Енергоощадливі лампи

Автор YserL, 12.01.2011 13:55:06

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

YserL

Пропоную висказати своє фе на рахунок ламп:

1Лампа розжарюванняГалогенна лампаКомпактна люмінісцентна лампаСвітлодіодна лампа
Фото
Спектр
Ціна2 грн35грн20грн/1Вт ~56грн
Ресурс1000 год 2000—4000 год8000 год50 000 год
КПД5-15%5-15%10%80%
Світлова температура2300—2900 K3000 Кот 6000 К

http://www.rwpbb.ru/test/spectr3.html

Хочу замовити собі світлодіодну лампу, бо люмінісцентним чото не довіряю))
http://ledips.com.ua/products

Golem

Всі лампи є хороші, просто кожна по свому. Лампа розжарювання - дешева, дає приємне світло до якого всі звикли ще з пеленок, непогано переносить включення-виключення. Недоліки - відносно короткий термін служби, енергоспоживання.

Енергозберігаюча лампа - дійсно жре менше електрики, має різні температури кольору, довший час служби. Недоліки класичні для люмінісцентних ламп: обмежене число пусків (в районі 1000) через що вони досить скоро згорають якшо поставити, наприклад, в туалеті. Розігрівання протягом кількох хвилин, неприродній колір світла, суттєве зниження яскравості зі зменшенням температури повітря, поблимування якщо в вимикачі стоїть неонова лампочка підсвітки, вихід з ладу при скачках напруги. також вони непридатні для роботи з традиційними регуляторами яскравості.

Особисто в мене вдома всі лампочки - традиційні накалювання. Правда Філіпс, що і всім решта рекомендую стосовно всіх ламп. Чого? Поставив я в підвісну стелю звичайні китайські накалювання, потім Іскра. Дуже гарний тест, бо всі включені паралельно. Горіли собі рандомно, одні через місяць, інші - більше року. А філіпси за ірк не згоріли жодна. Щодо енергозберігаючих - основна різниця в люмініфорі, філіпси завжди дають значно природніше світло.

На гаражі стоїть філіпс енергозберігаюча. Вмикається автоматом з настанням сутінок, вимикається зранку. Працює вже рік і 3 місяці, це (356 днів * 24 години)/2 > 5000 годин. Нижче нуля яскравість падає приблизно вдвоє, при -20 світила на око в чотири рази слабше, але все таки світила.

Вибір енергозберігаючої лампочки для гаража зумовлений насамперед економічним ефектом, який досягається в такому застосуванні. Адже за ніч звичайна 20Вт лампочка зїсть близько 200Вт енергії що є 71кВт за рік проти 20кВт енергозберігаючої, різниця виправдовує ціну лампочки.

Натомість застосування їх вдома не надто доцільно. Практика показує шо працюють вони по кілька годин на день, а горять через півтора-два роки використавши ресурс включень, так себе і не окупивши. Принаймні поки електрика дешева.
Дігери всіх країн єднайтеся!

Ioan85

Якщо порівнювати 100 Вт лампу розжарювання та люмінісцентну лампу еквівалентом в 100Вт, через місяць часу світить як 60-75 вт. Серед трьох ламп lumax з ресурсом 6000 год, еквівалентом у 125Вт, дві здохли на протязі 1-1.2 року свого життя. Чим повільніший старт лампи тим довший її ресурс. Була лампочка Іскра, прогрівалась 10 секунд, протянула 4 роки

YserL

Зара у нових будинках енергозберігаючі лампи використовують для освітлення сходових кліток, ібо дешево. Вдома теж використовую лампи розжарючання. У підїзді переробив на дві зпаралелені лампи на 100Вт одного виробника, уже 7 років не перегоріли.

Roy

Я прихильник ламп рорзжарювання. Приємна для очей температура світла. І справді, якшо лампи розжарювання, то тільки філіпс. Служать дуже довго в мене.

Недавно "познайомився" з галогенною лампою, купував в подарунок світильник для письмового столу. Сподобалася температура світла, яскравість.
Мабуть непогана для роботи за письмовим столом.

А от в люмінісцентих лампочок світло справді якесь неприємне чи неприродне, разить очі і все. Вже й по типу температури вибирав, але всеодно, це не те що класична жарівка.
Meine Ehre heißt Treue

YserL

Цитата: Roy від 12.01.2011 16:33:39
А от в люмінісцентих лампочок світло справді якесь неприємне чи неприродне, разить очі і все. Вже й по типу температури вибирав, але всеодно, це не те що класична жарівка.
Повязане із пилоподібним спектром.

explorer

За час самостійного життя всюди де можна було впхати люмінісцентні - вставляв їх. Іноді після того як псулась чергова лампа розжарювання (наразі їх стало 7 штук). За 3-4 роки жодна не згоріла. Виробники різні (Volta, Electrum, Maxus, ще дві не пам"ятаю чиї, але вмикаються секунди 3-4 - страшенно бісить). Всі ніби не з найдешевших, всі теплі. Різних форм-факторів. Жодних нарікань на їх світло нема, навпаки - приємніше.

inkognito

Аналогічно у мене вдома, залишилось йно 2 лямпи розжарювання - усі інші замінив на люмінісцентні. Звісно світять не так приємно як жарувки розжарювання, але за місяць привик. Вже майже рік часу - жодна не вийшла з ладу. Стартують у мене 2-3 секунди, на повну потужність виходять до 30 секунд. Якщо лампа була до цього "розігріта" (себто посвітила хоча б 2-3 хв.), наступний старт із виходом на повну потужність займає тих же 3-5 секунд. Лампи точно вже зробили більше 1000 запусків і почуваються добре. + 2 роки гарантії на них, заміна прямо у продавця на місці (йно чек треба зберігати). А також не забуваймо, що здається із 01.02.2011 ціни на світло для населення зростуть у два рази, буде десь в районі 50 коп/кВт проти поточних 24 - ось вам ще один аргумент на користь люмінісцентних джарувок.
Resistance is futile

Golem

Досить цікаві і грунтовні статті про люмінісцентні лампи є на ПедВікії тут і тут
Дігери всіх країн єднайтеся!

greenandy

Цитувати" Ливерморе (штат Калифорния, США) работает самая старая лампочка в мире. Сначала она освещала сарай, в котором стояли конные экипажи пожарных. Затем её несколько раз перемещали с одной пожарной станции на другую. В настоящий момент её можно увидеть на пожарной станции по адресу 4550 Ист-Авеню. Необычно долгий срок жизни не просто превратил лампу в местную достопримечательность, но и позволил занять ей свое место в книге рекордов Гиннеса — как самой старой и работающей лампе в мире. Это 4-ваттная лампа ручной работы, с углеродной нитью, известная под именем «Столетняя лампа». Точнее, лампе уже перевалило за сотню, т.к. «день рожденья» у нее — 1901 год. В настоящий момент она используется для ночного освещения в гараже для пожарных машин."
взято з http://www.nbkmagazin.ru/archives/11

Driver

Багато світла збігло з часу останнього повідомлення, та й в Криму було ясніше ніж тепер  :P  Поділюся з вами моїми підрахунками. Зараз практично повністю перейшов на світлодіодні лампи таких типів



Загальна кількість ламп в квартирі 23 з  них тільки 3 лампи розжарювання, одна з них має обовязково стояти в туалеті, бо то таке, то не можна, то союз навчив  ;D Сукупна потужність усіх складає 409 Ват проти звичайних 1740 Ват. (а шо буде як викручу ті сотки?). Перед цим використовував економки (люмінісцентні) але ж як вони мене харили Карл.

П.С. Народ, то вже сі почала єра діодів, дронів і планшетів?
Одінь окуляри з фіолєтовим шклом так легше стіну пробивати чолом.

Roy

Порадьте, де можна купити про прийнятній ціні діодні лапмочки, патрон е27.
Буду капєц який вдячний. :)
Meine Ehre heißt Treue

YserL

Цитата: Roy від 25.11.2015 19:38:44
Порадьте, де можна купити про прийнятній ціні діодні лапмочки, патрон е27.
Буду капєц який вдячний. :)
Тра дивитися. Нормальні по якості Maxus LED Sakura.
На південному, новій лінії, епіцентрі.

YserL

По енергоспоживанню: в підїзді замінив усі лампочки на люмінісцентні 7W два роки тому, 7 лампочок споживає 49Вт  :)

Сода + цианоакрил

Лампа після увімкнення, розгоряється за 2 хвилини

Roy

Цитата: YserL від 25.11.2015 20:24:42
Цитата: Roy від 25.11.2015 19:38:44
Порадьте, де можна купити про прийнятній ціні діодні лапмочки, патрон е27.
Буду капєц який вдячний. :)
Тра дивитися. Нормальні по якості Maxus LED Sakura.
На південному, новій лінії, епіцентрі.

Мені треба відносно багато їх. Епіцентр і тому подібне це зрозуміло, але там ціна за штучку over --> 100 гривень.
Проте, знайшов альтернативу  по 40 гривень на ОЛХ. Цікаво, за таку ціну то фуфел? Чи можна щось нормальне знайти? Фактично, різниця 50 грн. на лампочці. Мо хто якусь спеціалізовану гуртівню порадить або пп, хто тим займається? (дружить з китайцями).
Meine Ehre heißt Treue

Drusja

Знайомий недавно брав купу китайських лампочок  в якогось пп "бо тіпа дешеві" - і більшість вже на смітнику.

Якщо на OLX щось типу такого пропонують - не раджу, краще раз заплатити нормальні гроші і мати спокій надовго.
>>>>>>>>>> Не довіряй нікому <<<<<<<<<<

ІНТРОВЕРТ 997

А виробник на упаковці гонський Huizhuo або hu iz huo  ;D .
Вставлю свої п"єть копійок , у всіх мабуть є кімнати де треба багато світла , тому в них ми всі тулимо більше лампочок ( всяких ) однак при вартості світлодіодниць ( ватів 5-7 ) тулити їх більше як 3 шт починає тиснути жаба , тому деякі люди дізнаються , що дешевше взяти окремий конвертер ас-дс і кілька світлодіодів  та втулити їх на радіатор ( через термопасту Карл ) , що дає нам ціну орієнтовно до 20 відсотків нижчу з більшою геморойністю в заміні  ( в мене є всі перераховані види ламп жарівки всюди де рідко буваємо довше 10 хв , економки де буваємо довго і світлодіодні де хватило грошей і взагалі  не вимикаємо  світло )
П.С. Просто ділюсь думкою не написавши всі нюанси ( лампочки дешевшають швидше ніж зазначений вище варіант ) ...
Тут могла бути ваша реклама...

Андрій74

Цитата: Roy від 25.11.2015 22:56:54
Цитата: YserL від 25.11.2015 20:24:42
Цитата: Roy від 25.11.2015 19:38:44
Порадьте, де можна купити про прийнятній ціні діодні лапмочки, патрон е27.
Буду капєц який вдячний. :)
Тра дивитися. Нормальні по якості Maxus LED Sakura.
На південному, новій лінії, епіцентрі.

Мені треба відносно багато їх. Епіцентр і тому подібне це зрозуміло, але там ціна за штучку over --> 100 гривень.
Проте, знайшов альтернативу  по 40 гривень на ОЛХ. Цікаво, за таку ціну то фуфел? Чи можна щось нормальне знайти? Фактично, різниця 50 грн. на лампочці. Мо хто якусь спеціалізовану гуртівню порадить або пп, хто тим займається? (дружить з китайцями).
Спеціалізованих магазинів (гуртівонь)у Львові вистачає.До прикладу:Львівська ізоляція(294-82-86),Галиченерго(240-42-82),Робітня(294-93-50).Можу ще десяток фірм назвати,лиш би було бажання.
Най го качка копне...

:-)

А як світлодіодні на часте вмикання/вимикання реагують? Для того ж туалету. Свого часу поступово замінив всі лампи крім санвузла на оті от люмінісцентні, кілька погоріло з часом. Наразі думаю можна поступово мінєти на світлодіодні, бо ті газорозрядні таки депресивні якісь, із температурою вгадати складно.
Недавно рахував, якщо для квартири без електроплити і менше 100 кВт*год/місяць, то окупність люмінісцентної (відповідник 60Вт - 12 Вт споживаня) при 4-х годинах на добу то роки за 2 мало б окупиться. При більших місячних витратах електроенергії окупність зростає, світлодіодна десь рік додасть до терміну окупності.
Декольтем своїм мене манила.

interit3

Мене теж питання стійкості світлодіодних сильно цікавить. В мене класичні жарівки горять з регулярністю в 1-2 міс (в мережі напруга підвищена, в районі 230-235 вольт). Міняти з такою ж частотою ледові я махав.

240 Гості, 0 Користувачів