Похід на виживання

Автор onyx, 22.08.2010 01:00:27

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Parsifal

Аж так щоб великий досвід то нема, але досвід спання під відкритим небом деякий є. Самий екстремальний то був чотириденний похід по Карпатам в кінці вересня, ми розраховували на два дні, і їжі було на 2 дні, прийшлось збирати гриби і дикі яблука. З мінімумом спорядження, (палатка в нас була, але толку з неї ніякої бо каріматів не було і приходилось палити здоровенний вогонь цілу ніч щоб не замерзнути) мінімумом людей (двоє нас було, я і кум), проти вовків і ведмедів в нас була одна сокира і один ніж  ;D  і взагалі то досить цікава історія, але мабуть треба нову тему починати.
Ось фото https://picasaweb.google.com/rmarkophoto/Karpaty?feat=directlink
В мене є знайомі які на Говерлу зимою ходили, і на Кавказ їздили, ото виживання, мені до них ще далеко.

Parsifal

Цитата: Lesyk від 11.04.2011 21:24:40
практичного досвіду не маю, лише читав.і з розрахунку на те шо зараз в лісі "голяк" - виживання там буде справді важким, сумніваюсь шо буде ше якісь можливості бавитися у сюжет і т.д.
хоча це лише моє імхо.
Осінню є гриби, ягоди, горіхи і всяке таке, а весною дійсно важко знайти щось їстівне. Треба чекати перших бруньок, і коли з'являться кульбаби і кропива.
А стосовно сюжету... можна зняти серію відеороликів що робити у разі аварії на на умовній АЕС. І не обов'язково в лісі, як декорації чудово підійдуть об'єкти які описані на цьому форумі. І викласти на ютубі чи в контакті чи де там ще, думаю, людям сподобається. Звичайно ентузіазм має бути присутній.
А вже як природа по зеленіє то можна і в ліс, корінці збирати. Печені кореневища лопуха і очерету досить смачні скажу я вам... а цикорій то взагалі як шоколадне печиво на смак  ;D

Roy

Такий похід буде цікавим, якщо у бажаючих буде потужній ентузіазм. Ну і гуртом цікавіше відравитися в похід, з попередньою підготовкою. Приблизний маршрут, вивчення теоретичної частини, яко добування їжі в певному регіоні, знання рослин, орієнтуванні в місцевості,  і т.д...
Якщо пару людей, це буде значно цікавіше ніж одному.
Meine Ehre heißt Treue

linuxoid

Головне, вполювати місцевий делікатес - саламандру)))
На мою думку, для подібних походів група повинна мати гіда. Інколи можна і в трьох знайомих соснах заблукати, що вже казати про гори..

Alter

Як на мене ,то є смисл спочатку зробити "пробнік" десь в більш м"якших умовах. Можна вважати себе хоть Рембо ,хоть Термінатором, а як кишку скрутить від голоду в баранячий ріг, то може все начитане з голови геть повилітати. Можна організувати щось на 2-3 дні, з мінімумом необхідного, і десь поближче. То для початку.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Ростислав

Можна. Давайте подумаємо тоді що буде тим "пробнікок". Прожити 3 дні в якомусь лісі з запасом харчів на 1 день і не виходити на цивілізацію ? :)

swordlord

Шановні, обома руками ЗА!
Пропоную наступний сценарій "дійства" :
1) Вигляд реаліті шоу, тільки дійсно тру, бо Бер Грілз трохи прибріхує.
2) Учасники їдуть у місце Х у закритому кузові.
3) Попередньо підготовується місце висадки.
4) У Львові всі охочі проходять мед.огляд + повна перевірка речей, що вони везуть. Також можна буде взяти лише певні речі, скажімо буде заборонено мати при собі карту, ГПС, компас, можливо навіть і сірники, сухий спирт, спирт  ;D.
5) Побудова житла. Бо палаткове містечко буде схоже не на виживання, а на банальне голодування.
6) Впродовж 3 днів учасникам будуть підкидатись: потрібні для виживання предмети, які спочатку були заборонені, або вилучені від них, а також корисні записки з порадами і інформацією.
7) Ну і звичайно це все дійство потрібно зняти для нащадків.
Si vis pacem, para bellum.

Alter

  Оце вже ближче до суті. Я лише б замінив пункт з підкиданням речей на їх видачу спочатку, але в обмеженій кількості.
   Ну і саме цікаве питання: Що має бути в дефолтному спорядженні? Дійсно, якщо набрати всього зразу, крім хавчика, то це не виживання, а прогодовування. Чомусь в наборі ножа виживання нема трьохлітрової банки тушонки. Так що танцювати напевно треба буде десь із таких умомв. Обмеження на одежу думаю ставити непотрібно, так як то зажорстоко трохи бігати в спортивках і футболці хз де і коли.
   Давайте складем список дефолтних речей і початкових умов, а там далі і народ можна буде починати збирати.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Bigdan

Цитата: swordlord від 12.04.2011 11:15:34
Шановні, обома руками ЗА!
Пропоную наступний сценарій "дійства" :
1) Вигляд реаліті шоу, тільки дійсно тру, бо Бер Грілз трохи прибріхує.
2) Учасники їдуть у місце Х у закритому кузові.
3) Попередньо підготовується місце висадки.
4) У Львові всі охочі проходять мед.огляд + повна перевірка речей, що вони везуть. Також можна буде взяти лише певні речі, скажімо буде заборонено мати при собі карту, ГПС, компас, можливо навіть і сірники, сухий спирт, спирт  ;D.
5) Побудова житла. Бо палаткове містечко буде схоже не на виживання, а на банальне голодування.
6) Впродовж 3 днів учасникам будуть підкидатись: потрібні для виживання предмети, які спочатку були заборонені, або вилучені від них, а також корисні записки з порадами і інформацією.
7) Ну і звичайно це все дійство потрібно зняти для нащадків.

на шо так ускладнювати. просто всі бажаючі виходять на різних зупинках раховоза чи тому подібного і зустрічаються в певний час за день другий на домовленому місці горі чи тому подібне

linuxoid

Можна й переплюнути Беара. Висадку кандидата на виживання провести в зашитому мішку від картоплі методом скидання з вертольота або іншого авіатранспорту (в тому числі реактивного) в заздалегіть невідому місцевість з мінімумом припасів. Беар в цьому випадку буде виглядати піонером, котрий крає в "зірницю", так як основна відмінність буде в наявності відсутноті парашуту та мішку від кртохлі, з котрого виживаючому потрібно буде ще вибратись, особливо це буде цікаво якщо посадка відбудеться на рідку поверхню. Зважаючи на безмежну кількість бажаючих взяти участь я, щедро, знімаю свою кандидатуру на користь кого іншого.

onyx

Пропоную такий набір, ніж, коробка сірників, можливо ще шматок поліетилену 2*2. Думаю сидіти на одному місці не тру, треба щоб головна задача була пройти маршрут, наприклад висадитись в чорному лісі біля ЗКП а задача дійти, по джунглях, до «Барсу».

Parsifal

Цитувати
на шо так ускладнювати. просто всі бажаючі виходять на різних зупинках раховоза чи тому подібного і зустрічаються в певний час за день другий на домовленому місці горі чи тому подібне
Оце думаю може бути цікаво, якщо кожен буде сам і з відеокамерою але без їжі і без палатки, буде вести відео щоденник, а потім змонтувати в один фільм хто що робив в один той самий час і як всі зустрілись.

AHD

Це все звичайно круто виглядає, але щось підказує, що до діла це не дойде, або ж в мінімальній інтерпретації...

А щодо самого виживання, якшо зара проводити, то ну нафіг, сам був на добовому "виживанні" ;D ;D в середині серпня, ну скажу, шо навіть за сприятливих оставин не було круто  (може тому шо ночували на самому хребт :)і)
Режим харчування порушувати не можна

Parsifal

Можна почати з того що йти на 2-3 дня без продуктів і палатки і пробувати добувати підножний корм, зажарити його і зїсти. Звичайно що починати треба літом.
Можна провести випробування всіх способів добування вогню і записати на відео, (2-га серія). Наші прадіди якось без сірників обходились...

swordlord

Я бачу, що треба зробити пробну вилазку в кількості 2-3 людей + оператор і фотограф.
Почнем з досвідчених. Термін 1 - 1.5 діб.
І так, значить хто має бажання, здоровя та час зголошуйтесь.
Я б хотів перевірити свої можливості.
Si vis pacem, para bellum.

Alter

Цитата: swordlord від 12.04.2011 18:12:50
Почнем з досвідчених.
Цікаво, а що тоді решті робити? Хоча дійсно, коли дійде до діла, людей, дійсно готових піти, буде набагато менше. І нафіга літа чекати? Чи може ще і надувний басейн із собою таскати, же би зручно? То називається "ВИЖИВАНННЯ". Ну або хоч його подоба. Доречі, можна зробити все простіше і без реактивних літаків. Вибираєм маршрут зі Львова якоюсь електричкою через малонаселені райончики (а-ля ліс і т.д.), відїжджаємо на енну кількість кілометрів, берем курс, перпендикулярно колії, а далі по обставинам. За кінцеву точку можна поставити як той же самий Львів, так і якийсь Горб.
Нема нічого більш вічного за те, що обмотане синьою ізолентою.

Ростислав

В "пробному виживанні" мені найбільш цікаві такі питання як самостійне добування і приготування їжі, добування вогню, добування води (з роси наприклад і т.д.), будівля укриття від вітру, дощу. Щодо обмежень з одягу, то я категорично проти цього, і думаю, ті хто не раз ночував в Карпатах навіть в кінці серпня або восени, в цьому мене підтримують.

swordlord

Значиться так:
В пробний похід підуть лише здорові, витривалі і досвідчені.
Як то кажуть: в бой идут одни старики.



Пропоную протестити всі можливі і рекомендовані варіанти розпалу вогню без спецзасобів і добування їжі, які тільки можна знайти в інтернеті.
Також пропоную провести підготовку укриття. В інтернеті багато варіантів.
Все фільмуємо і робимо висновки.

Місце для проведення тестування можу запропонувати.


Якщо це пробне виживання пройде успішно проведемо виживання для охочих.


Si vis pacem, para bellum.

Roy

Можна писати слове не "пробне", а просто слово виживання. Тільки просто полегшити завдання, бо починати завжди з чогось треба, щоб розвивати свої можливості. Місце виживання можна обрати й у карпатах. Зі спорядження - хороший ніж, зручний теплий одяг, фляга з водою, пачка сірників або кресало, цупка клейонка/карімат, рогатка(для полювання на птиць, і якщо наявне перебуванняв глуші, то петарди, а також, що найголовніше - багаж знань :). Знань по флорі та по фауні, що можна істи, і що не можна. Все.
Такий сценарій мене найбільше цікавить, з акцентуванням на добування іжі у карпатському лісі серед рослинності, та деяких тварин (наприклад жаб :) )
На початок - термін перебування 1,5 доби - дві.
Оскільки захоплюємося Медведом Грізлі, не слід забувати що такі передачі це в основному шоу. Є там виживання, є несподіванки але завджи є група підтримки.
В нашому випадку теж варто так застрахуватись, зокрема аптечкою з усім необхідним приладдям, про всяк випадок.
Meine Ehre heißt Treue

swordlord

Ройко, Карпати то якраз вже не пробне.
Пропоную біля Львова замурдувати пару жаб підсмажити на дровеняках, зафільмувати то, на наступний день вилізти з шалашу, поснідати личинками хрущів і прибути додому і навернути баняк борщу  ;D
Si vis pacem, para bellum.

292 Гості, 0 Користувачів