Дозиметрія

Автор slod, 17.02.2009 16:48:51

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Stinger

нарешті відчистив в кіслоті зонд до дп-5, краса вийшла, як новенький ;D

а на рахунок фольги, то там в зонді фольги немае, там розчин стронція 90 в епоксідці в заглибленні на алюиінєєвій підложці, от і все, а зверху ж знов залито епоксідкою...

zelja

зацініть мій зонд  ;)

inkognito

  Маю празник today() - став щасливим власником МКС-05 "Терра", лежит ту коло мене і ніжно попискує, фон стабільний 9-11 мкЗв. За що йому ЙОТТАзачод (Мега, Гіга, Тера, Пета, Екса, Зетта - тут просто не пасують) - і ось воно чудо!

  Фото нижче, ліва - моя Терра, права - YserL'a. Тож уже це третя "чорна" Терра на форумі. А також Терра-П є у Roy'a. Вважаю ми достатньо заладовані. Моя Терра - Free-4-All, зазичу усім бажаючим котрих знаю особисто.

   P.S. Йотта = 1024
Resistance is futile

YserL

Терра МКС-05 в польових умовах: памятник королю Данилу.

Akella

для тих користувачів які купили собі дп-5,і марудяться з батарейками до нього,підгинаючи контакти,вкладаючи до них батарейки типу АА і підкладають під них папірці дам таку пораду-йдете в магазин і купуєте батарейку типу 3R12 (колишня 3336,в народі "планета"),знімаєте з неї кришку-і вуаля,всередиі покоїться 3 потрібних масогабаритних елементи по 1,5 вольта кожен
зараз хочу придбати акумулятор такого типу,вийняти з нього елементи живлення,а сам корпус використовувати від нього в заряднику,тобто сіли в ДП-шнику батареї,вийняв,вклав їх до корпусу рідного і в зарядник до таких акумуляторів
Akell me nice!

zelja


Romchick

Тюнінг моєї ДП5-В Як відомо, депешки, які продавалися в Едельвейсі за 15 грн., в них не було ковпака на блоці детектування. Після невеликого апдейту вийшло таке:

-Тільки гама фон


-Віконечко для гамма і бета фону


-Телескопічна ручка


-Вигляд в ящику



Romchick

До речі, я ще маю хімічні дозиметри ДП-70 МП.

Всередині колба з речовиною (кислотою), яка змінює свій колір під дією іонізуючого випромінювання.

Stinger

схеми дп-5Б і дп-5В

Stinger

народ, в кого на дп-5в не було високої напруги, хто як то виправляв, що міняли?

Golem

слід поміняти кондюки електролітичні(мразь) і ймовірно селеновий випрямляч. навіть якшо воно робоче. Може просто постаріти і втратити параметри. Транзитор найімовірніше робочий.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Romchick

Може пальчикові батарейки заслабі? В ДП-5В на шкалі є зона виділена товстою чорною лінією, на яку має зайти стрілка в режимі ?. В мене вона від пальчикових батарейок туди не доходила, а коли підкючав від автомобільного акмулятора, то стрілка ставала посередині зони. Хто може, поміряйте вольтметром яка напруга на клемах тої зеленої коробочки, що підключається до акумулятора.

P.S. Скоріше за все я помиляюсь, бо рівень моїх знань з електротехніки трохи ниже рівня плінтуса.

Stinger

Пальчикових батарейок вистачає з головою, в мене дп-5в працює взагалі на мізинчикових, тобто ААА, і стрілка встає куди треба, так що причина не в тому, а сам апарат може працювати взагалі на 2-х пальчикових - 3 вольта, третя батарейка йде суто на лямпочки підсвітки.

zelja

Зацініть яке джерело


Roy

Ше це цікаве відео.
Недарма годинний переліт літаком додає до річної дози 0,4 – 0,7 мбер. Хоча то не страшно. Річна норма по моєму 0, 5 бер

Meine Ehre heißt Treue

Stinger

 :)поміряв потужність контрольного джерела Д-8 від ДП-5, показало 20 міллірентген/год, або 20 000 мкр/год, то правда бета, і сила в нього не велика, бо вже на 0,5 метра від джерела, лічильник ніц не сприймає)))

YserL

Детектори альфа випромінювання на базі іонізаційнї камери:

Із деталей:
MPSW45A - аналог кт972
MPSA64 - аналог ??
60Гом, 100Гом резистори

http://www.techlib.com/science/ion.html#PoloniumPen

Або на LMC662 в корпусе SO8 и резистор 470МОм 0.125Вт.

http://forum.pripyat.com/showpost.php?p=96296&postcount=776



Roy

Цитата: YserL від 09.12.2009 14:32:32
Терра МКС-05 в польових умовах: памятник королю Данилу.
Терра-П в польових умовах: памятник Юрію Змієборцю :)
Сьогодні проходив поруч, з цікавості поклав на плиту, фон коливався 0,52-0,54.
Meine Ehre heißt Treue

inkognito

    А во тут Кракаділ Гєна дуже цікаво пише. Раджу читати для розширення світогляду (ІМХО не більше - зато цікаво).
    Послав би му Чеборашко яко бонус - але УкрПошто не приймає бандеролі даного гатунку.
Resistance is futile

:-)

Екскурс в недавнє минуле такскать.
Найбільше вразила приставка до калькулятора.
Radiation dose meter SPAR-110
Дозиметр Мастер-1
Radiation dose meter DRG-01T
Дозиметр АНРИ-01 Сосна
Radiation dose meter BELLA
Radiation dose meter LOTTA
Декольтем своїм мене манила.

85 Гості, 0 Користувачів