OpenStreetMap + Explorer

Автор olehz, 04.06.2015 13:23:12

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

olehz

Хотів би запропонувати співпрацю спільноти Explorer із спільнотою OpenStreetMap. Підозрюю хтось з вас і так використовує GPS-навігатори чи навігаційні аплікації в телефоні. Тому чому б не поєднати покатушки з соціально-корисною справою? Мова йде, як мінімум, про збір GPS-треків для нанесення стежок і доріг (самі по собі супутникові знімки мають спотворення і зміщення. Та й в лісах їх не видно). Як максимум - додавання різних обєктів в базу даних OSM, яка на відміну від різних там вікімапій та гуглів, по справжньому вільна. З даними можна робити що завгодно (друкувати туристичні мапи, придумувати власну стилізацію, завантажувати в навігатори, шукати найоптимальніші піші маршрути з урахуванням різних властивостей дороги, рендерити в 3D, робити різні статичні дослідження і т.д.)

Допоміжуть покращити відкриту і безкоштовну карту, яку ви самі зможете використовувати у своїх навігаторах. По Львівській області лише кілька регіонів можуть похвалитись дійсно детальним рівнем замапленості (наприклад Дрогобицький район чи Сколівські Бескиди), а все через те що нас мало. У цьому плані наша область сильно відстає навіть від Донецької, не кажучи вже про Німеччину чи інші західноєвропейські держави



Особисто я, коли кудись збираюсь їхати, намагаюсь дистанційно замапати територію вздовж маршруту і заливаю промальовану мапу в свій навігатор (не надто довіряю друкованим мапам і гуглам). Ну і будь-хто з вас так само може внести свій посильний вклад:

* Можна мапити карту за допомогою одного з чисельних редакторів
* Якщо у вас є навігатор завантажте GPS треки на сайт, так як трек є одним із основних джерел інформації про дорогу, на відміну від "обрісуєк" типу wikimapia
* Можете в два кліка позначати на мапі будь-які обєкти чи орієнтири
* Якщо у вас немає часу / бажання, знайдіть 5 хвилин - вкажіть відомі вам помилки через багтрекер. Ну або ж хоча б розкажіть друзям про OSM

Лінки:
Мануал з чого почати
Крутий редактор з купою плагінів
Форум
Навігація для телефонів
Карта України для Garmin
Мій сайт

Загалом, писати про OSM можна ще довго. Тому питання і пропозиції вітаються

YserL

У мене GPS трекер Holux M-241


Зані з GPS забираю:
- через USB: HoluxLoggerUtility.exe, пише по дефолту в *.kml & *.trl. Може конвертувати TRL в Text(*.txt), Google Earth (*.kml), NMEA (*.txt), GPX (*.gpx).
- через Bluetooth: AndroidMTK, пише в *.???, не розділяє треків.

Фото геотегами маркую програмою BindFoto.exe, сприймає GPX Track, GPX Points, OziExplorer (plt, wpt), NMEA RMC (txt), Holux TXT.

Бачу потрібно надсилати в форматі GPX. Закину останій з Роздолу.

:-)

Вітання. маю цілу пачку треків, але часом їду навпростець, можна там їх якось обрізати, щоб ті "напроломні" частини забирати?
Декольтем своїм мене манила.

YserL

Цитата: YserL від 04.06.2015 14:48:39
Бачу потрібно надсилати в форматі GPX. Закину останій з Роздолу.
Не імпортнулося (
Код Select
Hi,

It looks like your GPX file

  KZS_M_241_Start_20150501_142511_Finish_20150501_205459.gpx

with the description

  Новий Розділ 1

and no tags.

failed to import. Here's the error:

  Found no good GPX points in the input data

More information about GPX import failures and how to avoid
them can be found at:

  http://wiki.openstreetmap.org/index.php/GPX_Import_Failures


Великий HOWTO по мому девайсу http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Holux_M-241

olehz

Цитата: :-) від 04.06.2015 14:51:14
Вітання. маю цілу пачку треків, але часом їду навпростець, можна там їх якось обрізати, щоб ті "напроломні" частини забирати?

Обрізати можна. Наприклад в тому ж JOSM. Відкрити GPX і видалити непотрібні ділянки (ті що були записані навпростець або при негарній якості прийому сигналу)

Париклад, тут гарно видно, що якість прийому між багатоповерховими будинками сильно падає

olehz

Цитата: YserL
Бачу потрібно надсилати в форматі GPX. Закину останій з Роздолу.

А можна мені спробувати з ними побавитись? (Можеш викласти десь на файлхостінгу?)

YserL

Цитата: olehz від 04.06.2015 15:30:50
Цитата: YserL
Бачу потрібно надсилати в форматі GPX. Закину останій з Роздолу.

А можна мені спробувати з ними побавитись? (Можеш викласти десь на файлхостінгу?)

:-)

Як бути із косяком чи то мого трекера чи то чужого, чи то чужих рук?
Декольтем своїм мене манила.

olehz

Цитата: :-) від 18.06.2015 20:00:29
Як бути із косяком чи то мого трекера чи то чужого, чи то чужих рук?

Проблема була у тому, що твій логер зберігає одночасно 5 шарів. Якщо лишні викинути все відкривається


:-)

Цитата: olehz від 19.06.2015 18:52:42
Цитата: :-) від 18.06.2015 20:00:29
Як бути із косяком чи то мого трекера чи то чужого, чи то чужих рук?

Проблема була у тому, що твій логер зберігає одночасно 5 шарів. Якщо лишні викинути все відкривається
Може топікстартер процитував не те повідомлення, я про те, що GPX трек йде значно дещо осторонь накресленої на мапі дороги, при тому, що там дороги немає. Як із таким чинити?
Декольтем своїм мене манила.

olehz

Цитата: :-) від 19.06.2015 20:09:44
я про те, що GPX трек йде значно дещо осторонь накресленої на мапі дороги, при тому, що там дороги немає. Як із таким чинити?

Відкрити у JOSM, видалити "косі" ділянки, зберегти - завантажити на сервер

:-)

Цитата: olehz від 03.07.2015 12:59:09
Цитата: :-) від 19.06.2015 20:09:44
я про те, що GPX трек йде значно дещо осторонь накресленої на мапі дороги, при тому, що там дороги немає. Як із таким чинити?

Відкрити у JOSM, видалити "косі" ділянки, зберегти - завантажити на сервер
Я поки чудого не видаляв, бо знаю, що і мій трекер ще той стосовно точності. Яким чином можна перевірити "хто більше бреше", мапа, чи трекер?

І ще питання по Марбл, як часом ви його користуєте, ото собі на Федору зорганізував, зараз намагаюся вивантажити якось Західну Україну на неї, але складно - там ж наче обмеження по к-ті елементів. Як би то оптимізувати? То раз.
А два - от я зараз собі вивантажив, користую собі в офлайні, а потім хтось пофіксив певні ділянки, то воно якось автоматом підвантажиться, навіть якщо я туди не заглядаю, чи як?
Не сильно багато часу на документацію. але у вільну хвилину переглядаю.
Декольтем своїм мене манила.

olehz

Цитата: :-) від 04.07.2015 00:32:48
Я поки чудого не видаляв, бо знаю, що і мій трекер ще той стосовно точності. Яким чином можна перевірити "хто більше бреше", мапа, чи трекер?
Будь-який побутовий GPS-трекер має похибку в кілька метрів навіть в хорошу погоду і без перешкод. Але якщо провести десяткок вимірів, похибку можна звести до одного метра або навіть менше. На практиці це означає, що для точного затрекання стежки по ній треба пройтись кілька разів в різний час

Цитата: :-) від 04.07.2015 00:32:48
І ще питання по Марбл, як часом ви його користуєте, ото собі на Федору зорганізував, зараз намагаюся вивантажити якось Західну Україну на неї, але складно - там ж наче обмеження по к-ті елементів. Як би то оптимізувати? То раз.
А два - от я зараз собі вивантажив, користую собі в офлайні, а потім хтось пофіксив певні ділянки, то воно якось автоматом підвантажиться, навіть якщо я туди не заглядаю, чи як?
Не сильно багато часу на документацію. але у вільну хвилину переглядаю.

Про Марбл нічого підказати не можу - не використовував. Чим Марбл краще за перегляд через сайт? Особисто для мене оффлайн перегляд актуальний лише для навігаторів та мобілних девайсів (там кожен раз треба завантажувати свіжі дані заново). Іншими словами вигрузки Garmin і дампи для OSMAnd (для андроїд-простроїв). Ще пробував друкувати паперові мапи з власним топографічним стилем (але це дорого і не особливо зручніше за навігатор)

:-)

Цитата: olehz від 14.07.2015 19:00:14
Про Марбл нічого підказати не можу - не використовував. Чим Марбл краще за перегляд через сайт? Особисто для мене оффлайн перегляд актуальний лише для навігаторів та мобілних девайсів (там кожен раз треба завантажувати свіжі дані заново).
Тут у кожного свої можуть бути специфічні вимоги. От я наразі їду в глуш, але з новтом, там будуть мапи. А також треки - стіко за раз в свій велокомп не запихну.
Декольтем своїм мене манила.

121 Гості, 0 Користувачів