Вирішила поділитися власними цегельними спостереженнями. Зразу мушу зізнатися, що досвід у мене поки невеликий, але тема мегацікава, тому з радістю буду її для себе розвивати.
На сьогодні більшість цегли у моїй колекції перебуває в електронній формі. Причини цьому різні: не хотілося вандалити, ліньки було забирати, совість не позволяла цього зробити (як у випадку з цеглою із руїн синагоги). Зрештою, мені здається, що найперша проблема, яка постає перед початкуючим філобрікером – це змиритися з думкою, що колекція займатиме значну житлову площу, а мама обов'язково скаже: "Що ви знову за сміття додому притягнули? Як діти малі, чесне слово!". Якщо з цим станом речей вдалося змиритися, то далі колекціонування піде, як по маслу.

1. Отож, перша моя цегляна знахідка:

Цегла з клеймом "Nacht" на стіні одного з бічних колекторів Полтви. Правий берег. Якщо не помиляюся, це тупикове відгалуження зразу коло колектора Валової. Тут стверджують, що завод із виробництва тої цегли знаходився на вул. Зеленій і діяв з 1901 р. Сама цегла досить поширена і має невелику цінність, але це поки єдине відоме мені клеймо, віднайдене на стінах колектора.

2. Цегла з синагоги у Бережанах. Фото 2018 р.

Клейма:
6Х3 або 3Х9
DD
JOLLES така цегла уже мелькала у колекції Oleh'а. Цікаво було б знати, де він її знайшов.

Тепер до цегли, яку я не полінилася притащити додому. 

3. Цегла-загадка

З-Д АЧТФ 11. Віднайдена Stinger'ом на прийомці металобрухту на вул. Промисловій. Була вмурована у поріг. Розшифрувати напис не вдалося. З-д – це, звісно, завод. 11, як уже зазначено у цій темі – номер зміни або ж номер заводу. Щодо терміну АЧТФ – неясно. Гугл видає щось на кшталт "активированное частичное тромбопластиновое время" Кажуть, це показник часу, за який згортається кров, здана на аналіз. Мені більше пасує наступне розшифрування: завод асиметричних чушок тригранної форми. Або завод аморфних чайних термосів (французьких). В кого які варіанти? Підтягуємося! ;D

4. Цегла з  Бібрки

НКПБМ Бібрка
Кажуть, що абревіатура розшифровується як Народний комісаріат промисловості будівельних матеріалів. Нагадаю, що система наркоматів існувала у СРСР  з 1923 по 1946 р. Очевидно, цегла саме з 1940их.З неї була збудована якась стайня. Замість розчину при будівництві використовували глину. Конструкція впала під вагою часу.
Треба звернути увагу, що цегла під №3 темно-червона і міцна, а під №4 – оранжева, нерівна  і не дуже тверда. Багато браку. Серед купи цегли, яку я переглянула, ледве вдалося знайти більш-менш рівний екземпляр без тріщин.

5. Шамотна цегла, знайдена у обосцяному під'їзді будинку на пл. Торговій, 11 в останній день літа 2019 р.

Клеймо RAMSAY, під ним додаткове клеймо "D", на торці позначка "10" чи "01".
Тут пишуть, що це цегла, виготовлена в Британії. Звісно, важко уявити собі, що хтось сотню років назад возив цеглу з Англії до Львова та Одеси чи  Ростова-на-Дону. Деякі колекціонери навіть припускають, що цю продукцію могли елементарно підробляти десь на теренах Східної Європи. Однак, на даному екземплярі бачимо два додаткові клейма, які, вочевидь, свідчать про дворівневу систему контролю якості під час виробництва. Сумнівно, що хтось заморочувався би підробляти ці деталі. Цегла, скоріш за все, була вмурована в піч: на ній ще видно сліди попелу та кіптяви, були залишки глини. На сколі знизу справа не видно слідів свіжих пошкоджень, тож виглядає, що кутик рівненько відбили під час мурування печі.

Розшарити F VK G+