Кам'янецький водоспад та озеро Журавлине (Мертве)

Автор Ostap_xom, 04.01.2011 16:24:13

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Ostap_xom

Кам'янецький водоспад знаходиться в національному природному парку «Сколівські Бескиди» Сколівський район, Львівська область, за 7 км від Сколе, вздовж по течії р. Кам'янки (поворот на с. Кам'янку між Сколе і Верхнім Синьовидним, 4 км за мостом через р.Опір).

Поруч з водоспадом розташоване Озеро Журавлине (Мертве).

Lesyk

був там.водоспад не такий шоб дуже крутий, а от озеро досить цікаве. Мертве воно тому що там десь з-під землі виділяється сірководень і ніц там не живе (часто видно бульбашки, що піднімаються з дна). Озеро досить глибоке, вода дуже чиста (кинеш монетку - і метра 2 її видно), істинної глибини ніхто не знає, бо там дуже багато колод потоплених - і тому не ясна глибина. А найбільший прикол в тому озері полягає у "плавучому острові" - десь 2/3 поверхні острова покриває така штукенція з переплетеного коріння дерев, трави та інших рослин (на останньому фото його добре видно - такий як зелений "килим" на якому є дерева, здебільшого засохлі)...цей острів потрошки переміщається по площі озера (коли я там був - він був троха далі і лівіше). По цьому "килимі" цілком може ходити доросла людина, ноги трошка провалюються, але то таке  ;)

astrolon

Життя :::::::::::::::::::45%############## Comlete

Golem

Додам від себе фото водоспаду під час повені 2008 року


Водоспад має одну унікальну властивість - до нього прокладена асфальтована дорога від траси. Шо і спричинило його небувалу популярність.  У вихідні дні за в'їзд деруть гроші. Біля самого водоспаду купа наїдків, напитків і гамнітиків.

До Астролона: озеро швидше схоже на болото, то ж особливих планів я б на нього не будував ;)

ПС: Дякую Остапу що гарно все описав і виклав :) Гарна практика перший пост - звіт. Правда я його переніс з "Я знаю місце" в "Природні обєкти". Ну бо це повноцінний опис і місце багатьом учасникам добре відоме.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Lesyk

Цитата: astrolon від 04.01.2011 22:39:24
Озеро купабельне?
ну якшо там ніяка живність не живе, то я б не радив там купатися  :P

Golem

Ну і надодачу, якшо йти туда і мати час, можна завітати на гору Ключ, побачити "острів пасхи" і "стоунхендж", якшо буде бажання - спуститися в печеру. Чи принаймні набрати смерючої сірководневої води по дорозі на трасу. Так шо місце доволі цікаве і насичене.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Fenriz

еем. після повені 2008-го там на схилі тих сосенок по моєму не залищилось))), ті що зліва від захисного парканчика на фотці Голема

Golem

Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter_

Мало хто знає, але в тих краях є ще одне Мертве озеро, розташоване на території Поляницького природнього парку, біля сіл Поляниця та Тисовець Івано-Франківської області. Озеро лежить поза туристичними стежками, а місцеві туди не дуже люблять ходити через недобру славу. Страшних легенд про нього стільки, що вистачить на дві тисячі дописів до теми про аномальні явища ;)

Най жиє Гуцулія!

Andrzej

Був минулого літа на тому озері, що біля Бубнища на Франківщині. Туристи там були - якась велика двомовна українсько-російська компанія.  Намети стояли, навіть шашлички смажили. Щоправда ніхто у воду не ліз (у всякому разі при мені), але й про жодні легенди ніхто не згадував. Може б їх десь тут викласти?

Theslavik

 Місце для відпочинку супер. Навіть влітку умудрядся поїздом на день їздити: сідав на електричку лавочнянську, виходив з неї в Верхньому Синьовидному, далі метрів 300 до зупинки на Чопівській трасі, і в любу маршрутку, котра їде в сторону Сколе, доведеться їхати біля самих дверей, адже перший хто виходив це був я. Маршруткою їхати не більше 6-7 км, просив вийти "біля старої хати" при повороті на Кам'янку, іншим орієнтиром (але це вже трохи проїзджаєш) є дяпани з трембітами.
Ну далі пішки до 6 км, на шляху є прохідна і за вхід/в'їзд треба платити, але коли бути там рано то сторожа нема і це робиться на халяву) Ну далі все що на фото, але для нелінивих додам: якщо ви відвідали озеро і водоспад не полінуйтеся пройдіть ще дорогою кілометр в бік села Кам'янка по дорозі буде джерело з суперсмачною водою а далі ріненькі полонини з зеленою травою, по якій тече чистенька річка, но і там не розслабляйтесь та річка кишить п'явками, які після корів зуби не чистять ;D ;D ;D

Golem

Цитата: Theslavik від 10.01.2011 16:14:22
іншим орієнтиром (але це вже трохи проїзджаєш) є дяпани з трембітами.

То Скульптурна композиція "Два гуцули повісили радянського окупанта".


Дігери всіх країн єднайтеся!

Bottlehunter

Зимою по озері можна погуляти  ;) І зліпити снігову бабу. А ще класно замочити ноги в крижаній воді водоспаду.

Експлорери матрасят, свята ж прийшли, нє? А ще в мене є класний новий термос. Дякую, камради!





















Най жиє Гуцулія!

McLaut

Восени був в тих краях. Якщо чесно Журавлине озеро - мало схоже на серйозний водний об'єкт. Швидше болото. Говорять, що ще декілька років тому - це було досить величеньке озерце. Что може пояснити причину деградації даного об'єкту?

GreenLION

Цитата: McLaut від 03.03.2013 20:59:55
Восени був в тих краях. Якщо чесно Журавлине озеро - мало схоже на серйозний водний об'єкт. Швидше болото. Говорять, що ще декілька років тому - це було досить величеньке озерце. Что може пояснити причину деградації даного об'єкту?
Я був там років 10-8 тому, вигляд воно мало якщо не аналогічний то схожий. Воно просто мігрує по "чаші" в якій знаходиться ну і ясно шо рівень води трохи змінюється внаслідок водного режиму.
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

Le-i-3o

Цитата: McLaut від 03.03.2013 20:59:55
Восени був в тих краях. Якщо чесно Журавлине озеро - мало схоже на серйозний водний об'єкт. Швидше болото. Говорять, що ще декілька років тому - це було досить величеньке озерце. Что може пояснити причину деградації даного об'єкту?

Це унікальний водний обєкт, і на слові унікальний хочу наголосити. Булоб воно не серйозним статус урочища не отримало б. Це процес який спостерігаєтся це не деградація о природнє заростання рослинністю, вибачте не обізнаний у назві тої рослини якою воно заростає. Озеро і його околиці є своєрідним клондайком для ботаніків і ентомологів а також мабуть ше не одних представників різноманітних гілок природознавчих наук.

Для прикладу там ще нещодавно можна було зустріти Росичку.

2  McLaut: його не можна порівнювати із водними обєктами по розміру чи тому заросле воно чи ні, тут треба комплексно мислити
Він копав, і ти копай!!!

GreenLION

Також ще унікальність озера, як писав вище Лесик, в тому що його вода багата на сірководень і тому там немає живності. Тобто воно цікаве і для гідрохіміків, гідрогеологів та інших гідро...
"Де ліси старі стоять, де панує морок, - там живе душа моя, у високих горах..."

Roy

Цитата: GreenLION від 03.03.2013 23:08:14
Тобто воно цікаве і для гідрохіміків, гідрогеологів та інших гідро...

А також для гідродігерів  ;D ;)
Meine Ehre heißt Treue

McLaut

Ну тоді вибачаюся прошу пробачення. Я коли говорив, що об'єкт несерйозний, то мав на увазі лише розмір.

232 Гості, 0 Користувачів