Покинуті будівлі

Автор Roy, 09.02.2011 20:53:31

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

Roy

В цій темі планується завести невеличкий облік таких об'єктів, участь яких не передбачається у повноцінних звітах.

Найголовніше, це покинуті житлові будівлі, далі це будівлі інших значень.
Цікавлять описи будівель, характерні фотографії, тощо.
Подібні місця зазвичай мають специфічну енергетику, також в них подекуди залишені залишки минулого життя. Або навпаки, нові мешканці - безхатченки влаштовують, своє, нове життя.

Отож, ділимося враженнями та матеріалами нижче.
Meine Ehre heißt Treue

Bottlehunter_

Трохи доповню Роя: сюди пропонується закинувати звіти з закинутих будинків, котрих у Львові достатньо. Такі будівлі зберігають пам'ять про попередніх власників. Там можна знайти багато непотрібних, на перший погляд, і цікавих для експлорерів речей. Водночас, покинуті будинки в більшості випадків доживають свого віку, вони є частиною нашої історії і, без сумніву, варті кількох слів та фото на нашому сайті ;)



Йдучи по площі Ринок, звертаємо в непримітний провулок. проминаємо карту Галичини, намальовану на стіні, звертаємо наліво - і ось він, з розбитими вікнами, розламаними дверима, майже цілими п'єцами і цікавими артефактами всередині. Будинок облюбували безхатьки, майже в кожній кімнаті знаходимо їхні лежанки. На щастя, господарів вдома не застали ;)
Вхід до підвалу повністю завалений сміттям, проте, думаю, за бажання його можна відкопати та глянути що там.

Нижче знимки

Холодильник цілком добрий, можна поставити двигун, електропроводку та користуватися ще сто років. Або поставити на балкон і складати різний хлам потрібні в господарстві речі














Альбом для значків на горищі. Взагалі, більшість цікавих речей збереглася на горищі, видно бомжі туди не дісталися.



Руфус бавиться в телевізор. В ефірі вечірня казка ;D







Чайник з залишками зеленої фарби всередині











"Ти прєдставляєш - піва кончілась, жена ушла...Піва кончілась!!!"
Я не знав, що буває на світі такий розпач...









Механічний кімнатний порохотяг. Чи то електровіник? Менше з тим, сюди треба причепити палку і котити по хаті. За задумом радянських інженерів, ЕТО має позамітати помешкання во мгновєніє ока. Процитую Христину: "А, я бачила таку штуку. Моя мама навіть колись таке купила. Дотепер в хаті валяється."



















Ротару щось знає і нікому не каже...Погляд такий дивний...





А ця інсталяція мене дуже зацікавила, кілька хвилин її розглядав. Роздіта кобіта приклеєна до наксерених грошей. Що б то мало означати?





Руфус виглядає з горішнього вікна

Най жиє Гуцулія!

Roy

Були в одному будинку в центрі, напівпустому, котрий готується до капітального знесенремонту. Верхні поверхи окуповані безхатченками та іншими соціальними групами.
Отже, деталі:


Сходова клітка, останній поверх. Зашклений сегмент даху.


Виглядає гарно. Дуже характерно для старого Львова.


Попередніми мешканцями залишений дємбєльський альбом. Хенд-мейд звісно.


Глибокі по змісту ілюстрації. Якраз актуальні по закінченню служби.


Туалет використовується по призначенню, єдине це те, що відсутня вода


Політична історія.


Насправді реставрацією там навіть і не пахне. Пахне чимось іншим. Зате куртка справжня.
P.S. Решта матеріалу чекаємо від Стінгера  :)

Meine Ehre heißt Treue

Stinger

Продовження від мене:








мабуть якийсь поціновувач важкого року жив




ломимось на горище




шо за ху..?))


мандарінкі ;D


розвалений п'єц


вид з даху


Bottlehunter_

Будинок по вул. Шевченка. Схоже, доживає свої останні дні. Всередині нічого цікавого - давні бомжацькі лежанки і неприємний запах, тобто нестерпний штин. Стеля провалилася, схоже, скоро завалиться і дах. Потім будинок, звичайно, розберуть і збудують на цьому місці щось торгово-офісне. Цікаво, куди діваються власники подібних споруд?







Най жиє Гуцулія!

Roy

Будівля колишнього комісаріату знаходиться за адресою  Каліча Гора,5.
Знакове місце для багатьох з нас!
Вперше з вчителем ДПЮ ми піднімались по цій доріжці, вперше тут заповнювали картку обліку.


Тепер тут все інакше, нема уставу, нема матюкливого майора, немає медпункту. Залишився лише спогад, і пуста будівля.


Під котру ходять тепер вже справляти природні потреби.
Нижче фото, що характеризують теперішній стан будівлі.
Гараж


Привіт з минулого


По одним даним, на території комісаріату мав бути підземний штаб ЦО. Цей цікавило найбільше. Зайшови за гараж, на мій подив знайшлися дві ВШ. Відкривши на одній кришку, побачив вентиляційну трубу. По легенді, штаб мав бути на площі позаду, де гаражі. Труби ведуть якраз в цю сторону.
Отож, варто пошукати вхід.

друга ВШ


Далі, попадаю в будівлю, завдяки старшині Кавка М.В.  ;D

Всередині численні кручені-перекручені переходи, та різні за розміром кімнати. Де не де є меблі. А так - пусто загалом, лише ловимо запах, який
притаманний лише чомусь військовим спорудам.
Прохідна з "вертушкою", все як положено!




Сходова клітка









Горище:





на стрьомі ;D


територія позаду

От така історія... Решта фоток тут


Учасники: Stinger, Nazrochuk, і я.
Meine Ehre heißt Treue

YserL

А як на рахунок тих люків? Що там?

Roy

Цитата: YserL від 18.03.2011 17:10:33
А як на рахунок тих люків? Що там?
Люки - це вентшахти. Один відкрив, другий на міні-колодці.  :)
Meine Ehre heißt Treue

YserL

А підвал там є? І що то на фотці

Roy

Це гараж, має підвал. Вхід до нього в тій же будівлі. Двері просто закриті. А штаб, по легенді має знаходитись правіше, де гаражні бокси. ВШ розташовані позаду гаражу, і повітро-проводи ведуть в сторону до майданчика, де власне гаражні бокси.

Upd: Треба відкривати двері гаражу...
Meine Ehre heißt Treue

Mike555


То підвал воєнкомату на Каличій горі ?

inkognito

Цитата: Mike555 від 10.04.2011 16:38:04

То підвал воєнкомату на Каличій горі ?

А що, не дуже схоже?

Рой писав:

Будівля колишнього комісаріату знаходиться за адресою  Каліча Гора,5.

Капітан каже, що то таки Каліча Гора  :)
Resistance is futile

Roy

На вулиці Тершаковців 4 є цікавий будинок. Своїм виглядом схожий на маєток в минулому.
На сьогоднішній день, 70% будівлі виглядає нежитловою та покинутою. Видно, що грунтовно будинок не фарбувався та не ремонтувався досить давно. Тому тут збережена стара столярка, ліпнина і навіть дерев'яні балкони та веранда внутрішнього подвір'я. І ще, склалося таке враження що там живуть привиди і люди повисилялись звідти.  :) Будинок виглядає містично доволі.
Може хтось знає щось про історію будівлі?
По одним даним, там розміщувалась вечірня школа.

Хочеться попасти туди всередину 8)
Meine Ehre heißt Treue

Stitch

ти в той будинок не залізеш:
а) він заселений, просто лише однією сім'єю;
б) не дадуть зайти, бо то сім'я колишнього кгб- чи нквдиста, такшо проходу він нікому не дасть;
в) квартири, шо в ньому знаходяться час від часу здаються цим же ж чуваком, але лише для своїх бабловитих знайомих;
г) і остання поправка: не лізь в мій район - то мій майбутній маєток - не дам його тобі! :Р

Roy

Дякую за інфу, але:

Цитуватити в той будинок не залізеш:

Коли так кажуть то обов'язково залізу, а може й зайду.  ;)


Цитуватиг) і остання поправка: не лізь в мій район - то мій майбутній маєток - не дам його тобі! :Р

Район не твій і не мій, а Віті Чєрєпа... ;D

Meine Ehre heißt Treue

Peter

Провідував недавно побратима в 7й лікарні в Брюхавичах де проходять післяінфарктну реаббілітацію. Мав нагоду прогулятись лісом. Вразив недобудований рекреаційно-відпочинковий комплекс на базі совкового піонертабору, з рестораном у вигляді корабля, гектарів 5 посеред лісу, обгороджені цегляним парканом. Роботи проводились в 2000-му. Вхід вільний і без охорони.

Поруч покинута ВЧ - на протилежному боці вулиці Івасюка, кінцева 13-го маршруту таксі.
Раджу відвідати місцину, особливо "смакуватиме" з сардельками і пивком.

пс.не можу прикріпити фоти, може є секрет?

Anhorda

Каплиця Матері Божої Неустанної Помочі на Збоїщах

Знаходиться в квадраті між вулицями Мазепи, Плуговою, Очеретяною, Творчою.

Монастир о. Редемптористів УГКЦ заснований на Збоїщах у 1919 році. У 1920-х роках редемптористи збудували для монастиря дві великих будівлі, а колишнє зерносховище перебудували під каплицю. У 1946 р. монастир був ліквідований, а його територія віддана під військову частину.

Каплиця збереглася до наших днів. У 2008 році вона виглядала так:





















На поч. 2011 р. каплицю викупили сестри монастиря св. пророка Іллі (Брюховичі) і почали реконструкцію.





Оскільки монастир св. Іллі підтримав дії підгорецьких монахів і новостворену Українську Правовірну Греко-Католицьку Церкву, то довкола каплиці розгорівся скандал. Зараз отці-редемптористи УГКЦ намагаються повернути її в свою власність.

Більше про каплицю та скандал довкола неї можна прочитати у новинах ЗІК від 2 червня 2011 року.
На сайті УПГКЦ 2 липня 2011 року з'явився Відкритий лист контемплятивних сестер Василіянок отцям Редемптористам, в якому вони зазначають:

>>Вам було запропоновано приватним власником купити складське приміщення – колишню каплицю по вул. Плугова, 6 у м. Львові. Ціна нерухомості була двохкімнатна квартира. Проте Ви відмовилися її купити. Тому ми продали одну свою квартиру та купили колишню каплицю, щоб її зберегти для церковного призначення та щоб мати де молитися. Ми набули її у свою приватну власність як вже треті добросовісні набувачі. Після цього Ви та Ваш архиєрей І. Возьняк, ЧНІ звернулися до мера міста Львова, щоб міськрада каплицю в нас забрала (дослівно вкрала) та передала Вам!<<

А на цій сторінці подані думки редемптористів з приводу каплиці:

>>Каплиця на Збоїщах була власне тим місцем, з якого після І світової війни редемптористи розпочали свою активну діяльність. Той дім, який ще стоїть біля каплиці, і саму каплицю нашому Чинові подарував митрополит Андрей Шептицький. Там був збудований великий ювенат, де навчалися передусім діти з бідніших сімей, які не могли дозволити собі здобути середню освіту, і той ювенат був кузнею кадрів для самих редемптористів.<<

Відео по темі на YouTube:


Простіше кажучи, скандал триває!

Каплиця на карті позначена червоною лінією і цифрою 1 (карта — див. наступний пост цієї теми).

Anhorda

Територія військового містечка № 48 на Збоїщах

Територія військового містечка, яка ще залишилася незабудованою, на карті позначена цифрою 2 і обведена синім кольором.
Нагадаю, що 1 - каплиця о. Редемптористів.
Вони поруч, а, отже, одним махом вбиваються два зайці, вірніше відвідуються два об'єкти.



Військова частина розмістилася в приміщеннях монастиря о. Редемптористів, який був ліквідований радянською владою у 1946 році. З 2000-их р.р. частина цієї території використана для житлового будівництва.

Тут вже встигли побудувати щось дивне у вигляд м'яча:



А також трохи різнокольорових однотипних багатоповерхівок:



На відкритій території, доступній з боку вул. Плугової. знаходяться адміністративний будинок



і один ангар.



Решта території обнесена парканом. Ворота в паркані з боку вул. Плугової зачинені. «Стороннім вхід заборонено», як то кажуть. Можна спробувати пролізти через вузьку щілину внизу, але не варто.



Краще перелізати зі сторони житлового масиву через невисоку стінку, під якою накидали купу землі та трави для м'якого приземлення (місце показане стрілкою на карті). Тільки треба обережно, бо збоку стирчать прутки арматури.



Можна пройти вліво трохи далі. Там було помічено дуже низький паркан і декілька кобіт, які щось шукали в траві.
Сторожів в будній день не спостерігалося.

На території військової частини знаходяться декілька ангарів і навіс.

Подвір'я між ангарами:



Порожня бухта:



Навіс:



Місцева флора:



Ось відчинений і доступний для внутрішнього огляду ангар. Всередині порожній і поруйнований. Виглядає, що тут зберігалася автомобільна техніка. Стоїть запах машинного масла. Підлога викладена плитами. В ній — вузькі довгі неглибокі бетоновані ями.

2011 рік



2008 рік



В цьому ангарі позаду справа є відчинені ворота. Приміщення розміром приблизно 4 на 5 метрів порожнє. Центральний вхід, який веде в іншу частину ангара, закритий.





Далі фото решти зачинених приміщень на території.

Ще один ангар.



А то, напевно, гараж.



З вигляду точно як євро-туалет, а чого ж тоді пише: "Стій, напруга"?! :o


Anhorda

Реквієм по Кубіку-Рубіку

В 1980 — 1990-их р.р. по вул. Орлика (район Топольної) був дуже популярний в народі заклад, який називали Кубік-Рубік.



Там стояли гральні автомати радянського зразка — «Волейбол», «Морський бій», «Городки», «Тир», а також різні гойдалки для дітей — ракети, літачки, коники.
Одна гра на автоматі коштувала 15 коп., потім замість монет з’явилися жетони.
Майже завжди треба було чекати в черзі, щоб зіграти на автоматі.

З появою комп’ютерів Кубік-Рубік став неприбутковим. На поч. 2000-их р.р. його закрили, автомати десь зникли. Приміщення довгий час стояло пусткою. В ньому вибили вікна і винесли все, що там ще лишалося.





А минулого року взагалі зрівняли з землею.
Зараз ділянка огороджена паркан, і там почали рити котлован під будівництво.


Anhorda

Рясне, вул. Брюховицька, 208



«Ви вже 25-ті, хто тут фотографує. Знаю, бо живу в сусідньому будинку», — радісно повідомив дядько, який непомітно підійшов ззаду.

З його слів тут спочатку розміщувалася сільська рада, потім ЖЕК. ЖЕК переїхав в інше приміщення, і будинок виставили на продаж. Тепер ходять люди, прицінюються, фотографують.

На прощання додав: «Я б і сам купив, але не маю можливості. Тому купуйте нарешті, тоді й мені буде спокійніше».
























227 Гості, 0 Користувачів