Автор Тема: Військовий аеродром в Карпатах - Івано-Франківськ-16  (Прочитано 102848 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Yuriy

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Стать: Чоловіча
  • Rider
    • Перегляд профілю
Re: Військовий аеродром в Карпатах (Чутки)
« Відповідь #60 : 27.11.2009 18:49:57 »
Я знаю тіко дві серйозні авіабаз у Франківській обл. Це сам Франківськ там як раз базуються МІГ-29 (Доречі в них не стандартні розпізнавальні знаки. Не такі як прийняті по всій країні, по крайній мірі на 100% знаю шо такий один полк там є). І ще є під Коломиєю, що там не знаю.
Розшарити F VK G+
Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини

ADVENTURE

Romchick

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 219
    • Перегляд профілю
« Відповідь #61 : 03.01.2010 23:05:24 »
За зовсім непідтвердженими даними цей аеродром знаходився десь недалеко від сіл Нежухів - Завадів Стрийського району Львівської області. Хоча які там на три букви гори? Але люди які про нього розказували билися п'яткою в груди, що він там є.
Розшарити F VK G+

goom

• Свої
  • Досвідчений
  • *
  • Рейтинг 87
    • Перегляд профілю
« Відповідь #62 : 03.01.2010 23:16:38 »
Нежухів-Завадів Львівської області, це не то, аеродром поблизу м.Стрий про ньго є окрема тема.
Розшарити F VK G+

Romchick

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 219
    • Перегляд профілю
« Відповідь #63 : 03.01.2010 23:29:18 »
Як мені розказували, це не той, аеродром, який єдиний в Україні правильно розташований відносно вітрів і тумну, в якого єдина відповідна злітно-посадочна смуга, яка може приймати ВСІ літаки, які є на сьогоднішній час і з якого зараз функціонує тільки баня. А про той, в якому злітно-посадочна смуга була в середині гори (пагорба). Але стопяцот раз повторюю, про нього мені розповідали люди, яким вірити на 100% немає НІЯКИХ підстав.
Розшарити F VK G+

G-H

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 18
    • Перегляд профілю
« Відповідь #64 : 20.01.2010 15:18:30 »
   Я теж чув про цій аеродром.
Але максимум, що могло бути прихованим під землею, так це ангари для зберіганя літаків.
Злітна смуга не може бути розташована під землею.

Якщо б такий аеродром  існував, то скоріше за все, літаки з нього злітали б з допомогою катапульти, як на авіаносцях.
Але залишається ще одне питання: як вони би поверталися на свою базу? Для цього все одно потрібна злітна смуга, хоч і коротенька (якщо припустити те, що літак гальмував за допомогою гачка, як на авіаносцях). А таку злітну смугу вже можна побачити з супутника.

Більше того. До будь якого аеродрому повинна бути дорога. Якщо така дорога буде проходити десь у безлюдній місцевості, це не може не викликати підозру у "ворогів".
   А якщо ще там розташовується і злітна смуга, то вся "таємність" цього об'єкту зникає геть.

Тому, на мій погляд, такого аеродрому там ніколи не було.
   Скоріше за все ці чутки виникли внаслідок існування біля Делятина бази "С" 12 ГУ МО СРСР.
Розшарити F VK G+
Прошу пробачення за можливи помилки, але що з "клятого москаля" можно взяти :)

G-H

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 18
    • Перегляд профілю
« Відповідь #65 : 20.01.2010 16:34:34 »
Ще раз уважно перечитав цю гілку і зрозумив, що мое припущення, яке я виказав више, підтверделось.

Зверніть увагу на ці рядки у лінку http://www.asinfo.com.ua/karpaty/kar_forum_mess.php?id=823&word=:
Цитувати
З метою найретельнішої конспірації, аби введені в оману ворожі шпигуни-супутники сприйняли військову частину за авіаційну, на видному місці спорудили постамент з радянським літаком-винищувачем.

Ось вам і відповідь!
Окремі місцеві мешканці, що бували там, або щось чули від нетверезих прапорів, бачили величезні двері у гірських склонах. Але вони не бачили жодного літака та злітної смуги. Ось так і народилася чутка про підземний аєродром.

Але підземні ангари для літаків в СРСР дійсно існували.
Ось тут згадуется про це http://www.awesta.sibirjak.ru/page-id-99-pg-26.html

А ось тут фото підземних ангарів у Швеції - http://roquefort-tln.livejournal.com/9690.html?mode=reply
Розшарити F VK G+

Andriy

• Гість
« Відповідь #66 : 20.01.2010 16:38:57 »
Невідомо ще, якою інформацією володіли автори вказаної статті (я про літак-постамент в ІФ-16), тому ми все топчемося на одному місці, поки хтось не "прочеше" територію. Сам, як і писав вище, абсолютно не вірю в чутки про такий аеродром.
Розшарити F VK G+

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #67 : 20.01.2010 16:42:35 »
Дякую. Мій очевидець, місцевий дядько шо мешкає зараз у львові власне стверджував шо бачив як звідти злітають літаки. Не буду нічого ствердужвати, планую то всьо пеервірити, сходивши туди.
Розшарити F VK G+
курча

Khimik

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 22
    • Перегляд профілю
« Відповідь #68 : 20.01.2010 17:21:07 »
Для цього все одно потрібна злітна смуга, хоч і коротенька (якщо припустити те, що літак гальмував за допомогою гачка, як на авіаносцях). А таку злітну смугу вже можна побачити з супутника.

Існують, правда, винищувачі з вертикальним зльотом-посадкою, яким місця треба не більше вертольота  8)
Розшарити F VK G+

Yuriy

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Rider
    • Перегляд профілю
« Відповідь #69 : 21.01.2010 12:13:23 »
ЯК-38 Перший радянський палубний винищувач з вертикальним взльотом і посадкою. Він призначався для оборони району патрулювання атомних підводних лодок і протикорабельних літаків та вертольотів противника, а також для ураження наводних та наземних цілей не маючих потужної ППО.
  В 1991 р. за морального та технічношо старіння були зняті з лав оборони і передані на бази зберігання.
Враховуючи, що даний літак в основному розроблявся для ВМС його базування у карпатах = 0.
Розшарити F VK G+

ADVENTURE

Bigdan

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 10
    • Перегляд профілю
« Відповідь #70 : 21.01.2010 12:50:54 »
ЯК-38 Перший радянський палубний винищувач з вертикальним взльотом і посадкою. Він призначався для оборони району патрулювання атомних підводних лодок і протикорабельних літаків та вертольотів противника, а також для ураження наводних та наземних цілей не маючих потужної ППО.
  В 1991 р. за морального та технічношо старіння були зняті з лав оборони і передані на бази зберігання.
Враховуючи, що даний літак в основному розроблявся для ВМС його базування у карпатах = 0.
так тут мова йде не про площадку для зльоту вертикально, а про смугу(тунель) яка видовбана в горі. 
Розшарити F VK G+

Yuriy

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Rider
    • Перегляд профілю
« Відповідь #71 : 21.01.2010 17:19:48 »
Пілот повинен бути супер асом, щоб "попадати" у "дирку" в горі, по друге різні літаки мають різний пробіг по смузі при зльоті та посадці. Окрім того субі тільки можна уявити шум який буде стояти у тунелі від реактивних двигунів. 
Розшарити F VK G+

ADVENTURE

Bigdan

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 10
    • Перегляд профілю
« Відповідь #72 : 21.01.2010 18:00:39 »
різниці не бачу чи літаку сідати на корабель чи в діру в горі шо тамшо там місця нема. На рахунок звуку стіни можна оббити звукаопоглинаючим матеріалом.
Розшарити F VK G+

Yuriy

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Rider
    • Перегляд профілю
« Відповідь #73 : 21.01.2010 18:49:18 »
На території сучаної Хорватії, югослави по власному проекту в 60-70 роках побудували аеродром в горах з підземним базуванням літаків МІГ-21. Скали 300 метрової товщини витримали б, що завгодно, та не витримали лише перебудови. Без особливих проблем, можна було у цих скалах розмістити до 70-ти винищувачів цього типу.
База Желява  http://www.zeljava-lybi.com/Zeljava-Fotografije_eng.html
Розшарити F VK G+

ADVENTURE

Yuriy

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 56
  • Rider
    • Перегляд профілю
« Відповідь #74 : 21.01.2010 18:50:50 »
Та навіть тут смуга іде на зовеі, а не у скалі.
Розшарити F VK G+

ADVENTURE

Golem

• Адміністратор
  • Досвідчений Дослідник
  • *
  • Рейтинг 862
  • Ein План, ein Звіт, ein Форум
    • Перегляд профілю
    • Фейкбук
« Відповідь #75 : 11.07.2010 12:15:42 »
Що ж. Спробував я подивитися на неї. Сподівався шо то якась напівзручнована-напівзакинута частина з двома синяками на вході де всьо можна роздивитися за фляшку. А дзуськи!!! На вході пристойного вигляду брама, тверезі і поголені охоронці. Військова частина А1807 міністерства оборони. Не посилають, але і не пропускають. Кажуть шо якшо мені треба в гори - нехай вибираю іншу дорогу. Через КПП час від часу проїжджають пристойного вигляду автомобілі. Тобто містечко живе і щось робить. Про його немертвість можна посудити з указу міністра про заборону відімкнення електроенергії. Також знайшов ше кілька свіжих але малоінформаційних фоток тут Місцеві, яких я пробував розпитати як пройти через частину, казали шо за першим КПП є другий, і там точно не пропустять.

Піднявся на Синячку - на жаль військову частину звідти теж не видно. Що і не дивно, інакше б військові були повними лохами, якшо всьо можна роздивитися в бінокль. Проглядається лише її малий клаптик де є великі ангари метрів 5-7 заввишки і з десь 12 дверима. Досить типова конструкція, часто зустрічається на закинутих ВЧ. Але ангари акуратні, білі, всьо закрито. Варіант спуститися з гір вниз не розглядав, бо місцеві казали шо всьо обнесено парканом. А внутрішнє чуття говорило шо паркан буде якраз атк розташований, що ніц цікавого ітак не побачиш за деревами.

На фото: 1 - поворот в Делятині. 2 - КПП, 3 - вид з гір (соррі, максимальний зум)
Розшарити F VK G+
курча

G-H

• Новачок
  • *
  • Рейтинг 18
    • Перегляд профілю
« Відповідь #76 : 14.07.2010 02:12:26 »
Наскільки мені відомо, це колишня база "С", тобто місце зберігання ядерних боеголовок.
Зараз ці сховища пристосовани для зберігання звичайних боеприпасів яки були перевезени сюди з надземніх арсеналів.
Розшарити F VK G+

AHD

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 17
  • AHDрій
    • Перегляд профілю
« Відповідь #77 : 14.07.2010 18:24:16 »
Мав нагоду недавно побувати у цій частині. Я б сказав навіть, шо то не частина, а цілий комплекс зі своїм житловим районорм, колись там ще була своя лікарня з роддомом, свій асвальтний завод, окрема залізнична гілка до Москви, і т. п.
 1 Є там і літак ;D
 2 І не всюди там можна зайти
 3 Дорога з частини до Надвірної для екстренної евакуації
Розшарити F VK G+
Режим харчування порушувати не можна

Lesyk

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 235
    • Перегляд профілю
« Відповідь #78 : 14.07.2010 21:25:48 »
ти впевнений шо це було воно?
Розшарити F VK G+

AHD

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 17
  • AHDрій
    • Перегляд профілю
« Відповідь #79 : 14.07.2010 23:06:23 »
100%! на другій хвотці Golemа зображено КПП. Якщо придивитися, то можна побачити (справа через паркан) ДОТ

Розшарити F VK G+
Режим харчування порушувати не можна