Автор Тема: Військовий аеродром в Карпатах - Івано-Франківськ-16  (Прочитано 102842 рази)

1 гість дивиться цю тему.

Dima_Bear

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 90
  • Стать: Чоловіча
  • Ще вчора сьогодні було завтра.
    • Перегляд профілю
Re: Військовий аеродром в Карпатах (Чутки)
« Відповідь #100 : 21.09.2011 17:10:07 »
Вікімапя розкрила карти, навіть є фото з-за колючки і непоганий опис частини.
http://wikimapia.org/#lat=48.5174003&lon=24.5810509&z=13&l=37&m=b

грунтовна стаття В газеті "УМ"
http://umoloda.kiev.ua/number/659/291/23944

Оригінал статті на російській, де правда ще згадується якийсь ще нерозсекречений "ОБЄКТ 515", що по теоріїї знаходиться десь недалеко, цікаво що за обєкт?!
http://pioneer-club.org.ua/publ/obekt_quot_515_quot_ivano_frankovsk_16_arsenal_12_upravlenija_gumo_ili_eshhe_odin_podzemnyj_aehrodrom/1-1-0-67

Раніше існувала під кодовою назвою  Івоно-Франківськ-16
є навіть сайт:
http://frankovsk.clan.su/

Сторінка дівчини що там жила: (+фото)
http://nestea-16.livejournal.com/5930.html

Правда нова версія сайту непрацює,
на сайті зліва, в розділі Друзі, ще кілька таких самих секретних баз-містечок по всьому колишньому СССР.
Розшарити F VK G+

Dima_Bear

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 90
    • Перегляд профілю
« Відповідь #101 : 21.09.2011 17:14:55 »
Одне фото чого варте:
за словами очевидця перед вами підземні сховища

Розшарити F VK G+

Mike

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 54
    • Перегляд профілю
    • Карта маршруток Львова
« Відповідь #102 : 21.09.2011 18:33:09 »
Був там років 5 тому. Ніякого аеропорту/літаків там немає, є вертольоти. Частина спеціалізується на ракетах.

По самій частині не гуляв, вилізли на сосну на горі і роздивлялися то все у бінокль. Хоча там усе було так-сяк огорожене, проникнути на територію було цілком реально. Проте спускатись не варто, народу там живе небагато, чужих майже немає, впевнений, що жителі знають усіх в лице і ймовірність попалитися зашкалює.

Військовий об'єкт з аеропортом, наскільки знаю, планувався поблицу гори Апецька, недалеко від уже наявного вертолітного заводу в смт Дубове. Будівництво почалося з чудової асфальтованої дороги на гору. На цьому ж й завершилось.
Розшарити F VK G+

Dima_Bear

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 90
    • Перегляд профілю
« Відповідь #103 : 21.09.2011 19:13:53 »
На території вище описаного мною об’єкта літаки в свій час були,(аеродрому не було але робили для конспіраціїї під нього)

ось фото тих хто там служив 1987-1989:

Цитата одного з них:
"...в конце 80-х годов на территории части было три самолёта. один на постаменте миг-21 и два пустых корпуса су-7 или су-9 стояло в тех зоне на шестом посту над вторым кпп. в этих сушках часто спали часовые кабины были почти целые. они даже полевой кабель от телефона туда провели днём убирали а ночью ставили на место."

Гадаю в найближчі років 10 можна туди збиратися на вилаз, більше даний обєкт як військовий і закритий не протягне, по-моєму його чекає та сама доля що і "Феодосія-13"
Розшарити F VK G+

Mike

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 54
    • Перегляд профілю
    • Карта маршруток Львова
« Відповідь #104 : 21.09.2011 19:40:39 »
Yt Не думаю, що частина там розвалиться, вона доволі вдало перепрофілювалася. Армія ж в України, хоч якась, та буде завжди. З гір можна то все непогано оглянути й зараз.
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1471
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #105 : 21.09.2011 20:01:17 »
Ось так, карти розкрито, завісу таємничості знято  :). Дякую за цікавий і корисний матеріал. +
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Dima_Bear

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 90
    • Перегляд профілю
« Відповідь #106 : 21.09.2011 23:04:37 »
    Вся інформація що знайшов про описаний вище об’єкт говорить, що та база і маскувалася для умовного ворога під аеродром, подейкують, що час від часу туди присилали військові літаки дальньої авіації типу Ту-22, і взмивали над самою базою, один чи інший бік.
    Ще говорять(ті хто там служив і працював на Ж\Д ділянці, що у них був перелік годин обльоту ворожих супутників над ними, щоб в той час не здійснювати завантаження - розвантаження боєголовок, про це нагадують зараз лише таблички "РАБОТАТЬ ПО КОМАНДЕ!" до того ж  сьогодні коли шукав матеріали десь читав що після вивезення ядерної зброї туди перевезли майно ВВС, (ракети і боєголовки напевно), ну але точно не літаки.

Як Ти собі уявляєш Військовий аеродром з місцями для стоянки та злітно-посадковою смугою видовбаний в скалі не "Мего-карколомною спорудою"!?!?, це ж по логіці яка територія повинна бути обтягнута рядами колючки і наземними кпп, адже на поверхні повинні біти як мінімум дорога і входи для підвозу палива, численні ВШ та багато ін...

Я думаю що більшість з наведених чуток  таки спростовано, про що говорять знімки, і свідчення людей що там служили!!!
Розшарити F VK G+

GreenLION

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 35
  • Карпатист!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #107 : 21.09.2011 23:58:12 »
  Прошу вказати конкретне місце розташування ракетних шахт в Делятині. Чітко, на мапі. GreenLION все гарно написав, ось тут. Не зрозуміло лише те, що Пан GreenLION мав наувазі під "там зберігались ракети середньої і дальньої дистанції" - прошу уточнень від аффтора. Складається враження, що хтось не читав попередніх дописів у цій темі. Зокрема це, ше ось це та взагалі про І-Ф-16.

Точного місця на карті мабуть не покажу, бо не маю ідеальної пам*яті і достатньо точної сучасної карти. Місце буде знову ж таки приблизне. Але як видно з попередніх дописів, дехто з форумчан був на даному об*єкті, варто запитати в них. База та ж, зокрема впізнаються фото з гори і літак на тримачі, про який мені розказували. Джерело всієї інфи, яку я написав у даній темі: розповіді місцевих та знайомого, тато якого служив на об*єкті. На власні очі бачив лише будинки згори. Про ракети середньої та дальньої дистанції + боєголовки написав як мені і розказували (розповіді людини, що там служила з других вуст, мабуть, надійне джерело), конкретики не знаю. Вищезгаданий знайомий з татом був на базі цього літа, попрошу дозвіл на виставлення свіжих фото (якщо вони є) і поцікавлюсь деякі невідомі нам конкретні факти.
   Так, пане inkognito, я дійсно читав не всі дописи в даній темі - визнаю помилку. Та, як мені здається, я не погано узагальнив попередні дописи + їх підтвердив, про що писав пан Lesyk.
Розшарити F VK G+
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #108 : 22.09.2011 00:14:10 »
Цитувати
Точного місця на карті мабуть не покажу, бо не маю ідеальної пам*яті і достатньо точної сучасної карти. Місце буде знову ж таки приблизне. Але як видно з попередніх дописів, дехто з форумчан був на даному об*єкті, варто запитати в них. База та ж, зокрема впізнаються фото з гори і літак на тримачі, про який мені розказували. Джерело всієї інфи, яку я написав у даній темі: розповіді місцевих та знайомого, тато якого служив на об*єкті. На власні очі бачив лише будинки згори. Про ракети середньої та дальньої дистанції + боєголовки написав як мені і розказували (розповіді людини, що там служила з других вуст, мабуть, надійне джерело), конкретики не знаю. Вищезгаданий знайомий з татом був на базі цього літа, попрошу дозвіл на виставлення свіжих фото (якщо вони є) і поцікавлюсь деякі невідомі нам конкретні факти.
   Так, пане inkognito, я дійсно читав не всі дописи в даній темі - визнаю помилку. Та, як мені здається, я не погано узагальнив попередні дописи + їх підтвердив, про що писав пан Lesyk.
   Цілком із Вами згоден, хотілось лише зрозуміти те, що малось на увазі під "ракети середньої та дальньої дистанції". Якщо почитаємо про Йвано-Франкіуськ-16, так моцно та довго, то можемо прийти до висновку:
   1) І-Ф-16 обслуговував боєголівки рокет за часу СССР. Аналохічно було в Балаклаві здається і десь під Києвом;
   2) Коли зброю продали за копійки передали в москаляндію, І-Ф-16 ІМХО перетворили на склад боєприпасів, в т.ч ракет середньої та дальної дистанції(літаки, ПВО тощо). Але тут мова не йде про балістичні ракети із ядерним(термоядерними) боєголівками. Погляньте вище на фото Dima_Ber де хлопаки гасять траву, котра повільно тліючи підбирається до входу в бункер(чи до якоїсь умовної межі безпеки) - на ядерному об'єкті такого у принципі бути не могло.

Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Dima_Bear

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 90
    • Перегляд профілю
« Відповідь #109 : 22.09.2011 00:28:35 »
Про вище згадане "під Києвом" Називається "Макарів -1" (Якщо не помиляюсь)
Макарів-1
Cтаття, троха бідова.Але в них справи, як на мене, кращі ніж в того про яке дискотували ми. (Думка суб’єктивна)
Розшарити F VK G+

yaroslav21

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
« Відповідь #110 : 22.09.2011 01:16:17 »
Колись давно будичи в Микуличині,зраня десь о шестій годині,яяяяк шось два рази бебехнуло жи шиби задзвеніли і я навернувсі з пустелі дупов додолу...був з кубітою,то виказувати себе жи я сі троха перепудив,не мав на то права. :)Не спалоси,то я си зафайкував і пішов до господні на рузвєдку,баба була ше та конспіраторша,ше тої закалки,ше з тих часів,ше як я певно попід п"єц ходив сикати,а до кота казав"вуйку підсуньсі",дуже довго мучиласі,бекала,тиснуласі,але так як зранє не було білше з ким язика почесати,короче "прєдатєльніца" розкололась і повіла жи туткай в горах є аеродром де гора сі відкриває і розмаїті вуєнні самольоти і воропляни вистрілюються спеціяльнов катапультов, і жи то нинська два рази бебехноло(коли травмував си дупу),жи то полетіло два секретних воєнних самольоти. Як заходют на посадку казала жи не знає,але казала шо вертаютси на базу вночі,бо дуже високосекретно там всьо!Спитавсі ше теї цьотки чи то часом не вона ті самольти запускає,може має тоту кнопку,бо звідки вона так всьо знає,а вона мене з питала чия часом не з "тих",жи всьо так сі випитує,і казали жи більше мені ніц не повіст якби навіть зараз ту її гвалтував тоби терпіла і мовчала.Казав старій клізмі, най би ся ліпше пішла і головов би гепнуласи до стодоли чим ті дурниці молоти - як небіжка ногами.Надворі було троха пасмурно і посмерджувало бензинов,кози мовчали і невидко  було бджіл,тіко тихо шелестіла на городі кукуруза і в голові промайнуло жи то всьо чиста прауда.
 З повагою,
Ваш Ярко
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Погоджуюся шо тема про аеродром в карпатах закрита. :) Тому троха перейменував тему. Дякую всім за участь в обговоренні і цікаву інформацію!
Розшарити F VK G+
курча

onyx

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 303
  • Freedom! Forever!
    • Перегляд профілю
Ще одна стаття по темі http://na.mil.gov.ua/number/4828/1828.htm
Розшарити F VK G+
Я ЗНАЮ КУНГ-ФУ-Ууу!

SerXio

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 5
    • Перегляд профілю
Почитал эту ветвь и хочу немного обговорить техническую сторону дела, а потом то, что сам слышал.
Сделать так чтоб самолёт взлетал с горы (пещеры) не так и трудно: истребители можно осностить пороховыми ускорителями или сделать катопульты, как на америконских авианосцах. Су-33(Су-27 переделаный в палубный истребитель), Миг-29К и Су-25УТГ (палубные варианты соответствующих самолётов) вообще взлетают с авианосца без катопульт с трамплина где-то за 150 м. Так что сильно глубокую пещеру рыть не надо. Ну а посадка, спросите вы? А зачем ему туда содиться? Рядом есть нормальные аэродромы. Тут важен эффект неожиданности. Взлетел, там где не ждали, вышел на цель, отработал, а дальше скрываться нет смысла, можно и на простой аэродром вернуться.
Я люблю на беговых лыжах бегать и по.тому частенько езжу в Тысовець. Как-то раз, опоздав на автобус, меня подвёз один из местных жителей и он мне сказал, что там у них есть аэродром секретный в земле. Сказал, что там до сих пор самолёты стоЯт, со времён СССР. Показал дорогу: это поворот направо с трассы, сразу перед поворотом на Тысовец, если ехать со Львова. А куда там дальше - не сказал.
Моё мнение, что всё это байки, и что нет, конечно же там никакого аэродрома. Но Союз никогда не жалел средства на военные проэкты, кто его знает, что там могли вырыть...
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Почитал эту ветвь и хочу немного обговорить техническую сторону дела...

А правила форуму почитати при реєстрації? Закон про регіональні мови на наш форум не поширюється. Тому, будь-ласка, на Українській. В тому числі переклади свої два попередні пости.
Розшарити F VK G+
курча

Nikod

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 3
    • Перегляд профілю
Розшарити F VK G+

Німецький-бетонний-турист

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 6
  • GSWG
    • Перегляд профілю
    • http://www.orte-der-geschichte.de/
Розшарити F VK G+
Я використовую автоматичне програму переведення.