Дірка на ВЗ

Автор North, 12.10.2007 09:19:53

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

inkognito

   1) Книга є у електронному варіанті?
   2) Думаю не позакривали, а просто засипали чи знову ж таки шашку рванули на вході - даби анти-комуністично настроєні Львівські елементи не саботували центр пропаганди у Західному регіоні шляхом підриву тунелів під студією та вишкою ІМХО
Resistance is futile

Stinger

книга друкована, 58-го року видання, часто зустрічав в бібліотеках, в електронному варіанті не знайшов...

Stinger

Матеріал з вікіпедіі

Костёл Иоа?нна Крести?теля — один из старейших архитектурных памятников Львова (Украина).

Расположен на площади Старый Рынок, 3. По одной из версий храм был построен в 1250 или 1270 князем Львом Даниловичем для своей супруги Констанции, дочери венгерского короля Белы IV. По архивным данным костёл появился не ранее середины XIV века. Исследования выявили под наслоениями штукатурки готическую, так называемую крестовую кладку, характерную для XIV—XV веков. Костёл некоторое время принадлежал католическому ордену монахов-доминиканцев, затем армянам-униатам.

Сначала костёл был однонефным, 6 на 8 метров с гранёной апсидой. Архитектура здания изменена многочисленными перестройками. В XVII—XVIII веке к нему пристроили боковые часовни, которые придали плану крестообразную форму. В 1800 году произошёл пожар, и до 1836 храм пустовал. В 1887 была проведена новая реставрация, и архитектор Юлиан Захаревич придал храму неороманский стиль. Подворье окружено кирпичной оградой с трёх-арочной колокольней.

В костёле Иоанна Крестителя ныне размещается Музей древнейших памятников Львова (отделением Львовской галереи искусств). Решение о создании приняты на основании археологических исследований, в результате которых было выявлено, что на этом месте существовало славянское поселение еще задолго до основания Львова. В экспозиции музея представлены археологические находки, образцы изобразительного искусства, церковные реликвии и исторические документы, которые дают представление о культуре, ремеслах и быте населения во времена создания и становление Львова. Ценнейшим экспонатом музея является икона середины XIV века «Львовская Богородица».



Відомо що з ВЗ був підземний хід до ціеї церкви, зроблений для дружини Льва Даниловича, щоб вона могла ходили на богослужіння...


Stinger

Були сьогодні на ВЗ, знайшли той хід, і розрили його! досить цікаве місце, хід виявився кімнатою (більше схожа на нору), яка є розміром 2,5-3 Х 7-8 метрів, і закінчуеться стіною. стеля сводчаста, арочна, висота десь 2 метри, стояти можна в повний зріст. по суті кімната являє собою невеличкий тунель. судячи з каміння, будова дуже стара, але зі зворотнього боку стіни трапляються шматки червоної цегли. видно з будови що спочатку це приміщення побудували на рівному місці, а потім зверху насипали великий холм що над кімнатою, що перевищує розмірами її десь в 6-8 разів. в стелі, по центру кімнати е складена з каміння шахта димаря, що йде скрізь холм на гору. задня стінка по середині є розвалена, повибито каміння, і хтось вирив добрячу дірку далі в глині, мабуть шукали продовження ходу. рили вони старою кастрюлею, що там же і залишилась. дивуюся натхненню тих хто рив, там глина дуже тверда і волога, я її лопатою не зміг копати, а вони кастрюлею О_о! і дивно куди вони ту глину діли? на підлозі її вкрай мало, а підлога на сантиметрів 20 з землі, а лиш потім іде глина. нора доволі простора, можно спокійно сидіти, шириною десь 1,7 метра. встановити приблизну дату побудови обьєкта не вдалося, дуже спірні данні. коли рили спочатку, 1-ю знахідкою був балончик МИНХИМПРОМ, мабуть з дихлофосом) 2-ю знахідкою став синій залізний чайник з кришечкою років 70-тих, далі вирили сталеву сокиру, точніше те що від неї залишилось))) тільки розчистили прохід перед входом,як почався дощ(((, але ми вирішили сховатися всередині(вже можно було лізти) всередині було тихо та досить сухо, але дуже багато різного сміття((( по середині в димар хтось втикнув пластикову трубу, навіщо, не ясно, мабуть треба було! перечекали дощ, все достатньо дослідили, та вирішили трохи навести в хаті лад) почали розширяти вхід, щоб можна було залазити хоча б сидячи, а не на колінах) досить файно вийшло. вилізли назовні, почали збиратися, та й вирішили замаскувати вхід, щоб всяка бидлота та нарколиги не шастали туди, спустивши перед входом деревьяну колоду, вона важка, 2-3 людей її відсунуть, а одній людині і нема що там робити. з зовні обьєкт майже не помітний. зібрались, та й пішли до джерела митися, сфоткавши при цьому ореєнтири... єдине що не ясно, так це призначення цього обьєкту, і роки побудови. мабуть треба ще досліджувати...


перепрошую за якість фоток, знімав мобільним.

Stinger

не всі фотки влізли, ось ще...

explorer

Ого, моцно ви там покопали. Ми туди колись ледве на пузі пролазили :)

От ще в тему. Поряд у верхній частині території Онуфрієвського монастиря є залишки якогось колодязя (наврядчи для води) чи то фундаменту... Не викладав, бо ніяка підземля там не світить (вже) мабуть. Але може хтось щось чув про це місце.
Фото 2005р.

Stinger

Історично відомо що в ВЗ був (а може і е) підземний хід до Онуфріевського монастиря, доречі один з перших відомих. Також в цьому монастирі поховано Івана Федорова. Я там бував в літку колись, але не придивлявся, хоча там багато чого цікавого є. Все може бути, треба дослідити...

Lenard

Я  скоріше  жив  в тому районі  і    часто гуляв на Високого Замку, то окрім тої кімнати яку досліджував stinger знаю ще одне цікаве місце.  Там неподалік є джерело  так ось практично  навпроти цього джерела (трішки правіше) через дорогу був хід під землю. Я пам’ятаю цей хід нажаль сам я туди не лазив але мій сусід розповідав що коли був молодший то  залізав туди з друзями   і бачили там сходи  які ішли вниз, ними вони спустились  і дойшли до участку тунелю який був затоплений водою тому дальше іти не змогли.
   Можливо це і є той славнозвісний підземний хід до Онуфріевського монастиря. Нажаль   коли по усьому Високому Замку  почали ставити хрести то недалеко    також поставили одного а сам вхід  засипали. При  великому бажанні    можна  розкопати,  але  там постійно  тиняються  багато людей які набирають воду з джерела.

Golem

Люди пофіг. Ми як хімзу мили - ніхто на анс уваги не звертав. та й вночі там нікого нема. Як і дуже зранку
Дігери всіх країн єднайтеся!

inkognito

    "зубів боятись - в рот не давати"...але в таких місцях явно треба стелю пильнувати (а краще підпирати), тим паче що зверху велись земляні роботи.
Resistance is futile

RoMeL

ги... я кожен ранок на роботу йду біля того джерела,так о 8.00 там людей вже море :o... в будь-якому випадку, тре буде швидше встати якось і оглянути місце... де воно там би мало бути? :P
Fruere vita, dum vivis

Stinger

Цитата: Lenard від 11.06.2009 07:45:34
Готовий показати  місце і прийняти   участь в розкопках. Як що є бажаючі то можна попередньо  піти на розвідку хоча думаю там нічого не змінилося.

дуже добре було б, бо ми вчора з master-ом там все облазили, але ніц не знайшли, навіть рили в декількох місцях. але ніц :'( треба знати точно де воно має бути, щоб якось вже крутитися. треба буде якось зголоситися, та й піти. до речі там і серед білого дня, при купі народу на нас ніхто не звертав уваги. люди, хто воду набирав, хто молився, хто гуляв, хто поруч в кущах кохався ;D


до речі ми вчора залазили  ::) в той бомбік що біля хімфармзаводу та стоянки машин. там на одному вході хтось залізний лист збоку відігнув, ну ми туди і лазили, що правда не далеко, там рещітка на здоровезний болт закручена, цого тіки пиляти тре. внизу в бомбіку повний дестрой, дверей нема, сміття, мабуть закрили щоб ніяка нарколига не шастала... фоток не робили...

Lenard

Памятаю ще коли я був менший  то мій батько розповідав мені про якийсь підземний хід в тому районі,  отож коли я сьогодні був  у нього то розпитав його.  Він  повністю підтвердив слова сусіда про наявність на Високому Замку підземного ходу  навпроти джерела.
Причому описав розміщення перших кімнат:  як тільки залізаєш попадаєш в першу кімнату направо є вхід в іншу кімнату з якої і ведуть сходи вниз далі він не ліз  бо там була вода. Думаю що вода спочатку попадає в той хід а вже потім витікає через джерело.


Отож панове інформація що на Високому Замку  є піджемний хід навпроти джерела 100 % достовірна адже підтверджена двома різними людьми, я і сам памятаю той вхід,  але  нажаль туди  не лазив.

    ЗБИРАЄМ КОМАНДУ ДЛЯ РОЗКОПОК !

YserL

Із слів знайомого історика під горою існує пізземне озеро, з якого ведуть ходи на зовні. Оскільки там жили щурі, і санстанція не одобрювала тої води що тече, то влада вирішила замурувати до нього ходи, щоб всяка живність не бігала.

inkognito

   дякую за відомості, я от ніяк не можу вірити у існування підземного озера на такій висоті над рівнем моря та у центрі європейського міста... Влад-Мих?
Resistance is futile

Stinger

Цитата: zelja від 15.06.2009 17:27:31
:D о це круто  тре рити
Стінгер готуй лопату 8)
А що, лопата завжди при мені, я її рідко витягаю з рюкзака :)
На рахунок небезпеки підтримую інкогніто, бо якщо це одразу біля дороги, то там вже ніц нема, видно що рівняли майданчик під кіоск, або ще якусь хвігню, та вже залили квадрат з бетону на тому місці, був там вчора з дівчиною і то бачів, а поруч стоїть кам'яний білий хрест, що також не до місця там, не пориєш. то треба мабуть десь зверху заглиблюватись вниз...

Stinger

На рахунок озера, то як подумати, якщо з недр гори б'є під тиском струмок знизу в гору, то на висоті першого яруса він міг затопити всередині якусь площу, утворивши там озеро, адже струмок назовні звідкись тече, а перший ярус ще теж висота 50-80 метрів, до тогож історично відомо, що в фортеці на ВЗ, там де зараз під вишкою є маленька будівля телецентру, знаходився глибокий колодязь, який з роками обвалився, а це вже висота десь 400 метрів, і він кудись мав вести вниз, до якогось підземного водосховища... так що гіпотиза імовірна...

YserL

Зокрема то озеро - карстовий розлом, вхід вів через ту кімнату, біля матінки божої. З другого боку були деревяні двері, котри невідомо куди вели, бо не можна було черех воду перейти на другу сторону. (зі слів очевидців, котрі лазили у 50 роках там)

Stinger

Цитата: Golem від 19.01.2009 18:46:49
Маєте на увазі ось це:



Чи ті шо навпроти Лікеро-Горілчаного?

Схоже або на засипаний підвал, або якийсь льох. А може це і є то славнозвісне бомбосховище на ВЗ?


Дядько Голем! Покажи та розкажи нам, де ти зробив ту фотку, ми дуже хочемо там рити! будьласка! :) ми шукали-шукали, та так і не знайшли того місця :(

Lenard

якщо це одразу біля дороги


так це саме те місце яке ти описав  там скоріше не було тої рівної  площадки як і хреста, а був просто біля дороги   невеличкий горбик  подовгастої форми значно вужчий чим зарас.   Спробую приблизно (адже  форму горба змінили насипом землі)  пояснити де на тій площадці зарас  знаходиться вхід, звичайно щоб сказати більш точніше потрібно бути там на місці. По довжині -це якщо поділити ту площадку пополам то 2 метра правіше половини (стояти спиною до джерела), по ширині це відміряти 0.5м від  хреста в сторону джерела. На перетині цих двох  точок знаходиться вхід.  Вхід ішов в сторону джерел.

Як   і в будь якій іншій справі завжди слід бути обережним - відносно міцності стін з яких зроблений хід    на мою думку такі ходи будували  не на рік чи два, а на сотні років тому їх робили  міцними в тому числі   стійкими до води яка я думаю на момент будування там також була адже джерело старе. Ну а якщо все ж слід буде робити якісь   підпори для стін - то навколо багато дерев...

В будь  якому випадку   спочатку слід розкопати хід а вже потім в залежності від ситуації думати як далі діяти.  На рахунок того як копати як замітив стінгер зверху на площадці хрест тому копати   погано   хіба в ночі, а якщо робити підкоп під площадку то існує імовірність обвалу тієї пложадки.

302 Гості, 0 Користувачів