колона Ісуса Христа Скорботного.

Автор Андрій74, 31.03.2018 00:04:02

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Андрій74

На території колишньої мех колони між старими дубами стоїть памятка архітектури(я так думаю) "колона Ісуса Христа Скорботного" На памятнику дата 1761р. В неті майже ніякої інформації не має,або я так шукав.На капличці Боїмів відтворений сюжет "Христос Скорботний",цікавий той факт що таких зображень є лише два по всій Українї.Друге якраз знаходиться на Зеленій 251.Колиць на цю територію Австро-Угорська влада перенесла ЧУМНИЙ цвинтар. Цікаво як ця памятка збереглась за советів. Мабуть про неї забули! Колона розташована так що її майже ні з вулиці,ні з території мех колони не видно,кругом куча ангарів,і забудов. Шкода, якщо теперішній час ,і байдужість знищать памятку.







Най го качка копне...

Wolff

Скинь координати або  познач на мапі її місце розположення.

RottenDeath

Цікаво, що за табличка була прикріплена так високо на колоні?
...fidelis ad mortem...

Андрій74

Про табличку вже мабуть ніхто не розкаже,в інтернеті інформації про колону майже нуль
Най го качка копне...

STALKER

тут воно є. Навіть не знав, що це цвинтар міг би бути.

Bottlehunter

Цвинтар є позначений ще на цій карті: http://mapire.eu/en/map/firstsurvey/?bbox=2674463.2272625524%2C6410427.28280488%2C2683635.6706567737%2C6414788.970731404&layers=osm%2C1%2C73 (між 1763 і 1787 роками).

Знахідка дійсно класна, рідкісна. Хотів би якось підійти сфотографувати, то можливо?

Най жиє Гуцулія!

Андрій74

Фотографії можна зробити без проблем. Хто має бажання можу провести,тільки попередньо зазвонити.
Най го качка копне...

Indigo

В кінці липня поїхав туди. Потрапити у ті джунґлі було нескладно: зайшов у дві автосервісу, тамтешній механік знав про колону і спосіб як безпечно підійти до неї. Хащі міцями важкопрохідні, бо засмічені. Скидається, ніби там деколи ночують безхатьки.
Над скульптурою є масивні гілки дерев ::)













У червні там був львівський краєзнавець Андрій Салюк, також підтвердив шо тут було кладовище. І він розповідає ше кілька слів про унікальність скульптур Ісуса Скорботного. В кінці відео він пропонує поділитись інфою про такі ж скульптури. І Я ЦЕ РОБЛЮ!



На Кам"янці є чимала церква (первісно костел, побудований у міжвоєнний період)Пресвятого Серця Христового на вулиці Диктовій. У дворі церкви перед головним входом із двох боків є аркади, з'єднані з міні-капличками. Власне в одній з них і є скульптура зображеннями Ісуса Христа Скорботного. В іншій сидить Матір Божа. Це роботи скульптора Мар'яна Шпіндлера.









Bottlehunter

<a href="https://slukh.media/new-music/dibrowa-new-album/">Джерело</a>

Слухати тут

Експериментальний альбом проекту Dibrowa з оригінальною назвою Lvivchumamiskrembudmekhanizatsiya 1761 присвячений загубленій серед промзони скульптурі Ісуса Христа. Не скажу, що я фанат такої музики, але ідея дуже подобається. Тільки завод вони чомусь називають ЕлектроНпобутприлад) Творчі люди, так бачать мабуть)))

Ось що каже про проект автор, Ляна Мицько:

Цитувати
«У Львові на вулиці Зеленій, 251, майже на виїзді з міста, на території колишнього підприємства «Львівміськрембудмеханізація», збереглася колона. Тут є чумне поховання 1761 року, над яким височіє фігура Ісуса Христа Скорботного.

Нині за цією адресою також знаходяться нелегальні смітники ДП «Завод «Електронпобутприлад» ВАТ «Концерн-Електрон», ТзОВ «Отекс», ресторан «Під Вишнею», магазин «Автосвіт» та багато інших.

І якщо вас лякає Хресна Дорога цього забутого промислового місця, пам'ятайте: "Я не в будинках з дерева і каменю. Розколи шматок дерева — і Я буду там, підніми камінь — і там знайдеш Мене". (Євангеліє від Фоми 1:77)

Це храм, на який ми заслужили. Цим концептуальним музичним релізом я хотіла б привернути увагу до пам'ятки, яка може зникнути через недбалість та неуважність»



Най жиє Гуцулія!

Андрій74

Ще пару таких буревіїв,і ми втратимо цікаву пам'ятку нашої історії

Най го качка копне...

Bottlehunter

Цитата: Андрій74 від 20.07.2021 15:22:45
Ще пару таких буревіїв,і ми втратимо цікаву пам'ятку нашої історії

А що сталося? Пам' ятник почав хилитися і його закріпили? Чи через грозу якась гілка на нього впала?
Най жиє Гуцулія!

Андрій74

Дальне дерево, на фото дуже сильно нахилилось ,коріння пошкодило фундамент памятника.
Най го качка копне...

Андрій74

Законсервована і мабуть буде реставрована.





Най го качка копне...

418 Гості, 0 Користувачів