Перечитав на caves.ru усю гілку
"То, что не надо трогать руками" - побачив, що нашу ТЕРРУ дуже хвалять, навіть люди із Владивостоку її замовляли тут у нас (дуже хвалили їх відділ ЗЕД, коротше кажучи сервіс - супер). Хтось ще постив, що в Ірані купа цих самих "чорних" Терра. Та й прикордонна служба України їх придбала багацько. Мають сертифікат ЄС, що вигідно їх відрізняє від білоруських виробів. Коротше кажучи - вміють у нас працювати, якщо хочуть. Накінець, порівняння побутової ТЕРРА-П та професійної ТЕРРА із сайту виробника:
---------------------------------------------------------------------
Обидва прилади належать до продукції торгової марки „ЕКОТЕСТ? . Вони мають однакову форму і практично однакову вагу. Основні відмінності:
(*) Головна відмінна риса приладів - в їх призначенні: ТЕРРА - це професійний „протокольний ? прилад для офіційних вимірювань, а ТЕРРА-П - побутовий дозиметр, який використовується в побутових цілях: для контролю радіаційної чистоти місць проживання, роботи та відпочинку, оцінки радіаційної забрудненості продуктів харчування...
(*) З першого погляду їх можна відрізнити по кольору: професійний прилад випускається в чорному корпусі, побутовий - в корпусі жовтого кольору.
(*) У вимірюваннях потужності еквівалентної дози ТЕРРА-П поступається професійному приладу в діапазоні: ТЕРРА - від 0,1...9 999 мкЗв/год, ТЕРРА-П - від 0,1...999,9 мкЗв/год.
(*) В них різні відносні основні похибки: ТЕРРА - 15%, ТЕРРА-П - 25 %. Цей показник важливий для професіоналів.
(*) ТЕРРА вимірює поверхневу щільність потоку бета-частинок, а ТЕРРА-П здійснює тільки оцінку поверхневої забрудненості бета-радіонуклідами.
(*) В ТЕРРІ-П програмування порогових рівнів спрацювання звукової сигналізації можливе тільки по потужності дози гамма-випромінення, а в ТЕРРІ – ще й по дозі та по щільності потоку бета-частинок.
(*) В ТЕРРІ є підсвітка цифрового індикатора, а в ТЕРРІ-П - немає.
(*) Час неперервної роботи від нових елементів живлення значно триваліший в побутовому приладі - 6 000 годин, а в професійному - 2 000 годин.
(*) Діапазон робочих температур в професійному приладі від -20°С до +50 °С, а в побутовому обмежений від -10 °С.
(*) Тільки в ТЕРРІ-П є будильник.
(*) Професійний прилад має 5 незалежних вимірювальних каналів, ТЕРРА-П – три канали.
(*) Крім цього ТЕРРА поставлений на озброєння Міністерства Оборони і прикордонних служб України.
(*) Обидва прилади рекомендовані Науково-методичною Радою Міністерства освіти України до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл.