Вітаю з 67 річницею створення дивізії Галичина

Автор goom, 28.04.2010 19:00:12

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

goom


inkognito

Приєднуюсь, Героям Слава! А ось якшо б ти в своє повідомлення (перше в темі) вклав коротку історію та пару світлин - ціни тобі не було б! Може спробуєш виправити ситуацію шляком редагування свого повідомлення? Дякую!
Resistance is futile

goom

Чесно, написав так для проби,  думав що модератори не дозволять існування такої теми, дуже вона суперечлива. Особисто для мене це свято. Далекого 1943 було сформовано дивізію СС Галичина (14. Division Grenadiere der Waffen-SS "Galizien") переважно з хителів тогочасної Галичини. Велику роль у формуванні відіграла УГЦ, капелани якої брали участь у фармуванні дивізії. Добровольцями записалось більше ніж 80 тис. чол, та зарахованими приблизно було 13 тис. чол. 28 червня 1944 р. за наказом командувача групою «Північна Україна» генерал-фельдмаршала Вальтера Моделя дивізія була введена до складу 13-го корпусу 4-ї танкової армії, яка тримала оборону 160-км відтинку фронту біля м. Броди. Та 22 липня 1943р дивізія була розгромлена в так званому Бродівському котлі. Рештки дивізії ще довго не давали спокій Радянським військам. Це так коротко з історії. Чому питання вважаю суперечливим? Багато хто називає вояків Галичини посіпаками Гітлера, запроданцями і зрадниками. Особисто для мене це люди які використали шанс для здобуття незалежності своєї держави.

goom

Для тих кого цікавить.
Муха .Л З Австрії на Колиму. Спогади дивізійника.
Верига В За рідний край, за нарід свій, або хто такі дивізійники.
В.Малкош Українська дивізія Галичина в світлі легіонової політики 20 ст.
Овад. Я Бо війна війною.
Лазурко Р. На шляхах Європи. Видавництво братсва колишніх воякі.
Гунчак Т В мундирах ворога Києв, Час України. 1993р.

inkognito

Цитата: goom від 28.04.2010 19:44:26
Чесно, написав так для проби,  думав що модератори не дозволять існування такої теми, дуже вона суперечлива. Особисто для мене це свято. Далекого 1943 було сформовано дивізію СС Галичина (14. Division Grenadiere der Waffen-SS "Galizien") переважно з хителів тогочасної Галичини. Велику роль у формуванні відіграла УГЦ, капелани якої брали участь у фармуванні дивізії. Добровольцями записалось більше ніж 80 тис. чол, та зарахованими приблизно було 13 тис. чол. 28 червня 1944 р. за наказом командувача групою «Північна Україна» генерал-фельдмаршала Вальтера Моделя дивізія була введена до складу 13-го корпусу 4-ї танкової армії, яка тримала оборону 160-км відтинку фронту біля м. Броди. Та 22 липня 1943р дивізія була розгромлена в так званому Бродівському котлі. Рештки дивізії ще довго не давали спокій Радянським військам. Це так коротко з історії. Чому питання вважаю суперечливим? Багато хто називає вояків Галичини посіпаками Гітлера, запроданцями і зрадниками. Особисто для мене це люди які використали шанс для здобуття незалежності своєї держави.

Ну модератор йно один тут поки (смію думати, що у світлому майбутньому модераторів стане більше). Суперечлива тема? - може й так, а може ні. Кожен має право на висвітлення власної точки зору - незалежно від того які світлини у тебе на стіні висять - Бандери & Шухевича чи Сталіна & Берії.
Resistance is futile

yar-79

Героям Слава! Дякую за цю тему, у далекому 43-му році в ар"єргарді під Червоноградом загинув мій прадід!

Roy

Цитата: goom від 28.04.2010 19:52:56
Для тих кого цікавить.
Муха .Л З Австрії на Колиму. Спогади дивізійника.
Верига В За рідний край, за нарід свій, або хто такі дивізійники.
В.Малкош Українська дивізія Галичина в світлі легіонової політики 20 ст.
Овад. Я Бо війна війною.
Лазурко Р. На шляхах Європи. Видавництво братсва колишніх воякі.
Гунчак Т В мундирах ворога Києв, Час України. 1993р.

Ще додам свою книгу:
Роман Висоцький "Спогади Дивізійника"
Спомини автора, який він пережив особисто. Шлях від Бродів до Сибіру та до волі.
Дуже цікава! Раджу почитати.
Meine Ehre heißt Treue

71 Гості, 1 Користувач