Автор Тема: Львівська Цитадель  (Прочитано 135643 рази)

1 гість дивиться цю тему.

TrialCheck

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 3
  • Стать: Чоловіча
  • TrialCheck
    • Перегляд профілю
Re: Споруди навколо цитаделі
« Відповідь #20 : 27.05.2007 10:58:15 »
Я уверен, что немцы не копали бы ход длиной более 100 метров от "дота" к Коперника - если кто-то объяснит мне смысл, я буду благодарен.
Відверто признаюсь, що я не є "спецом" по цитаделі і на рахунок можливості проникнення у "дот" з вул.Коперніка я дізнався від знайомого. За його словами з вул.Коперніка до "доту" не було прямого ходу, а був вхід у мережу тунелей, блукаючи якими існувала можливісь потрапити саме до нього.
Розшарити F VK G+
We who are not as others!

Jurek

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -6
    • Перегляд профілю
« Відповідь #21 : 29.05.2007 10:40:00 »
Прогулюючись сьогодні по циті дійшли до зруйнованої башти зайшли всередину там були якісь дівчонкі ну я в них і розвідав за пиво про підземні ходи вони показали один лаз під самою баштою і розказали що з нього є 13 коридорів і шота вроді 3-5 шахт вниз ??? нарахунок 13 звичайно невпевнений але декілька ходів можливо там є. В самій юашті посередині є спіралеподібні сходи хід вниз з яких не дослідили так само як і лаз під самою баштою(ніфіга при собі немали).+ вони нам показали "печеру" це якусь шняга біля тої башти у відстані 50-150 метрів заглянувши туди навпроти просвічується шось вролді воріт а по боках якісь кімнати\ходи. Можливо хтось тама був то розкажіть бажано фото. Хто що думає нарахунок цього ходу під баштою і тих 13 ходів.

"шняга біля тої башти" - то уфортифіковані ворота до цитаделі, зроблені в оборонному валі, що захищав цитадель з півдня; там ще в схилі помітна дорога серпантином до тих воріт. "13 коридорів і шота вроді 3-5 шахт вниз" - за пиво ще не такі байки можуть розказати! ;D
Розшарити F VK G+

TANK

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #22 : 29.05.2007 19:13:33 »
Прогулюючись сьогодні по циті дійшли до зруйнованої башти зайшли всередину там були якісь дівчонкі ну я в них і розвідав за пиво про підземні ходи вони показали один лаз під самою баштою і розказали що з нього є 13 коридорів і шота вроді 3-5 шахт вниз ??? нарахунок 13 звичайно невпевнений але декілька ходів можливо там є. В самій юашті посередині є спіралеподібні сходи хід вниз з яких не дослідили так само як і лаз під самою баштою(ніфіга при собі немали).+ вони нам показали "печеру" це якусь шняга біля тої башти у відстані 50-150 метрів заглянувши туди навпроти просвічується шось вролді воріт а по боках якісь кімнати\ходи. Можливо хтось тама був то розкажіть бажано фото. Хто що думає нарахунок цього ходу під баштою і тих 13 ходів.

"шняга біля тої башти" - то уфортифіковані ворота до цитаделі, зроблені в оборонному валі, що захищав цитадель з півдня; там ще в схилі помітна дорога серпантином до тих воріт. "13 коридорів і шота вроді 3-5 шахт вниз" - за пиво ще не такі байки можуть розказати! ;D
неха не 13 ходів але там є якісь підземелля пиво не аргумент пиво то є пиво яке я їм поставив після того як вони нам показали всі ходи ;D
Розшарити F VK G+

Jurek

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг -6
    • Перегляд профілю
« Відповідь #23 : 29.05.2007 20:07:38 »
Не думаю, щоб австріяки там (під цитою) будували цілий "Вервольф".
Задача підземних австрійських підземних ходів проста - безпечне сполучення фортів з казармами. Та й напевно позасипалось все за 150 років, у всякому разі хід від 3 форту (зруйнованого) засипаний.
Інша справа, що в тій горі є ще якийсь об'єкт з купою ВШ, споруджений, напевно, за совка, і діючий (принаймні частково - одна ВШ біля 1 форту функціонує). Але:
1) раз він живий, туди не попадеш;
2) навряд чи він має з'єднання з австрійськими ходами - який сенс це було робити?
Розшарити F VK G+

jose

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #24 : 30.05.2007 19:38:25 »
Просто розтлумачу чому.
Бомбосховище під горою Вроновських (пора вже розрізнятись у топонімах) належить до Міністерства надзвичайних ситуацій (ЦО). Використовуються приміщення тільки на половину, про що свідчить робота тільки одного біля Вежі І. Головний тунельний заїзд це і є той будиночок, врізаний у гору, біля колишньої зупинки трамваю навпроти Пошти. Якщо хтось додумався оглянути в серйоз цей будинок, а я впевнений що ви повз нього проходите сто раз, коли йдете по коперніка, з заду видно, що це арочна конструкція (початок тунелю), через який і заїжджав транспорт при побудові. Час будівництва може підказати дев'ятиповерховий  будинок, на вул. Грабовського, 15. Один із перших висоток у Львові, 1968 р., арх О. Радомський. Може під спорудженням цього дому, прикривали будову бункеру... проблема датування. Все ж таки вентшахти виходять і на подвір'я і цього будинку.
Що ж до цього, чому не можна. Під час проведення реставраційних робіт у підвалах оборонних казарм, з метою переоблаштування їх під потреби однойменного банку, робітники зачіпили певні датчики... за 15 хв. прийшло СБ. Це з розмови з одним із завів банку. Ще одне пояснення у більш детальних масштабах можливо при зустрічі. Поцікавтись лиш, чому спортрота, яка розміщувалась на цитаделі у совковий час, не мала права доступу до Вежі І та ІІ. А бувші чікісти, які мали до них доступ, розповіли про радіотехнічні таємні лабораторії із шифровальною технікою, якою не виключено служба безпеки користувалася до недавна. Кожен буде припускати що йому до мозгів найближче, але дуже часто відповідь є на стільки простою і оюломною, що про неї навіть не згадують.
Розшарити F VK G+

TANK

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #25 : 05.06.2007 00:44:25 »
На мою думку на циті є бомбосховища.Давайте якось зберемося і добре її дослідимо? хто за?
Розшарити F VK G+

jose

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #26 : 05.06.2007 19:06:25 »
А про шо я... вент шахти, тунельні входи, ЦО... :-\
Розшарити F VK G+

swj

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -16
  • live free die young
    • Перегляд профілю
« Відповідь #27 : 05.06.2007 19:31:04 »
Туда тре лізти на цілий день. Шоб повністю все дослідити. Розбиватися на пару груп. Малювати карти.  :-\ Ну добре, як? де ? і коли? 8)
Розшарити F VK G+
Москаля в садочку,
в тихому куточку,
жде сокира жде.

TANK

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг -8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #28 : 06.06.2007 18:43:21 »
десь на наступний тиждень
Розшарити F VK G+

_igor

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
Вітаю друзів діггерів!
Хочу окремо розповісти деяку цікаву інфу про Палац Сапігів на вул. Коперника, 40а.
Мене дивуе цей палац тому що як каже Крип’якевич в його "Історичні проходи по Львові", кошту будування цього палацу можна порівняти з коштою побудови палацу Потоцьких.
Питання - чому? Моя думка що це тому як там є сурьозні підземні ходи.
Я мешкав у цьому районі на протязі 70-х та початку 80-х років та хочу поділитися слідуючими фактами (деяки вже було згадано на цьому форумі).
Як було вже вказано тут
http://explorer.lviv.ua/forum/index.php?topic=95.msg653#msg653
був підземний хід, але не тут, а під другою башенкою зправа.
Я натикнувся на план Палацу Сапігів тут
http://www.galiciana.ucu.edu.ua/page1.html
та домалював те, що бачив своІми власними очами наприкінці 70-х років.
Отже, як показано на фото і на плані, як ви влізете в ту маленьку башту, то, повернувшись обличчям в сторону вулиці Коперника, вхід до підземелля буде розташований зправа в куті кімнати.
Далі, перша підземна кімната майже повністю засипана землею. Далі там йде прохід до другоІ кімнати. В тій кимнаті ви досить можете побачити криницю десь два метри в діаметрі.
Під час перебудови палацу в 70-ті роки, частина палацу була знищена совком, де потім побудували другий будинок 9-тоІ школи.
Поряд з цим, багато будівничного брухту та сміття було брошено в ту криницю.
Ще до цього, коли мені було років 7-10, ми лазили до того підземелля багато разів.
До дна криниці спускалася мотузка. Лише деяки з хлопців не боялися лізти вниз. Глибина криниці - не меньше 10-ти метрів!
На дні ще й тоди було інше сміття вид пожежі: якщо ви будете в тому підземеллі, то побачете, що всі стіни чорні та засмажені під час пожежі.
Як я розумію та криниця мала деревьяні сходи. Отож, як показано на плані, там була залізна двірка, наполовину завалена пожежним сміттям.
Сама дверка була трошки відчинена, але пролізти туди навіть ми, 10-річни хлопці, не мали можливості, бо так було вузько.
Я не дуже вірю, що ці ходи якось поєднуеться з цитаделлю, але думаю, що там є справжний підземний хід що йде десь далеко.
Мушу попередити що під сквером, розташованим напроти будинків Дорошенка 51-59 є велике бомбосховище, побудовано німцями, яки мешкали у тих будинках під час другоІ світовоІ війни.
Як стверджують ті, що були в тому бомбосховищі у 60-х роках, воно розташовано багато вище, ніж підземний хід від Коперника.
Входи до бомбосховища були розташовані напроти брами Дорошенка 57, де зараз побудовано маленькі сходи, та під великою сосною, що є напроти брами Дорошенка 59.
Довгий час було багато слухів, що з будинку вчителя також був вхід до бомбосховища.
Тому я маю слідуючи питання до форуму:
Поперше, де можна знайти інформацию про побудову палацу князів Сапєгив?
Подруге, чи е можливисть якось розкопати той підземний хід?

_Єгор Товстопуз
Розшарити F VK G+

TrialCheck

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 3
  • TrialCheck
    • Перегляд профілю
« Відповідь #30 : 22.06.2007 09:47:16 »
Вчора по 24-каналу був сюжет про Палац Сапігів, де зараз находиться служба охорони за історичними пам'ятниками. Показали його вигляд до зовнішнього ремонту і після, сказали, що в минулому році держава на його реставрацію виділила 750!!!тис.грн. Особливу увагу в сюжеті приділили його підвалам, показали наскільки вони захламлені різним "непотрібом" і сказали, що є велика потреба в коштах для їх впорядкування  :)
Розшарити F VK G+

_igor

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
« Відповідь #31 : 22.06.2007 20:28:58 »
Вчора по 24-каналу був сюжет про Палац Сапігів, де зараз находиться служба охорони за історичними пам'ятниками. Показали його вигляд до зовнішнього ремонту і після, сказали, що в минулому році держава на його реставрацію виділила 750!!!тис.грн. Особливу увагу в сюжеті приділили його підвалам, показали наскільки вони захламлені різним "непотрібом" і сказали, що є велика потреба в коштах для їх впорядкування  :)

Дуже дякую за відповідь!
Але може є додатково невеличкий транскріпт цієІ передачі про палац Сапігів? Я тут пишу знаходячись у Бостоні, так що вибачайте за мою зацікавленнисть!

Я самостійно лазив по підвалах палацу Сапігів на вул. Коперніка, 40а під час відновлення будинку десь наприкинці 70-х років. На той час нічого цікавого там не було :( Насправді, під усім будинком був великий підвал, але він був повністю пустий - не було там ні меблів, ні старих речей, ні сміття. Підлога, стіни, своди - скрізь одна цегла. Підлога місцями вироблена з каміння.

Це тепер мене дивує що в передачі було сказано що підвали є захламлені різним "непотрібом", бо для мене це є трошки несподівана новина. И чому це так необхідно реставрувати саме підвали цього будинку? ;)

Ще раз дякую за інфу, та чекаю на подробиці з нетерпінням,

_Єгор Товстопуз
Розшарити F VK G+

TrialCheck

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 3
  • TrialCheck
    • Перегляд профілю
« Відповідь #32 : 22.06.2007 22:17:36 »
Це тепер мене дивує що в передачі було сказано що підвали є захламлені різним "непотрібом", бо для мене це є трошки несподівана новина. И чому це так необхідно реставрувати саме підвали цього будинку? ;)

Відеосюжет був кількахвилинним і особливого там нічо не показали. Серед "непотрібу" я розгледів лише частину якоїсь великої гіпсової скульптури (кусок голови) і купу металевих конструкції. Але в загальному різноманітних предметів в підвалі було занадто багацько в плані, щоб сказати, що там порядок, точнішим був би вислів - бардак  ;)
Розшарити F VK G+

jose

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #33 : 22.06.2007 23:53:13 »
veranda z rodynoju sapihiv.
Розшарити F VK G+

jose

• Новачок
  • *
  • Рейтинг -2
    • Перегляд профілю
« Відповідь #34 : 22.06.2007 23:57:33 »
Розшарити F VK G+

mxa

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #35 : 30.09.2007 20:22:11 »
От якби дослідити будинки навколо цитаделі, думаю що в підвалах деяких з них можна було б знайти багато цікавого...
Цікаво що навколо цитаделі розмістилося декілька стратегічно важливих об’єктів: СБУ, їхня лікарня, МВД, головна пошта, військові на Драгоманова. Також, там же Бібліотека, Палаць Потоцьких, Інститут, колишне ДЕПО.
Розшарити F VK G+

slod

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #36 : 11.02.2009 17:10:01 »
Продовження теми буде, чи про Цитадель усі геть забули? :)

Пропоную тут поділитись лінками на старі архівні знимки Цитаделі, хто знає.
Розшарити F VK G+

mxa

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 0
    • Перегляд профілю
« Відповідь #37 : 11.02.2009 21:38:33 »
Для продовження має бути хоч якийсь матеріал, а його нажаль немає.

Мені от дуже цікаво що зараз робиться у книгосховищі на цитаделі, принаймі яке там раніше було. Раніше там був охоронець, тепер охорони немає...
Розшарити F VK G+

Korgyk

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 18
  • Шальоний матрацник
    • Перегляд профілю
« Відповідь #38 : 11.02.2009 23:08:46 »
Насправді там де ви лазили, і в доті і в тій печері ніц цікавого ми в свій час не знайшли. ті сходи що ведуть униз в напівзруйнованій вежі, можуть мати під собою щось цікаве. Але там треба трохи розкопати, бо як ви бачили там всьо присипано сміттям.
Трохи фоток є ОСЬ ТУТ і ТУТ

А почитати про наші походеньки і пошуки на цитаделі всіляцьких ходіу мона ОСЬ ТУТ
Розшарити F VK G+

slod

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 8
    • Перегляд профілю
« Відповідь #39 : 12.02.2009 20:15:00 »
Раніше там був охоронець, тепер охорони немає...

Дуже цікава інформація! Книгосховище надалі там дислокується. Можливо ви попали у такий момент, коли охоронець був відсутній??? Проясніть ситуацію будьласка!
Розшарити F VK G+