Переліт через всі Карпати на повітряній кулі

Автор Golem, 03.02.2021 16:50:39

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

«Перелетіти через всі Карпати на повітряній кулі? Та це неможливо!» - так нам говорили. Але цікава ідея запалює. А досвідчена команда зможе все! Організаторами були Микола Рубель та чемпіон України Валентин Щенявський. Разом з командою із десяти чоловік вони встановили новий рекорд України.

На кулі над Горами


Найвища наклейка Експлорера


Внизу хмари а тут така красота!


2500м. Швидкість 60 км/год


Кулі готові до старту


Було кльово!


Ось перший секрет. Вони взяли дві величееезні кулі що розраховані на 8 пасажирів кожна. І замість людей навантажили їх під зав'язку балонами з пальним. Маючи пів-тони газу на борту можна летіти хоч на Львів!

Запас пального в синій кулі


Запас пального в червоній кулі


А тепер спробуємо з цим всім взлетіти!


Місцем старту було село Довге(Бронька) Хустського району. Тут закінчується рівнинне Закарпаття та починаються перші горби. Сьогодні вітер північно-східний. То ж ми прямуватимемо в сторону Долини, Івано-Франківська область.

Заїжджаємо на місце старту


Так виглядає комплект Карлсона


Куля в складеному вигляді


Знімаємо один кошик


І другий


Кошик кладеться на бік щоб почати надувати саму кулю


Ми стартували із сільського стадіону. Дружня команда з десяти чоловік збирає дві кулі за пів години. Спочатку довго і нудно надувають звичайним холодним повітрям. А вже в самому кінці вмикають пальник. Буквально за кілька хвилин це безформне простирадло, яке щойно займало пів стадіону, вже тягне кошик у небо.

Розгорнули кулі по стадіону


Під'єднуємо її до кошика і вмикаємо Карлсона


Доволі швидко куля стає такою ось. Це ще холодне повітря


Під'єднуємо пальник


Далі потрібно зробити свердловину на газ


І буквально за кілька хвилин кулі стають кулями


Ото краса!


В цьому власне і другий секрет рекорду. Летіти потрібно взимку! Холодне повітря краще піднімає гарячу кулю. Відповідно менше витрачається газу. Влітку, наприклад, польоти можливі лише дуже вранці чи ввечері і то вони доволі короткі.

На цій червоній кулі летітиму я


Газуємо по повній


До взльоту готові!


Перша хвилина польоту а враження ніби нічого не відбувається: ти і далі стоїш на землі. Адже куля відривається надзвичайно плавно та беззвучно. А ще вона завжди летить за вітром. Тож навіть при швидкості 60км/год в корзині штиль а навколо абсолютна тишина. Нічого не свистить і не дує. Крім пальника, звісно що.

Па-па точка старту


Село Довге, вид на Схід




Буквально хвилина і вже така от висота!


Команда спакує речі і поїде нас зустрічати з іншого боку Карпат


Не встигли ми помахати всім рукою як куля сховалася в хмарах. Прилади показують висоту 1000 метрів. Це дивовижно. АН-2 витрачає на такий підйом аж п'ятнадцять хвилин.

Навігаційне обладнання пілота


Заправлений балон з пальним


65 км/год, 2500м




На висоті 2400м ми пробили хмари та нарешті поніжилися на сонечку. Вище 2500м не піднімаємося, диспетчер не дозволив. Температура нуль градусів, швидкість 67км/год! Якщо так і продовжувати, то можна аж під Львовом сісти. Але ж хочеться побачити гори! То ж ми знижуємося над смт. Міжгір'я.

Нічого не видно. Йдемо по приладах.


На сонці тепло, можна зняти шапку і погрітися


Наша тінь на хмарах


Найвища наклейка Експлорера!


Тут швидкість нижча, лише 20км/год. То ж досхочу фотографуємо ялинки, будинки та один одного. Особливо класно виглядає мацьопка куля на фоні масивних гір та долин. Автомобілі з частиною команди далеко позаду. Дороги тут так собі. До Міжгір'я їм ще їхати і їхати.

Наш капітан Микола Рубель


в горах сніг Є!




смт. Міжгір'я


Ото техніка пішла вперед!




нас наздоганяють!




По Карпатах я вже ходив, їздив, лазив та плавав. Тепер ще й літав! До мандрівки я готувався як до походу. Тому зібрав рюкзак з найнеобхіднішим, провсяк випадок. Зима ж надворі! Я ретельно виважував кожну річ, щоб не тягнути на кулю зайвий вантаж. Та, виявляється, в цьому не було потреби. Власна маса кулі з корзиною та газом аж півтора тони. Це більше ніж маса легкового автомобіля. Зайвих десять кілограм вона не помітить.

Далі будуть фото з Міжгір'я








Вежа коло Міжгіря. Наша наступна ціль


Ох вже та Синя куля. Весь час нас переслідує




Ми знову піднялися вгору щоб перелетіти Вишківський та Торунський перевали. На моє здивування тут частково зробили дорогу. Сподіваюся до кінця року дороблять повністю. Кинувши прощальний погляд на Міжгір'я ми заховалися у хмарах.

Самотня церковка далеко в горах


Біля неї будиночок місцевих прихожан


В церкві мав би бути інтернет


Відремонтована дорога через села


Зверху виглядає рівною


Нам туди, на Прикарпаття!


Синя куля вкрилася інієм


Піднялися повище щоб перелетіти гори


Я щасливий :)




Тут знову зросла швидкість і абсолютно нецікаво перша куля долетіла аж до Долина. Друга куля трішки не дотягнула і змушена була сісти в Мислівці. Тим не менші обидві кулі дали зимовим Карпатам жару! В сумі політ зайняв три години і ми зробили 90км по прямій. Всі щасливі та задоволені. До кулі одразу ж прибігли місцеві дітлахи зі школи. Відкритий урок вийшов на славу. А дані про політ ми передали в Книгу Рекордів України.

Карта Польоту


Старт в с. Довге


Вид з синьої кулі




Приземлення в Долині


Пілот рекордсмен


Дуже дякую дружній та досвідченій команді повітроплавців за таку можливість політати. Це було незабутньо! Особлива подяка тим хто залишався на землі і забезпечував всі логістичні питання.


Дігери всіх країн єднайтеся!

Іван Акімов

Дуже круто та надзвичайно красиво! Сподіваюсь наступний звіт буде з тієї вежі;)

_Tarik_

Das Leben ist kurz - lebe mit Würde

BATGIRL

Звіт не коментую,  як завжди на висоті. А ось фоточки!!! Надзвичайні!!! Боже куля це щось дивовижне! А ви великі сміливці! Велике дякую за ще один крутий звіт 👍

atlas1975

Цитата: BATGIRL від 03.02.2021 23:17:27
Звіт не коментую,  як завжди на висоті. 👍
8)
цього разу - якраз саме - на висоті...

Golem

Пройшло рівно два тижні з моменту публікації цього звіту. Приємно що він зайшов і на Експлорері, і загальній публіці. Дуже дякую всім за плюси(реально я стільки за раз ще не отримував) а журналістам за поширення інформації! :) Весь нет ряснів фотками з великим жирним лого Експлорера :)

Ну і кілька прикладів з преси


ЗахідНет


1+1


Ну і ми хочемо повторити! Тим більше досвід вже є!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

242 Гості, 0 Користувачів