Воєнна тематика

Автор Roy, 17.12.2010 03:05:41

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Roy

В деякій мірі воєнна тема є пріорітетна в "знахідках". Для того створив окрему тему, котра стосується знахідок ПСВ та ВВВ.




Може хтось з знавців знає, від чого куля? Зліва для порівняння куля манліхера.


а тут цікавий невідомий мені гільзач, зліва для порівняння трьоха:


його донце (Тула?)



ще мене зацікававила ця гільза:


на клеймі напис  WESTERN 1915. Чомусь одразу подумав про ГРА, але ні, то ж француз, а тут згідно з клейма в-во США (Коннектікут).
Згодом дізнався що це може бути гільза від карабіна Вінчестера.
цитата:
"Пояснюється цей факт гострою нестачею гвинтівок системи Мосіна, котрі виникли в Росії після початку першої Світової війни. З 300 тисяч гвинтівок, замовлених в фірмі Winchester в 1915 році, до Росії потрапило від 291 до 293 тисяч гвинтівок, що використовувалися в роки Першої Світової та Громадянської воєн."
Вінчестер? :)
Meine Ehre heißt Treue

reyka

гільза на другому фото від нагана..
а який діаметр кулі?
Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

Roy

Цитата: reyka від 17.12.2010 10:31:32
гільза на другому фото від нагана..
а який діаметр кулі?

Ага, так і є, наган 7.62 33 року виробництва
Meine Ehre heißt Treue

yar-79

Roy блін, прикладай лінійку, якщо просиш щоб визначили, особливо то стосується вестерна! А так: 1 фото, куля від Арісаки. На рахунок вестерна-не так все просто, Амерікоси часто заробляли на лендлізі, особисто я бачив набої вестерн до трьохи, лебеля та Гра. В твому випадку дійсно схоже на вінчестер, також за виглядом гільза схожа на верндль, але рік випуску такий, що верндля вже давно зняли з озброєння, тому по таким фото 90% що вінчестер.

swordlord

Оживлю трохи тему "Воєнна тематика".

Пролог.

...ще з тих часів, коли ще тільки починав длубати землю лопатою в пошуках монет, чув від досвідченіших пошуковиків про славнозвісні жетони дивізії СС Галичина, що більшою своєю частиною полягла у Бродівському котлі. Пізніше довелось декілька таких потримати у руках, але уже на той час вони дуже рідко зустрічались у тих місцях. Давно я мріяв знайти такого жетона, але чи то я не так ходив, чи то вони не там лежали, тому цей омріяний предмет став для мене метою. У колах львівських пошуковиків така "цяцька", як зірка на погон.

І трапилось так, що через рік пошуків таки зірки стали в потрібну позицію, я не знаю яка там планета була в якому домі, але чудо таки трапилось.  ???
Коли у весняному лісі з землі вистрибнуло таке ось чудо:



Довго не міг повірити, що перед моїх очей лежало. Цікавість взяла своє і прийшлось змити землю з предмета. Як я тоді сподівався: хочаб рядового німецького жетона.
Але вода відкрила картину, яка затамувала подих, розширила очі та закалатала серцем, як то на Великдень до церкви скликають український нарід.  



І от він уже сохне на пожовклому листі.



Та ховається у вкритих мохом деревах.



Отака от історія для передачі "Жди меня".  ;D
Мало не забув, галичанин виявився ще й поліцаєм, що трапляється рідше. Якщо говорити стисліше, то можна сказати, що сатисфакція вартувала того року очікувань та надій, що завтра, от-от, ну скро вже, ну наступного разу... трапиться мені жетон.


Si vis pacem, para bellum.

goom

Гарна знахідка.

astrolon

Прийми найщиріщі привітання! Дійсно рідка та гарна знахідка!
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

swordlord

Цитата: astrolon від 06.02.2011 00:54:33
Прийми найщиріщі привітання! Дійсно рідка та гарна знахідка!

Дякую, але вже майже рік як була знайдена  ;D Вже натішився.
Si vis pacem, para bellum.

swordlord

Також цього року порадувала пряга РІА Артиллерист, або як то кажуть пушкар.








Si vis pacem, para bellum.

swordlord

Завдяки товаришу inkognito маємо змогу переглянути фотографії жетону СС Галичини з обох сторін.

Дивізія СС Галичина, доброволець, 4 полк, особистий номер 136. Особлива відмітка (Pol) - поліцай (поліцейський).



На звороті вказана група крові бійця (трапляється не на усіх жетонах).



Кому цікаво дізнатись більше про розшифровування німецьких жетонів Другої Світової війни, ось лінки:

http://www.soldat.ru/force/germany/name_tag/

http://poisk.coinss.ru/Inf/zheton.htm
Si vis pacem, para bellum.

swordlord

Знахідка товариша zaval.

Баночка з маслом для гвинтівки.
В побуті масльонка (маслёнка). Для гвинтівки Маузер к98.
WP - войско польське.
Матеріал - цинк.




Si vis pacem, para bellum.

Stinger

Їздили сьодні з US5WEO по традиції в Брюховичі, відкривати сезон, як завжди накопали велику кількість настрілу, троха монет, та знайшли одне цікаве не копане місце :)






swordlord

На добре битому полі, на глибині 3 см. 
Ще одне доповнення до підбірки Австро-Угорщини.





Si vis pacem, para bellum.

Roy

Питання до Яр -79.  :)
Потребує ідентифікації патрон. По здогадам вінчестер, лендліз ну і собственна всьо. А що й до чого, інфи більше немає.



Напис на донці - W 17


Meine Ehre heißt Treue

yar-79

Револьверний патрон 11мм, лендліз, все вірно

astrolon

Порадував винниківський ліс ось таким унтерофіцерським багнетиком до манліхера
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

US5WEO

Гільзочка попалась :) Довжиною декілька см, ймовірно повинна бути довшою, бо частина її наче відломана.

reyka

а ця гільзочка можливо від венцеля?
Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

Roy

Цитата: reyka від 23.05.2011 11:55:57
а ця гільзочка можливо від венцеля?
мабуть таки Венцель  
http://www.municion.org/anular/Wanzl.htm
Meine Ehre heißt Treue

Khimik

А, от, наприклад, в такі місця ніхто не пробував їздити копати?


225 Гості, 0 Користувачів