Вилазка на Кортумову Гору

Автор Golem, 23.01.2009 19:03:48

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

Golem

Є таке місце у Львові як Корутмова Гора





Пустих пляшок немає і сміття не має :) Не до порівняння зі знесінням. Можна буде посмажити гарно ковбаски.



Воно і історичне і глухе водночас. Сюда можна сміло йти ночувати з наметами та насолоджуватися виглядом нічного Львова. Сюдою можна годинами лазити по закапелках закинутих дач та кількох заводиків не кажучи про то - шо тут просто гарна атмосфера. Все це - Кортумова Гора шо знаходиться Між Вулицями  Єрошенка - Шевченка - Тунельною і Варшавською. ЇЇ можна бачити з потяга шо курсує київським напрямком. Гора дика та безлюдна в двадцяти хвилинах ходьби від центру.

Колись тут був концтабір та Єврейське Гетто. Зараз є Зона, Стрілецьке Поле, пару складів, закинутих будівель та безліч індастірал Дач, оглядати які не менш цікаво як закинутий завод. Сама Вершина Кортумової Гори була колись позначена Тріангуляційним знаком, зараз знесеним. Вона лише на пару метрів нижча від Високого Замку, насип ан якому - людських рук справа. Ше раніше - язичницьке капище, які були на Калічій Горі, Знесінні і Кортумовій горі.

Біля вершини є симпатична галявина звідки відкривається чудесний вигляд на Зону. Хто, періодично слухаючи Бутирку та Круга, сумує за цим місцем  можуть досхочу насолодитися її корпусами за потрійним парканом та самими зеками, яких там регулярно вигулюють.

З північної сторони є інша галявина, ан якій власне і зроблені фото. Пречудове місце для відпочинку та естетичного споглядання Львова. Троха далі пострілюють на полі, ше далі - спуск вниз через хащі дач. Неподалік закинуті і робочі склади. Пройти можна вільно, паркани тільки зі сторони вулиць.

Як сюда потрапити? Є кілька шляхів. Найлегший - йдемо через янівське кладовище. Перед могилою СС звертаємо наліво, дорога скоро починає йти все вверх і вверх. Де вона закінчується - здаєте вправо і виходите на стежку. Йдучи нею на захід впираєтеся в вершину з галявиною. Иією ж стежкою можна попасти на склади і ан іншу галявину. З сторони єрошенка можна потрапити якшо біля Матері Божої звернути наліво. Далі іменна атбличка шо то саме Кортумова гора і саме Ландшафтний Заказник. Зліва є сходи вверх - там таокж могила СС захована серед гілля. Далі - дорога на стрілецьке поле. Нікуди не звертаючи йдемо прямо і виходимо ан роздоріжжя. Карйня ліва дорога - веде прямісінько на галявину. Вправо - до поля. Середня - склади. Попри поле можна спуститися вниз до Петрицького.

По другу сторону Єрошенка через дорогу є бетонний паркан СКА. Там симпатичний лісок. Теж гарний обєкт для дослідження тільки слід бути обережний, раз ледве уник зустрічі з наркоманами. Полюбляють вони то місце.

Фотозвіт
Фотозвіт трамвайного парку

Концтабір



Про Концтабір
Дігери всіх країн єднайтеся!

RoMeL

був я колись на цій татарбунарській, бачив той старий трамвайний вагончик... загалом шанувальникам індастріалу рекомендую... ;)
Fruere vita, dum vivis

Golem

Концтабір на Янівській

Виявив що живу точно на місці концтабору. Правда то по версії Вікі. По самій карті - концтабір був вверх від Татарбунарської і саме атм знищували людей. А Яворівська, де я й мешкаю, - нижче. Залишилися і докази - старий німецький стовп з електричною коробкою Siemens. Просто стоїть собі без діла поруч 140 будинку на Шевченка.



По поверненню з Штатів і настанні весни планую походити районом пошукати тут ше артефакти присутності німців.

Але це не все. Територія де я мешкаю позначена на карті як D.A.W. Хто знає шо це таке? Судячи з карти - територія обгороджена парканом. Може там тримали вязнів під відкритим енбом - а може їх ховали. Хто підкаже?
Дігери всіх країн єднайтеся!

explorer

Цитата: Golem від 29.01.2009 16:19:02
Концтабір на Янівській

Виявив що живу точно на місці концтабору. Правда то по версії Вікі. По самій карті - концтабір був вверх від Татарбунарської і саме атм знищували людей. А Яворівська, де я й мешкаю, - нижче. Залишилися і докази - старий німецький стовп з електричною коробкою Siemens. Просто стоїть собі без діла поруч 140 будинку на Шевченка.

По поверненню з Штатів і настанні весни планую походити районом пошукати тут ше артефакти присутності німців.

Але це не все. Територія де я мешкаю позначена на карті як D.A.W. Хто знає шо це таке? Судячи з карти - територія обгороджена парканом. Може там тримали вязнів під відкритим енбом - а може їх ховали. Хто підкаже?

таке нагуглив:
http://www.deathcamps.org/occupation/lvov%20ghetto.html
Deutsche Ausr?stungswerke - DAW Lemberg
Мабуть вони там щось виготовляли

Golem

Дякую. На цей лінк я не натрапляв.
Дігери всіх країн єднайтеся!

slod

DAW - "Deutsche Ausrustung Werke" - немецкие ремонтные мастерские, производственные цеха и т.д. Концлагерные работники DAW работали под руководством немецких мастеров. В концлагерной обстановке работать на DAW было пристижно и надежно. DAW в основном работал на оборонные цели - тоесть производство вооружения...

Golem

Ше раз дякую! Повернуся - якраз буде весна, обовязково пройудся обшукаю там все. Бо зараз понабудовували хрущовок. Але шось мало б лишися. Район взагалі цікавий тим шо люди живуть в кількох будинках і далі в радіусі півтора кілометар тільки промисловість.
Дігери всіх країн єднайтеся!

atlas1975

Ну з самою Лощигою все ясно, а хтось цікавився що є на ось цих горбах (або під ними), (вид в сторону вулиці Пелехатого, з боку Янівської гори (цвинтар):


Stinger

Ну коли там катався, то бачів з одного боку паркан військової частини, з іншого бувший ветвирезник, а в долині під горою залізниця... хіба що там ще якась гура є, але навряд чи там шось є. А що, є якасі інфа по місцю? там за цвинтаром концтабір ЯНІВ був, може якісь укріплення чи доти залишились...

atlas1975

Зверху там так просто нічого не видно, - між іншим Гугл мапс добряче оновив свої фотки по Львову - приблизно 2008 рік тепер.
А потім, буде нагода, якось я там завітаю.

explorer

Цитата: atlas1975 від 21.06.2009 16:18:39
Ну з самою Лощигою все ясно, а хтось цікавився що є на ось цих горбах (або під ними), (вид в сторону вулиці Пелехатого, з боку Янівської гори (цвинтар):


Чесно кажучи, ніколи особливо не приглядався. Лівий горб ніби на розвилці, там ще сквер з якимось пам"ятником. Правий - край СКА? Трохи правіше на території СКА є така собі печерка-нора. Поряд залишки будинків (фундаменти, цегла). На старих мапах ці будинки не зображені.

atlas1975

Біля її підніжжя кулями та собачими зубами перегорнулася ціла сторінка львівської історії...

YserL

Цитата: Golem від 29.01.2009 16:19:02
Залишилися і докази - старий німецький стовп з електричною коробкою Siemens. Просто стоїть собі без діла поруч 140 будинку на Шевченка.
Доречі я його примітив коли до тебе йшов, тра буде в колекцію позичити :)

SOC

Фото трамвайного парку просто кульмінаційні. не було ідеї відео зробити? Просто бродіння(наприклад о 5й ранку, щоб без цивілів в фоні), можливо чорно-біле. Але без совкових протигазів. Під відповідний звук мало-б просто зносити дах неокрепшим юним умам.
    Я сам там іноді бував, але не думав, що це може мати цінність. На вершині горба над трампарком мав колись тренування з..дипломатії. Незнайомі гопи святкували, схиляли до распітія. Власне соль була і рибку з"їсти і в битовуху не втягнутись.
Внизу, зі сторони гаражів на тунельній були руїни розплідника службових собак. А на самій горі був закинутий склад(кажуть, піротехнічний). Побув років з 8 і тепер відбудували:(.  Також є кар"єр з піском, одного разу там хтось з піску виліпив голову, такий собі місцевий аналог президентів США.
Я не тормоз- я повільний газ

Hellmark

Дуже чудове місце, з якого відкривається чарівний краєвид на Львів
Знаходиться за Янівським цвинтарем(вершина). А взагалі це виликий масив названий "Парк Кортумова гора".

Hellmark

Біля неї є можливість видертися на дахи гаражі, звідки теж чудово видно Львів. Дуже романтично для пари.

inkognito

  Боян чоловіче, вже було описано Golem'ом тут ще у Січні цього року. Але дякую, може ще шось маєш цікавого до викладення на форум?
Resistance is futile

Hellmark

Сорі, не замітив...
Але не розумію чим це тобі "Боян"? :o

inkognito

     Боян - бо вже було описано до тебе, ось і все. Але фото гарні, самі ще досі туди не сходили (рівно як на закинуті дачі недалеко), так що якщо маєш бажання на вихідних перейтись у вищеозначені краї, то мабуть приєднаюсь якщо відносно роботи вийде.
Resistance is futile

Hellmark

Та можна, але нажаль на вихідних я їду до дому(не місцевий). А от в будні дні можна.

281 Гості, 0 Користувачів