МЕТЕОРИТне питання

Автор swordlord, 27.04.2011 11:04:44

« попередня тема - наступна тема »

0 Користувачі і 2 Гості дивляться цю тему.

swordlord

Громадяни експлорери!
Знаю, що хтось можливо стикався з подібними предметами по роботі чи у когось може бути таке хоббі.
Якщо не важко допоможіть у визначенні цього предмету. Метеорит чи не метеорит.

На свої розміри дуже важка штука,
На фон не перевіряв.
Не магнітиться.
Присутній метал, бо на неї реагує металодетектор.
Викопана з піску, далеко за містом.


























Si vis pacem, para bellum.

Lesyk

виглядає як метеорит..
якшо зробиш на нього документи, то можеш не дешево продати  :P

linuxoid

В 10-му корпусі Політеха є ренген-флуорисцентний спектрограф, я думаю там з радістю погодяться перевірити цю каменюку. Він може показати атомарний склад  матеріалів від вуглецю до урану. Якщо будуть присутні рідкоземельні метали, значить бінго! - то метеорит на 100%.

swordlord

Цитата: linuxoid від 27.04.2011 11:23:21
В 10-му корпусі Політеха є ренген-флуорисцентний спектрограф, я думаю там з радістю погодяться перевірити цю камнюку. Він може показати атомарний склад  матеріалів від вуглецю до урану. Якщо будуть присутні рідкоземельні метали, значить бінго! - то метеорит на 100%.

Оце дуже суттєва порада.
А хто б мене зводив на ту екскурсію з тою каменюкою?  ;D
Si vis pacem, para bellum.

Ioan85


YserL

Давно шукав де є спектограф, треба було одну сполуку по складу перевірити.

Bottlehunter_

Цитата: Ioan85 від 27.04.2011 11:47:11
http://ru.wikipedia.org/wiki/%C6%E5%EB%E5%E7%ED%E0%FF_%F0%F3%E4%E0

Також одразу подумав, що то залізна руда. На метеорит ІМХО не схоже ще й тому, що має досить гострі краї, котрі при падінні і нагріванні в атмосфері мали б нагріватися і плавитися або обгоряти.

А де ти цей камінець знайшов і на якій приблизно глибині?
Най жиє Гуцулія!

swordlord

Чимось похоже на мою "залізну руду"  ;D


Метеорит Campo del Cielo (530 г.)
   
$250.00



Индивидуальных экземпляр метеорита Campo del Cielo (New Campo).

В комплекте идет сертификат подлинности метеорита РОЛМ.

Вес: 530 г.

Тип: грубый октаэдрит, группа IA-Og, кристаллы 3,0 ± 0,6 см.

Основной компонент - железо. Состав примесей: никель 6,68%, кобальт 0,43%, фосфор 0,25%, а также галлий, германий, иридий и другие примеси.

Координаты места падения: 27°39" ю.ш. 61°44" з.д. (Аргентина)

Дата падения: примерно 3 800 год до Н.Э.

Первая находка: 1576 г.
Si vis pacem, para bellum.

Roy

Заміряли дозиметром цю штуковину - не фонить.

Meine Ehre heißt Treue

linuxoid

Цитата: Bottlehunter від 27.04.2011 18:08:25
Цитата: Ioan85 від 27.04.2011 11:47:11
http://ru.wikipedia.org/wiki/%C6%E5%EB%E5%E7%ED%E0%FF_%F0%F3%E4%E0

Також одразу подумав, що то залізна руда. На метеорит ІМХО не схоже ще й тому, що має досить гострі краї, котрі при падінні і нагріванні в атмосфері мали б нагріватися і плавитися або обгоряти.

А де ти цей камінець знайшов і на якій приблизно глибині?

На мою думку якраз до руди не схоже. Залізо в руді здебільшого є зв'язаним (оксид або гідроксид або карбонат заліза), а крапельки сріблястого кольору на залізній руді це нікель. А в даного "метеорита" видно, що він мало не повністю металевий. Коротше, говорити можна багато, а краще піти в 10-й корпус і впевнитись остаточно з чим то можна їсти.

inkognito

   Хоч я і не спеціаліст у джелізній (урановій ітд ітп) руді, але сьогодні тримаючи цю цяцьку у руках мої дупа відчуття сказали,  що рудою джелізовою цей суб'єкт бути не може. Насамперед через масу, покриття і тру-правдивий металевий блиск. Не буває руди такої концентрації ІМХО, взагалі на око чистий метал (а властиво сплав).

ЦитуватиТакож одразу подумав, що то залізна руда. На метеорит ІМХО не схоже ще й тому, що має досить гострі краї, котрі при падінні і нагріванні в атмосфері мали б нагріватися і плавитися або обгоряти.
Також думав про це, але то все залежить багацько від чого про що, ми НЕспеціалісти у даній галузі правдиво судити не можемо. Як варіант - чому це не може бути осколком більшого метеориту, що розколовся вже десь у атмосфері? Таким чином "обгоріти" він би встиг, оплавитись - ні.
Resistance is futile

linuxoid

Каменюка поки летить крізь атмосферу не тільки плавиться і горить, а, напевне, й розколюється, як кварц від вогню  тому такий вигляд. То мої домисли.

Fenriz

а я думаю що не метеорит, бо вусьо, що є в космусі, потрапляючи на землю має  хочаб трішки підвищений радіяційний фон

inkognito

Цитуватиа я думаю що не метеорит, бо вусьо, що є в космусі, потрапляючи на землю має  хочаб трішки підвищений радіяційний фон

гадаю не факт, поясни чому власне ти так мислиш?
Resistance is futile

Roy

Цитата: Fenriz від 28.04.2011 00:01:59
бо якщо та штука містить в собі якісь метали, то вони запросто могли б набрати на себе фону :)  то я си так думаю. а ше ота каменюка схожа на кремінь
Цікаво, а чи не міг за такий великий шматок часу відбутися напіврозпад радіоактивних елементів?
Meine Ehre heißt Treue

linuxoid

Цитата: Fenriz від 28.04.2011 00:01:59
бо якщо та штука містить в собі якісь метали, то вони запросто могли б набрати на себе фону :)  то я си так думаю. а ше ота каменюка схожа на кремінь

Зараженою швидше за все була б поверхня метеорита, а вона згоріла і повідколювалась поки метеорит проходив через атмосферу. А на кремінь металодетектор не матюкається.

YserL

Робимо ставки і голорсування!  :)
Я бачив раз метеорит, одна частина була конусом обпалена шладко, знизу були відколена поверхня. Його бачив давно, деталей не пригадую. І він був важким.

Dark_Stream


Форма ще нічого не говорить, бувають різні за формою метеорити і відсутність радіоактивних речовин теж нічого не говорить. Ось почитайте:
Залізо-кам'яні метеорити

Залізо-кам'яні метеорити поділяють на два типи, що розрізняються хімічними й структурними властивостями: паласити та мезосидерити. Паласитами називають ті метеорити, силікати яких складаються із кристалів магнезіального олівіну або їхніх уламків, укладених у суцільній матриці з нікелистого заліза. Мезосидеритами називають залізо-кам'яні метеорити, силікати яких являють собою в основному перекристалізовані суміші з різних силікатів, що входять також до складу металу.
[ред.]
Залізні метеорити

Залізні метеорити майже цілком складаються з нікелистого заліза (90-91% FeNi), з невеликою домішкою фосфору та кобальту, і містять невеликі кількості мінералів у вигляді включень.
Нікелисте залізо (FeNi) - це твердий розчин нікелю в залізі. За високого вмісту нікелю (30-50%) нікелисте залізо перебуває, в основному, у формі теніту (?-фаза) - мінералу гранецентрованої структури, за низького (6-7% нікелю) нікелисте залізо майже повністю складається з камаситу (?-фаза) - мінералу з об'ємно-центрованою ґраткою.
На мою думку це метеорит якогось із цих типів.

inkognito

Dark_Stream Ви - спеціаліст у галузі метеоритів? Кому потрібен Copy&Paste з Вікі?
З.І. У нас є правило - цитуєш когось, давай посилання на джерело.
Resistance is futile

271 Гості, 0 Користувачів