Хмельницька АЕС

Автор YserL, 20.03.2010 13:05:47

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

YserL

Обговорення тут, звіт тут.

:-)

2 Roy
http://www.xaec.org.ua/index-ua.html -> Новини -> Актуальне інтерв'ю
Цитувати- Яка електростанція характеризується більшим питомим викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище - атомна чи вугільна? Які екологічні  переваги атомної  енергії?

- Енерговиробництво - одне з головних джерел забруднення навколишнього середовища. Теплові електростанції (ТЕС) «відповідальні» за кислотні дощі, що різко знижують родючість земель і врожайність сільськогосподарських культур, спричиняють загибель лісів. Лише одна вугільна електростанція потужністю 1 млн. кВт викидає щорічно в навколишнє середовище близько 90 т миш'яку, 300 т барію, 20 т ртуті та інших токсичних елементів – усього близько двох мільярдів (!) смертельних для людини доз. Навіть радіоактивних речовин у викидах вугільних електростанцій у 2-5 разів більше, ніж у викидах АЕС.  Загальновизнано, що АЕС при нормальній експлуатації набагато (не менше ніж у 5-10 разів) чистіші в екологічному плані, ніж теплові електростанції (ТЕС).

Ці показники коливаються для різного виду вугілля в ту чи іншу сторону, а також і від способу спалювання. Проводиться для викидів в атмосферу (~5%(т.зв. "винос")*к-ть вугілля, яке подалося в паливню(витрата палива)*98-99%(ефективність електрофільтрів)) за нормальної роботи електростанції на номінальній потужності в базовому режимі. Такого практично немає, бо протягом доби навантаження ТЕС коливається для пилевугільних блоків без "підсвітки" мазутом чи газом в межах (70-100%), тому викиди менші+зупинки, аварійні і планові - це кагбе зменшує такі викиди. :D Але часом електрофільтри виходять з ладу - це збільшує викиди. :(

P.S. Ксаті, для виготовлення 1 шт сонячної панелі площею 1 м2 потрібно значно більше шкідливих речовин, ніж викиди пилевугільної ТЕС на ту ж потужність за той же строк служби. Принаймні на 2005 рік так було.
Декольтем своїм мене манила.

:-)


2 Roy
http://www.xaec.org.ua/index-ua.html -> Новини -> Актуальне інтерв'ю
Цитувати- Яка електростанція характеризується більшим питомим викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище - атомна чи вугільна? Які екологічні  переваги атомної  енергії?

- Енерговиробництво - одне з головних джерел забруднення навколишнього середовища. Теплові електростанції (ТЕС) «відповідальні» за кислотні дощі, що різко знижують родючість земель і врожайність сільськогосподарських культур, спричиняють загибель лісів. Лише одна вугільна електростанція потужністю 1 млн. кВт викидає щорічно в навколишнє середовище близько 90 т миш'яку, 300 т барію, 20 т ртуті та інших токсичних елементів – усього близько двох мільярдів (!) смертельних для людини доз. Навіть радіоактивних речовин у викидах вугільних електростанцій у 2-5 разів більше, ніж у викидах АЕС.  Загальновизнано, що АЕС при нормальній експлуатації набагато (не менше ніж у 5-10 разів) чистіші в екологічному плані, ніж теплові електростанції (ТЕС).

Ці показники коливаються для різного виду вугілля в ту чи іншу сторону, а також і від способу спалювання. Проводиться для викидів в атмосферу (~5%(т.зв. "винос")*к-ть вугілля, яке подалося в паливню(витрата палива)*98-99%(ефективність електрофільтрів)) за нормальної роботи електростанції на номінальній потужності в базовому режимі. Такого практично немає, бо протягом доби навантаження ТЕС коливається для пилевугільних блоків без "підсвітки" мазутом чи газом в межах (70-100%), тому викиди менші+зупинки, аварійні і планові - це кагбе зменшує такі викиди. :D Але часом електрофільтри виходять з ладу - це збільшує викиди. :(

P.S. Ксаті, для виготовлення 1 шт сонячної панелі площею 1 м2 потрібно значно більше шкідливих речовин, ніж викиди пилевугільної ТЕС на ту ж потужність за той же строк служби. Принаймні на 2005 рік так було.


Фото з РАЕС - впізнаєте ту байду? ;)
Декольтем своїм мене манила.

Roy

ЦитуватиЦитувати
- Яка електростанція характеризується більшим питомим викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище - атомна чи вугільна? Які екологічні  переваги атомної  енергії?

- Енерговиробництво - одне з головних джерел забруднення навколишнього середовища. Теплові електростанції (ТЕС) «відповідальні» за кислотні дощі, що різко знижують родючість земель і врожайність сільськогосподарських культур, спричиняють загибель лісів. Лише одна вугільна електростанція потужністю 1 млн. кВт викидає щорічно в навколишнє середовище близько 90 т миш'яку, 300 т барію, 20 т ртуті та інших токсичних елементів – усього близько двох мільярдів (!) смертельних для людини доз. Навіть радіоактивних речовин у викидах вугільних електростанцій у 2-5 разів більше, ніж у викидах АЕС.  Загальновизнано, що АЕС при нормальній експлуатації набагато (не менше ніж у 5-10 разів) чистіші в екологічному плані, ніж теплові електростанції (ТЕС).

Ці показники коливаються для різного виду вугілля в ту чи іншу сторону, а також і від способу спалювання. Проводиться для викидів в атмосферу (~5%(т.зв. "винос")*к-ть вугілля, яке подалося в паливню(витрата палива)*98-99%(ефективність електрофільтрів)) за нормальної роботи електростанції на номінальній потужності в базовому режимі. Такого практично немає, бо протягом доби навантаження ТЕС коливається для пилевугільних блоків без "підсвітки" мазутом чи газом в межах (70-100%), тому викиди менші+зупинки, аварійні і планові - це кагбе зменшує такі викиди.  Але часом електрофільтри виходять з ладу - це збільшує викиди.
Буду біля Бурштинської ТЕС, обов'язково походжу з дозиметром навколо, з цікавості.
P.S. Всім учасникам експедиції + в рейтинг та великий респект від мене! Дякую за чудову компанію та цікаво проведений час.
Meine Ehre heißt Treue

:-)

Цитата: Roy від 20.03.2010 19:31:49
Буду біля Бурштинської ТЕС, обов'язково походжу з дозиметром навколо, з цікавості.
Якщо вийде - зайди на  паливний склад і на золошлаковідвал (новий зробили десь біля села Більшівці кажися), це кілька км від станції, старий ближче.
Бо просто довкола станції буде вище за 8.
Декольтем своїм мене манила.

YserL

Закинув всі фото із фотоапарата G6 в пікасу із розширенням 640px.

zelja

Вітаю експлорерівців з новим дослідженим обєктом

Roy

Цитата: Taras-Tinian від 21.03.2010 19:43:46
Пйут в громадському місці!
Курча, але то ми є... ;D Ми невгамовні, і ніц нас не змінить)))
Meine Ehre heißt Treue

Stinger

а потім хтось помирає від алкогольної інтоксикації і каже що більше пити не буде ;D  І всеж таки експлорер рулить однозначно!

Golem

Зачот, молодці! Станція супер! Без пригод теж не обійшлося, але то таке. Зате вчора Олег приніс ми 2 пляшечки пива - дууууже смачне, таке як має бути, густе і поживне. Короче я приторчав :)

Тему з "Я знаю місце" я ввитер, свою справу вона вже зробила. Лишаю тільки лінк на Альбом Тараса Фото t309 звідти можна глянути тут.
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Найбільше цікавить що колись дозволяли фотографувати в машинному залі. Цікаво які події передували посиленню режуму ???

Roy

Цитата: YserL від 22.03.2010 09:08:41
Найбільше цікавить що колись дозволяли фотографувати в машинному залі. Цікаво які події передували посиленню режуму ???
Мало того, ще є фото напів-розібраного турбогенератора. Можливо вони з недобудованого 3-го блоку? ???
Meine Ehre heißt Treue

:-)

Цитата: Roy від 22.03.2010 11:45:27
Мало того, ще є фото напів-розібраного турбогенератора. Можливо вони з недобудованого 3-го блоку? ???
Де таке? :o
Можливо з інших станцій, от маю наприклад із ЗАЕС, але там кажися слєгка інша турбіна.


Заборонено - щоб ніякі диверсанти ніфіга не спланували + крадіжка технологій - я про ізолятори розповідав.
Декольтем своїм мене манила.

YserL

Хлопаки, при наступній вилазці згадайте, щоб я взяв книжки про атомну енергетику.

Tinian

Третій енергоблок Рівненської АЕС з хвилини на хвилину мають запустити
http://zik.ua/ua/news/2012/03/31/341860

166 Гості, 0 Користувачів