Автор Тема: Військовий аеродром в Карпатах - Івано-Франківськ-16  (Прочитано 102844 рази)

1 гість дивиться цю тему.

solodkas

• Свої
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 12
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
Re: Військовий аеродром в Карпатах (Чутки)
« Відповідь #41 : 21.09.2009 17:24:23 »
Дякую за Інфу. Про Франківськ-16 вже колись давно писалося тут В статті, на жаль, нема ні слова про підземний аеродром.
Розшарити F VK G+
курча

Feliks

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
  • Щось буде інакше і бути не може
    • Перегляд профілю
    • Mplus
« Відповідь #42 : 25.09.2009 21:39:38 »
Якось мені друг росповідав про плани оборони Радянського союзу від нападу "ворогів" як казали на НАТО. Ідея така, що в горах(Карпатах) будувався величезний аеродром, там розташовувались частини десанту. У разі чого, за 15 хвилин все знімалось і летіло у буд'який куточок Європи. Чи побудували, чи ні не знаю, тай друг теж не знав. Якщоб з'їздити туда, або на мапу подивитись тре, може щось хтось побачить стратегічним своїм поглядом
Розшарити F VK G+
Жити - значить відчувати і мислити, страждати і радіти. Будь-яке інше життя - смерть

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #43 : 25.09.2009 22:35:25 »
   Може так, а може й ні...був би я Головнокомандуючим при живій стратегічній ядерній зброї із балістичною доставкою - подумав би, нафіг там мені якийсь десант? він пішки туди зайде непотіючи за розумний час (а заодно не попаде під дію первинних, найбільш активних радіоактивних продуктів котрі утворились внаслідок вибуху).
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Feliks

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 0
  • Щось буде інакше і бути не може
    • Перегляд профілю
    • Mplus
« Відповідь #44 : 27.09.2009 14:23:56 »
Так, але бомби і ракети полетіли би у держави з великою магутністю(ракетне озброєння ядерне), а наприклад в Англію швиденько бац. По сво'їм бити ж натовці не будуть. Я не стратег, але виглядає більш-менш розумно
Розшарити F VK G+
Жити - значить відчувати і мислити, страждати і радіти. Будь-яке інше життя - смерть

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #45 : 27.09.2009 14:35:19 »
  ну Англії є своя ядерна зброя, так шо бацнути так її легко не вийде, у хФранції здається також. Бази НАТО із ядерними боєголівками як мінімум в Італії та Німеччині  :) Я властиво міркував про роль десанту ядерній війні? Десант призначений для швидких та рішучих дій по захопленню певних об'єктів, що із них залишиться після ракетно-ядерного удару?
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Andriy

• Гість
« Відповідь #46 : 18.11.2009 16:38:40 »
Вітання.
На об'єктах, координати яких ви покидали, я був. Що цікаво - тільки десь за місяць до того. Знав би - відповів вам )) звіт скоро буде.
Стосовно аеродрому, то на одному з російських форумів було таке повідомлення:
Цитувати
Кстати,в горах,за г.Надворная,есть огромные пещеры где во славные времена Союза,находились самолёты-перехватчики.Там был в. городок со школой от г.Москва.
(дядько авторитетний, багато іншого цікавого і корисного розказав)
Я, шукаючи цей аеродром чого тільки не познаходив і не повідвідував )) а от цей аеродром знайти не можу.

Згідно того, що він згадує Надвірну і російську школу, мова йде про об'єкт 12 Управління МО СРСР - Івано-Франківськ-16. Але найцікавішого в ІФ-16 якраз з Гугл Ерса не видно - низька якість :( Це має бути мегажирне місце, на вконтактє є фотки, з яких зносить дах: http://vkontakte.ru/photos.php?gid=705504 але там досі КПП і не впускають.

Вся ця територія з Гугл Ерса практично невидима, тому або шукати самому, або замовляти в приватному порядку картинку з супутника, або чекати...
Розшарити F VK G+

solodkas

• Свої
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 12
    • Перегляд профілю
« Відповідь #47 : 18.11.2009 19:42:45 »
В юності провів багато часу  відпочиваючи недалеко від тих місць. Низько літаючі літаки бачив нераз. На той час зона була під пильною увагою влади , тому перелізати через колючий дріт , яким вона була відгороджена навіть не намагались. 
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #48 : 18.11.2009 20:19:43 »
Дякую за обидва пости. В Карпатах я теж багато де був і з високою ймовірністю може сказати: якшо десь і є - то саме в цій, ще діючій частині. І це вже є добре, бо сам факт існування обєкту є підтверджений. А роздобути фото - питання часу і везіння.
Розшарити F VK G+
курча

Andriy

• Гість
« Відповідь #49 : 18.11.2009 20:28:50 »
Треба продумати як туди добратись минуючи КПП, але з іншої сторони я доступних доріг по жодному атласу не знайшов. Якщо будете збиратись - кличте і мене! :D
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1471
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #50 : 18.11.2009 20:36:02 »
Справді цінна інфа, пролила  трохи на то світла. З часом можна організувати похід туди, для початку обійти зону по периметру огорожі.
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

explorer

• Адміністратор
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 244
    • Перегляд профілю
    • explorer
« Відповідь #51 : 18.11.2009 21:20:03 »
Про ІФ-16 вже є окрема тема, де є лінк на сайт містечка з фотографіями і решта інформації по якій можна гуглити і гуглити. То фактично частина Делятина. На вікімапії навіть намальовано де саме цікаве. Аеродром там - звучить м"ягко кажучи бредово :)
http://explorer.lviv.ua/forum/index.php/topic,244.0.html

зараз це в/ч А 1807 яка по ідеї обслуговує підземні артсклади.
http://wikimapia.org/#lat=48.5177983&lon=24.5777464&z=16&l=0&m=s&v=9

трохи коментарів:
Цитувати
колишня московська СШ № 826 тепер делятинська загальноосвітня школа №3
\\\
Бывший арсенал ядерных боезарядов.
Хранение, обслуживание и поставка боеголовок в ракетные части 44 РД и З7 РД,
тактические и оперативные заряды, ядерные бомбы бомбардировочной авиации, а также
ядерные артиллерийские снаряды.
\\\
В советское время подземный 136-й Центр обеспечения ракетами и боеприпасами.
\\\
Это подземное хранилище элементов стратегического оружия. Сейчс, видимо, обычный подземный артсклад
Розшарити F VK G+

inkognito

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 494
  • <--Невсеремось!-->
    • Перегляд профілю
    • /dev/null
« Відповідь #52 : 18.11.2009 21:22:34 »
  також дуже дякую за змістовні пости! Мацав нинька те місце SAS.Планетою, усюди від різних джерел пусто, найякісніші фото в Гугла однозначно. А у нього дійсно видно тільки одне військове містечко, по чому різко (як би я сказав нетипово навіть) картинка обривається. Не думаю, що наші спецслужби мають якийсь вплив у даній сфері (було б глупо так думати), тим не меньше деталізована картинка відсутня із будь яких джерел в SAS
Розшарити F VK G+
Resistance is futile

Andriy

• Гість
« Відповідь #53 : 19.11.2009 09:39:28 »
Наші спецслужби до того не мають жоднісінького відношення. Навіть контррозвідка пентагону дуже (дуже!) рідко користується натисканнями в болючі місця гугла.
Та й захищати там фактично нема чого: склади і супутня інфраструктура там 100% чітко під ядерні голови, яких в нас нема і в найближчі десятиліття точно навіть не планується. Підозрюю, об'єкт підтримують тільки через його чудове збереження і досі високу функціональність обладнання (думаю, там системи кондиціонування і вентиляції досі працюють шикарно), так, на всякий пожарний, може для яких важливих цілей і згодиться в майбутньому, рука не піднімається це все просто покинути на розтерзання місцевих.
Аеродром (якщо він все ж існує) теж не відповідає нашій оборонній доктрині, і потім - ви ж знаєте який наліт в наших льотчиків, там половина "посадок" була би носом в скали ;D Але я все-таки схиляюсь що його не існує - самі бачите, в нас абсолютно всі секретні об'єкти розсекречуються, навіть якщо вони ще діючі, туди водять журналістів. Після розвалу, спецслужби спеціально відкривають всі об'єкти міноборони СРСР на нашій території, щоб показати скільки туди було вгатано грошей і якою войовничою імперією був Союз. Так що на підземний аеродром, чи навіть масковану злітну смугу я б особливо (на жаль) не надіявся - 99% що це місцевий фольклор.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #54 : 26.11.2009 21:21:13 »
Щойно говорив з одним чоловіком родом з Делятина. Живе у Львові, заїхав до мене по Лижні шкари. Ну я й не пропустив нагоди всьо випитати.

Як я спитався за аеродром відповів без здивування "а, було". Каже шо навіть бачив як звідти літаки взлітають. Було враження ніби їх вистрілювали катапультою. Ше рік тому всьо було відкрито. Можна було пройти пофотографувати. Він тудою ходив на г.Синячка, куда вела бетонка. Каже шо бачив ті величезні ангари в самій горі. Зараз обнесли колючим дротом, є охорона. Приходиться обходити. Думаю піти просто на гору і звідти всьо гарно пофоткати :) Подивитися шо там за обєкт, плюс гарно відпочити. Тоді, сподіваюся, стане троха ясніше шо там і до чого.

Чоловік старший, поважний інженер, давно знайомий. Видумувати не став би.
Розшарити F VK G+
курча

solodkas

• Свої
  • Новачок
  • *
  • Рейтинг 12
    • Перегляд профілю
« Відповідь #55 : 26.11.2009 22:20:52 »
Був глухий вистріл, а потім появлявся літак, бачив  сам. Цікаво було б побачити що воно таке .
Розшарити F VK G+

YserL

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 496
    • Перегляд профілю
« Відповідь #56 : 26.11.2009 22:44:06 »
Цікаво чи літаки можна запускати піропатроном? Хоча ймовірно що така система як на авіаносцю: розгін турбіни, а тотім відстиковка від майданчика.
Розшарити F VK G+

Romchick

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 219
    • Перегляд профілю
« Відповідь #57 : 26.11.2009 23:29:57 »
Був глухий вистріл, а потім появлявся літак, бачив  сам. Цікаво було б побачити що воно таке .
Хмм.. А звідки появлявся літак? Діло в тому, що десь в тих районах є військова авіабаза, де базуються в основному МіГ-29. І в горах в Франківській області часто чути глухий вистріл, а всього-то-навсього літак проходить звуковий бар'єр.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #58 : 27.11.2009 08:39:12 »
Шо тут гадати: виберуся в ті райони і всьо розвідаю. На випадок неговірких охороніцв слід запастися штативом і фотіком з хорошим телезумом. Тоді, сопдіваюся, питання буде закрито.
Розшарити F VK G+
курча

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1471
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #59 : 27.11.2009 11:30:39 »
Що ж, поки нема снігу та листя на деревах можна туди навідатися.
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue