Львів часів другої світової

Автор Stinger, 04.06.2010 01:03:44

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Stinger

кадри сумних часів фашистської облоги Львова. Хто шо має - добавляйте.

Stinger


Stinger


atlas1975

То звісно темний період міста, зрештою, наше не було винятком серед інших таких окупованих міст Європи... Моя мама розповідала, шо як німці вступили до Львова, всі були вражені чистотою німецьких солдат... Після РККА та й навіть після жовнірів - це було шось... Мама розповідала, шо життя було важке, були голодні місяці, коли люди їли ворон та чорних голубів, - яких було в асортименті й тоді... Важко було в місті, в якому виявилися три воюючі табори: німці, поляки та українці. Жиди в більшості своїй загинули за пару років окупації...
Я в якійсь книзі здається зустрічав фотку будівлі (будівель) які були на місці теперішнього совдепівського паскудства під назвою готель Львів - може хто має - я вже бачив її в руїні (на фото, звісно :-\...)...

Romek

Фото  x_e5947f74.jpg  - це вул. Мазепи у м. Дрогобичі

Golem

Ага, так і є, Мазепи:)

Хто які має догадки на рахунок  x_71d3deba.jpg ? Який саме це концтабір?
Дігери всіх країн єднайтеся!

astrolon

Добавлю декілька фоток від себе
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

inkognito

смію запитати, чи можна перезалити Ваші фото на Пікасу? Із місцем тяжко...Мануал як це зробити сто років лежит на форумі. Пане Stinger, до тебе це також відноситься!
Resistance is futile

astrolon

Цитата: Golem від 04.06.2010 16:17:20
Хто які має догадки на рахунок  x_71d3deba.jpg ? Який саме це концтабір?
Це, можливо, контабір для єврейського населення за Яновським цвинтарем, там зараз просто пам"ятний знак стоїть. 
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

inkognito

Цитата: astrolon від 04.07.2010 23:39:06
Цитата: Golem від 04.06.2010 16:17:20
Хто які має догадки на рахунок  x_71d3deba.jpg ? Який саме це концтабір?
Це, можливо, контабір для єврейського населення за Яновським цвинтарем, там зараз просто пам"ятний знак стоїть.  

цілком згоден. дуже сучасне місце нагадує із сторони вул.Вінниця
Resistance is futile

Golem

1) Точно не те місце де розстрілювали Євреїв. Там яр оточений з усіх сторін горбами.
2) Це може бути Янівський концтабір. Територія на місці сучасної тюрми достатня для цього. Але якшо подивитися на фото і карту концтабору,  то видно що сам концтабір був досить густо забудований, вишки стояли за колючим дротом і не біля кутів. Єдиний кут зверху справа який не намальований теж не може бути, бо за ним також горби брюховицького лісу. Тобто проаналізувавши карти я не можу знайти ракурсу, де б вишка стояла на куті і вид був не в сторону горбів а залізниці.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Підбірка фотографій Німців і Українців часів ДСВ. Є й Львів. Дивитися тут
Дігери всіх країн єднайтеся!

atlas1975

На "кровопивців" німці на тих фотках аж ніяк не виглядають...

Lemberg76

Мій дід працював машиністом на колії, працював на поляків, на німців, на москалів... Казав що таких культурних і ввічливих людей як німаки не зустрічав ніде більше... Для поляків ми були бидло, для москалів "бандьори"... Як німаки відступали то просили щоб їхав з ними в Дойчлянд працювати на потягу, пропонували добру платню... Дід сказав що тут родився і нікуди не поїде - то подякували йому за працю (його паровоз навіть раз підірвали партизани, правда без трагічних наслідків для діда), дали грошей і пішли собі... Не виправдовую фашизм, але комунізм в рази гірший - а праві тепер тільки комуняки вийшли... IMHO

inkognito

Цитата: Lemberg76 від 11.07.2010 18:59:34
Мій дід працював машиністом на колії, працював на поляків, на німців, на москалів... Казав що таких культурних і ввічливих людей як німаки не зустрічав ніде більше... Для поляків ми були бидло, для москалів "бандьори"... Як німаки відступали то просили щоб їхав з ними в Дойчлянд працювати на потягу, пропонували добру платню... Дід сказав що тут родився і нікуди не поїде - то подякували йому за працю (його паровоз навіть раз підірвали партизани, правда без трагічних наслідків для діда), дали грошей і пішли собі... Не виправдовую фашизм, але комунізм в рази гірший - а праві тепер тільки комуняки вийшли... IMHO

 Молодець твій дід був (є) - маю надію, що "є", а не був. Цілком погоджуюсь із тобою щодо комуняк! Але дозволь не погодитись із тим, що вони "праві" вийшли. Тоді  можливо так, зара звісно ні
Resistance is futile

Lemberg76

IMHO(c)  :) До сих пір Сталіна великим воєначальником називають - а він просто кинув мясо на амбразури і тому виграв союз війну, але з такими жертвами що мама моя... І німці до сих пір мають комплекс провини перед москалями(!) за ту війну... А тим тільки то і тре - є готова ідея за яку можна верещати на весь світ - посібники фашизму, колабораціоністи0, вороги народу... Тошно слухати... І взагалі закачав Майн Кампф - буду читати, а шо? Тре знати факти, а не вестись на пропаганду і вигиданих павликів морозових...

toya

Треба б для повноти картини і Капітал Маркса прочитати тоді. І збірку творів Леніна.
Простою кількістю війни ІМХО не виграти. Перестріляють всіх нафіг, скільки б не було. І ще - перечитати б спогади німецьких воєначальників часів війни - хороше джерело було б. Впевнений що вони відкриті і такої літератури - хмара.



Stinger

німецький фільм про Львів 41-го

 

kivi

"Шоа у Львові" (книга неодноразово згадувалась на форумі) - Наконечний чудово описує Львів у часи війни, маючи дещицю уяви та хоч найменше уявлення про місто, можна домалювати в своїй голові багато образів того періоду.

(*форуму дякую за те, що надихнув прочитати книжку, а Golemу особиста подяка за те, що читала друковане видання :) )

Андрійхо

тут як на мене не всі фотографії часів другої світової війни. принймні фото головної пошти, то ше з часів листопадового зриву, коли там велися запеклі вуличні бої. а так фотки класні. особливо та шо з танком біля костелу Єзуїтів. якби хтось мав якісь фотки того костелу, то ласкаво прошу повідомити.

230 Гості, 0 Користувачів