ліхтарики і запчастини до них

Автор TANK, 19.05.2007 00:36:15

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

karasj

Вирішив своїх 5 коп. вставити...
Про батарейки...
Тести з ввезеною батарейкою Дюрасел і близько не підтвердили заявлених параметрів. А попадає на український ринок вона завдяки фірмі Юг-Контракт, а мені точно відомо, що до них вся та батарейка приїхала в морських контейнерах з Одеси. Ну а туди як попала всі знають :-) Так шо годі шукати чогось путнього в наших магазинах.

Ліхтарики... На матрасний відпочинок типу рибалки беремо "прожектори" -  яких тут вище описано багато.
Для походів розглядаю тіко налобні, що б руки вільні були. До недавна в гори з налобним Пецл-ом ходив - прекрасні ліхтарики, надійні, нема що сказати. Але десь я його пр.в, а так як зараз рідко вибираємось кудись, то 300 грн на новий  зажав :-)
Зате купив китайську фігню, яка:

  • має 13 діодів;
  • сильніше/слабше;
  • Акумулятор і вмонтовану в корпус зярядку (тіко й теба, шо розетку 220);
  • Світить як дурнувате...  метрів на 40 в лісі, а ходив ото сьогодні в лощину - то просвічує майже ВЕСЬ (!) коридор; тобто, набагато дальше, ніж будь який з пецл-ів, які я бачив
  • І найцікавіше: ціна - 40 грн (!) Тобто, замість одного Пецл-а можна 7-8 китайців купити, і коли почне акумулятор вимахуватись - просто їх викидувати :-) 7-8 шт. прослужать довше як 1 Пецл, і світла від них набагато більше :-)
Як на мене, ліхтарик - бомба, а Китай скоро весь світ купить :-)
Особливо, якщо не використовувати ліхтар в професійних цілях, то будь який модний бренд програє Китаю на раз-два.  Зле якшо в поході відмовить, але багато хто з китайцями ходить, і не пямятаю, шо б були проблеми. Нвіть якшо були - то це ж не єдиний ліхтарик в компанії :-)
Куроче, я за Китай :-)
Шо народ скаже?

inkognito

    Кожен має право на власну думку, і мушу визнати, багацько раціонального тут було тобов сказано, особливо зважаючи на економічну кризу навколо. І не тільки Юг-Контракт батарейки сюди возить  ;)

   Шкода, що ти його пр.в, але моє ІМХО каже, що Petzl є Petzl - і це у першу чергу надійність та невибагливість. А для мене це головне - хтось може чув історії про Petzl'і, котрі підвели у відповідний момент? А про китайців таке читали? Гадаю так. Я не фанат Petzl'a, але у житті його ні на що не поміняю свого Myo XP, за котрий можна було б придбати 18-19 китайців. Кесару - кесарево(розтин звісно)! Китайця можу розглядати тілки як запасний варіант, і то тільки після серйозної доробки рашпелем. А ще краще на запаску ще одного Petzl'a придбати.

    Зрозумій, мене не цікавлять 13 діодів (та хоть усі 26 чи 39), режим сильніше/слабше (на Пецлі це також така фіча є, отож не китайці її придумали), вбудована зарядка і гакумулятор ІМХО зло (мабуть зручно в лісі чи під землею розетку шукати, замість того же би батарки замінити у разі необхідності), "світит як дурнувате" - то не для мене, то скоріш до тих люмено(кандело)-дрочерів (а мені цікава довга та надійна робота, фільтри, зручне бокове розсіяне світло та пряме фокусоване. При потребі є Boost-mode --> але то хіба Лощину просвітити і заблукавшим поліцаям форму спалити). Захочу шось зазнимкувати на довгій витримці - візьму шось галогенне. Не матиму змоги купити Petzl'a - буду шось робити власними руками, але до використання невідомо де, коли та як виготовленого обладнання ніколи не вдамся!

     Світ не монохромний, як це може видатись - але я чомусь дуже поважаю власну задницю, і тому хочу, щоб у відповідальні моменти мене оточували як справжні друзі, на котрих я всеціло можу покластись, так і така сама техніка.  На безпеці не можна економити!!!
   
    Р.S. Короче, я не за Китай, і не проти нього. Як на мене Китай ще зробить троха галасу, економічно сі підніме - але по тому буде в кращому разі стабільний рівень економічних показників із плавним згасанням. Я говорю у маштабах 50-100 літ, і звісно, Китай весь світ не купить - впевнений, же Західна Україна достойно себе протиставить східній нензі матолку.
Resistance is futile

Stinger

З китайців єдині більш-менш надійні є поліси і то, там часто буває рулетка, можна і не вгадати. Сам користуюся двома полісами 5 та 10 ватт та саморобним перевіреним налобником-метеликом, який всі знають, ну і плюс штуки 3 резервних ліхтарика завжди з собою. Чому так багато? Тому що не знаю коли який з них відмовить, адже як показала практика - відмовляють навіть легендарні американські Меглайти...



До речі знайшов тільки що в себе такий ліхтарик


Caesar

ось і дійшла черга до обновлення ліхтарика, з виборами закінчив дадуть якусь зарплату .
Пошарився в неті і хз що вибрати, можливо ви щось порадите  і скажете?
Ось декілька моделей що придивились:
http://www.robinzon-ua.com.ua/ukr/catalog/acsessories/expedition1/
http://x-rest.com.ua/petzl-tikkina2-new
І рай, і пекло мають свої переваги. У раю чудовий клімат, а в пеклі – вишукане товариство.

inkognito

 Хм, чому б не Tikka 2 New? Звісно це +96 грн до твоєї версії Пецля, але це 23 люмена проти 40 (+42,5 % по світлу, і йно +33,3% по грошах, +2 більше діодів). еКСПЕДИЦІЮ (спеціяльно написано із малої букви) як щось серйозне не розглядаю, я не дочка мільйонера, але задницю свою люблю та дорожу нею. Тому прагну надійності при належних ТТХ, чим і є Petzl ІМХО
Resistance is futile

YserL

Прийшов "на ремонт" налобник PETZL MYO XP. Не подавав жодних признаків життя.
Вердикт: вийшовший з ладу самовідновлюючий запобіжник на 2А розміщений під пластиковим тримачем контактів у батарейному блоці, припаяний на плюсову клему. Випаяв із дрібного фарфорового запобіжника волосок на 2А і припаяв поверх СВЗ, усадив термоусадкою (тимчасовий варіант). Призначений для захисту голови від нагріву алкалайнових батарей чи вибуху нікельгідридних акумуляторів у разі КЗ дроту.

Новина повязана із використання акумуляторів тут.
Нутрощі налобника MyoXP, правда фотографій немає (

YserL

Людина з кавеса відписала і опублікувала фото нутрощів Петцеля тут:






Golem

Вічна тема: чим підсвітити в підземеллі шоб гарно все пофоткати чи відзняти. Думали ми якісь фари мутити, але було лінь. Особливо корпус робити.

Тут мені на очі попалася така от штуковина. Купив не роздумуючи. Як вони кажуть Хенді, гарний міцний корпус, ціна 30 баксів і, що головне, має вхід на 12В, можна брати з собоу зовнішні акумулятори і працювати скільки влізе. 1360 люменів, стандартна автомобільна H3 лампа. Акум в корпусі, зарадка. Рідних батарей вистачає ненадовго, не більше 30хв. Але ж за той час можна наробити купу фоток!!! МОжна взяти запасну від УПСА, це додаткова година роботи.

Але написав то всьо я не для того, щоб нарід заздрив. Сам я фоткаю мало, то ж купив більше для того, щоб ділитися з іншими, а потім ффтикати на їх фото. Короче, шо я відмазуюся, сам же ж зразу взєу її в печеру шоб пофоткати. КОроче позичу бажаючим за кілька пив :)

Кажу зразу - вона тяжка. То ж на вилазки її тєгати нема сенсу, більше на стаціонарні фотосесії. Або імітувати мента на дорозі з фарою :)

Фото на мою гавномильничку з печери додаю. Видимість метрів 10 навколо.

ПС: Звіт з печери скоро буде.
Дігери всіх країн єднайтеся!

onyx


t309

Цитата: mirek від 29.11.2010 17:50:17
Батарейки - то минуле тисячоліття. Якось собі такого візьму і попробую. Може ще когось зацікавить, бо з ціною/габаритами/масою, тут, як на мене, все класно (див. характеристики.) Що найбільше приваблює - миттєвий заряд.
як основне джерело світла, не годится, тут вже доступно розжували чому, а от зробити на основі нього низьковольтне(на світлодіодах наприклад) імпульсне потужне джерело світла (для підсвітки підчас фото) булоб цікаво, щось типу спалаху, бо навідміну від батарейок імпульсний струм тут може вимірюватись сотнями ампер але чи на багато фоток його вистарчить (ну впринципі можна його підзяряджати від батарейок і всеодно хочеш не хочеш а починаеш розуміти що простіще взяти нормальний спалах який працює по томуж принципу тільки там високовольтний конденсатор, короче дурна затія.В ліхтариках краще юзати LiFePO4 акуми і не паритись тим більше що якщо ти ненароком коротнеш цей кондюк на 650фарад то він так бабахне що тобі і не снилось, пальці повідриває нараз і без очей лишишся!

Golem

Вертаючись до теми затронутої Міреком. Прочитав про таку от штуку Суттєво менші габарити при практично тій же ємності. Також ціна обіцяє бути хорошою, раз зходу вона не є високою. Мо колись свою Таврію на Електромобіль перероблю... :)
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Купив сьогодні на Південному світлодіод за 23 грн (ніби 110 лм) і підложку за 5. Був ще драйвер на 350 мА за 35 грн, але на напругу 8-15В.

oleg

а ось моє світло
-живиться 3 АА
-пласмаса
-потужність 5w
-один діод
-велика дальність світла+фокус

(-) не противоводний
  - не проти ударний

linuxoid

Є в мене літій-іонні елементи від ноутбучної батареї. Хочу їх використати в коногонці, але є проблема з їх зарадкою. Хто може  порадити зарядне, щоб разом заряджати 4 елементи і можливо можна купити готові зарядні десь?

Golem

Існують відносно універсальні зарядні. Наприклад в Штурмі. На жаль радіобазар немає свого сайту, але там мали б бути :) Дивися на ємність свого акумулятора, зазвичай в ноутах вони по 1000mAh-2000mAh на елемент, 3.78В. 3 послідовно будуть давати в районі 12В, якраз то шо треба. Перевага над свинцевим акумом - менша вага та обєм. Є сенс їх юзати якшо є в наявності на шару. Купувати нові невигідно, один елемент коштує як цілий свинцевий акумулятор.
Дігери всіх країн єднайтеся!

linuxoid

Цитата: Golem від 04.02.2011 08:56:57
Існують відносно універсальні зарядні. Наприклад в Штурмі. На жаль радіобазар немає свого сайту, але там мали б бути :) Дивися на ємність свого акумулятора, зазвичай в ноутах вони по 1000mAh-2000mAh на елемент, 3.78В. 3 послідовно будуть давати в районі 12В, якраз то шо треба. Перевага над свинцевим акумом - менша вага та обєм. Є сенс їх юзати якшо є в наявності на шару. Купувати нові невигідно, один елемент коштує як цілий свинцевий акумулятор.

Model Name: ICR18650-24E
Model Type: Bare Cell, Li-ion Cylindrical

Nominal Capacity : 2400mAh
Nominal Voltage : 3.7V

Dimension : Diameter 18.25mm, Hight 65.0mm

Charge Method : CC-CV 0.5C-4.2V 3h
Max. Charge Current : 1CmA=2400mA
Charging Time : Standard 3hrs, Rapid 2.5hrs
Max. Discharge Current : 2CmA=4800mA
Discharge Temperature : -20‚°C ~ +60‚°C

Наскільки я зрозумів заряджати потрібно струмом 0,5 ємності акумулятора при напрузі 4,2В  - 3 години.

Golem

Цитата: linuxoid від 04.02.2011 09:58:55
Charge Method : CC-CV 0.5C-4.2V 3h

Наскільки я зрозумів заряджати потрібно струмопо 0,5 ємності акумулятора при напрузі 4,2В  - 3 години.

Зарядна характеристика батареї.


Заряджаєш сталим стурмом рівним половині ємності і одночасно контролюєш напругу. Коли досягає рівня 4,2В починаєш заряджати постійною напругою 4,2В аж поки струм не впаде до нуля. Багато зарядників роблять лише першу половину. Це дає десь 80% ємності. Заряд постійною напругою додає решту 20%
Дігери всіх країн єднайтеся!

linuxoid

Найкращий вибір щодо світла, як на мене, - це коногонка СГГ-5. Штука важка, але надійна, водонепроникна та ударостійка. акумулятори нікель-кадмієві 13 А*год., зарядне, як правило, є в комплекті. Зі стандартною лампочкою світить так собі, але то легко можна поправити тюнінгом, а саме встромити 5-ти ватовий світлодіод з драйвером і радіти 20+ годинам роботи. Є сучасні світлодіодні коногонки (СГО-1, ЛУЧ-Р), але то в порівнянні з тюнінгованою СГГ-шкою відстій. Я щасливий власник коногонки СГД (з доливним акумулятором), ось чекаю посилки з магазину і буду тюнінгувати)))

YserL

В знайомого Tank007 TK-737, класно бє і бюджетно коштує, плюс лінза яка робить із пучка в розкид
лінк
http://www.tank007.com/view_products.asp?id=369


Хто що про нього думає, акумулятор 2400 мА

RoMeL

Скільки я чув вігуків про ліхтарики... ( і в туристів, і в альпіністів )  кажуть  нічого краще Петцла немає...
Сам буду брати Petzl Tikka XP 2 ::)
Fruere vita, dum vivis

220 Гості, 0 Користувачів