Автор Тема: Печера біля села Сукіль  (Прочитано 4636 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 822
  • Стать: Чоловіча
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Печера біля села Сукіль
« : 10.05.2010 18:29:38 »
Їздив нині на Скелі Довбуша. Ніби обєкт не надто цікавий, але. Зустріли ми місцевого краєзнавця Олександра, який і займається цим обєктом. Він нам розказав дуже багато цікавого про скелі, зокрема показав дві срібні монети: одна кельтська, дуууууже стара, а інша - 1600-их років. Він їх знайшов на скелях, коли дощова вода вимиває назовні старовинності. Про всякі черепки він навіть і не згадував :) Ну але суть не в тому.

Біля села Сукіль є печера. На вершині гори стояв колись монастир. В самій горі можливо добували сланці. Печера може бути наслідком видобутку, або ж природня. Всередині є кілька кімнат і затоплений колодязь, в якому занйшли залишки драбини. Тобто це може бути хід на інший рівень.

"
Перша письмова згадка про село датується 1587 роком. Існує декілька версій щодо походження назви Сукіль. Ймовірно, вона походить від татарських слів: "су"- вода, "кіль" – біжить. Старожили розповідають, що у сиву давнину в селі було біля 900 осель. Люди жиди в урочищах Кривулини, Бозники, Плай, Лаврівка. На Лаврівці був чоловічий монастир, задишки фундаменту якого збереглися  по сьогодні. Під горою Лаврівка знаходиться штучна печера-кімната з вирубаними нішами для вартових, великим запасом прісної води. У церкві св.Михаїла до 1983 року зберігалися Ікони 350-ти, 500-річної давності, по-варварськи знищені атеїстами.
"

Ше одна напівпечера йде попід дорогу на скелі, але атм довжина лише 15м.

Фото монет викладу найближчим часом. А печеру планую відвідати, ну дуже вже хочеться мати на Львівщині побільше описаних печер :) Правда коли - невідомо :( Засилають в Китай на Ворлд Експо
Розшарити F VK G+
курча

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 822
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Re: Печера біля села Сукіль
« Відповідь #1 : 10.05.2010 23:12:20 »
Як і обіцєу - фото монет. Знавців просив би підтвердити шо це дійсно ті монети, про які нам розказували. Ну шоб знати чи з чуваком можна мати справу.
Розшарити F VK G+
курча

Zaval

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 38
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 11.05.2010 15:35:57 »
Більша монета якщо не помиляюсь середньовічний талер 16-го століття,  на меншій монеті нічого не видно, але за розміром вона  подібна на римській динарій.
Дуже цікава інформація. Дякую і +.
Розшарити F VK G+

yar-79

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 177
  • Перший крок-визначає наступні!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 11.05.2010 16:48:40 »
А як на мене схожа на чешую по КР... Видно частинку коня і наїздника, а може і польське середньовічча, ось моя схожа 1621 рік, знайдена в Брацлаві по "козаччині":

Шкода, зворотньої сторони немає.
Розшарити F VK G+

Bottlehunter_

• Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 213
  • Полюю тільки на повні пляшки!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #4 : 12.05.2010 13:32:19 »
Розповіді місцевих жителів того регіону часто бувають перебільшені, по собі знаю. Приклад: дядько розказував, як коло ріки знайшов кошик бойових патронів, а в річці - німецький мотоцикл і потім розібрав його і сушив на печі.
to Golem: якщо зберешся їхати, дай знати, я там недалеко живу. Біля Сукіля в горах є Мертве озеро, тезка того, що біля Сколе. Хто був - казав, що дуже незвичайне місце.  Давно хотів туди сходити. Найкраще було би добиратися ровером зі сторони Болехова.
Розшарити F VK G+
Най жиє Гуцулія!

Валера

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 20.07.2013 22:23:12 »
Сам родом із Сукіля там і поховав батька на його вочині. На канікулах у баби в кінці 80х був присутній коли знайшли вхід в печеру ми намагалися вбити змію біля підніжя скали кидаючи каміння коли обсунувся насип утворилась дира ми її розгрібали руками із звіти запах був невиносимий потім хтось покликав батька і уже розкопували лопатою отвір нас вразив драбина яка спускалась в криницю була унікальною щаблі трапеціевидні я такої драбини більше ніде небачив бабуся розказувала шо монастирь називався Св.Лаврентія. теперішня церква у селі уже третя. Коли буду їхати на цвинтар до батька заїду і пофотографую.
Розшарити F VK G+