Автор Тема: с. Гульськ, "Лінія Сталіна"  (Прочитано 8529 разів)

1 гість дивиться цю тему.

YserL

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 495
    • Перегляд профілю
Звіт по матеріалам планування поїздки 11.06.2011 р.

Отож мій експрес звіт нашої поїздки у Гульськ
Приїхав на вокзал близько 00:30, були Zelia, gribkoff777, Lesyk, Женя і я. Далі перевірка документів при вході у вагон, посадка. Відправилися о 01:12 у поїзді 134 Львів - Луганськ. Поїли, респект дружині Жені, канапки і салатик просто супер. Вирішили поспати у плацкарті, спали близько 4 годин, пробудилися о 05:00 годині, поснідали, недавали спати людям які умудрилися заснути під наші розмови вночі. Але людей було мало)
Приїхали о 06:15 у Шепетівку, і це було прорахунком. Із залізничного вокзалу сіли на автобус 5 і доїхали до автовокзалу у іншій частині містечка. Там виявилося що єдиний автобус у сторону Новоград-Волинського йде о 14:10 шукали альтернативні способи телепортації. На допомогу прийшли таксисти. Шепетівка на перший погляд військова частина по центру а навколо будинки і інфраструктура. Під шаром асфальту приховується бетонні плити.
Так от взяли двох таксистів, вони беруть недорого, лише 2,5 грн/км при тому що заправляються газом (70 грн заправки вистарчає на 170 км). Із залізничного вокзалу до автовокалу Новоград-Волинського відстань у 64 км по мальовничій дорозі. GSM поктриття на трасі майже немає. Таксти використовують CB зв'язок. По дорозі бачили як мінібус Рено взяв на таран корову.
Приїхали у НВ. о 08:10  і стали чекати автобуса Новоград-Волинський - Баранівка о 09:45. Зійшли на повороті на Гульськ о 10:25.
Пішли пішки до центру села де нас чекали Roy, Вітя і Паша. Роя знову підвів Петцель. Згорів самовідновлюючий запобіжник у батарейному відсіці.
Отримали карти і попрямували на об'єкт. По дорозі милувалися краєвидами і працьовитими дівчатами.
Вийшли на галявину, оглянули меморіал-башту танка 414, пішли на точку 101. Залізти через неї не вдалося, обрізані скоби. Знайшли точку 100 (50°30?47? пн. ш., 27°42?29? сх. д., висота 254 м). Через неї спускалися. Шахта слугує вентиляційною шахтою і через неї виходить вологе повтря із тунелей, через що скоби дуже мокрі. На глибині 40 метрів у гранітній скалі походили, все як на карті. Пішли на 101 дот, потім на 102 (УВАГА, у шахті зверху звисає уламки породи і бетону, у ствол жахти заглядати дуже уважно!!!), далі попрямували на 104 дот, який слігує затяжною вентиляцією. Далі попрямували на 105 дот, якиї виявився підірваним і засипаним. А можливо йшов кудись далі). Далі попрямували до 103 дота. Який закінчується ліфтовою шахтою. За дослідження верху, де виявилося 3 металеві кімнати дякуємо Лесику і Жені. (УВАГА, у цьому тунелі і шахті у звя'зку із відсутністю вентилювання малий вміст кисню і великий вміст вуглекисоти). Дана частина небезпечна через вміст повітря і негативну енергетику. На роздоріжжі на тунелі 105 і 103 у стелі є круглий люк, який виводить у квадратну бочку. Далі на вихід.
Після відпочинку на свіжому повітрі спустилися до річки і купалися у кристалічно чистій воді. Після привалу піднялися назад у село і сіли на автобус Гульськ (дачі)-НВ, котрий відправляються із села о 18:10. Вийшли на зупинці Автовокзал, сіли на автобус 1 і заїхали на залізничний вокзал. О 20:10 (а по розкладу мали о 19:40) сіли у поїзд 169 Київ - Львів  ("Київський Експрес" ). Всі відключилися. Якби не були змучені їхати у напів сидячому положенні під звуки фільмів і реклами трохи проблематично.
Приїхали до Львова о 00:16, такої пробки перед вокзалом я ще не бачив. Зі слів таксиста Київський експрес кожного дня запізнюється на 30-40 хв.

Кошторис поїздки:
транспорті витрати
- таксі на вокзал: 20 грн
- поїзд Львів-Шепетівка (студ.): 14.40 грн
- автобус по Шепетівці: 2 грн
- таксі Шепетівка-НВ: 40 грн (160 грн/маш)
- автобус на Баранівку: 2 грн
- автобус з Гульська: 2 грн
- автобус на вокзал: 1,75 грн
- поїзд НВ-Львів(студ.): 28,79 грн
- таксі по Львову: 25 грн
= СУМА 135,94 грн

їжа
- Сардина у том. соусі: 9,80 грн.
- Халва: 5,10 грн.
- Сир російський: 16,66 грн.
- канапки із маслом і сиром
= 33,56 грн. - 680 гр їжі

Вода
- Вода негазована: 3,20 грн.
- Квас 2 л: 12 грн
= 15,20 грн  - 2,5 л води

Що при собі бажано мати:
- рукавички
- налобний ліхтар
- ручний ліхтар
- окуляри для захисту очей при підйому по шахті
Випробував досить гарний результат дає налобник із лампочкою розжарювання сфокусований у точку і ручний світлодіодний ліхтар.

Загальна сума 184,70 грн, основною масою витрат стало пересування на таксі: 85 грн (46%)

Вражень повні штани, це дійсно той об'єкт який варто відвідати, лише заради краєвидів і природи.

Обговорення
Розшарити F VK G+

Lesyk

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 235
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
Re: с. Гульськ, "Лінія Сталіна"
« Відповідь #1 : 13.06.2011 14:18:39 »
Ще від себе додам - будо дуже цікаво і весело... але наступного разу машиною  :P
А також ще додам про 103 дот - він є найвіддаленішим від усіх інших, і усі дірки грамотно завалені та засипані. На карті видно на скільки він є віддаленим від інших. В ньому є шахта ліфта (висота десь 12 метрів), по якій я піднявся догори. Це було справді важко, особливо злазити. Брак повітря та фізичні навантаження - це ще ті відчуття... Коли я спустився звідти - мені вже трошки крутилась голова та була в'ялість, позіхав, хотілося спати. Таке враження що в мене на голові був целофановий пакет. А також там було дуже багато пилу. Навіть на наступний день я ще мав його присмак у роті...
 А ще я зняв на Женіну відеокамеру ролик - обхід усієї цієї системи. Чекаємо коли він його нам пришле. Тоді одразу позначу на карті свій маршрут і поставлю прив'язочки до часу щоб можна було орієнтуватися яку частину системи я зараз знімаю. Правда відео буде ненайкраще  - хоч відеокамера в нього справді чудова, але вона постійно розфокусовувалася - відео напевне буде усе розмите.

І ще одне. Усі казали що їм неприємно там знаходитися. Не знаю чому, але мені навпаки там дуже подобалося. Особливо коли я знімав відео - і далеко відходив від усіх інших. Так гарно, спокійно...навіть важко уявити, що ще не так давно тут були жахливі бої, десятки смертей та самогубств, вибухів, героїзму та відчаю...

Додаю фото власної карти - вона уся пожована, брудна.але за той час що ми там перебували вона мені стала ледве не найпотрібнішою деталлю (крім ліхтаря, звісно ж).але до того часу як я не вивчив усю систему на пам'ять   8)
Розшарити F VK G+

YserL

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 495
    • Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 13.06.2011 16:17:06 »
Знайшов на сайті http://oldmaps.org.ua/map/256 карту навколо Новоград-Волинського 53 року:

http://oldmaps.org.ua/sites/default/files/maps/america/txu-oclc-6519747-nm35-5.jpg

Цікаво звідки така деталізація у US Army ? При чому що назва листа така як і у карт Генштабу.
Розшарити F VK G+

Lesyk

• Свої
  • Гуру
  • *
  • Рейтинг 235
    • Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 15.06.2011 00:15:15 »
Якщо в дописі YserL'а не так помітно зеленого "Обговорення", то нагадаю що воно знаходиться тут.
Розшарити F VK G+

YserL

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 495
    • Перегляд профілю
« Відповідь #4 : 15.06.2011 18:03:35 »
Пару моїх фото: (правда не із обєкту):

Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1455
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #5 : 15.06.2011 20:44:28 »
Об'єкт справді захоплює, єдине це те, що енергетика всередині далеко не найкраща. Це відлуння війни, не один солдат поляг там.  Та й кисню там не густо, його відсутність прекрасно відчувалася на собі, але то не так критично. Бо побачити та дослідити усі місця УРу було нашим завданням. Що ми успішно й зробили :).

Дві наші групи зустрілись вже у Гульську. Короткий привал, обговорення та рух в сторону об'єкту. Також роздав усім карти. Насправді, без карти там просто нецікаво, і також важко зоорієнтуватись в приміщеннях. Дехто з нас навіть примудрився заблудитись  ;D. Але це все виключно під позитивні емоції. Бо об'єкт просто шикарний.

Коротка заминка перед стартом.

Разом - в дорозі.

Виходимо на Панську гору, оглядаємо краєвиди, подумки купаємося у мальовничу Случі. Але поки в нас інша ціль - дійти до 100 доту та спуститись всередину.

Оглядаємо ВШ. Кажуть, що саме через них німці заливали ГСМ та підпалювали, щоб викорінити червоноармійців.

А ось і непримітний вхід в 100-ий ДОТ, котрий вдало замаскований в рослинності лісу.

Лесик лізе перший. Залаз доволі коварний, при невдалому русі можна одразу відправитись на 15 метрів униз, притому ламаючи собі кінцівки та голову об перекладини.
Головне акуратність і все буде ок.

Ліхтарик в зубах можуть тримати тільки досвідчені  ))

Приємний протяг та характерна вологість. І ми вже в середині.

Досі можна зустріти цікаві артефакти, як ці фарфорові проходи для кабелів, та ізолятори того часу.

Petzl myo xp вкотре підводить, але на зміну йому приходить потужний Fenix.

Містика кругом. Котра пролазить у наші голови!  :)

Довгі коридори

Підірваний сегмент

Тут були дизель-генератори

Туалет з вигрібною ямою. Також інші санвузли, мали ями. Цікаво, як їх чистили? І чи встигли почистити хоч раз?

А це приміщення видовбане в гранітній породі

Ліфтова шахта. На верху дві кімнати, абсолютно глухі та з малою кількістю повітря.

По коридорах присутні кабельні кріплення

Тут колись був душ та умивальники

Наверху - підірваний ДОТ. Уламки застрягли у тонелі, просто висять над головою.

В приміщенні - доволі багаті графічно-зображальні розписи. ;D

Можливо, колись це "наскельне" письмо вивчатимуть.

Але радують око ці аутентичні написи

Чєлавєк і тунель

Є також інтимна кімната. Є дівчина,є пляж, є пальма. І нашо кудись вилазити?  ;D

Металіка

На прощання, обнімаємо об'єкт і гайда купатись в Случі.

Всі фото ТУТ

Всім велике дякую за класну компанію.  По +
Чекаємо на відео від Жені.

Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1455
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #6 : 15.06.2011 20:55:42 »
Карта:

Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue

Lacerta

• Свої
  • Постійний Дописувач
  • *
  • Рейтинг 33
  • Стать: Жіноча
  • Смакуймо життя;-) Воно кльове!
    • Перегляд профілю
« Відповідь #7 : 10.08.2011 11:03:33 »
Здоровенькі були шановні колеги давно не з*являлась.
Рада з того, що зїздили. об*єкт дійсо вартий уваги.
Чудові фото та звіт на 5+ ;)
Розшарити F VK G+

YserL

• Адміністратор
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 495
    • Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 14.11.2018 13:13:17 »
А де відео від Жені?
Розшарити F VK G+

zelja

• Свої
  • Дослідник
  • *
  • Рейтинг 290
    • Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 30.11.2018 12:56:42 »
А де відео від Жені?
Десь в мене на харді має бути  :)

Розшарити F VK G+

Roy

• Супер Модератор
  • Досвідчений Дослідник
  • Рейтинг 1455
    • Перегляд профілю
    • Мої фото
« Відповідь #10 : 30.11.2018 13:30:05 »
А де відео від Жені?
Десь в мене на харді має бути  :)

Змонтуєш? Цікаво на нас глянути, після 9 років)
Розшарити F VK G+
Meine Ehre heißt Treue