ліхтарики і запчастини до них

Автор TANK, 19.05.2007 00:36:15

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Alter

Шавновне товариство, хто з власного досвіду порадить які саме краще обрати акумулятори 18650, а також зарядку під них? Цікавить у зв'язку із потребою довгоживучості налобника (2шт. на потилицю).
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

DeZer

Panasonic зелені(3000мА/г)
Samsung рожеві(в мене такі чомусь розряджаються швидше за Панасонік).
Ціна за один не нижче 100грн.
Якшо маєш стару батарею від ноута можеш розібрати, іноді є живі банки.
Зарядка - від USB TP4056 з захистом, шукай на барахолках або в радіомагазинах.
Опт - 12грн, роздріб 30грн.




ІНТРОВЕРТ 997

Акумулятори з розбитої Тесли https://local.com.ua/forum/topic/90842-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BC-a%D0%BA%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8B-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0-18650-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%BC-tesla/#entry1040639 у форумчан на руках уже 23 штуки ємність 2800мА вартість 73грн/шт, півроку використання політ нормальний.
П.С. ТП 4056/4057 має можливість зміни струму зарядки при заміні резистора.
Тут могла бути ваша реклама...

Roy

Цитата: Alter від 31.12.2017 19:11:59
Шавновне товариство, хто з власного досвіду порадить які саме краще обрати акумулятори 18650, а також зарядку під них? Цікавить у зв'язку із потребою довгоживучості налобника (2шт. на потилицю).

Зайди  сюди
Якісні акуми, тричі купував в них. Все гут.
Meine Ehre heißt Treue

OlenaL

Експловрерки та експлоревці, порадьте мені файний ліхтарик для дачних та всяких універсальних потреб. Типу знайти кота у ночі або шлях назад до кемпінгу) Вимоги: світить до 50 метрів, укомплектований зарядним та батарейкою, до 300 грн (чим таньше, чим краще). У ліхтариках я не тямлю нічогісьнько. Тільки на вас вся надія. Я гортаючи бездонний аліекспрес приглянула отаке: https://www.aliexpress.com/item/1pcs-hot-sale-XM-L-T6-Waterproof-zoom-Zoomable-5-mode-LED-Flashlight-for-18650-Rechargeable/32802300474.html?spm=2114.search0103.3.117.DgsRhd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10307_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=14dca8f7-a494-45d7-ab14-effe66361734-16&algo_pvid=14dca8f7-a494-45d7-ab14-effe66361734&priceBeautifyAB=0 Вельми вдячна за порятунок. П.С. Ви часом не знаєте чи існує такий чудо-ліхтарик: із сонячними та  батарейками аа чи ааа.

ІНТРОВЕРТ 997

Отже потрібен ліхтар досить компактний аби носити в кишені, при цьому бюджетний (тоді варіанти з зарядником і акумулятором в комплекті не влізуть) нажаль такий бюджет приведе до ширпотребу (живе півроку, бо акумулятор "нетримає"), який світить аби як і синюшно. Можна за "300грн" знайти ліхтар, але він буде без акумулятора і зарядного пристрою, якщо ж цікавить ліхтар як у вашому посиланні гляньте на такі на Радіоринку https://www.google.com.ua/search?q=%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA+%D0%BB%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=49848977,24025920,2373&tbm=lcl&ved=0ahUKEwimhbu68sXYAhULDZoKHcK1AvoQtgMIKQ&tbs=lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2&rldoc=1#rlfi=hd:;si:;mv:!1m3!1d17387.785219178517!2d24.053042797558646!3d49.86126256041985!3m2!1i1020!2i649!4f13.1 там такого добра валом, але обов"язково посвітіть ним зблизька і в дальні кутищоб зрозуміти чи вам таке підійде, потім гляньте на ліхтарі такого штибу https://www.google.com.ua/search?q=%D0%BB%D1%96%D1%85%D1%82%D0%B0%D1%80+%D0%B7+%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj77pCB88XYAhWIKywKHerjDHYQ_AUICigB&biw=1440&bih=794#imgrc=CT2i-PMHswnqyM:( просто приклад)
П.С. В цій темі є кілька ліхтарів які б підійшли під ваші вимоги, якщо для вас критичні батареї АА або ААА то можна підібрати наключний ліхтар який цілком світитиме на 50 і більше метрів.
П.П.С. Якщо все-таки  біда з часом і бюджет тисне тоді є аналог до вашого посилання в межах б"юджету https://ru.aliexpress.com/item/USB-CREE-XML-T6-2000LM/32841686980.html?spm=a2g0v.10010108.1000023.12.76cebda9WcT3QF
Тут могла бути ваша реклама...

ІНТРОВЕРТ 997

Ось чудова річ за демократичні гроші https://www.banggood.com/ru/BlitzWolf-BW-T1-XP-G3-S4-750Lumens-Portable-Tactical-LED-Flashlight-18650-p-1236279.html?rmmds=detail-left-viewhistory__4&cur_warehouse=CN немає зарядного пристрою і акумулятора в комплекті, зате якісно і герметично.
Тут могла бути ваша реклама...

Stinger

Вирішив зробити огляд на два ліхтарика, які я привіз з Ізраіля. Ці ліхтарики продаються в будівельних супермаркетах і позиціонуються як допоміжний  інструмент монтажників та будівельників.



Перший ліхтарик має червоний колір та зроблений з пластику



На корпусі присутня кліпса та магніт для кріплення. А також має два ліхтарика та три режими







Живиться від 3 х ААА



Перший режим - звичайний ліхтарик на торці зі світлодіодом до 3 вт



Другий режим - білий ліхтар-лампа з боку на корпусі



Третій режим - червоний ліхтар-лампа зі стробоскопом частотою 1 гц в тому ж корпусі що і білий





Другий ліхтарик має корпус з чорного матового пластику та два ліхтарі



З заду на корпусі присутній магніт для кріплення та карабін з боку







Живлення від 3 х ААА



Перший режим це яскрава лампа



Другий режим - світлодіод з торця потужністю 1 вт


OlenaL

О, зрозуміло.
Тобто все таки куплятиму ліхтарик без акума і зарядки. Дякую за наводку. Я цей весь форум перечитала. І загубилася від асортименту.

Цитата: ІНТРОВЕРТ 997 від 10.01.2018 11:12:10
Ось чудова річ за демократичні гроші https://www.banggood.com/ru/BlitzWolf-BW-T1-XP-G3-S4-750Lumens-Portable-Tactical-LED-Flashlight-18650-p-1236279.html?rmmds=detail-left-viewhistory__4&cur_warehouse=CN немає зарядного пристрою і акумулятора в комплекті, зате якісно і герметично.

Вважала, що купляти у Китаї буде вигідніше ніж на Радіоринку.
Цьому сайту можна довіряти? Харак-ки ліхтарика сподобали. І ціна норм.

Вдячна за допомогу.

ІНТРОВЕРТ 997

Цитата: OlenaL від 25.01.2018 13:17:26
О, зрозуміло.
Тобто все таки куплятиму ліхтарик без акума і зарядки. Дякую за наводку. Я цей весь форум перечитала. І загубилася від асортименту.

Цитата: ІНТРОВЕРТ 997 від 10.01.2018 11:12:10
Ось чудова річ за демократичні гроші https://www.banggood.com/ru/BlitzWolf-BW-T1-XP-G3-S4-750Lumens-Portable-Tactical-LED-Flashlight-18650-p-1236279.html?rmmds=detail-left-viewhistory__4&cur_warehouse=CN немає зарядного пристрою і акумулятора в комплекті, зате якісно і герметично.

Вважала, що купляти у Китаї буде вигідніше ніж на Радіоринку.
Цьому сайту можна довіряти? Харак-ки ліхтарика сподобали. І ціна норм.

Вдячна за допомогу.
Сайт конкурує з Аліекспресом і Гірбестом можливо на них теж є цей ліхтар, або аналоги.
Тут могла бути ваша реклама...

Sunnyman

Ще і я напишу про свій новий ліхтарик.

Потреба в потужному джерелі світла з'явилася після моєї першої екскурсії в Полтву, коли на камеру смартфона з кишеньковим і налобним ліхтариками нічого нормально сфоткати не вдавалося. Можна було би і підшукати якусь недорогу хорошу камеру, але хто ж шукає легких шляхів?)
Спочатку я дивився за готовими рішення, але тут в мені прокинувся дух тру інженера і захотілося зробити ліхтар самому.

Після того як я вибрав і замовив світлодіодну матрицю та її драйвер на аліекспресі, я почав думати про корпус. Спочатку був план засунути всю начинку в звичайний квадратний пластиковий корпус з радіомагу, але Golem запропонував значно краще рішення – використати для цього його трішки застарілий теплий галогеноламповий ліхтар зі Штатів.

От що з цього всього вийшло:





Ліхтарик вже пройшов бойове хрещення в нещодавній вилазці в Полтву на Сахарова і отримав схвальні відгуки від учасників вилазки)

Тепер трошки технічних деталей:

Світлодіодна матриця – CREE CXA3050 з номінальною потужністю 50 Вт (36В х 1.4А), проте при хорошому охолодженні, згідно даташиту, можна подавати і більше. Зараз драйвер налаштований на струм 2А, що при напрузі 36В на світлодіодній матриці дає 72Вт.

Для охолодження використовується комп'ютерні радіатор та куллер, які підтримують температуру матриці нижче 50 градусів. Всередині корпус ліхтаря розділений перегородкою, щоб куллер не продував повітря з пилом чи іншими частинками через весь корпус, а лише радіатори матриці і драйвера, які можна легко почистити без повного розбору ліхтаря.

Драйвер – потужний китайський Step Up DC-DC на платі з алюмінієвою підкладкою, зроблений на досить популярному ШИМ контролері TL494. Драйвер був трішки модифікований щоб дозволити регулювати вихідну потужність від 0 до максимально встановленого значення.

Акумулятор – збірка із 18 li-ion акумуляторів 18650, зроблена за схемою 3S6P з номінальногю напругою 11.1 В, що дозволить живити різні зовнішні 12 вольтові гаджети. Загальна ємність акумулятора – 15 А*год. При використанні ліхтаря на повну потужність споживаний струм з акумулятора досягає 8А і в такому режимі ліхтар протягне майже 2 години.

Вигляд в розрізі


Попередні мешканці ліхтаря - мертвий акумулятор і жива галогенка


Світлодіодна матриця з системою охолодження




Драйвер


Супервисокотехнологічний радіатор драйвера


Регулятор потужності (поки без ручки)


Вентиляція


Акумулятор


Рівномірність засвітки матриці при малому струмі


Новий аксесуар – розсіювач (кріпиться на магнітах)


В планах ще є додати перетворювач на 5 вольт і кілька USB портів, завдяки чому ліхтарик стане ще і таким собі нефіговим повербанком)

Golem

Можу підтвердити - це не ліхтарик а холодна зброя в руках маніяка. Вона запросто осліпить і зупинить банду гопників шо несуться на тебе в Лощині підсвічуючи собі шлях мобільними телефонами. Ну і дякую що не полінився описати його в 3-30 ранку. Скоро цю тему зі 150тис пеерглядів занесуть в книгу рекордів України :)

Щодо покращень - то занесу тобі якось прикольний і дуже простий синьозубий модульок шоб передавати статусну інформацію на телефон. А також розкажи будь-ласка як і чим ти заряджаєш акумулятори?
Дігери всіх країн єднайтеся!

Roy

Sannyman, круто, молодець!

Ще б зробити порівняльний тест з іншими ліхтариками, поробити бімшоти. Наприклад, на якійсь вилазці, або спеціально для того зібратись.
Meine Ehre heißt Treue

Golem

Також В нас є колориметр. Погоджуюся. Кламна ідея зібратися і в лоб поміряти люкси і температуру. Десь в лощині;)
Дігери всіх країн єднайтеся!

Sunnyman

Акумулятор заряджаю спеціальним китайським зарядним, в якого вже вбудований контролер заряду. На самому акумуляторі є плата захисту, на якій також є схема балансування напруги.

Roy, дякую!

Та, було би класно зібратися і зробити якісь порівняння і виміри)

YserL

Напиши лінк де брав led, а то на aliexpress до вибору до кольору

Sunnyman

Світлодіодну матрицю брав тут
Ще тут брав (100Вт варіант) але толком не тестив, засвітка  матриці при низькому струмі теж рівномірна.

Не знаю, чи сильно Cree матриця краща від другого світлодіода і чи варто переплачувати. Але в Cree в матриці всього 156 світлодіодів (12х13), а в другого - лише 100 (10х10).
Треба буде їх якось порівняти по ефективності та світловому потоку.

ІНТРОВЕРТ 997

Тут могла бути ваша реклама...

Sunnyman

Після нашої здибанки лямпових ліхтарів я виявив слабке місце бластера - розсіяність світла. Таке світло класно застосовувати для зйомки всередині невеликих приміщень, проте дуже незручно коли є якийсь довгий неосвітлений коридор чи просто велике приміщення. Це також було дуже помітно в Клові. Найбільше це було помітно коли намагався зробити фото - найближчі до ліхтаря об'єкти виходили дуже пересвіченими, коли дальні не було видно взагалі.

Тому було вирішено зробити новий бластер з новою оптикою.
І ось що з того всього вийшло:



А тепер по порядку.

Першим ділом я став шукати, як можна краще сфокусовати світло з світлодіодної матриці. Досить важко було знайти щось підходяще - не підходили то кут то розміри відбивача/лінзи.

Проте блукаючи безмежними просторам аліекспресу я таки знайшов те що мені потрібно:



Ця лінза ідеально підійшла до вже провіреного в бластері CXA3050







Розглянувши купу варіантів взаємного розміщення основних компонентів бластера було вирішено зробити модульний дизайн - акумулятор та світлодіод із оптикою будуть розміщені в різних корпусах, що дозволить закинути акумулятор в рюкзак або під'єднати його до корпусу ліхтаря і використовувати як один пристрій.

Як тільки всі основні вимоги були сформовані, постало питання вибору корпусу.
До нього були поставлені такі вимоги:
1. зручність використання - руки не повинні сильно втомлюватися від носіння ліхтаря
2. розміри - повинні бути не надто великими для зручного перенесення в рюкзаку
3. Міцність - корпус не повинен розвалюватися в руках:)

Також було розглянуто багато варіантів корпусів - від банального заводського корпусу загального призначення до каналізаційної труби. Проте фінальним рішенням було спробувати склеїти його з листового пластику із прямокутного вентиляційного каналу.

Начинка основного модуля ліхтаря:









Батарейний модуль із акумуляторами з попередньої форумної закупівлі (всього 15шт, по 2900 mAh).





Електронна начинка практично не відрізняється від тої, що була використана в бластері v1. Єдина відмінність - наявність світлодіодного індикатора заряду та двох USB портів для зарядки різних гаджетів.

Для з'єднання обох модулів механічно, були вирізані алюмінієві пластинки із того самого алюмінієвого профілю що і кріплення ручки до корпусу. Для електричного ж з'єднання було зроблено два кабелі - один короткий для використання ліхтаря як одного цілого та другий подовжений для модульного використання.






Загальні характеристики:
- Вага:
      акумуляторний блок: 1200г
      блок ліхтаря: 750г
- Акумулятор: 11.1V 14.5Ah (3s5p)
- Світлодіод: CREE CXA3050, 50W
- Кут розсіювання світла: 25°
- Час роботи на максимальній потужності: ~ 2.5 год



YserL

Напиши лінки на аліекспрес світлодіоду і розсіювача.

276 Гості, 0 Користувачів