Схема трьох етапів розбудови оборонних фортифікацій Львова

Автор explorer, 10.01.2007 22:38:12

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 3 Гості дивляться цю тему.

explorer

Схема трьох етапів розбудови оборонних фортифікацій Львова, та нариси фортів зовнішнього оборонного кільця.


Stinger

форт З'явленська гора ми вже бачіли в живу, а от тут я знайшов карту, на якій ще знаходиться форт Рясне, такої ж форми як і на схемі під номером Х. На тижні маю бажання пошукати його на місцевості.

Roy

Цитата: stinger від 26.07.2010 03:02:30
форт З'явленська гора ми вже бачіли в живу, а от тут я знайшов карту, на якій ще знаходиться форт Рясне, такої ж форми як і на схемі під номером Х. На тижні маю бажання пошукати його на місцевості.
Треба пошукати, та й взагалі, на Рясне є ще багато недосліджених нами місць та об'єктів.
Meine Ehre heißt Treue

explorer

Ось точне місце розташування форту в Рясне (подвір"я заводу).

astrolon

Форт на Скнилові.


Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)


Форт біля с. Вел. Грибовичі


Фотр біля смт. Дубляни


Ну, і ймовірне їх теперешнє знаходження
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

explorer

Цитата: astrolon від 16.11.2010 09:37:49
Форт на Скнилові.

Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)

Території де стояв той форт на наведеному шматку генштабівки взагалі нема. Він більше ніж на 2 км східніше від пропонованої точки...

astrolon

Цитата: explorer від 16.11.2010 10:38:20
Цитата: astrolon від 16.11.2010 09:37:49
Форт на Скнилові.

Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)

Території де стояв той форт на наведеному шматку генштабівки взагалі нема. Він більше ніж на 2 км східніше від пропонованої точки...
Перезалив інший шматок мапи, щоб можно було бачити обидва місця. Я орієнтувався по висоті, а 310 то єдина відмічена висота в тому районі, що підходить. Можливо я і помиляюсь.
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

ostin_ex_leopolis

ЦитуватиАвтор: explorer 
Цитата
Цитата: astrolon від 16.11.2010 09:37:49
Форт на Скнилові.

Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)


Території де стояв той форт на наведеному шматку генштабівки взагалі нема. Він більше ніж на 2 км східніше від пропонованої точки...

Привіт усім учасникам форуму. Оскільки вже давно цікавлюся фортифікацією (і не тільки: архітектура, Львів. Словом, цікавить урбаністика), у мене виникло запитання. Що мав на увазі explorer стосовно 2 км східніше?

explorer

Цитата: ostin_ex_leopolis від 22.12.2010 22:06:14
ЦитуватиАвтор: explorer 
Цитата
Цитата: astrolon від 16.11.2010 09:37:49
Форт на Скнилові.

Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)


Території де стояв той форт на наведеному шматку генштабівки взагалі нема. Він більше ніж на 2 км східніше від пропонованої точки...



Привіт усім учасникам форуму. Оскільки вже давно цікавлюся фортифікацією (і не тільки: архітектура, Львів. Словом, цікавить урбаністика), у мене виникло запитання. Що мав на увазі explorer стосовно 2 км східніше?

Привіт, ostin_ex_leopolis.
Дивись у атачменті: точки 2-5 це, власне, форт на мапі 1931 року, та те саме місце на мапі 1990 року.

reyka

дуже цікаві фото порівняння.. тре  поїхати перевірити.якшо того ше не робили..
Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

astrolon

Цитата: reyka від 23.12.2010 00:14:06
дуже цікаві фото порівняння.. тре  поїхати перевірити.якшо того ше не робили..
Там все вже давно перерито і забудовано :(
Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

reyka

Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

astrolon

Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

reyka

мав на увазі біля грибович.. або дубляни..принаймні там поле..)
Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

ostin_ex_leopolis

ЦитуватиАвтор: explorer  
Цитата
Цитата: ostin_ex_leopolis від 22.12.2010 22:06:14
Цитувати
Автор: explorer  
Цитата
Цитата: astrolon від 16.11.2010 09:37:49
Форт на Скнилові.

Тепер він об"єкт на висоті 310 (можливо)


Території де стояв той форт на наведеному шматку генштабівки взагалі нема. Він більше ніж на 2 км східніше від пропонованої точки...




Привіт усім учасникам форуму. Оскільки вже давно цікавлюся фортифікацією (і не тільки: архітектура, Львів. Словом, цікавить урбаністика), у мене виникло запитання. Що мав на увазі explorer стосовно 2 км східніше?


Привіт, ostin_ex_leopolis.
Дивись у атачменті: точки 2-5 це, власне, форт на мапі 1931 року, та те саме місце на мапі 1990 року.

Привіт. Дякую за порівняння. Але я не зрозумів що то за точка № 6?

Просто я маю на увазі, що це неможливо, на мою думку. Оскільки, це район доволі активної забудови. Якщо не наприкінці XIX та поч. XX ст., то принаймні на період випуску мапи чи підготовки інформації для неї.



   Можливо, explorer мав на увазі, що точка № 6 - це і є приблизне місце. Бо в іншому випадку випливає, що форт би тоді мав лежати на два км східніше. А це занадто близько до міста. Принаймні мені до рук не потрапляла така мапа.
   До речі, порадьте як копіювати чи вирізати певні елементи зі супутникових зображень. Потрібна якась програма? І чи існує якась програма, за допомогою якої можна би було накладати одну мапу на іншу, співставляючи територію. Просто я це роблю, так би мовити, вручну. Тобто на воко. Використовую лінійку, циркуль тощо.
   А стосовно тих кілець мурів, то я вже переконався, що дуже багато плутанини. Та й взагалі, внаслідок зіставлення, порівняння різного періоду мап і планів міста, випливає, на жаль, що багато з них або не існують, або перебувають на закритій території. В реальності мав змогу бачити лише форти на З'явленській горі та, звісно, комплекс Цитадель.
   Напевно, учасники форуму погодяться, що найбільше запитань виникає стосовно другого, меншого кільця. Можливо explorer і мав на увазі форт зі системи меншого кільця. До речі, і напрям, і відстань підходять.

   А загалом, якщо хтось має змогу і бажання, можна було би спробувати прогулятися в пошуках слідів того меншого кільця десь приблизно в районі Левандівки. До речі, не заслужено ці місця трохи недооцінюють. Достатньо особливий, з точки зору історії Львова, район. Наприклад, як стосовно першої половини дня у суботу?

explorer

Цитата: ostin_ex_leopolis від 23.12.2010 20:54:50
  Можливо, explorer мав на увазі, що точка № 6 - це і є приблизне місце. Бо в іншому випадку випливає, що форт би тоді мав лежати на два км східніше. А це занадто близько до міста. Принаймні мені до рук не потрапляла така мапа.
  До речі, порадьте як копіювати чи вирізати певні елементи зі супутникових зображень. Потрібна якась програма? І чи існує якась програма, за допомогою якої можна би було накладати одну мапу на іншу, співставляючи територію. Просто я це роблю, так би мовити, вручну. Тобто на воко. Використовую лінійку, циркуль тощо.
  А стосовно тих кілець мурів, то я вже переконався, що дуже багато плутанини. Та й взагалі, внаслідок зіставлення, порівняння різного періоду мап і планів міста, випливає, на жаль, що багато з них або не існують, або перебувають на закритій території. В реальності мав змогу бачити лише форти на З'явленській горі та, звісно, комплекс Цитадель.
  Напевно, учасники форуму погодяться, що найбільше запитань виникає стосовно другого, меншого кільця. Можливо explorer і мав на увазі форт зі системи меншого кільця. До речі, і напрям, і відстань підходять.

  А загалом, якщо хтось має змогу і бажання, можна було би спробувати прогулятися в пошуках слідів того меншого кільця десь приблизно в районі Левандівки. До речі, не заслужено ці місця трохи недооцінюють. Достатньо особливий, з точки зору історії Львова, район. Наприклад, як стосовно першої половини дня у суботу?

Софт для накладання мап і розрахунку координат на них є - oziexplorer. Результат роботи того софту - картинки, які я і виклав... і написав, що точки 2-5 то і є земляні украплення - т.з., в нашому випадку, "форт". На обох фрагментах ці точки стоять в тих самих координатах. Точка 6 ні до чого. По ній можеш судити про відносну якість прив"язки мап (поворот залізниці).

Дивлячись на мапу 90-го року можна знайти на місцевості і подивитись що зараз знаходиться на тому місці. На мапі 1931 року видно, що там було до цього.

Якщо просто подивитись на мапи міста, то стане зрозуміло, що мова йде про зовнішнє кільце...

ostin_ex_leopolis

     Привіт, explorer. Дякую за пораду стосовно oziexplorer.
    А стосовно кільця зовнішнього, то ніби все зрозуміло. Хоча і не зовсім. Певним чином загадка, - форти № IV та V (Лисиничі та Винники). Не знаю ???.
    А ось, що стосується так званого меншого чи внутрішнього кільця, то, як я вже писав, є багато дуже запитань... Що думають explorivci щодо того, що колишній концтабір можна би було асоціювати з т. зв. фортом № 4?
    Ну а стосовно 5, 6, 7, та 8, то залишки деяких із них можна побачити й зараз. Щоправда, наживо я їх не бачив, ось тут можна переглянути фото деяких із них, а також ще трохи інформації.

    podoroziaib.org.ua

    http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=66&t=22

still


Golem

Дякую, виявив що було аж три шанці біля мене на Кортумовій горі і через дорогу, на території дач.
Дігери всіх країн єднайтеся!

reyka

Мільйон сердець
одне биття
Карпати Львів
на все життя!!!

264 Гості, 0 Користувачів