Точність GPS

Автор RedShift, 10.03.2010 09:33:11

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

RedShift

Цитата: Golem від 10.03.2010 04:23:38
Зразу по ходу виникло питання. Чи впливає різна температура повітря на різних шарах на точність?

Ну і про GPS.

Один мій знайомий час від часу бере свій ЖПС, йде на Високий Замок, висота та координати якого відомі з вікіпедії, і так перевіряє його точність. Само собою шо реальна висота там невідомо яка, адже це штучний насип, може осідати. Теж стосується координат, місце досить обємне, +- скакатимуть покази. Тобто до чого я веду. Чи є у Львові точка, куда можна було б принести GPS приймач, поставити його на визначене місце і подивитися на точність, при певній кількості супутників. Ну і, звісно, порівняти точність приладів від різних виробників.

Як тільки змінюються параметри середовища розповсюдження хвилі (температура, густина, склад) - швидкість хвилі зміниться. Але моя така думка, що якщо точність і зростає то на таку малу величину, що практичного значення вона немає.
А на рахунок яка модель краща. - то та в якої чутливіший приймач і скільки каналів-спутників паралельно "слухає". Хоча яким він не був би крутим - "скакати" координати будуть ПАЛЮБЕ.
Є навіть такій прикол для перевірки GPS:
- кладеш його на підвіконник і залишаєш на годину "писати" трек подорожі. Якщо в результаті отримуешь в треку "разброс" в   місті - до 30 метрів, в полі - до 10 метрів. То є гуд. Якщо ж більше то хреновий GPS.  
Darts matters!

Ростислав

Стосовно визначення GPS-ом висоти над рівнем моря при використанні датуму WGS84 (він використовується за замовчуванням в багатьох GPS) варто прочитати ось цю статтю:

http://www.esri.com/news/arcuser/0703/geoid1of3.html


Відносно місця з конкретною висотою, то  думаю підійде позначка висоти біля Чортових Скель.

RedShift

Висота вимірюється GPS-приймачем, якщо тільки засобами GPS-навігації (супутниками) то результат може сягати доволі нормальної похибки. Якщо +/- 10 метрів то це дуже круто, а можливо і взагалі "потолок" точності вимірювання. Зовсім інша річ коли є вбудований барометр-альтиметр. Тоді результат вимірювання +/- 1 метр і незалежить від якості прийому сигналів супутників. А це для альпінізму та спелеології аргумент. Проте для моїх походів - це може і не є перевагою.

Взагалі-то рекомендують для точного вимірювання висоти користуватися барометрами-альтиметрами з GPS водночас.
GPS - на поверхні Землі точність вимірювання висоти приблизно в 2 рази гірша за точність вимірювання координат.
А барометр здорово залежить від погоди. "От так!. Конституційно!" - (c) Ющенко.
Darts matters!

Bohdan_Astro

Цитата: Golem від 10.03.2010 04:23:38
Зразу по ходу виникло питання. Чи впливає різна температура повітря на різних шарах на точність? Тобто чи швидкість світла в повітрі залежить від температури?

Звичайно залежить. Від метеопараметрів (тиск, вологість, температура) залежить коефіціент заломлення середовища, який визначає відношення швидкості світла у вакуумі до швидкості світла у середовищі. Лазерний промінб суттєву частину шляху при локації супутників, проходить у астмосфері, показник заломлення якої з висотою змінюється.  Таким чином промінь лазера рухається з різною швидкістю  на своєму шляху. Якщо цього не враховувати, то можна помилитися на десятки метрів! Практияно ж на ЛЛС стоїть метеостанція (в Брюховичах при ЛЛС - комп"ютеризована), яка дає метео дані на рівні телескопа. Далі використовуючи модель земної атмосфери Марріні-Мюррея отримують їх зміну з висотою. Метеодані необхідно відсилати замовнику (у даному випадку НАСА) разом з результатами оброблених спостережень.

Цитата: Golem від 10.03.2010 04:23:38
Ну і про GPS.

Один мій знайомий час від часу бере свій ЖПС, йде на Високий Замок, висота та координати якого відомі з вікіпедії, і так перевіряє його точність. Само собою шо реальна висота там невідомо яка, адже це штучний насип, може осідати. Теж стосується координат, місце досить обємне, +- скакатимуть покази. Тобто до чого я веду. Чи є у Львові точка, куда можна було б принести GPS приймач, поставити його на визначене місце і подивитися на точність, при певній кількості супутників. Ну і, звісно, порівняти точність приладів від різних виробників.

З Брюховичах прямо біля тої ж ЛЛС (метрів 7-10 від стіни супутникового павільйону) знаходиться стовп з балкончиком. Це є так звана реперна точка, координати якої встановлені з великою точністю і періодично ці дані перевіряються геодезистами з політехніки з допомогою дисковидного GPS-приймача, що встановлється жорстко на той стовп. У компіляції з даними по інших реперних точках роблять висновки про рух континентів, чи окремих їх ділянок. Так от, ті геодезисти сидять під час вимірювання тижнями біля того GPS (деже прецизійного!), щоб набрати статистику. Я сумніваюся, що ваш знайомий тижнями сидить на одному місці на Високому Замку зі своїм напевно не дуже точним GPS. :), а потім через рік приходить точно (!) на те ж саме місце. Звідси можна робити висновок про точність :)

А взагалі GPS працюють в радіодіапазоні і дають при довгих рядах спостережень точність по X i Y до міліметрів! Але - вони дають поганий результат по висоті (Z). У цьому допомагають GPS системі ті ж ЛЛС, телескопи яких, включно з Брюховицьким, є теж реперними точками.

inkognito

+ вах, дякую Богдане за таку інформативну відповідь. Просто приємно читати.

Цитуватиі дають при довгих рядах спостережень точність по X i Y до міліметрів
Страшенна точність як на мене (не астронома і не геодезиста, а простого інженера-радіотехніка). Навіть прийнявши усі можливі завади на шляху сигналу із супутника до точки його прийому виглядає шальоно фантастично. Довгі ряди спостережень то які власне? Чи можна окреслити їх виміри? І взагалі цікаво було б мати інформацію яким чином здійснюються виміри такої точності! (бо як на мене хмари на N-й висоті чи скажімо Сонячна активність внесуть тут свою лепту, і вона явно міліметрами вимірюватись не може). Дякую!
Resistance is futile

Bohdan_Astro

Цитата: inkognito від 10.03.2010 22:11:24
+ вах, дякую Богдане за таку інформативну відповідь. Просто приємно читати.

Цитуватиі дають при довгих рядах спостережень точність по X i Y до міліметрів
Страшенна точність як на мене (не астронома і не геодезиста, а простого інженера-радіотехніка). Навіть прийнявши усі можливі завади на шляху сигналу із супутника до точки його прийому виглядає шальоно фантастично. Довгі ряди спостережень то які власне? Чи можна окреслити їх виміри? І взагалі цікаво було б мати інформацію яким чином здійснюються виміри такої точності! (бо як на мене хмари на N-й висоті чи скажімо Сонячна активність внесуть тут свою лепту, і вона явно міліметрами вимірюватись не може). Дякую!

Довгі ряди спостережень в даному вмпадку - це 2-3 тижні безперервних спостережень на GPS-приймачі з метою набору статистики. Якщо потрібно щось виміряти з великою точністю, то потрібно ті виміри зробити багато раз, щоб виключити випадкові похибки. Чим більше раз - тим краще.
Хмари GPS-приймачу не заваджають, бо для радіохвиль у діапазоні GPS небо навіть у погану хмарну погоду оптично (чи точніше радіо-, але говорять - оптично :) ) тонке - радіохвилі просто не звертають уваги на хмари - проходять крізь них.

Так, кожна задача вимагає свою точність. На літаках, чи кораблях і до метрів може бути, та й там неможливо при їх динаміці досягнути високої точності. А от для дослідження рухів земної кори - міліметри потрібні. А для такої точності потрібні довжелезні ряди спостережень.

US5WEO

РЕВОЛЮЦІЯ В КЕРУВАННІ ТРАКТОРОМ З GPS У Джон Діра помилка складає не більш 1 см.

YserL

Сподобав мені HOLUX M-241



Добавив у список покупок ( У Львові можна купити за 638грн

Характеристики:
Процессор : MTK GPS chipset
Живлення : AA alkaline батарея ( або AA акумулятор )
Час активної роботи : до 12 годин.
Кількість каналів - 32
Ресивер: L1, 1575.42 мГц
C/A code: 1.023 мГц
Частота оновлення: 1 Гц
Тип антени: вбудована
Чутливість: -159dBm
Габарити: 32.1 ? 30 ? 74.5 мм
Вага: < 53гр
Вмикач/вимикач: повзунковий перемикач
Робоча температура: 0 ?C to + 50 ?C
Температура зберігання: -10 ?C to + 60 ?C
Допустима вологість: 5% - 90%
Пристрій Bluetooth сумісний із послідовним портом (SPP)
Bluetooth™ версія 1.2
Частота : 2.400 to 2.480 ГГц
Модуляція: FHSS / GFSK
RF канали: 79
Вхідна чутливість : -85dBm
Рівень вихідного сигналу: +2dBm

inkognito

 Цікаво скільки вартує М-241с (без СиньоЗуба) у Львові? Є якась інформація?
Resistance is futile

YserL

Власне прикальну за наявністю досьть інформативного дисплея і наявність блютуза. Без голубоглазки не бачив.

inkognito

Судячи із даних сайту виробника - різниця між М-241 (жовтий) та М-241с (зелений) тільки у наявності BlueTooth'a та кольору корпуса. І більш нічого. А мені BlueTooth в даному аспекті зовсім нецікавий. Де здибав то щастя?
Resistance is futile

YserL

На початку коперніка в ремонті

John

Трохи невтему:
А шо то за ремонт? Там продають інші GPS?
Може хтось знає де у Львові можна купити GPS з гарантією, крім Наутіки, Фотомагу, Горган?

inkognito

 МедіаWest, прайс тут. Розділ КПК та GPS-навігатори  --> GPS-навігатори. У колонці із назвою Гар. вказаний термін гарантії на товар, зазвичай 12 міс. Маю там трохи блат, тому можу зробити ціну на товар дещо нижчою за роздрібну. Звісно, тілько для дописувачів.
Resistance is futile

Parsifal

Наскільки я знаю, точність показів навігатора залежить від бажання американського президента і їх же міністерства оборони. Туди вводяться випадкові похибки, особливо по висоті. А от точність для військових нато обмежується електронікою. Супутники то всі американські.  Десь була стаття про то російська.

Ось, до речі, стаття
http://www.ixbt.com/mobile/gps.html
Додам про свій навігатор, я користуюсь нокією 5230 і точність мене цілком влаштовує. Точні координати я з нього не зчитую, але зорієнтуватись у невідомому місті досить швидко і точно.

Bohdan_Astro

Цитата: Parsifal від 27.02.2011 20:18:49
Наскільки я знаю, точність показів навігатора залежить від бажання американського президента і їх же міністерства оборони. Туди вводяться випадкові похибки, особливо по висоті. А от точність для військових нато обмежується електронікою. Супутники то всі американські.  Десь була стаття про то російська.
...

Наскільки я чув розмови GPS-ників з політеха, коли США проводять військові операції потужність сигналів з супутників значно зростає.

YserL

Спільна акція київстару і яндекс.карти:
з 2 червня до 31 серпня мережа київстар надає безкоштовний трафік на сервери яндекс карт. Лише знімається гроші за запити на днс запити (порядка 1-5 коп).
Корисна річ це позначення доріг де є тягучки (якщо швидкість дороги менше 40 км, дорога помічається червоним чи жовтим кольором). Можна поставити точку дтп, камери і бачити інші точки.
Можна завантажити із:
http://mobile.yandex.ru/kyivstar/
http://md.ya.ru/ymm/ks/
або USSD запитом *224#

Лінк на JAD і JAR файли J2ME.

Джерело: http://www.kyivstar.ua/press_center/news/releases/?id=17546

Зараз їх юзаю на свому телефоні Nokia 2710 NE (платформа S40v6 через J2ME програму) задоволений, карта кешується на карточці.

ToMod: варто тему переназвати GPS позиціонування.

Parsifal

Я теж собі поставив таку яндекс карту. Єдиний плюс порівняно з нокіа мапс тільки то, шо завантаження супутникового виду через інет безкоштовне.
Тепер мінус, тормознутість інтернету. Недавно їздив в Київ, в автомобілі пасажиром, заодно  подивився як та навігація працює. Ми іхали швидше ніж 100 км/год, так от при максимальному збільшенні карти вона не встигає завантажитись по мірі руху машини. Навіть коли стоїш на місці також задовбує чекати поки вона завантажиться.
І ще цікаво хто ті тянучки туди вносить і наскільки оперативно?
Висновок, халява, однозначно качати. Але нокіа мапс, як на мене то краще.
І ще, хто буде качати, з яндекс картами ставиться ще яндекс мобайл (чи щось таке) от він то в інтернет не безплатно ходить, будьте уважні.

inkognito

      Не годен користуватись Nokia maps, так і не зміг себе заставити ними користуватись. У Яндекс'а все на порядок краще та гарніше. Повільне завантаження є проблємою оператора (у даному випадку KучмаСТАРу), але аж ніяк не виробника програмного забезпечення. У якості "ліків", можна залити собі в телефон хоч весь кеш Яндекс-карт, використовуючи, наприклад цей софт. Колекція карт лежить там же.
      Із інформації дядька YserL'a якщо в телехфоні є GPS, то Яндекс-софт час від часу капітанить via GPRS/EDGE/.../ на сервер поточну швидкість та координати. Відповідно, якщо маємо від певної кількості підключених користувачів близькі координати та швидкість 20 км/год - дивимось на карту, і якщо там шосе у три ряди, то робимо висновок - тянучка detected, малюємо на карті. Звісно, дуже примітивно описав.
     А користуюсь Garmin MobileXT під Symbian + закешовані карти Яндекс'a.
Resistance is futile

John

Таку штуку сьогодні викинув Garmin Etrex Vista HCX:


Трек справа - шлях, яким я йшов вперед(на північ), зліва - назад через 2-3 години. Дорога, якою я повертався, впиралась в початкову в точці 1 і далі я йшов нею ж. Прилад показував похибку +/_ 12 метрів. Треки розійшлися на більше як 200 м. В точці 2 я виключив і включив GPS, після чого трек почав малюватись приблизно там де мав би бути. До виключення/включеня грішив на сідаючий акумулятор, але потім причин не зміг знайти.

210 Гості, 0 Користувачів