Автор Тема: Львівська ТЕЦ-1  (Прочитано 3426 разів)

1 гість дивиться цю тему.

Vova zi Lvova

• Зацікавлений
  • *
  • Рейтинг 7
    • Перегляд профілю
Львівська ТЕЦ-1
« : 25.03.2011 22:19:29 »
Мав сьогодні нагоду побувати на Львівській ТЕЦ-1. Правда Лише в бойлерному та машинному цехах.  Оскільки відвідини цього об’єкту були незаплановані, фоніка із собою не мав, а тому фоткати прийшлось «трубацою». Та й чесно кажучи, фоткати особливо не було як – фоткав «втіхаря», почуваючи себе шпигуном на ворожому об’єкті  8). Звідси і якість фоток, за яку сорі

Отже. Прохідну сфоткати «без запалу» не було як, а тому її фото відсутнє. Хто хоче глянути на прохідну Львівській ТЕЦ-1 – велкам на вул.Козельницьку,5  ;D

Почну з великої труби, яка мало не розвила в мені комплекс малозначимості у цьому світі  ;D :

Маленька панорамка власне бойлерного цеху:

Перша картина, яку бачиш, входячи в бойлерний цех:

По праву руку – бойлери:

Так виглядає бойлер на ремонті:

Проходи між бойлерами:

«Ревізійне» віконце в бойлер. Видно яке там пекло – 1200 градусів. Як відкрити дверку – одразу в лице б’є жар. По трубах, які можна розгледіти всередині бойлера пускають воду, яка згодом перетворюється в пар, який в свою чергу крутить лопасті турбін.

Цокольний поверх. Як казав працівник «зольний». Скидають туди різний мотлох, а потім вивозять:

Зверху котел «MITSUBISHI» !  Знятий із напів затопленого!!! військового корабля (чи то німецького, чи то японського) 2-гої світової війни:

Машинний зал. Тут навіть є декілька працюючих роторів відомої марки «SIEMENS» ще 30-их років виробництва!!! Досі працюють! Отаке!  8)

Ось так коротенько.
Звичайно за допомогою декількох фоток, зроблених «з-під поли» і словами важко передати ту грандіозність, яка тебе оточує, ті тисячі тон металлу та бетону, які нависають та гул від згораючою газу в бойлерах, який там стоїть. Але що зміг – те зазнимкував. Старався як міг  :)
Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1224
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
Re: Львівська ТЕЦ-1
« Відповідь #1 : 25.03.2011 22:35:37 »
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

stinger

• Користувач
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 428
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 30.01.2017 22:31:56 »
Вирішив продовжити тему і накатати звітик зі своєї літньої екскурсії на Тец-1. Екскурсія відбувалась в рамках тижня європейської спадщини у Львові в вересні 2015 року.

Одже буду описувати своїми словами, бо в термінології я не розбираюся, якщо шо - поправте в обговоренні :)
Багато фоток!

Прохідна. На прохідній ні кого не перевіряли, а просто завели великим натовпом на територію

На прохідній бачили от такі великі автоматичні рубильники

Територія і труби

Зал з котлами

Я так розумію це кімната контролю за котлами

Котли, котли, котли

Якісь насоси

Перехід в машинний зал

В цьому залі зберіглося дуже багато раритетів та предметів старовини мабуть ще з часів Австрії

Старовинні сходи застали ще парові машини

Генератори

А ось це така собі камера схову, де ховалися працівники під час авіанальотів в часи війни (здається казали з ПСВ лишилася)

Сецесійна плиточка

Ящик з інструментами

Парова мінора :)

Далі був зал електроустаткування, де нам розповідали про роботу станції і як відбувається перетворення електроенергії від генератора до загальної електромережі

Стеля

Багато "історичного" обладнання та фурнітури

Далі пішли на заднє подвір"я, але по дорозі заскочили на 2 поверх в зал зі старими рубильниками на мармурових дошках

Заднє подвір"я

Я так зрозумів з розмови, що ці котли на вулиці призначені для нагріву води для опатення і працюють тіки як водогрійні

Ставок

Пан екскурсовод показував нам шлях у світре електрифіковане майбутнє :)

Прямо туди

Всюди прохдять газові труби

Стружка металева... веселі серпантини)

Бомбіків на території помічено не було...

Розшарити F VK G+

Андрій74

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 31
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 31.01.2017 14:12:57 »
В 2004-2006рр я робив на ТЕЦ-1в монтажній організації. Облазили її в доль і поперек.Нажаль в той час про звіти,і фото ніхто не думав. Єдине про що хочу на голосити,там дуже великі підземні ходи(кабельні траси,ще від  часів заснування ТЕЦ.)Простим туристам там вхід ,це велике табу.
Розшарити F VK G+
Най го качка копне...

Svyatodiy

• Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 48
  • Не пяй в колоду!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #4 : 13.09.2017 17:13:09 »
Цього року разом з Elecri4king також мали змогу там побувати, тож ділюсь своїми фото  ;)

Розшарити F VK G+