Артефакти давнини у Львові та регіоні

Автор Roy, 08.01.2011 13:14:00

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Golem

Репер, це не тільки співак, а й спеціальна геодезична точка замурована у будівлю! Від неї вимірюють межі та висоти сусідніх ділянок та подвірь. Вона замурована в стіну аж на 15 см, щоб надійно.

У 19 ст у Львові створили першу нівелірну мережу. Вона складалася з 18-ти реперів. Ця мережа була потрібна для спорудження каналізаційної системи міста. Щоб какахи текли вниз, а не застоювалися в ямах.

На фото центральний репер що на фундаменті Ратуші. Написано «znak wysokości», орел (герб Речі Посполитої), та літери «P. N.». Від нього "танцює" весь центр міста в нашому кадастрі.

Ну і на фото видно залишки старих газових труб освітлення навколо ратуші. А ви їх помічали? ;)














Гарна стаття про реперів тут
Дігери всіх країн єднайтеся!

Le-i-3o

Думаю сміливо цей знак підземного переходу можна до цієї теми віднести, він такий один і це вже давнина

Вул. Богдана Хмельницького
Він копав, і ти копай!!!

Le-i-3o







Статуя Святого Антонія на Погулянці дуже цікаво як вона туди потрапила,  є в когось якісь ідеї?
Він копав, і ти копай!!!

Bottlehunter

Цитата: Le-i-3o від 09.02.2020 22:05:43
Статуя Святого Антонія на прогулянці дуже цікаво як вона туди потрапила,  є в когось якісь ідеї?

Яка адреса?
Най жиє Гуцулія!

Le-i-3o

Він копав, і ти копай!!!

Le-i-3o

Незнаю чи ще десь у місті можна зустріти такий пам'ятний хрест, окрім цвинтарів. Вул. Персенківка, навпроти девятого номеру.
Є в когось якісь ідеї, як його вік визначити?



Він копав, і ти копай!!!

Le-i-3o

Уже артефакт але ще не давнини. Сербська 4, давно уже таких не бачив.

Він копав, і ти копай!!!

Golem

Попадаючи в новий підїзд стараюся пройтися по всіх поверхах. Глянути як там вилаз на дах і захід в підвал, чи є щось цікаве на стінах. От вчора попався, Кран від централізованого порохотягу. Колись як не було компактних електричних двигунів а пилюка від замітання схарила, ставили такі от системи. Мали вихід на кожному поверсі. Двигун і фільтр стояли або в підвалі, або надворі. Зараз теж таке ставлять на великих обєктах.







Ось в цьому будинку що на куті. Не пишу адресу вулиці шоб легко не гуглилося. :) А людина зайшла на форум і почитала весь матеріал.


Фото з книги Львів по Польськи. Надіслала Мілана Ватерман


Також згідно її даних подібні крани ще збереглися на Січових Стрільців, Фредра і на Коперника в муз школі.

тут є більше про схожі крани. Надіслала Таня Шайда
Дігери всіх країн єднайтеся!

Юрік

На Персенківці був пам"ятник загиблим полякам в україно-польській війні можливо той хрест якась його частина

Андрій74

В міській раді ,в підвалі найшов ось такий чи то водяний,чи то газовий лічильник

В ідеальному стані. Таке враження що про нього забули. Гарно збереглось табло і бірка

Цікаво чи є якась інформація про виробника. Гугл наразі не має інформації.

Най го качка копне...

Андрій74

Є ось такі австрійські вішаки.



Якщо поритись можна багато чого найти
Най го качка копне...

Андрій74

Розподільчий щит віденської фірми Сіменс-Гальске 1910р.Таких щитів по Львову є досить багато, всі в різному стані.Ось такий витвір інженерії і історіі міста я зовидів на вул. Пекарській.



По роду своєї діяльності,я завжди мріяв заглянути в середину. Мрія збулась  ;D





Троха не потемі, вибачайте!!!
https://zaxid.net/u_lvovi_demontuyut_polski_transformatorni_budki_n1404824
Най го качка копне...

Indigo

Цитата: Андрій74 від 04.01.2021 10:35:12
Розподільчий щит віденської фірми Сіменс-Гальске 1910р.Таких щитів по Львову є досить багато, всі в різному стані.Ось такий витвір інженерії і історіі міста я зовидів на вул. Пекарській.



По роду своєї діяльності,я завжди мріяв заглянути в середину. Мрія збулась  ;D





Троха не потемі, вибачайте!!!
https://zaxid.net/u_lvovi_demontuyut_polski_transformatorni_budki_n1404824

По темі, цілком по темі.
І я її продовжу, так як у кінці 2016 року По роду своєї діяльності відвідав обговорення заміни цих будок на нові. З того часу їх не дуже й оновили, хоча йшлося про масове і ретельне оновлення.



Roy

Баночка з-під солі, родом з Стебника, міжвоєнного періоду.







Meine Ehre heißt Treue

Drusja

Можливо хтось підкаже, що це за ящик на будинку?


>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

YserL

Колись між будинками за совк була ілюмінація, скорвш з тих часів.

405 Гості, 0 Користувачів