Побутова техніка часів СРСР

Автор VeNick, 01.07.2010 12:49:31

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

dvankevich

Має функції заточного, токарного, полирувального станків и циркулярної пилки



Його до сих пір випускають у Білорусії
http://opencity.narod.ru/predpri/el_dvig/vid.html#a6

Golem

Дуже мене здивував радянський накопичувач на компакт касеті ИСКРА-005-33. Коли ше не було дискет такі записували дані на магнітну стрічку звичайної касети. До цього я не бачив радянського магнітофона з прямим приводом на всі вали і реверсом. Мається на увазі що кожен вал мав свій двигун і своє коло стабілізації, що забезпечувало дуууже хороші характеристики по стабільності обертання. Кожен вал мав оптичний! енкодер який давав інформацію про швидкість руху. Все це запаковане в доволі компактний корпус, передня панель до якої все кріпилося - суцільний кусок дюралюмінію, теж хайенд клас. Звісно такі заходи давали можливість отримати доволі високу щільність запису і надійність її повторного зчитування.

Хоч і дівайс побутовий, таке враження шо його проектували військові КБ: механічне кріплення всіх кабелів, ніби в космос відправляють. розєми з фіксацією, транзистори з пластмасовими кріпленнями до плати, кембрики на всіх ніжках. До речі, по платах можна сказати що над ним працювало мінімум три КБ. Бо кожна з них використовує для тих же цілей різні елементи і навіть різні варіанти установки резисторів на плату. Не кажучи про ручне/з ЕОМ трасування плат і різні допуски на зазор між провідниками. В цьому нема ніц дивного, всі хтіли їсти, всім треаб було дати роботу. Ну і це пришвидшувало процес інформатизації країни.

Тож насолоджуйтеся цим шедевром. На жаль для дослідів були потрібні його головки, тож він канув в небуття...

Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

Цікавий девайс - настільний механічний календар і за сумісництвом кімнатний термометр. Обертанням пімпочки посередині потрібнл було встановити рік навпроти відповідного місяця у віконці зліва, відповідно віконце справа показувало дату і день тижня. Сфоткав сьогодні в мами на роботі.


Най жиє Гуцулія!

gribkoff777

Пляшкогунтер  ;D, щось холоднувато в твоєї мами на роботі. А девайс такий у мене був, пригадую, до кінця календаря (до 1994 року) ще багато-багато часу було... :'(
"Peace is that brief glorious moment in history when everybody stands around reloading." T. Jefferson

Anhorda

Фотоапарат «Смена»





Барометр БМ-2





Гучномовець абонентський «Черемшина-309»





Годинник «Молния»





Годинники «Слава»









MasU


Bottlehunter

- Моя теща в Мінську відпочиває!!!
- Нічо так.. "Мінськ" - хороший холодильник...


То був анекдот в тему. А тепер кілька нових фоток. На жаль, зроблені телефоном, тому за якість вибачайте.

"Паспорт" газової плити Львівського виробництва.



Електричний масажер. Треба встановити відповідну до настрою гумову насадку, включити в розетку і кайфувати.





Напівавтоматична пралка з вертикальною загрузкою  ;D









Най жиє Гуцулія!

Ioan85

Часы-программатор Электроника 21-10

Позаду має три розетки, кожну з них можна запрограмувати на ввімкнення




linuxoid

Давно цікавлюсь дивом радянської техніки Электроника МК-90

Офіційна назва "програмований мікрокалькулятор", як і всі радянські назви, проста. Інша назва "мікрокомп'ютер", а насправді то є перший в світі PDA (кишеньковий комп'ютер). Була до нього і док-станція з портами розширення і можливість підключення привода магнітних жисків, принтера.
В Союзі дана річ коштувала як автомобіль Волга.
Ось фото, більше є на вікі, мова російська, так як на цій мові стаття найбільш повна.


Вперше я прочитав про цю річ в журналі Радіо, непам'ятаю номер. Мене дуже зацікавив даний пристрій і ось вже років 12 мрію його дістати.
В Радянському Союзі вміли робити не тільки зброю і вибухостійкі сміттєві баки, але й справжі КПК, причому першими в світі.

YserL

щось мені пісказує що це копія citizen

linuxoid

Цитата: YserL від 30.01.2012 23:23:21
щось мені пісказує що це копія citizen
Ні, це самобутній пристрій, не клон, наскільки мені відомо. Нічого подібного Гугль мені не видав серед пристроїв з країн загниваючого капіталізму) А якщо таки копія, то вона надзвичайно вдала і ніскільки неприменшує технічної просунутості серед присроїв тих часів. Єдине, як і все подіної якості і класу в Совку, ціна захмарта і кількість випущених пристроїв мала, напевно то була чергова "куськіна мать".

wunaro

всім привіт
с-30 радіотехніка реальна вещ
сам маю 1 робочу і 1 з проблемою в фільтрі
сам пробував ремонтувати але нічого не вийшло((


Bottlehunter

Кілька цікавих речей, знайдених мною на новій квартирі.

Дитячий синтезатор. Конкретно про цю модель в неті не знайшов нічого, зате знайшов гарний сайт-музей радянських синтезаторів.







Старі ваги. Марку і виробника не ідентифікував. Мали мідні шальки.







Швейна машинка "Rast&Gasser". Все, що знайшов в Гуглі - це те, що машинка є покращеним варіантом "Зінгер", виробництва чи то Австрії чи то США. Я більше схиляюся до першого варіанту (напис на чавунній стійці - німецький). В Мережі натрапляв на фото схожих машинок, які стояли на стійці з написом "Singer". Якщо хтось поділиться інформацією, буду безмежно вдячний!
Крім того, існують однойменні револьвери. Наприклад Rast-Gasser M1898 - табельна зброя Австро-Угорської армії.











Най жиє Гуцулія!

Bottlehunter

Цікава річ - радянські поштові автомати. Випадково надибав на цю тему в ЖЖ-юзера mykolap. Він пише, що на деяких поштових відділеннях такі автомати все ще працюють, продаючи конверти за 2 грн (при їхній справжній вартості 1,50).

Не знаєте, у Львові ніде такий не зберігся?
Най жиє Гуцулія!

STALKER

Ось дістався і я накінець до деякої советської техніки.
Перша партія фоток зараз. Друга буде потім, а то мені сили не вистачить то всьо фоткати.

Радіоприймач "Россия РП-303". Має 4 діапазони:ДВ,СВ,КВ1,КВ2.Живиться від 4 батарейок типу АА.Має вихід на навушники.Також можна підключити зовнішню антену. Коштував 59 рублів.



Радіоприймач"Меридиан РП-348".Має 5 діапазонів:ДВ,СВ,КВ1,КВ2,УКВ. Живиться так само від 4 батарейок типу А. Має вихід на навушники, також можна підключити зовнішню антену,заземлення і блок живлення.



Радіоприймач"Селена РП305".має 2 діапазони:ДВ і КВ. Живиться від батарейки"Крона".І так само має вихід на навушники.



Радіоприймач "Меридиан РП 309". Має 2 діапазони-СВ і УКВ.Живиться від трьох батарейок типу А. Цей теж має вихід на навушники.



Радіоприймач "Нейва-304".Має два діапазони:СВ і ДВ. Живиться від батарейки"Крона".Так само які інші приймачі має вихід на навушники і можливість підключення зовнішньої антени.



Мікрокалькулятор"Електроника Б3-23". Ціна 25 рублів.Живиться від трьох батарейок типу А,



а також від такого блока живлення.



Калькулятор в чохлі і коробка до нього.



Мікрокалькулятор"Електроника МК-66". Живиться від трьох батарейок типу А,



або від такого блока живлення.



Мікрокалькулятор.Не написано назви ззаду, а етикетки немає. Ціна 35 рублів.



Ігрова консоль"Електроника ИМ 02" "Ну погоди".



Дециметрова приставка"Ростов-Дон".Ціна 45 рублів.Використовувалася для прийому телебачення в дециметровому діапазоні з 21 по 41 ТВК:



Підсилювач"Усилитель телевизионный УТДИІ-3".Ціна 15,60 рублів. Використовувався для підсилення сигналу при прийомі телебачення на 1-12 ТВК Вигляд спереду:



Вигляд ззаду:



Ліхтарики"Геліос АН-0-001". Заряджалися від розетки,джерело світла-лампочка розжарювання.



Налобний ліхтарик "Турист".Живлення від чотирьох елементів типу А,джерело світла так само лампочка розжарювання.Вигляд спереду:



Вигляд зі знятою кришкою:



Ліхтарик "ЗТК".Живлення від батарейки 3336 Л, і тут джерело світла лампочка розжарювання.Вигляд спереду:



Вигляд з відкритою кришкою:



Вигляд ззаду:



Зарядний пристрій до круглих батарейок на яких "+" і "-" були на верхній панелі. Просто не знаю як в совку такі батарейки називалися. Хто знає-пишіть.Вигляд збоку:



Вигляд ззаду:



Вигляд спереду:



Навушники-для прослуховування колгоспника ;D ;D:



Регулятор гучності:



Вилка яка втикається в радіорозетку:



Лампа-спалах"Луч-70".Вигляд спереду:



Вигляд ззаду:



Вилка до лампи:



Якийсь блок живлення-написано"Блок Питания".Ціна 7 рублів 50 копійок. Вигляд спереду:



Вигляд ззаду:

Drusja

Цитата: STALKER від 31.05.2012 13:10:42
Зарядний пристрій до круглих батарейок на яких "+" і "-" були на верхній панелі. Просто не знаю як в совку такі батарейки називалися. Хто знає-пишіть.Вигляд збоку:



Вигляд ззаду:


Вигляд спереду:


Це зарядне для акумуляторів на 9в. які мали такий самй розєм як і батарейка "Крона" і могли їх замінити при наявності місця, так як були трохи більшого формфактору і складався з маленьких акумуляторів Д-0,55.

>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

Synoptyk

Непоганий був калькулятор. От тільки коштував в половину зарплати починаючого інженера. Тоді.
...Бо ж тепер вона знала, куди йде, і казала сама собі: "Поспішати не варто. Колись усі там будемо."
А.Мілн, "Вінні-Пух та його друзі", пригода 16.

Roy

Meine Ehre heißt Treue

S853

Отут є дуже великий каталог радянської техніки
http://rw6ase.narod.ru/

Ioan85

Электрополотер побутовий  ЭП-ЗМ







274 Гості, 0 Користувачів