Пошук без детектора.

Автор swordlord, 08.02.2011 01:36:10

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

swordlord

Знаю, що є багатсько людей які зацікавлені історією, мають бажання займатись пошуком, але нажаль метелодетектори не дешеві. Для таких людей хочу помістити статтю в якій я розкажу, як отримати бажаний артефакт (відлуння минулого) із землі без допомоги металошукача.

Якщо про горища та підвали знають всі, розкажу про старі звалища, де також багато гарних старих штукенцій трапляється. Здебільшого це довоєнний посуд, пляшки з гарними написами та різного роду речі тогочасного побуту.

Отож почнемо з найголовнішого.

Нехай слова "смітник" та "звалище" вас не лякають, та не викликають одразу асоціації з Грибовичами та нестерпним смородом і різними бридкими речами. Одразу заспокою, в довоєнних смітниках все, що мало згнити, давно вже згнило і залишились тільки речі які матінка земля не здатна "перетравити".

Спорядження

1) Щуп та лопата. Неодмінні атребути в цього роду пошуку.
2) Міцні рукавиці, здатні захистити Ваші руки від битого скла.
3) Взуття, яке також здатне захистити кінцівки від проколів цвяхами, які часто трапляються у таких звалищах.
4) Жага до пошуку, багато ентузіазму, руки здатні багато копати, а також, як і в любій справі, трохи везіння (можна використовувати різного роду талісмани, підкови, кролячі лапки, щасливі квитки, танцювати з бубном, говорити з предками, падати на коліна і битись чолом об землю, просячи допомоги у вищих сил  ;D)

Як обрати потрібне місце

Зразу скажу карт де звалища позначені хрестиком із шляхом прямо від Вашого дому НЕМАЄ.
Для пошуку звалищ керуються розповідями старожилів, випадковими знахідками робочих при побудові будинків, старими пустками в межах міста або місцями де є уламки старого посуду.
Такі звалища можна шукати і в селах, але в містах звалища більші і відповідно багатші на знахідки.

Вигляд звалища

Оскільки все що гниє давно згнило, звалища як правило мають вигляд ями, або підвищення, якщо для смітника не викопали яму, а просто все скидували.

Як копати

Для перевірки вибраного місця щупом перевіряють землю, якщо є багато металу, цегли і скла, БІНГО це таки воно.
Спочатку обережно викопуємо першу яму, а тоді починаємо її роширювати, сантиметр за сантиметром, поки лопата не наштовхнеться на якийсь предмет. Пляшки з тонкого скла мають властивість тріскатись та розвалюватись при витягуванні, тому краще обкопувати руками, щоб не пошкодити їх.
Глибина залягання преметів дуже різна. Але коли вкопатись до світлого прошарку грунту можна зупинятись, там вже смітник закінчується. І продовжувати у довільних напрямках в сторони.
Час від часу потрібно перевіряти відвали, бо можна пропустити дуже малі речі, а також маленькі пляшечки.

Як воно виглядає на практиці












































































В такий спосіб можна зібрати колекцію старих пляшок та посуду, або ж назбирати на металодетектор.

Якщо комусь таки трапиться такий смітник, завдяки цій статті, буду вдячний якщо запросять на спільне колупання у пошуках пляшечок  ;)



Si vis pacem, para bellum.

Zaval

Макс, дякую за гарну тему, розписав все як в підручнику.

А ось так копають звалища в Феодосії (і не тому що радіація, так захищаються від пилу)

swordlord

Цитата: Zaval від 08.02.2011 08:16:49
Макс, дякую за гарну тему, розписав все як в підручнику.

Ти б тоже пару слів написав, в тебе досвід вкопування в царські звалища півдня України.


Доречі забув додати, людина в зеленій футболці, це товариш Zaval власною персоною під час літніх вакацій в теплих краях нашої Батьківщини. На фото він длубає звалище часів царської Росії в околицях міста з Привозом  ;D
Si vis pacem, para bellum.

yar-79

Дякую за пост! Багато змістовної інформації, для починаючих шукачів, просто кладязь! Мені б на початку моєї пошукової кар"єри, таке надбання! +1 За пророблену працю!

swordlord

Цитата: yar-79 від 08.02.2011 12:10:08
Мені б на початку моєї пошукової кар"єри, таке надбання!

Тоді б в "Пивничці" місця для старих пивних пляшок не хватало б, прийшлось би ше полки доставляти  ;D
Si vis pacem, para bellum.

267 Гості, 0 Користувачів