Південно-Західний Колектор (Щитовий)

Автор Romchick, 03.03.2009 18:01:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Romchick

На жаль не можу дістати карту колекторів на кафедрі Гідравліки і санітарної техніки політеху. Як мені пояснили це секретна інформація Львівводоканалу і вони їм її не дють. Декілька років тому кафедрою проводились якісь дослідження наших колекторів, але результати зразу були засекречені. Мені порекомендували поговорити з з авкафедрою, він мав би знати що там досліджували, але більше інформації від них не можливо дістати.

YserL

Пропоную 1 пост запустити кульки різного діаметру із першої доступного входу у колектор, 2 пост слідкує коли кульки пропливуть у останій доступній шахті, 3 пост фіксує час появу кулькок на решітках полтви. Знаючи швидкість течії і відстань між 1 і 2 постом, можна вирахувавити відстань між 2 і 3 постом. Гарно було б мати 3D карту Львова. Доречі у карті тапемейкера нема притоки такого діаметра. Можливо вони подаються зразу на очисні?

inkognito

  ідея гарна, але як із прийнятною точністю виміряти швидкість течії (окрім того вона буде відрізнятись на певних ділянках, залежність від часу також присутня)? Також потрібний надійний зв'язок між постами, еталонний стартовиий годиник. Побавитсь можна, і я б сказав дуже навіть треба. Але накопичена похибка ІМХО не дуже буде відрізнятись від даних GPS-замірів.
Resistance is futile

Chuhaystur

+ Я з вами (оскільки Південно-західний мене вже давненько цікавить)))
  До речі, шодо ідеї вимірювання відстані і швидкості течії, то як на мене тут можу виникнути деякі труднощі:
                                   1) якщо не помиляюсь, то у звіті про спуск у П-З кол., писалося, про значний рівень засміченості його дна різними ТПВ. А власне ТПВ можуть робити швидкість течії різною на різних ділянках (про це вже говорив Інкогніто)
                                    2) Ті ж ТПВ можуть завадити просуванню кульок :P
                                    3) Визначення відстані між постами теж викликає у мене питання
  Однак і дея чудова (фактично така операція вже і справді буде дослідженням, а ми ж як не як explorer-ри!))))))))))))))))))))
Бачиш: в них тут зовсім інший світ..кажуть, в них тут правда на обід.

inkognito

 пропоную почати з банального - що (чи кого) будемо використовувати у якості кульок? І хто має їх у достатній кількості?
Resistance is futile

zelja


VeNick

Можна закупитись тенісними шариками, вони легенькі плавають добре і коштують не дорого
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

zelja

Цитата: inkognito від 05.11.2009 23:24:57
пропоную почати з банального - що (чи кого) будемо використовувати у якості кульок? І хто має їх у достатній кількості?
Як я вже говрив з Юзером
Кульки
- можна використати мячики для настольного тенісу (ідеально плавають по поверхні води,і тяжко втопити)
- для підсвідки можна використати червоний діод на 3 батарейках від годинника
- вирізати дирку в ньому і помістити освітлювальний девайс у кульку і заклеїти дирку

inkognito

Цитувати1) Кульки будуть йти по по верху течії
Цитата: VeNick від 05.11.2009 23:27:09
Можна закупитись тенісними шариками, вони легенькі плавають добре і коштують не дорого

і то власне, же вони не тонуть гарантує нам незмінну швидкість їх сплаву по течії?
Resistance is futile

VeNick

Цитата: zelja від 05.11.2009 23:28:59
Цитата: inkognito від 05.11.2009 23:24:57
пропоную почати з банального - що (чи кого) будемо використовувати у якості кульок? І хто має їх у достатній кількості?
Як я вже говрив з Юзером
Кульки
- можна використати мячики для настольного тенісу (ідеально плавають по поверхні води,і тяжко втопити)
- для підсвідки можна використати червоний діод на 3 батарейках від годинника
- вирізати дирку в ньому і помістити освітлювальний девайс у кульку і заклеїти дирку
це все добре, але герметизувати кульки буде важкувато, набагато легше буде з коробочками від кіндерсюрпризу, але по ціні таке не дуже підходить
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

Chuhaystur

А скільки кульок будем організовувати? Адже ж іще потрібно і батарейки до них і діоди!
Бачиш: в них тут зовсім інший світ..кажуть, в них тут правда на обід.

VeNick

на рахунок підсвітки, ті хто курить можуть купити собі запальнички з підсвідкою і підсвідку з них пожертвувати на благо експеременту зате будуть мати запальнички)))
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

zelja

Точно запальничка коштує= 3 грн з діодом
а сам діод на радіо ринку = 5 грн

VeNick

Цитата: zelja від 06.11.2009 09:36:45
Точно запальничка коштує= 3 грн з діодом
а сам діод на радіо ринку = 5 грн
ти не забувай що той діод ще й в корпусі і зразу з батарейками
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

explorer

віддам в злосні руки як мінімум 11 футлярів від кіндерсюрпризів :)
Але зважаючи на розмір колектору, там і непотопляємі пластикові пляшки чудово пропливатимуть. Єдине питання, що на шляху можуть бути якісь шняги для затримування подібних речей.

Golem

Кидати найкраще на останній відкритій вишці біля залізниці на Шевченка. І шлях найкоротший, плюс можна прослідкувати чи вони дійсно поплили. Ше один пункт спостереження - на Полтві біля Ніко Заходу. Перед тим місцем є велика розвилка в сторону Топольної і після цього місця стає значно більше води. Цілком може бути шо колектор заходить саме туда. Ну і третій - само собоу на Очисних. Принаймні там мусить вийти, бо нема інших споруд грубої очистки.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Romchick

Можна кульки помалювати люмінісцентною фарбою, можливо буде дешевше, ніж діоди, але вона має маленткий недолік: може роз'їсти пласмасу тенісного м'ячика.
Кидати однозначно "на останній відкритій вишці біля залізниці на Шевченка", тому що біля кожної ВШ, починаючи від 5-го парку на лотку колектора може бути сміття, яке плаває зверху по воді і не пропустить кульки далі. Наприклад таке було в тій шахті, що на Рясне


Потрібно щоб погода була деякий час стабільно сухою, бо в тому колекторі навіть в суху погоду води під сам верх.
Коли ми ходили і забивали ЖПС координати, то підняли кришку на Левандівці, до  колектора і там була якась решітка, можливо, шоб забирати грубе сміття. Такі штуки також може бути перешкодою для кульок.

VeNick

одна запальничка з діодом і батарейками коштує приблизно 3 грн, думаю це не так вже й дорого, з неї можна дістати такий не хитрий пристрій
УКРЗАЛІЗНИЦЯ

Golem

Скориставшись на вихідних вільним часом після обіду зробив давно задуману справу: а саме перевірити чи піднімається рівень в ПЗК кілька разів на день. Для цього взяв довгий білий шнурок, привязав вантаж і закинув всередину. Прийду перевірю в понеділок. Якшо не буде дощу, а шнурок буде з яаними ознаками намокання - значить все атки підоймається і справді там знаходитися смертельно небезпечно. Якшо ж буде білий - значить всьо чотко, можна сміло лазити. З дотриманням ТБ, звісно.

Знаю шо з того району Дарк Вінд і Ромчик. Якшо матимете можливість - ффтикніть бажано завтра, шо там і до чого. Бо я аж в понеділок обідом зможу заїхати. А шнурок потім закиньте назад, для продовження дослідів.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Romchick

Перевірив сьгодні вищезгаданий шнур. Все сухо, шнурок білий, отже вода не піднімалась. Але це були вихідні і підприємства не працювали, я б казав залишити там його ще хоча б на понеділок.


225 Гості, 0 Користувачів