Рекламні будинки Львова

Автор TANK, 23.01.2009 00:18:58

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

TANK

Рекламні будинки Львова
Реклами у Львові ніколи не бракувало. Починаючи від усної, яка вповні відповідала своєму первісному латинському означенню «reclame», себто «вигукую». «Бобали, бобали!», – галасували єврейки-продавщиці варених бобів, що заміняли тоді соняшникове насіння. «Ганделес, ганделес», – не відставали від них вуличні гендлярі. Бувала й антиреклама. «Не купуйте в мої мами борщ (буряковий квас), бо там щур сі втопіл!» – літав, волаючи, відомий всьому місту «глупий Ясьо». Про це знаю від бабці. «Ножі точу, бритви пр-а-а-влю!», а також «Дуст ДДТ на клопи, таракани, шваби і старі баби» пам'ятаю сам.


Рекламні будинки Львова
Реклами у Львові ніколи не бракувало. Починаючи від усної, яка вповні відповідала своєму первісному латинському означенню «reclame», себто «вигукую». «Бобали, бобали!», – галасували єврейки-продавщиці варених бобів, що заміняли тоді соняшникове насіння. «Ганделес, ганделес», – не відставали від них вуличні гендлярі. Бувала й антиреклама. «Не купуйте в мої мами борщ (буряковий квас), бо там щур сі втопіл!» – літав, волаючи, відомий всьому місту «глупий Ясьо». Про це знаю від бабці. «Ножі точу, бритви пр-а-а-влю!», а також «Дуст ДДТ на клопи, таракани, шваби і старі баби» пам'ятаю сам.
Але попри те була у Львові й потужна рекламна індустрія. Реклама світлова, газетна, вулична, кіно-радіореклама. До знаменитої вежі Бачевського включно. Перформенси рекламної агенції Романа Шухевича та оперета Барнича «Дівча з «Масло союзу» – теж з цієї серії.
В цьому плані Львів йшов у ногу з іншими містами Європи.
Але не знаю, чи деінде, окрім Львова є рекламні будинки. У Львові вони є. Будинок по вулиці Франка 98 збудував для себе 1892 року Берл Нойвонер. Він був власником керамічної фабрики, котра й тепер працює не вулиці Снопківській. Через це фасад будинку Нойвонера навіть трохи надмірно прикрашений цеглою найрізноманітнішої конфігурації. У такий спосіб господар показав можливості свого виробництва, і перетворив житло на виставку досягнень власного господарства. По вулиці Богдана Хмельницького, якраз поруч зі станцією Підзамче, бачимо гарний невеликий будинок у стилі історизму. Його фасад удекорований розписами, рельєфною майолікою. З напису готичним шрифтом, але польською мовою, довідуємося, що цю лялечку побудували для себе архітектори Ян та Кароль Шульци у 1896 році.
Натяк більш, ніж прозорий. Хочете такий самий? Замовляйте!
Які цікаві і гідні наслідування приклади можна інколи знайти у минулому!
Ю.О. та Ю.В.


248 Гості, 0 Користувачів