ліхтарики і запчастини до них

Автор TANK, 19.05.2007 00:36:15

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 3 Гості дивляться цю тему.

linuxoid

Придбав я ліхтарик Police 25W (копія Maglite). Мені сподобася його корпус зі щирого алюмінію, котрий виявився надиво якісним і надійним. Живлення, як мені здалось спочатку, 2 батарейки "D", але виявилось, що насправді 3 АА в модулі форми "D", а решта місця займала тактова кнопка з хитромудрим кріпленням, що є дуже великим плюсом, бо дозволяє зробити місце для електроніки і додаткового охолодження. На кришці батарейного відсіку і місця кріплення голови ліхтаря виявились гумові кільця, а от кришка голови і скло виявилось негерметизованими. Рефлектор зроблений з ультранеякісного крашеного пластика. Діод теж щирий китаєць, в котрого ядро було залитим силіконом і накритим платмасовою кришечкою, котра віддерлась під час розборки і обірвала вусики, що передавали енергію ядру діода. Драйвер був відсутнім.

Головна ціль покубки була переробка цього "китайця" в якісний кастомовий ліхтар на базі діода Cree XM-L з світловіддачею 1000лм. Рефлектор від ліхтаря, ймовірно, UltraFire з лудженого авіаційного алюмінію і поверхнею "апельсинова шкірка", діаметр 53 мм.


Рефлектор вліз без проблем по діаметру, а от по ширина верхньої частини з різьбою була завелика, прийшлось зпиляти трохи.
Драйвер був однорежимний на 2,8А, котрий успішно згорів після першого включення ліхтаря, прийшлось включати діод по-китайськи - напряму.

Після зборки тестової версії ліхтаря все запряцювала рівно на секунд 10. Так як драйвер згорів, всю енергію, що могли віддавати батарейки жадної поїдав діод, відповідно перша думка - приїхали греки привезли цетрину... Але ні, діод вижив, невижили дроти: китайці додумались зробити багатожильний оміднений алюмінієвий дріт, котрий маскувався під мідь і успішно згорів. Після виправлення цього багу все запряцювало.

Батарейки GP Ultra змогли подарували лише 2,5А на хвилин 10, потім струм різко впав до одного ампера і тримався майже півтори години, потім впала напруга і діод погас. Яскравість була десь 900 лм.

Далі планую в той ліхтар всунути літій іонну банку "D" 5,5 А/год. Проте є можливість туди запхати 2 х 18650, або 3 АА, або 3 ААА в модифікованому мною модулі, або 16340. Для живлення буду ставити лінійні стабілізатори струму в паралелі з можливістю відключення одного для економного режиму.

Результат 200 грн. + трохи рук + трохи голови = якіний ліхтар на 1000 лм. з діодом, котрий тільки появився в Феніксах.
Фотки і бімшоти докину, коли закінчу модифікацію.

Так світить мій франкенштейн:





Перепрошую за якість, фоткав з рук.
Потужність була десь відсотків 70 бо батарейки ГП Ультра не можуть надати достатньо струму для запалення в повну силу діода, але дві години відсвітили і ще осталось трохи. Діод тримається молодцем не зважаючи на підвищену напругу живлення на 0,6В. При падінні напруги нажче паспортної спектр світла діода отримує зеленуватий відтінок, що є навіть дуже довре при використанні літій-іонних елементів, така собі сигналізація розряду.

linuxoid

Згоріла в мене люмінесцентна  лампа точкового світла (з світловідбивачем, 7 Вт, спектр теплий). Думав її занести в утилізацію, але тут мене просвітило: в мене валявся електронний баласт для 8 Вт лампи на 12 В (схема для підключення люмінесцентної лампи в прикурювач машини), котрому не потрібні спіралі для запуску лампи, тому з домогою оного можна запускати згорівші лампи, крім того в мене був свинцевий акум. на 12 В 2,3 А/год. Ось мене і осінило зробити кемпінговий ліхтар. Ось, що вийшло:







Ліхтар ще не повністю готовий: треба корпус для акума. Дріт дуже місний та водночас гнучкий, незважаючи на товщину, бо знятий з шахтарської коногонки). Світло тепле, якраз для палатки, щоб почитати наніч і для відпочинку очей. Світло не має точки, а розподілено рівномірно десь на 150 градусів, що якраз добре для кепмінгу.

YserL

Петцель знову підвів. Зокрема кабель при вході в головну частину. Сам пластик обплетки досить міцний. І мідь великого січення, але все таки перегинається.

Golem

Це вже третій який я знаю з переломаним кабелем. НАпевно хвороба їх. Мій з батарейками всередині служить вірою і правдою з 2006 року. І всьо гуд. Тіко от ремінець починаєвтрачати елестичність. Пора подумати про заміну
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

   Має трабли конкретно ця модель - ніхто цього не заперечує. Але Petzl це Petzl. То Шановне Панство не якесь-там гіффно, Ferarri також ламаються деколи. Мабуть просто треба частіше перевіряти ліхтарик, а ще врахувати те, що у мене та Роя ліхтарик однієї моделі, куплені в одному і тому самому місці, розкид по часу невеликий = веду до того, що могла бути "крива партія". Віж таков хірні ніхто не застрахований, причому тут невідомо хто винуватий - виробник чи продажник. Можливо, у продавця вкурені в попу працівники складу футбола грали пакунками із ліхтариками. Хоча, такий виробник мав би дану ситуацію передбачити, не продавати ліхтарів такому "дистрибутору".

  Мораль цієї басні така: нєфіг гнати на Petzl - із усіма буває, а із найближчими конкурентами явно частіше. Хтось знає щось краще за Petzl у його ціновому діапазоні?(кастом не пропонували).
 
   Дякую!
Resistance is futile

Roy

От так воно буває, улюблений Myo Xp мене підвів, причому не де інде, а в колекторі, на вузькому слизькому бортику, і коли руки були зайняті. Неприємно. Прийшов до висновку, що дана модель не розраховна під нашу діяльність, і навіть під ту, котра офіційно анонсується Пецлем.

У ліхтарика є маса переваг перед іншими, але все ж, кріплення шнура це все таки його ахіллесова п'ята. Хоча поломка незначна, після невеликого ремонту він ще світитиме й світитиме, я все ж подумую над його заміною.

А для заміни приглянув таку модель - Fenix HP10 , маса переваг, потужність, вибір режимів, економічність, захищеність IPX8.  З мінусів -  накаладний дифузор, не дуже зручно.
або Petzl TIKKA XP? Практично все гут, але мені замало потужності світла. Для мене чим більше світла, тим краще.

Ще раз лишній раз переконуюсь, вічного нічого не буває, ламається все і всюди, на то вона і техніка.
Meine Ehre heißt Treue

linuxoid

Цитата: Roy від 21.05.2011 18:09:06
От так воно буває, улюблений Myo Xp мене підвів, причому не де інде, а в колекторі, на вузькому слизькому бортику, і коли руки були зайняті. Неприємно. Прийшов до висновку, що дана модель не розраховна під нашу діяльність, і навіть під ту, котра офіційно анонсується Пецлем.

У ліхтарика є маса переваг перед іншими, але все ж, кріплення шнура це все таки його ахіллесова п'ята. Хоча поломка незначна, після невеликого ремонту він ще світитиме й світитиме, я все ж подумую над його заміною.

А для заміни приглянув таку модель - Fenix HP10 , маса переваг, потужність, вибір режимів, економічність, захищеність IPX8.  З мінусів -  накаладний дифузор, не дуже зручно.
або Petzl TIKKA XP? Практично все гут, але мені замало потужності світла. Для мене чим більше світла, тим краще.


Ще раз лишній раз переконуюсь, вічного нічого не буває, ламається все і всюди, на то вона і техніка.


Кабель можна замінити на кабель від коногонки (маю запас). Йому за 30 років роботи в шахті ніц не сталось і, судячи з його стану зараз - ніц не зробиться десь ще стільки ж. Яскравість можна підняти простою заміною світлодіода: ефективність Пецля  90-100 люмен на ват, можна збільшити до 160, тобто на 60% без втручання ріжучими, абразивними чи клеючими інструментами.
Можу провести подібний тюнінг.

YserL

Когонка має діаметр якщо не помиляюся 8 мм, при габаритах ліхтаря забагато. Я на радіобазарі купив у чувачка у якого залишилися запаси радянського військового РЧ кабеля кабель екранований із плетеною посрібленою обмоткою. Малої товчини 1.5мм. 2 жили взяти і великий ресурс на згин. В мене такий стояв на велосипеді для переходу із рами на руль. за 3 літа не переламався.

linuxoid

Цитата: YserL від 21.05.2011 18:53:28
Когонка має діаметр якщо не помиляюся 8 мм, при габаритах ліхтаря забагато. Я на радіобазарі купив у чувачка у якого залишилися запаси радянського військового РЧ кабеля кабель екранований із плетеною посрібленою обмоткою. Малої товчини 1.5мм. 2 жили взяти і великий ресурс на згин. В мене такий стояв на велосипеді для переходу із рами на руль. за 3 літа не переламався.

Кабель від коногонки дуже гнучкий, заважати не повинен, от тільки заправити його буде промбематично, але думаю це можна зробити.

Zexx

Привіт усім. Переглянув тему та знайщов цікавим те що дуже непогані ліхтарики Zebralight досі не використовуються. Хоча на Російских форумах дуже багато інформації про них. Я гадаю що вам буде цікаво дізнатися про альтернативу пецелям. Отже, Zebralight як і Maglite американьска фірма, яка виробляє ліхтарі з дуже цікавим форм - фактором. Діод встановлений не зверху, а збоку, що дає можливість використовувати цю річ не тільки як налобний ліхтар, а також як кишеньковий. Корпус ліхтаря виготовляеться із алюмінія, має захисні гумові кільця, для запобігання потрапляння всередину води і пилу. Також має цифровий драйвер який постійно підтримує однакову яскравість по мірі розрядження батареї. Головна фішка ліхтарів Zebralight це широкий кут рівномірного освітлення  80 - 120 градусів. Але як і інші фірмові ліхтарі коштує досить багато. Фото для розуміння що це таке.



П.С. Я нічого не рекламую, а також сам планую купувати цю річ.

linuxoid

В зебри все добре окрім ціни.. дорожчого ліхтарика ще треба пошукати.

Roy

Придбав собі заміну для Petzl Myo xp. Вибирав між Fenix HP10, Fenix HL20 а також Petzl TIKKA XP? і Petzl Pixa 3.

Основні критерії вибору ліхтаря: надійність, водонепроникність (IP 67), живлення АА, моноблок.

Fenix HP10 відразу відпав, ІМХО, через слабий конструктив. Покрутив в руках і більш дорожчий Fenix HP10, з його 225 люменами, і теж, конструктив мені не сподобався, та й шнур до батарейного блоку, теж не викликав надійності.

Далі мацав Petzl TIKKA XP?. Крутячи його в руках, ліхтар скрипів. Пластмаса вже іншої якості, ніж в попередньому поколінні тіки.

Зупинив вибір на Petzl Pixa 3.
Переваги: стандарт IP 67, універсальні режими освітлення, зручне керування, стабілізація яскравості, добротний конструктив, живлення 2 АА.

Огляд ліхтаря на фонарьовці - http://forum.fonarevka.ru/showthread.php?t=3239








Meine Ehre heißt Treue

Alter

Недавно став щасливим власником такої скромного і водночас толкового фонарика, як FENIX E05 http://fonariki.net.ua/catalog/product/494.Основні плюси - надмаленькі, як для фонариків, розміри (довжина-6.5см, діаметр-1.4см), водозахист ІР8, маленька вага(працює від одної ААА), і, як наслідок того всього, можливість носіння його навіть в кості брелка. Але незважаючи на свої маленькі габарити світить він досить таки пристойно, як для брелка :). 20-ти метровий гуртожитський коридор в повній темноті освітив повністю. Більшого від 27люмен чекати не приходиться.
  Радує те, що на самій галімій батарейці він вмудрився нормально світити 3 години, хоча в паспорті вказано 2,5год для 750mAh акумулятора. Короче для повсякденного носіння самий раз 8)
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Drusja

А можна дізнатися, за скільки і де це мацьопство бралося?
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Roy

Цитата: Drusja від 16.06.2011 21:58:01
А можна дізнатися, за скільки і де це мацьопство бралося?

Недавно бачив у Штурмі, ціна на їхньому сайті - 200 грн. Також колись були у Команчеро.
Meine Ehre heißt Treue

Alter

Даний агрегат ;D брався в тернопільському Патріоті. Ціна вроді 210 чи 220 грн.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

linuxoid

Вдалося мені прокачати свій ітак прокачаний китаєць. Була проблема:  на укумуляторі показує 4,1В, а на діоді 3,2В. Непорядок, значить монтаждесь поганий. При роботі сильно грілась пружинка, що з'єднувала голову з ручкою літаря і кнопка. Придбав я кнопку з позолоченимим контактами, а ось з пружиною було гірше - грілось місце контакту пружини і алюмінієвого корпусу, але після лудження місця контакту все стало гаразд. Результат: замість години автономної роботи - 20 хв., зате яких!)) Тепер мене хвилює доля діода, бо він так довго не витримає: напруга живлення перевищена на 0,5 - 1В, причому струм близький до максимального (є 2,5А, а максимум 2,7А), нагрів відповідний: за голову ліхтар не втримати...

Golem

Колись в цій темі ми розглядали потрібність використання літійових батарейок типу Energizer Ultimate Lithium в ліхтариках. Виробник пише шо вони служать до в 8 разів довше. Але при тому не вказує яка їх ємність.

Нарив документацію на ці батарейки. Виявляється ,шо їх ємність ТОЧНІСІНЬКО ТАКА САМА як і в звичайних алкалайнових батарейок. Різниця лише у внутрішньому опорі. Тобто якшо запхати дві такі батарейки в годинник - обоє прослужать однаковий час. Зате якшо поставити в якусь машинку чи камеру, які споживають багато струму - ефект буде відчутний. Бо літійові батарейки мають менший внутрішній опір, відповідно менші втрати на ньому при великих струмах і, відповідно, довший час життя батарейки.

Резюме таке: батарейки вигідно брати лише якшо Ваш ліхтарик споживає струм понад 400 мА. Тоді вони прослужать втричі довше і виправдають свою дорогу ціну. У всіх інших випадках вигідніше взяти кілька комплектів звичайних батарейок. Якшо ліхтарик споживає в районі 100мА або менше (а більшість портативних ліхтариків саме стільки і споживають) сенсу брати літієві батарейки немає жодного.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Caesar

Нові в цих широтах ліхтарики ціна + якість silva
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

:-)

Цитата: Цезар від 19.08.2011 17:18:11
Нові в цих широтах ліхтарики ціна + якість silva
Сільва то дуже крута фірма компасів для спортивного оріентування. Принаймні я їх так знав донедавна.
Чи є в когось цей девайс? А може в Робінзоні помацати дають?
Бо характеристики все більше притягують гроші мої в їхню касу. :)
Декольтем своїм мене манила.

254 Гості, 0 Користувачів