Фото старого Львова

Автор explorer, 12.03.2009 23:42:19

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

atlas1975

Цей фільм окрім пісні-шлягера - фактично нічого особливого собою не являє. Є ціла купа значно кращих та смішніших фільмів (Чи Люцина це дівчина, Поверх вище, Забута мелодія, Павел та Гавел) того часу.
Ну а мова акторів, - кумедна, але мені мама, - львівянка за народженням, казала, що у темному завулку у ті часи, краще львівських батярів не зустрічати...
Один поляк так хвалився на форумі львіськими батярами, шо я не витримав і написав йому "... Ви так високо підносите культуру батярів, що при цьому губите з поля зору їх сильний український акцент, негоже Вам, такому зацному польському націоналістові пишатися слабкістю польської мови у Львові, яка піддалася впливу дооколишньої "русінської свіні" ;D... - Його це не заткало, але мене з того форуму усунули і забанили АЙпішку... :P 8)

Golem

Зачот! Книжка дійсно ТРУ. Матиму тепер у шо вечером вдивлятися :) Дякую!
Дігери всіх країн єднайтеся!

Skip

Цитата: atlas1975 від 25.05.2009 19:40:45
Ано врешті - я дотримав обіцянки - http://www.hurtom.com/torrents/forum/viewtopic.php?p=66377#66377, - торент на відскановану книгу "Львів на фотографії", - сподіваюсь реліз модератори того форуму допустять...
дякую, книжка просто супер  :)

Stinger

вітаю всіх :) що до світлин старого Львова, то ось знайшов ще трошки http://www.lvivcenter.org/uk/uid/ може хтось вже бачів, багато цікавого  ;)

Stinger

передивився фотки з того сайту, мама моя! :o скільки там всього, знайшлося навіть фотка високого замку до насипу копеця :D що сподобалось, що до кожної світлини коментар і е рідкісні з музею та бібліотеки Стефаніка ::)

atlas1975

Ну, взагалі-то десь посилання на сей ресурс вже десь було, - але це не важливо. Львів досить активно колись фотографувався, зарівно як і трохи раніше - відображався у літографіях. Але як я вже колись зазначав - ще цікавіше було б відшукати "рухомі картинки",  -але ж мусить бути бодай кавалок якоїсь кінохроніки: якщо не до Першої світової війни, то бодай міжвоєнного періоду вже напевно мало бути. Але чи збереглося?..
Згідно книжки польською мовою "Dawna fotografia lwowska. 1839-1939", в архіві Котлобулатових містяться фотографії Едмунда Лібанського та Кароля Ріхтмана - піонерів аерофотозйомки Львова (на повітряній кулі ще перед Першою світовою війною). Я не знаю чи весь їх альбом, але напевно - усі пару-декілька фоток, які Котлобулатова опублікувала до сих пір - це не все...
Звісно, що колекціонування ретро фотографій тепер, можливо не так успішне як би то могло бути десятки років тому. Багато фотографій (а разои з ними й книг, документів) просто викидалися на сміття. Причому не тільки родинами кегебістів, чи скоріше їх нащадками, - але й українцями, які поселилися у Львові після війни. Після євреїв та поляків залишалося дуже багато всього. Мій дзядзьо працював в канцелярії одного з відділів міського управління одразу після війни (описував майно квартир, які займали НКВДисти та ново прибулі з Совєтської України спеціялісти) - розповідав, що деколи заходилось до помешкання, - а там на столі ще стояли філіжанки ще теплої кави - людей виселяли тільки з мінімумом речей... Розповідав, що вандали з Союзу видирали картини з позолочених рам, викидали полотна на сміття, а "шляхетний" матеріал вивозили (чи собі, чи десь далі - невідомо). Дуже цікава практика була захоплювати квартири у простих мешканців, навіть у тих, яких заселила вже соєтська влада: міг постукати у двері якийсь чоловік чи жінка, попросити перетримати хвильку їх речі, доки їм треба вирішити яксь справи, а потім ці ж люди, у супроводі НКВД чи міліції приходили і стверджували що вони тут мешкають, бо тут є їх речі... Одним словом це був не "бєзпрєдєл" а скоріш "запрєдєл" насильства та злочинів режиму...
Отож можете уявити, як люди могли стати власниками чиїхось колекцій картин, марок, значків, поштівок, мебелі (хоча її грабували і вивозили майже одразу), фотографій, книг, документів, посуду, біжутерії та інших речей... А скільки за безцінь цього всього придбали антикварні  крамниці...
Ще одна втрата - на рівні родинної пам'яті, фотографії наших дідів та прадідів з австрійської воєнної служби. Скільки того матеріалу було - годі й уявити, але не всі світлини підписували, деколи (часто) чисто лаконічно. В мене багато фоток з вояками австро-угорської армії - мій дзядзьо запевне знав кожного, але тепер вже запізно: дзядзя, який народився ще у 1890 році та прожив дость довге життя - вже нема... Від бабці лишилося чимало фотопоштівок українців: січових старшин, вояк які лікувались у шпиталі (де та зі сестрою допомагали медсестрам), від її братів старший з яких як офіцер УСС, Михайло Грицай (між іншим саме він брав участьв арешті губернатора Галичини під час Листопадового чину)- загинув на Сх Україні у боях з денікінцями, молодший - Степан Грицай стрілець... Багато людей дивляться з фотографій - а я їх не знаю... Я думаю дуже багато є таких як я. От було б непогано створити такий сайт (хоча б...), де можна було б ділитися рештками своєї родинної пам'яті...

Golem

Ну коротке 5х відео Якраз з кінохроніки ДСВ я вже викладав на форумі тут Мені сподобалося. думаю такого має бути в природі ше багато, просто у власників ен ідйшли руки його на ютюб виставити. Ше одне найшов нині тут
Дігери всіх країн єднайтеся!

cdromchyk

Цитата: atlas1975 від 29.05.2009 07:39:42
Я думаю дуже багато є таких як я. От було б непогано створити такий сайт (хоча б...), де можна було б ділитися рештками своєї родинної пам'яті...
Ну такий сайт вже є (ну хіба це не те, що ти хочеш):
http://www.myheritage.com.ua/
Ось короткий опис з нього:
Сімейні сторінки MyHeritage дозволяють вам створити місце для сімейних зустрічей в Інтернеті. Запросіть членів вашої родини взяти участь; ви зможете легко ділитися фотографіями, розміщувати своє сімейне дерево в мережі й надавати доступ до нього вашій родині; Створення сімейного сайту займе всього декілька хвилин і вам не буде потрібно технічний досвід. Крім того, основні тарифні плани безкоштовні.
Ви можете створити конфіденційний і безпечний сімейний веб-сайт, або зробити його публічним і доступним для всіх. Тільки ви управляєте сайтом. Ви можете використати нашу технологію розпізнавання облич для генеалогії для роботи із сімейними фотографіями, завантаженими на ваш сімейний сайт. Завдяки спільному доступу до мільйонів зразків облич користувачі, і ви в тому числі, одержують можливість знаходити фотографії своїх предків в альбомах інших користувачів, визначати невідомих людей на своїх фото й знаходити родичів по портретній подібності.
діггер "любитель" - cdromchyk

inkognito

   Чи тільки у мене той сайт викликає підозру? Купа помилок на сторінці, граматичні та орфографічні помилки, пошук видає якусь фігню, відсутність будь-якого дизайну і таке враження, що там лише боти пишуть. Я наприклад своє "дерево" цьому сайту не довірю.
Resistance is futile

atlas1975

Тим більше "В контакте.ру" 8)...
Ні, я мав на увазі сайт специфічний, з форумом, куди б залучалися різні фахівці та зацікавлені особи.
А на рівні любителів старовини чи мілітаріїв - http://austro-wegry.info/ - для прикладу ну і маса подібних...
А за Ютубівські - дякую (от би Садовому послухати як німці насміхаються з совєтсько-руських доріг, витягаючи машини з багна...), - деякі бачив і по SAT1... У німців та австрійців багато в архівах можна знайти, ось тільки бракує кадрів та головне підтримки від "нашої" держави...

cdromchyk

Ось моя підбірка фоток старого Львова (304 шт):
http://picasaweb.google.com.ua/cdromchyk/GvHFpK?feat=directlink

P.S.: там десь на одній фотці навіть має бути, як полтву риють...
діггер "любитель" - cdromchyk

zelja

Цитата: cdromchyk від 23.06.2009 14:38:08
Ось моя підбірка фоток старого Львова (304 шт):
http://picasaweb.google.com.ua/cdromchyk/GvHFpK?feat=directlink

P.S.: там десь на одній фотці навіть має бути, як полтву риють...
Фотги майже всі ті самі що я викладав в архівах...

cdromchyk

Цитата: zelja від 23.06.2009 18:02:39
Фотги майже всі ті самі що я викладав в архівах...
Може бути, я ті архіви не качав... А фотки пару років тому у знайомого відкопав...
діггер "любитель" - cdromchyk

Golem

Знайшов троха старих фотографій Львова в контакті Багато є тих самих. Але є й нові, якшо так можна говорити про фотогарфії початку століття.
Дігери всіх країн єднайтеся!

zelja

Замітив що лінки архіви з фоткаим вже не робочі
так що скачати всі фото в повному розмірі можна ТУТ

still

Знайшов цікаву книгу - Ілюстрований путівник по Львову, 1894 р. Там також є і інша література про Львів.

Ось ще цікавий путівник, є там і фото Цитаделі.


Golem

Дякую! Дуже цінні документи!
Дігери всіх країн єднайтеся!

RedShift

Ще прошу перейти за наступними УРЛами:

http://dr-sushnjak.livejournal.com/118589.html
http://dr-sushnjak.livejournal.com/118030.html

Я прибалдів...  :o
Darts matters!

inkognito

+ жестокій!!! Сушняка раніше читав, але шось на ці фото не надибував раніше! Дякую!
Resistance is futile

Roy

+, дякую за рідкісні знимки!
Meine Ehre heißt Treue

237 Гості, 0 Користувачів