Зразу по ходу виникло питання. Чи впливає різна температура повітря на різних шарах на точність? Тобто чи швидкість світла в повітрі залежить від температури?
Звичайно залежить. Від метеопараметрів (тиск, вологість, температура) залежить коефіціент заломлення середовища, який визначає відношення швидкості світла у вакуумі до швидкості світла у середовищі. Лазерний промінб суттєву частину шляху при локації супутників, проходить у астмосфері, показник заломлення якої з висотою змінюється. Таким чином промінь лазера рухається з різною швидкістю на своєму шляху. Якщо цього не враховувати, то можна помилитися на десятки метрів! Практияно ж на ЛЛС стоїть метеостанція (в Брюховичах при ЛЛС - комп"ютеризована), яка дає метео дані на рівні телескопа. Далі використовуючи модель земної атмосфери Марріні-Мюррея отримують їх зміну з висотою. Метеодані необхідно відсилати замовнику (у даному випадку НАСА) разом з результатами оброблених спостережень.
Ну і про GPS.
Один мій знайомий час від часу бере свій ЖПС, йде на Високий Замок, висота та координати якого відомі з вікіпедії, і так перевіряє його точність. Само собою шо реальна висота там невідомо яка, адже це штучний насип, може осідати. Теж стосується координат, місце досить обємне, +- скакатимуть покази. Тобто до чого я веду. Чи є у Львові точка, куда можна було б принести GPS приймач, поставити його на визначене місце і подивитися на точність, при певній кількості супутників. Ну і, звісно, порівняти точність приладів від різних виробників.
З Брюховичах прямо біля тої ж ЛЛС (метрів 7-10 від стіни супутникового павільйону) знаходиться стовп з балкончиком. Це є так звана реперна точка, координати якої встановлені з великою точністю і періодично ці дані перевіряються геодезистами з політехніки з допомогою дисковидного GPS-приймача, що встановлється жорстко на той стовп. У компіляції з даними по інших реперних точках роблять висновки про рух континентів, чи окремих їх ділянок. Так от, ті геодезисти сидять під час вимірювання тижнями біля того GPS (деже прецизійного!), щоб набрати статистику. Я сумніваюся, що ваш знайомий тижнями сидить на одному місці на Високому Замку зі своїм напевно не дуже точним GPS.

, а потім через рік приходить точно (!) на те ж саме місце. Звідси можна робити висновок про точність

А взагалі GPS працюють в радіодіапазоні і дають при довгих рядах спостережень точність по X i Y до міліметрів! Але - вони дають поганий результат по висоті (Z). У цьому допомагають GPS системі ті ж ЛЛС, телескопи яких, включно з Брюховицьким, є теж реперними точками.