Побутова техніка часів СРСР

Автор VeNick, 01.07.2010 12:49:31

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Wolff


Wolff

Тестовий стенд. Паперові карточки встановлювались в ручну. На таких колись здавали екзамени.

Андрій74

Калькулятор 70х.років.Виробник Чехословакія.Штука свого часу була бомбезна.
Най го качка копне...

Le-i-3o

Девайс механічний наскільки я розумію?
Він копав, і ти копай!!!

Андрій74

скоріше механічно-електричний девайс,взаді огризок шнура стирчить.
Най го качка копне...

YserL

 Колись батьки подарували на Миколая Меридиан РП-303
Крону зїдав ну дуже швидко (десь до 10 годин). Потім купили блок живлення, підпиляв кришку для виводу дроту.
Доречі, офігезний онлайн музей техніки http://rw6ase.narod.ru/00/rp_p1/meridian_rp303.html
Згадалося)?

Roy

Не зовсім побутова, але техніка.
Фототелеграф "Нева" виробництва Львівського заводу телеграфної апаратури, 50-х років.
Міг передавати фотографії. Використовувався у видавництвах а також у відділеннях міліції.



Meine Ehre heißt Treue

YserL

Бабця факса...
http://dobrabiblioteka.cv.ua/ua/news?id=458767

ЦитуватиГерман Петрович Молоткін регулює фототелеграф. Стаття у місцевій газеті, датована 7 червня 1963 року
http://www.ngpedia.ru/id81736p1.html
ЦитуватиФототелеграфный аппарат Рекорд

YserL

Цифри резинові, виготовлені на Харківському шрифтоливарний заводі + Подушка штемпельна.?



Wolff

Найшовся ось такий ..предок..  електочайників. Робочий).

Golem

Якщо у Вас є стара радіола то не викидайте і не продавайте її. Краще відновіть! Так Ви освіжите старі спогади та отримаєте масу позитивних емоцій. А ще вона підсилює музику з телефону та обігріває кімнату не тільки теплим ламповим звуком.



Така техніка не старіє. Вона як ретро-автомобілі. Їй просто потрібен добрий «механік» щоб «перебрав». Наприклад змастив регулятори гучності аби не скрипіли, замінив висохші конденсатори щоб не гуділи, почистив контакти спиртом... Після цього у Вас буде «3 в 1»: радіоприймач, програвач платівок та якісний підсилювач музики.









Конкретно ця радіола 1973 року народження. Вона вищого класу бо має стерео підсилювач на лампах 6П14П по ультралінійній схемі та автоналаштування на радіостанцію. Це доволі рідкісна фіча. В радіолі є двигун який замість тебе крутить ручку частоти. А ти тільки тиснеш «ліворуч-праворуч» як у сучасних приймачах. Проте ці кнопки я не використовую. Бо «пройтися» стрілкою по теплому шклу з надписами «Вільнюс», «Рига» та «Прага» це ще те задоволення.









Якщо хтось захоче відновити подібну техніку то технологія проста. Спочатку без жалю замінюєш всі електролітичні конденсатори, вони своє віджили. Далі потрібно відновити усі потенціометри, причина та ж. Ну а в кінці дивимося чи немає явних поломок як ото розбитих ламп, обірваних дротів чи згорівших резисторів. Якщо все добре то буде працювати. В інтернеті є багато тематичних ресурсів по відновленню старої техніки.

Привіз в гараж


Нутрощі


Блок живлення окремим модулем


Троха є пилюки


Вид на блок живлення знизу


Дістав з корпусу


Радіола зверху


Радіоблок


Підсилювач звуку


Поворотна магнітна антена




Двигун автопідстройки частоти


Друковані плати радіоли


Радіомодуль


Автопідстройка частоти


Підсилювач звуку


Блок УКВ


Свою радіолу я повністю розібрав та вимив з милом геть усі залишки радянського союзу. Після чого все акуратно змастив, пропаяв і зібрав назад у корпус.

Потенціометри регуляторів тембру. Хрипіли безбожно!


Місце під регулятори тембру


Тонкомпенсований регулятор гучності


Радіола без передньої панелі


Блок живлення з перепаяними конденсаторами. Додав їх в паралель існуючим. Щоб поменше було втручання


Відчищений компресором блок радіоли


Таким чистим він був хіба що з заводу






Звукознімач програвача платівок


Теж стерео


Голка відсутня :( Була ;)


Перше ввімкнення і я зрозумів чому люди платять тисячі доларів за лампові підсилювачі. Звук просто бомба! Так заперло що я аж по новій переслухав весь свій плейлист. На цій радіолі навіть «Радіо Марія» і то звучить привабливо!



Музика це насамперед емоції, а вже потім техніка. Транзисторні підсилювачі потужніші, надійніші та якісніші ніж лампові. Та вони не завжди дарують те відчуття ніби сидиш в залі поруч з музикантами.





Когось цікавлять технічні деталі – пишіть, проконсультую. Я щиро здивувався що та лампова схемотехніка досі не вилетіла з голови. Впевнений, з часом ці «пожилые» знання лише зростатимуть в ціні. Як і стара техніка.



Збираю радіолу в корпус


Під нею я колись повзав


Місце під радіолу. Зверху видно антену УКВ


В зборі


Задня панель. Колись йшла на експорт


Готово! Реставрація завершена


Радіолі лише п'ятдесят років. По історичним міркам це ніщо. Але для електроніки це кілька епох. Лампи, транзистори, бабіни, компакт –диски, iPod-и та смартфони. Радію що їх все ще можна під'єднати до старого доброго лампового підсилювача. Чого вже не скажеш про чорно-білі телевізори :(



Це покоління не знає що таке лампові приймачі
Дігери всіх країн єднайтеся!

YserL

Якщо комусь цікава радіола Victoria 003-stereo. Колись натрапляв на номерні станції, де була передача цифрових кодів, а також було чути радіотелефони. Без підсилювача, тільки лінійний вихід. І фішка феромагнітна поворотна антена. Колись купив дядя, і його слухав.

Не ламповий, зараз хіба слухати укв (сподіваюся скоро станції перестануть транслювати :).

Dexter

Уууу, дякую за туторіал)
Недавно до мене приїхала радіолка "Кантата 204", на разі працює тільки радейко)


Так-як маю парочку платівок - вирішив відновити цей апарат, але поки руки не дійшли дальше заміни запобіжників.


Вигляд з середини =)


Dexter

Таки получилося відновити роботу, звук приємний, публіка задоволена  ;D


267 Гості, 0 Користувачів